HAYIRLI OLSUN…
Tarih: 31.7.2012 00:00:00 / 223okunma / 0yorum
Şahin Şahin
 
HAYIRLI OLSUN…

Hep ilimizin kalkınmasından ve geri kalmışlığından söz eder dururuz. Ama ne yazık ki yapılan yatırımları ise görmemezlikten geliyoruz.

Yerel Basın gündeminde de yer aldığı gibi ilimize yeni ve oldukça faydalı bir yatırımın yapıldığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Kızılay Bölge Müdürlüğü ilimize kazandırıldı. Öncelikle hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

Değerli okurlar bilindiği gibi ilimiz birinci derecen deprem bölgesidir. İlimize böyle bir yatırımın yapılması ve kazandırılması bizleri oldukça sevindirmiştir. Kızılay’ın bu yatırımı sadece ilimizi değil bölgeye hitap ediyor. Bu yatırım 12 ili kapsıyor. Bu yatırımın ne kadar önemli olduğunun galiba farkında değiliz.

Kızılay’ın görev ve çalışmalarını hatırlarsak; “Doğa olaylarında zarar görenlere çadır, battaniye, giysi ve yiyecek yardımları yapar. Bunun için önceden bu maddeleri depo eder. Yoksul, kimsesiz ve düşkünler için aşevleri açar. Sağlık merkezleri kurar. Kurduğu kan bankası ile halkın yaptığı kan bağışlarını kabul eder, gereksinme duyanlara bu kanları verir. Hemşire yetiştirmek için okullar açar. Savaşta geçici sağlık merkezleri kurar. Gezici hastaneler kurar” kısaca hatırlayalım dedim. Ancak ilimiz açısından düşündüğümüz de sadece bunlarla kısıtlı kalmadığını bunlarla birlikte istihdamı, afet önceliği, depoları, araçları ve benzeri gibi yatırımları da getirdiğini görürüz.

Peki, bu yatırımdan haberimiz mi yok? Yoksa görmemekten mi geliyoruz? Bende bundan bir şey anlamadım. Bu kadar faydalı ve büyük bir yatırım kazandırılmış ama kimse kalkıp ta bu yatırıma değinmiyor. Bu gerek siyasi olsun gerek bürokrasi olsun. Acaba Muş için böyle bir hizmet istenmiyor mu? Yâda önemsenmiyor mu? Bunlar hep kafalarda soru işareti bırakıyor. Bizim bu yatırımdan dolayı övünmemiz, sevinmemiz ve alkışlamamız gerekmiyor mu? Üstüne basa basa bunu belirtmek istiyorum ki Muş için hayal bile edilemez bir yatırım olduğunu söyleyebilirim.

 

İlimize bu güne kadar kaç bölge müdürlüğü kazandırıldı? Yâda kaç bölge müdürlüğü gelip geçti ve bunun için kimler emek sarf etti. Neyse biz hep Türkiye’nin son ili olarak kendimizi avutalım. Ama unutmamak ve görmek gerekir ki Muş’a Kızılay Bölge Müdürlüğü kazandırıldı. Kazandırılan bu yatırımın ne kadar faydalı olacağını hep beraber göreceğiz ve tanık olacağız.

 

Kızılay Bölge Müdürlüğü olmasında emeği geçen Kızılay Muş Şubesi Başkanı Cengiz Koç’a gerçekten teşekkür ediyoruz. Bunu bir Muşlu ve Muş’un genci olarak söylüyorum. Şimdi Kızılay Muş’ta sadece Bölge Müdürlüğü olarak sınırlı değil. Bununla birlikte Şube Başkanlığı, Kan Alma Birimi ve ilçelerde şubeleriyle hizmet verecek. İlimize yeniden hayırlı olmasını temenni ediyor ve bunun gibi faydalı hizmetlerin gelmesini dört gözle bekliyoruz.

Anahtar Kelimeler:
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
MUŞLU BÜROKRATLARA SAHİP ÇIKALIM (09 Mart 2017 - Perşembe)
MUŞ VE VALİ (27 Şubat 2016 - Cumartesi)
BAŞIBOŞ ‘KÖPEKLER´ (21 Eylül 2015 - Pazartesi)
ŞİMDİLİK GEREKSİZ HİZMET (!) (23 Haziran 2013 - Pazar)
YANLIŞ KAPI! (03 Mayıs 2013 - Cuma)
NEDEN DUYARSIZ KALIYORUZ? (30 Eylül 2012 - Pazar)
SİZ KEYFİNİZE BAKIN SAYIN VEKİLLERİM (!) (01 Ağustos 2012 - Çarşamba)
KRAL´IN SOYTARILARI (31 Temmuz 2012 - Salı)
MUŞ KAYBETMEYE DEVAM EDİYOR (31 Temmuz 2012 - Salı)
MUŞ SEVDALISI MIYIZ? (31 Temmuz 2012 - Salı)
Sayfa:
DOLAR
5.2964
EURO
6.0072
Muş Durumu

"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."

ATATÜRK
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu