PEKİ, O ZAMAN SORUNLARIMIZI MASAYA YATIRALIM!
Tarih: 31.7.2012 00:00:00 / 274okunma / 0yorum
Şahin Şahin
 
PEKİ, O ZAMAN SORUNLARIMIZI MASAYA YATIRALIM!

Bir köşe yazısı yazmak için kafa patlatırken, yayınlanan yazı sonrası hep aynı tenkit yapılır. “Hep eleştiri yapıyorsunuz, sizin hiç mi bir öneriniz yok?”

Muş için artık herkesin taşın altına elini koyması gerektiğini düşünüyorum. Muş’a çakılan hiç mi çivi yok da Şahin böyle bir konuya giriş yaptın da demeyin. Yapılanların her zaman arkasındayız, yapılmayanın da her zaman karşısında olacağız. Ben buradan öncelikle gazeteci arkadaşlara seslenmek istiyorum. “Sevgili meslektaşlarım siz bir araya gelmeye korkuyor musunuz?” Kimse de demiyor ki gelin arkadaşlar hep birlikte bir toplanalım, Muş’un sorunlarını masaya yatıralım. Gelin bir araya gelelim-getirelim;

“Muş’un Valisi, Muş’un Milletvekilleri, Belediye Başkanı, Siyasi İl Başkanları, Dernek Başkanları, Vakıf Başkanları ve diğer kurum yöneticileri kim varsa çağıralım arkadaş. Kim görevini yerine getirmiyorsa kalkıp hesabını soralım. Kim olursan ol ne olursan ol o koltuk ta hizmet vermek için oturuyorsan laf değil icraat göstereceksin. Sonra çıkıp ta sağda solda şunu yaptım bunu yaptım deyip de gösteri hizmeti yapmayacaksın… Önce sen işini yapacaksın, yaptım demeyeceksin bunu, kamuoyu takdirine bırakacaksın. O yaptı diyecekler. Özellikle halkın seçtiği vekiller daha çok dikkatli olmalıdır ve halkın sorunlarını dinlemelidirler. Özellikle “desinlere iş yapmayacaksın” diyelim.

Siz sevgili siyasi büyüklerim ve bürokratlarım, Muş’u büyütmek, kalkındırmak, işsizlik sorununu çözmek, sağlık ve eğitimde yaşanan sıkıntıları aşmak için acaba neyi bekliyorsunuz? Ben den şimdilik değerli siyasi büyüklerime bir tavsiyedir bu.

Nedir derdiniz? İstişare nedir bilmez misiniz siz? Birileri öncülük yapıp konuşmayı beceremez mi? Zaten becerilmiş olsaydı memleketin hali bu olmazdı ya. Şimdi bir karar vermek zorundayız. Biz böyle devam etmek istiyor muyuz-istemiyor muyuz? Bu böyle gelmiş böyle gider diye düşünmemeliyiz. Biri öncülük etmeli ki, önceliklerimizi belirleyip eylem planımızı oluşturup hizmete dönüştürelim. Ne Dersiniz?

Evet, önerim bu. Yani kısaca Muş’u yöneten ve idare edenler, gelin bir araya gelelim sorunlarımızı masaya yatıralım, neler yapılabilir, neler yapılmalı, ne eksik, ne fazla özetle önceliklerimizi belirleyelim ki sorunlarımızı en kısa sürede çözerek Muşumuzu kalkındırıp-güzelleştirip yaşanabilir keyifli bir memlekete dönüştürelim. Böyle bir çalışma ve oluşumda bizim üzerimize ne düşüyorsa biz hazırız, peki siz hazır mısınız?

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
MUŞLU BÜROKRATLARA SAHİP ÇIKALIM (09 Mart 2017 - Perşembe)
MUŞ VE VALİ (27 Şubat 2016 - Cumartesi)
BAŞIBOŞ ‘KÖPEKLER´ (21 Eylül 2015 - Pazartesi)
ŞİMDİLİK GEREKSİZ HİZMET (!) (23 Haziran 2013 - Pazar)
YANLIŞ KAPI! (03 Mayıs 2013 - Cuma)
NEDEN DUYARSIZ KALIYORUZ? (30 Eylül 2012 - Pazar)
SİZ KEYFİNİZE BAKIN SAYIN VEKİLLERİM (!) (01 Ağustos 2012 - Çarşamba)
HAYIRLI OLSUN… (31 Temmuz 2012 - Salı)
KRAL´IN SOYTARILARI (31 Temmuz 2012 - Salı)
MUŞ KAYBETMEYE DEVAM EDİYOR (31 Temmuz 2012 - Salı)
MUŞ SEVDALISI MIYIZ? (31 Temmuz 2012 - Salı)
Sayfa:
DOLAR
5.2964
EURO
6.0072
Muş Durumu

Cennet için ibadet geçersizdir…

Hacı Bektaşı Veli
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu