VALİMİZDEN BEKLENTİMİZ…
Tarih: 27.5.2013 00:00:00 / 221okunma / 0yorum
Turgut Demirel
Son valiler kararnamesiyle Muş Valiliğine atanan çiçeği burnundaki ValimizVedat Büyükersoy, Muş’a geldi ve görevine başladı. Valimiz Vedat Büyükersoy’a biz de “hoş geldiniz!” diyoruz. Muş, kimi valilerle üzerine rehavet çökmüş, kimi valilerle ayağa kalkmıştır. Valilik yolunda ilk adımı Muş’la atan Vali Vedat Büyükersoy’la kentin yol almasıbizimde en büyük dileğimiz…
Valiler atandıkları şehirlerde brifingler alarak kurumları, konuları ve kişileri tanımaya çalışırlar. Bizim Valimizin de şu anda yapmakta olduğu budur. Kamuoyunda her alanda yeniliklerden ve yenilerden her zaman büyük beklentiler olur. Bu beklentiler kimi zaman toplumun yarar ve çıkarları doğrultusunda olabileceği gibi, kişisel rant ve çıkar uğruna beklentilerde olanlarda olabilir. İnşallah olayların kendisine anlatıldığı kadarı ile kalmayıp, detaylı olarak farklı boyuttan dinleme fırsatı bulur. Zira bürokratların anlattığı ile yetinip, bu minval üzere olaylara bakarsa yanılabilir. Örneğin yatırım yapan kurumlarımızdan devasa bir bütçeye sahip İl Özel İdaresi, Köylere Hizmet Götürme Birlikleri, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sağlık İl Müdürlüğü çok iyi ele alınması gereken kurumlar.
Bu arada tanışma ve hayırlı olsun ziyaretleri tüm hızıyla devam ediyor. Hiçbir cemiyet ve dernek ile bağlantısı olmayan “Günaydın Muş Gazetesi” mensupları olarak elbette biz de sayın valimizi ziyarete gideceğiz.
Şimdiye kadar gelen ve giden Valilerimizin tüm çalışmalarını kamuoyu ile paylaştık. Yeri geldi öneriler sunduk. Bu memleketin inşası ve gelişmesi için kim bir tuğla koymuşsa ona teşekkür ederiz. Dolayısıyla buraya gelen ve buradan ayrılan tüm mülki amirlerin “her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır” düşüncesiyle çalışmalarını takip ettik. Hepsinin gayesi memleket içindi. Kimisi bariz bir şekilde şehrin ve ilin kalkınması için çalışmalarını ortaya koydu kimisi ise yerinde saydı.
Muş’a atanan kamu görevlileri ilimize gelmeden tedirginlik yaşarken dönüşlerinde gözyaşlarını tutamıyorlar. Muş, Türkiye’nin en güvenli ili olmakla beraber küçük ve şirin bir kent! Halkı yasalara bağlı. Ancak, kentte uyulması gereken kurallarda henüz hassas değiliz. Bu nedenle de atanmışlarımıza ve seçilmişlerimize büyük görevler düşmektedir. Atanmış deyince de, en büyük mülki amir olan Vali aklımıza gelmektedir. Bu nedenle kafamdaki Vali profili çok farklı.
Muş halkı, Valilik Makamında saltanat süren protokol Valisi istemiyor. Çevresinin etkisinde kalmadan Muş’un sorunlarına eğilen bir Vali istiyor. Halkımız, kendiyle iç içe olan, iyi gününde sevincini paylaşan, kötü gününde ise yanında yer alarak acısına ortak olan Vali istiyor. Basına kulak veren, basının tespit ettiği sorunları çözmeye çalışan, “duymadım, bilmiyorum, görmedim” anlayışından uzak duran Vali istiyor. Adını cadde ve sokaklara verebilen, halkla bütünleşen, ilin sorunlarını çözen, vatandaşa ‘bugün git, yarın gel’ anlayışıyla bakan daire amirlerine gerektiğinde en ağır yaptırımı uygulayan, sporundan kültürüne, eğitiminden sanayisine, iyi gününden kötü gününe kadar halkla bütünleşen ve “halk adamı” olan bir Vali arzuluyoruz.
Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın” zihniyetiyle koltukta oturan ve gittikten sonra adı bile güçlükle hatırlanan Valiler, sadece koltuğunu geçim kaynağı olarak görenlerdir. Vatandaşa kamu kurumlarının kapısını açmayan, makamları ulaşmaz hale getiren ve vatandaşın daha iyi hizmet almasında çaba göstermeyen bir Valinin hangi şartlarda ve nasıl gideceğini hepimiz örnekleriyle gördük ve biliyoruz.
Valiler kararnamesinin onaylanmasının ardından Muş’a atandığını öğrendiğimiz sayın valimiz Vedat Büyükersoy hakkında yaptığımız araştırma ve bir haftadır bulunduğu Muş’taki izlenimlerimizde az da olsa bilgi sahibi olduk. Muş’ta yaşayanlarla iç içe olacağından şüphemiz yok. Siyaset simsarlarına itibar etmeyecek, devletin şefkatli elini vatandaşa hissettirecek, adil ve tarafsız bir yönetimi Sayın Valimiz Vedat Büyükersoy‘da bulacağımıza olan inancım sonsuzdur.
Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
GÜN AKLISELİM OLMA GÜNÜ (17 Şubat 2016 - Çarşamba)
AK PARTİ´DE TEMAYÜL! (02 Mart 2015 - Pazartesi)
SİYASET DİLİNİ ÇİRKİNLEŞTİRMEYİN… (16 Şubat 2015 - Pazartesi)
NASIL BİR VEKİL? (26 Ocak 2015 - Pazartesi)
ZENGİNE KUL, SİYASİYE YALAKA (17 Aralık 2014 - Çarşamba)
HERKESİN BİR UMUDU OLMALI (14 Aralık 2014 - Pazar)
ENGELLERİ AŞALIM (02 Aralık 2014 - Salı)
ÖĞRETMENLER GÜNÜ (24 Kasım 2014 - Pazartesi)
DİYALOG ŞART (16 Kasım 2014 - Pazar)
ASIL KAYBEDENLER (11 Ağustos 2014 - Pazartesi)
SENDE Mİ BRÜTÜS! (19 Haziran 2014 - Perşembe)
ODALAR NE İŞE YARAR? (17 Haziran 2014 - Salı)
BÖYLE EĞİTİMCİYE BÖYLE İDARECİ (12 Haziran 2014 - Perşembe)
BUGÜN GİT NASİPSE YARIN GEL (08 Aralık 2013 - Pazar)
HAYAL ETTİĞİM BAŞKAN (04 Aralık 2013 - Çarşamba)
SİYASET BAŞLADI (05 Kasım 2013 - Salı)
KERVAN BÖYLE YÜRÜMEMELİ… (30 Eylül 2013 - Pazartesi)
İŞLER DAHA ŞEFFAF YÜRÜYEBİLİR! (23 Eylül 2013 - Pazartesi)
SİYASİ OTORİTE VE YAPTIRIM GÜCÜ (17 Ağustos 2013 - Cumartesi)
RAMAZANIN BEREKETİNİ KAÇIRIYORLAR (25 Temmuz 2013 - Perşembe)
HERŞEYİN BAŞI SAYGI (12 Temmuz 2013 - Cuma)
RAMAZAN GELDİ HOŞ SEFA GELDİ (09 Temmuz 2013 - Salı)
RAMAZAN GELDİ HOŞ SEFA GELDİ (09 Temmuz 2013 - Salı)
KURALLARI TAKAN DA YOK UYGULAYAN DA (25 Haziran 2013 - Salı)
YOL GÖRÜNÜYOR GİBİ (!) (17 Haziran 2013 - Pazartesi)
HALK, ÖZEL KALEM VE VALİ (14 Haziran 2013 - Cuma)
HERKES BEN DAHA İYİ YAPARIMIN PEŞİNDE (30 Mayıs 2013 - Perşembe)
BİRİLERİ ARTIK DUR DEMELİ! (29 Mayıs 2013 - Çarşamba)
YAPTIRIM GÜCÜ ETKİN KULLANILMALI (24 Mayıs 2013 - Cuma)
YOLSUZLUK ÇOK ÇEŞİTLİDİR! (21 Mayıs 2013 - Salı)
TUTABİLENE AŞK OLSUN… (16 Mayıs 2013 - Perşembe)
REFERANDUMA VAR MISINIZ? (13 Mayıs 2013 - Pazartesi)
BİR SURİYELİLER EKSİKTİ! (09 Mayıs 2013 - Perşembe)
NASIL BİR VALİ? (07 Mayıs 2013 - Salı)
Sayfa:
DOLAR
5.2922
EURO
5.9886
Muş Durumu

Taş avı öldürmez ve düşmanı helak etmez, ancak göz çıkarır ve diş kırar.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu