NEDEN DUYARSIZ KALIYORUZ?
Tarih: 30.9.2012 00:00:00 / 229okunma / 0yorum
Şahin Şahin
Değerli okurlar…
Günaydın Muş Gazetesi olarak ‘Vatandaş Soruyor’ adıyla açtığımız köşede; Muşumuzun sorunlarını, eksikliklerini, farklı fikir ve önerilerinizi yayımlayarak önceliklerimizi belirlemeye çalışıyoruz.
Ancak ne hikmetse her yerde bizlere farklı sorun-sıkıntılarla ilgili ‘neden bunları yazmıyorsunuz?’ diye sitem eden okurlarımız, Muş sorunları konusunda duyarsız kalıyor. Üzülerek belirtmek istiyorum ki bize bu konuda kimse yardımcı olmuyor.
Amacımız her kesimin yaşanabilir bir Muş için önerdiği, dile getirdiği ve karşılaştığı bir eksikliği kamuoyu adına yetkililere ulaştırmak. Bu vesileyle öncelikli sorunlarımızı belirleyerek çözüm için gerekli girişimleri başlatmak.
Temennimiz siz değerli okuyucularımızın ilimizde olan eksiklikleri, önerileri ve yapılması gereken hizmetleri için fikir üretmeleridir. Daha önceki köşe yazılarımızda Muş’un sorunlarına ve kalkınmasına yönelik eleştirilerde bulunduk. Bunu yaparken basın ilkelerine aykırı davranışlar sergilemediğimize inanıyoruz. Sorunların dile getirilmesinde her ne kadar gazeteciler öncülük etse de vatandaş ta bir o kadar sorumludur. Çünkü hepimiz bu memleketten sorumluyuz. Herkes kendi vatandaşlık görevini yerine getirir ise bir çözüm noktası bulunacağı kanaatindeyim. Biz bunları dile getirirken sadece yaşanan aksaklık ve sorunlarla sınırlı kalmıyoruz. Tabiri caiz ise çılgın projeleriniz, farklı fikir ve önerileriniz de olabilir. Bizimle paylaşın yayınlayalım ve bilin ki bunları yayınlamakla kalmayıp takipçisi olacağımızı da ayrıca belirtmek isterim.
 “Vatandaş Soruyor” adlı köşemizde bugüne kadar şunları sorduk;
1-) “Özellikle okul çevrelerinde geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın sağlıklı birer birey olarak yetişip topluma katılmalarını engelleyerek çocuklarımızın kötü alışkanlıklar edinmesine sebep olan; 18 yaşından küçüklere dal sigara ve sigara satışı yapan işletmelere yönelik denetimler neden arttırılmıyor ve gerekli cezai işlemler uygulanmıyor?”
2-)”Şehir merkezi, şehir giriş-çıkışlarında dağınık halde faaliyetlerini sürdüren ve çirkin görüntülerinin yanı sıra, suç oranlarının artışında önemli eken olarak gösterilen hurdacı esnafı; neden ortak bir alana toplanarak, düzenli ve modern bir ortam oluşturmak suretiyle kontrol altına alınmıyor?”
3-) “İnsanın en önemli ihtiyaçlarından biri Tuvalet. Peki, Muş’ta umumi, yani halka açık alanlarda NEDEN TUVALET YOK?”
4-) “Muş’ta neden; belirli oranda istihdam sağlayacak, kasaplık küçükbaş ve büyükbaş hayvanların teknik ve hijyenik şartlara uygun bir tesiste kesileceği, kasaplık hayvanlardan elde edilecek etlerin ve sakatatların; muayenesi, gerekli teknik ve hijyenik şartlarda üretilebileceği, soğutulacağı, muhafaza edileceği, parçalanacağı, mamul madde haline getirileceği, ambalajlanacağı, paketleneceği, nakledileceği, güvenli et ve ürünlerinin üretilmesini sağlayacağı modern bir mezbahane işletmesi yok?”
5-) “Kaldırımların asıl amacına hizmet etmesini engelleyenlere ve kaldırımları işgal edip vatandaşlar ile engellilerin yaşam alanlarını sınırlayanlara neden müdahale edilmiyor?”
6-) “Ailelerin kaynaşabileceği birlikte vakit geçirebileceği ve oyun alanı olmadığı için sokak aralarında oyun oynamak zorunda kalan çocuklar için; her mahallede neden park ve oyun alanları yaratılmıyor?”
Buna benzer önerilerinizi bekliyoruz…
Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
MUŞLU BÜROKRATLARA SAHİP ÇIKALIM (09 Mart 2017 - Perşembe)
MUŞ VE VALİ (27 Şubat 2016 - Cumartesi)
BAŞIBOŞ ‘KÖPEKLER´ (21 Eylül 2015 - Pazartesi)
ŞİMDİLİK GEREKSİZ HİZMET (!) (23 Haziran 2013 - Pazar)
YANLIŞ KAPI! (03 Mayıs 2013 - Cuma)
SİZ KEYFİNİZE BAKIN SAYIN VEKİLLERİM (!) (01 Ağustos 2012 - Çarşamba)
HAYIRLI OLSUN… (31 Temmuz 2012 - Salı)
KRAL´IN SOYTARILARI (31 Temmuz 2012 - Salı)
MUŞ KAYBETMEYE DEVAM EDİYOR (31 Temmuz 2012 - Salı)
MUŞ SEVDALISI MIYIZ? (31 Temmuz 2012 - Salı)
Sayfa:
DOLAR
5.2964
EURO
6.0072
Muş Durumu

Affetmek, zaferin zekâtıdır.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu