YANLIŞ KAPI!
Tarih: 3.5.2013 00:00:00 / 258okunma / 0yorum
Şahin Şahin
Okuyucularımız geçtiğimiz haftalarda gazetemizin manşetine taşıdığımız Muş Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Acil Servisinde doktor ve yeterli sağlık personeli olmadığı için çocuklarını tedavi ettiremeyen vatandaşların haberini hatırlarlar.
“DOKTOR SIKINTISI VATANDAŞLARI CANINDAN BEZDİRDİ” başlıklı haberimizde; “kadrosunda olması gereken doktor sayısının yok denecek kadar az olması sebebiyle hastanenin vatandaşlara sağlık hizmeti vermekte zorluk çektiği ve sorunun Doğu ve Güney Doğu Anadolu bölgelerinde görev yapan doktorların mecburi hizmeti tamamladıktan sonra ayrılmalarının yanı sıra, yan dal ihtisaslarını kazanan çocuk doktorlarının gitmelerinden, aile hekimliğine geçen pratisyen hekimler ile gerek tayin ve istifa eden doktorlardan dolayı kaynaklandığı belirtilmişti”
            Haberimizden sonra doktor atanıp atanmadığını sorunun çözümüne dair bir şeyler yapılıp yapılmadığını basına herhangi bir bilgilendirme yapılmadığından kamuoyuna aktaracağımız bir bilgimiz yok.
Ancak çok iyi bildiğimiz bir şey Muş Devlet Hastanesinde yaşanan doktor sıkıntısı özel hastanelerin işine yarıyor. Muş’ta sorunun çözümüne dair etkili ve yetkililerin sıkıntının giderilmesi yönünde çok ta mesai harcadıkları söylenemez.
Yaşanan sorunu çözüm mercilerine iletmek yerine sorunu gizlemek çözüm yolumudur? Bu yaklaşım Muş’a özgü bir yol olsa gerek.
Muş İl Sağlık Müdürlüğü sağlık alanında yaşanan sıkıntılardan veya keyfi uygulamalardan sanırım haberdar değil. Acaba; doğabilecek olumsuzlukları hangi yetkili göğüsleyebilir merak ediyorum.  
Bu sorunların Muş’un kaderi olmadığını biliyoruz. Temennimiz bu sorunların çözüme kavuşmasıdır.
 Sorun yaşayan vatandaşlar yerel basının yolunu bildiği kadar seçilmişler ve atanmışların kapısını çalsalar... Sorunun daha çabuk çözüleceğine inanıyorum.
Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
MUŞLU BÜROKRATLARA SAHİP ÇIKALIM (09 Mart 2017 - Perşembe)
MUŞ VE VALİ (27 Şubat 2016 - Cumartesi)
BAŞIBOŞ ‘KÖPEKLER´ (21 Eylül 2015 - Pazartesi)
ŞİMDİLİK GEREKSİZ HİZMET (!) (23 Haziran 2013 - Pazar)
NEDEN DUYARSIZ KALIYORUZ? (30 Eylül 2012 - Pazar)
SİZ KEYFİNİZE BAKIN SAYIN VEKİLLERİM (!) (01 Ağustos 2012 - Çarşamba)
HAYIRLI OLSUN… (31 Temmuz 2012 - Salı)
KRAL´IN SOYTARILARI (31 Temmuz 2012 - Salı)
MUŞ KAYBETMEYE DEVAM EDİYOR (31 Temmuz 2012 - Salı)
MUŞ SEVDALISI MIYIZ? (31 Temmuz 2012 - Salı)
Sayfa:
DOLAR
5.2964
EURO
6.0072
Muş Durumu

Çıkacağım merdivene sabırı merdiven yaparım.

Mevlana
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu