YENTÜR, TRT EKRANLARINDA KARLA MÜCADELE ÇALIŞMASINI ANLATTI
Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, TRT Kurdî kanalının sabah haberlerine canlı yayın konuğu olarak karla mücadele çalışmalarını değerlendirerek “İl Özel İdaresi olarak karla mücadelede toplam 11 ekip oluşturduk. 95 personeli etkin bir şekilde 24 saat esasına göre karla mücadeleye son hız hizmetlerini sürdürüyor. Nefesin olduğu her yere biz hizmet götürüyoruz. Vatandaşımızın hızlı bir şekilde ulaşımını sağlayabilmek için İl Özel İdaresi ekipleri gece-gündüz çalışmaktadır” dedi
Tarih: 20.2.2020 18:20:42/ 1032okunma / 0yorum

  

TRT Muş Muhabiri Şahin Şahin´in konuğu olarak TRT Kurdi canlı yayına bağlanan Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, karla mücadele çalışmalarını değerlendirerek Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, talimatıyla 24 saat esasına göre hizmet verdiklerini söyledi.

Vali Doç. Dr. Gündüzöz´ün öncülüğünde Watsaap gurubu kurarak tüm kurumların koordineli bir şekilde hizmet verdiğini ifade eden Yentür “İl Özel İdaresi olarak karla mücadelede toplam 11 ekip oluşturduk. Bu ekiplerde 13 greyder, 4 tane rotatif, 7 tane dozer, 20 tane kepçe, 9 tane traktör kepçe, 5 tane kar bıçaklı kamyon olmak üzere 58 iş makinesiyle karla mücadele çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bunları yanı sıra yaklaşık 23 tane 4x4 arazi tipli araçlarımızla da bu ekiplerin lojistik desteğini sağlıyoruz. İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünün 95 personeli etkin bir şekilde 24 saat esasına göre karla mücadeleye son hız hizmetlerini sürdürüyor” dedi

“EKİPLERİMİZ ZOR ŞARTLARDA HİZMET VERİYOR, VATANDAŞIMIZ MAĞDUR EDİLMİYOR”

Ekiplerin çok zor şartlarda hizmet verdiğini ve tipi nedeniyle sıkıntı yaşadığını kaydeden Yentür, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sayın Valimizin öncülüğünde Watsapp gurubu oluşturuldu ve tüm kamu kurumları burada işbirliği ve koordineli bir şekilde hizmet sunmaktadır. Bazı yerlerde 6 metreyi bulan kar yüksekliği ve tipi nedeniyle yollar ulaşıma açılamamıştır. Şuanda Ilıca köyüne vardık. İl genelinde karın il yağdığı günden bu güne kadar yaklaşık 7 defa kar yağdı. 3 bin kilometre yol ağımız var. 20 kilometre yol çalışmaları yaptık. Bu çalışmaları 58 iş makinesi 95 personelle yaptık.”

“BİZLERE BU İMKANLARI SUNAN TÜM DEVLET BÜYÜKLERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Yapılan çalışmaların imkanlar dahilinde yapıldığını ve bu imkanları sunan tüm devlet büyüklerine teşekkür ettiklerini kaydeden Yentür, “Bize bu imkânları sağlayan devlet büyüklerimize Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Milletvekilimize, Sayın Valimize ve Meclisimize teşekkür ediyoruz. İl Özel İdaresi olarak gece gündüz çalışmalar yürütmekteyiz. Bu emeği veren arkadaşlarımıza huzurlarınızda teşekkür ediyoruz. Yüksek kesimlerdeki bölgelerde 2 metre ile 6 metreyi bulan kar yüksekliği vardır. Yolları ulaşıma açma konusunda tipi nedeniyle çok büyük zorluklar yaşıyoruz. Bölge halkının bizlere bu konu ile ilgili iklim koşulları ve coğrafi yapıyı bildikleri için muhtarlarımızla birlikte anlayış gösteriyorlar. Bizler vatandaşlarımızın mağdır olmaması için gecemizi gündüzümüzü bir edip çalışmalarımızı yürütmeye çalışıyoruz.

Nefesin olduğu her yere biz hizmet götürmekteyiz. Vatandaşımızın hızlı bir şekilde ulaşımını sağlayabilmek için İl Özel İdaresi ekipleri gece-gündüz çalışmaktadır. Bu hususta çalışan emektar arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MUŞ´TA 3 KÖY KARANTİNA ALTINA ALINDI
MUŞ´TA 3 KÖY KARANTİNA ALTINA ALINDI
Muş´ta yeni tip korona virüs (KOVİD-19) pozitif vaka çıkması nedeniyle 3 köyü karantina altına alındı.
YÜCE: KANSERE KARŞI BİLİNÇLİ OLMALIYIZ
YÜCE: KANSERE KARŞI BİLİNÇLİ OLMALIYIZ
Genç Birikim Derneği ve Onkoloji Hastaları Yardımlaşma ve Sevgi Derneği (ONKO SEV) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Yüce, kanserle mücadeleye dikkat çekerek tıp dünyasının belirlediği alan dışında, dört ana eksen etrafında mücadeleyi ele almanın mümkün olduğunu söyledi.
BİYOLOJİK KÖKENLİ AFETLER-2
BİYOLOJİK KÖKENLİ AFETLER-2
Koronavirüs ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak biyolojik kökenli afetlerden örnekler veren Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Afet Yönetim, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi İskender Dölek, salgın hastalıkların çok boyutlu olaylar olduğunu söyledi.
DENETİMLER SIKLAŞTIRDI
DENETİMLER SIKLAŞTIRDI
Koronavirüs ile mücadele kapsamında Muş Belediyesi tüm ekipleri ile çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bazı ekipler kent genelinde temizlik, yıkama ve dezenfekte çalışmalarını yürütürken Zabıta Müdürlüğü´ne bağlı ekipler de işletmelerin alması gereken tedbirleri kontrol etmek için denetimlerini sürdürüyor.
GİRİŞ VE ÇIKIŞ YAPAN YOLCULARA KORONA TARAMASI
GİRİŞ VE ÇIKIŞ YAPAN YOLCULARA KORONA TARAMASI
Muş İl Sağlık Müdürlüğü tarafından polis uygulama noktalarında görevlendirilen sağlık personelleri, şehir giriş ve çıkışlarında koronavirüs taraması yaptı.
ECZANEDE KORONAVİRÜSE KARŞI NAYLONLU ÖNLEM
ECZANEDE KORONAVİRÜSE KARŞI NAYLONLU ÖNLEM
Muş´ta bir eczane koronavirüs nedeniyle müşterileri ile arasına şeffaf naylon branda çekti. Naylondan oluşturulan korunma sistemini olumlu bulan müşteriler, herkesin önlem almasını istedi.
MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK´TEN "EVDE KAL" ÇAĞRISI
MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK´TEN "EVDE KAL" ÇAĞRISI
AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele tedbirleri kapsamında "evde kal" çağrısına destek verdi
BİYOLOJİK KÖKENLİ AFETLER
BİYOLOJİK KÖKENLİ AFETLER
Muş Alparslan Üniversitesi, (MŞÜ) Afet Yönetim, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi İskender Dölek, korona virüs ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak biyolojik kökenli afetlerden örnekler verdi.
İŞKUR KAMU İŞÇİ ALIMLARINDA DİJİTAL ORTAMINDA GERÇEKLEŞECEK
İŞKUR KAMU İŞÇİ ALIMLARINDA DİJİTAL ORTAMINDA GERÇEKLEŞECEK
Sağlık Bakanlığı 14 bin daimi işçi sağlık personelinin alımını İŞKUR üzerinden tamamen dijital ortamda gerçekleştirilecek. İŞKUR Muş İl Müdürü Mehmet Emin Taylan, alımlarla ilgili açıklamalarda bulundu.
DOLAR
6.6903
EURO
7.2279
Muş Durumu

İlim irfan mürşittir karanlıkları boğar. İnsanları cehalet, gaflet bunaltıp boğar…

Hacı Bektaşı Veli
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu