YENİ ÖĞRENCİLERİN KAYIT SÜRECİ DEVAM EDİYOR
Muş Alparslan Üniversitesinde, 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonucu kayıt süreci devam ediyor
Tarih: 4.9.2018 17:21:17/ 403okunma / 0yorum

2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre üniversitede lisans ya da önlisans programlarından birine yerleşmeye hak kazanan yeni öğrencilerimiz, kayıtlarını yapmaya başladı. İnternet üzerinden ya da Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına şahsen başvuruyla gerçekleştirilen kayıtlar için son tarih, 07 Eylül 2018 Cuma günü.

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, üniversiteye kayıt hakkı kazanan öğrenciler kayıt işlemlerini 03-05 Eylül 2018 tarihleri arasında e-devlet üzerinden gerçekleştirecek. Adaylar elektronik ortamdaki kayıt işlemlerini www.turkiye.gov.tr adresindeki e-hizmetler bölümünde yer alan ´Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı´ başlığı altındaki ´Üniversite E-Kayıt´ seçeneğini tıklayarak gerçekleştirebiliyor.

İnternetten kayıt yaptıran öğrencilerin ayrıca üniversiteye gelmeleri veya belge getirmeleri gerekmiyor. İnternet üzerinden kaydolamayan adaylar ise 07 Eylül 2018 tarihine kadar üniversitemize şahsen başvurarak kayıtlarını yaptırabilecekler. Belirtilen tarihe kadar kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar, bu haklarını kaybedecek.

2018 YKS SONUÇLARINA GÖRE MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİNE YERLEŞEN ÖĞRENCİLER İÇİN KAYIT DUYURUSU

2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ile Muş Alparslan Üniversitesinin herhangi bir bölümüne/programına kayıt hakkı kazanan öğrenciler, kayıtlarını, PTT şubelerinden alacakları edevlet şifresi ile 03 Eylül - 05 Eylül 2018 tarihleri arasında www.turkiye.gov.tr adresinden yaparak Elektronik Kayıt Belgelerini alabilirler. İşlemlerinizi www.turkiye.gov.tr adresindeki e-hizmetler bölümünde, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı başlığı altında açılacak olan ´Üniversite E-Kayıt´ seçeneğini tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Online kayıt yaptıran öğrencilerimizin ayrıca kayıt tarihlerinde üniversitemize gelmeleri veya belge getirmeleri gerekmemektedir. İnternet üzerinden kayıt yaptıramayan adaylar, 03 Eylül – 07 Eylül 2018 tarihleri arasında üniversitemize şahsen başvurarak kayıtlarını yaptırabilirler. Posta yolu ile kayıt yapılmayacaktır. Belirtilen tarihlerde kaydını yaptırmayan öğrenci adayları her hangi bir hak iddia edemezler. Üniversitemize kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarından mezun olmayarak bütünleme veya tek ders sınavına girecek adayların da belirlenen tarihlerde üniversitemize geçici kayıtları yapılacaktır. Bu adayların asıl kayıtları, mezun olduklarına ilişkin belgeleri, 31 Aralık 2018 tarihine kadar üniversitemiz Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına ibraz etmeleri hâlinde yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.

ŞAHSEN KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

1) Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi ya da bu belgenin onaylı bir sureti görevlilerce alınacak, belgenin aslı ilgiliye teslim edilecektir.

1) 2018-YKS Sonuç Belgesi veya internet çıktısı

2) Nüfus cüzdanı fotokopisi (onaysız)

3) 1996 ve daha önceki yıllarda doğmuş erkek adaylar için askerlik şubelerinden alınacak bir fakülte veya yüksekokula kaydolmasında askerlik yönünden sakınca olmadığına dair belge.

4) Son altı ay içinde çekilmiş 4.5x6 cm boyutunda 6 adet fotoğraf

2018 YKS SONUÇLARINA GÖRE ÜNİVERSİTEMİZE KAYIT HAKKI KAZANAN ÖĞRENCİLERDEN E-DEVLET KAYDI YAPTIRAMAYANLAR İÇİN KAYIT TARİHLERİ

Fakülte/Yüksekokul/MYO Kayıt Tarihleri Kayıtların Yapılacağı Adres Eğitim Fakültesi 03-07 Eylül 2018 Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Muş Alparslan Üniversitesi Külliyesi Güzeltepe – Muş

Fen Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Uygulamalı Bilimler Fakültesi, Sağlık Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Bulanık Meslek Yüksekokulu 03-07 Eylül 2018 Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Muş Alparslan Üniversitesi Külliyesi Güzeltepe – Muş, Malazgirt Meslek Yüksekokulu, Varto Meslek Yüksekokulu

KAYITLAR İLE İLGİLİ ÖNEMLİ HATIRLATMALAR

1) YKS ile üniversitemize yerleştirilen öğrencilerden e-devlet kaydı yaptıramayanların; her Fakülte/Yüksekokul/MYO için yukarıda belirtilen tarihlerde şahsen başvurması gerekir. Posta ile başvuru kabul edilmez. Zorunlu hâllerde, belgelemek kaydıyla, noter vekâleti ile kayıt yaptırılabilir.

2) Kayıt için istenen belgelerin, onaysız sureti veya fotokopisi kabul edilmez. Ancak aslının getirilmesi suretiyle üniversite tarafından onaylı örneği kabul edilir.

3) Belgeler eksik ise kayıt yapılmaz.

4) Daha sonra yapacağınız kredi ve burs başvurularında kullanılmak üzere, Lise diploması ile YKS Sonuç Belgesinin onaysız fotokopisini yanınızda bulundurmanız gerekir.

5) Kayıtlar, her Fakülte/Yüksekokul/MYO için belirlenen tarihlerde ve yerde, 08.30–16.30 saatleri arasında yapılacaktır. Belirtilen tarih ve saatlerde kayda gelmeyen öğrenciler, herhangi bir hak talep edemezler.

6) Askerlikle ilgili sorular için askerlik şubelerinden; kredi ve yurt konusundaki sorular için Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Muş İl Müdürlüğünün (0436) 212 50 74 numaralı telefonundan bilgi alınabilir.

7) Daha önce yükseköğretim kurumlarında başarmış olduğunuz dersler için en geç 17 Eylül - 28 Eylül 2018 tarihine kadar muafiyet talebinde bulunabilirsiniz. Başvuru yapmak için dilekçe ile başarmış olduğunuz dersleri gösteren onaylı transkript ve ders içerikleri ile ilgili Fakülte/YO/MYO´lara başvurmanız gerekmektedir.

8) Öğrenci kayıtları ile ilgili her türlü soru için Muş Alparslan Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığının (0436) 249 49 49 / Dâhili: 1151-1152-1153-1154-1155-1156-1157- 1158-1159-1169 numaralı telefonlarından bilgi alınabilir.

9) İslami İlimler Fakültesini kazanan öğrenciler için Arapça Hazırlık Muafiyet Sınavı, 19 Eylül 2018 tarihinde yapılacaktır.

10)Zorunlu Ortak Yabancı Dil Dersleri için Muafiyet Sınavı, 19 Eylül 2018 tarihinde yapılacaktır.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
YARIYIL TATİLİ BUGÜN BAŞLIYOR
YARIYIL TATİLİ BUGÜN BAŞLIYOR
Yaklaşık üç buçuk ay süren eğitim-öğretim döneminin ardından öğrenciler bugün karnelerini alarak iki haftalık yarıyıl tatiline başlıyorlar
MÜDÜR İLCİ´DEN YARIYIL TATİLİ TAVSİYESİ
MÜDÜR İLCİ´DEN YARIYIL TATİLİ TAVSİYESİ
Bugün sona erecek olan 2018-2019 eğitim-öğretim yılının birinci dönemi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Muş İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, birinci dönemi dolu dolu geçirdiklerini belirterek, yarıyıl tatiline giren öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulundu.
EĞİTİME 1 GÜNLÜK KAR ENGELİ
EĞİTİME 1 GÜNLÜK KAR ENGELİ
Dünden itibaren etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle muş Valiliği tarafından eğitime bir gün ara verildiği açıklandı.
MÜHENDİSLİK ÖĞRENCİLERİ PROJELERİNİ SERGİLENDİ
MÜHENDİSLİK ÖĞRENCİLERİ PROJELERİNİ SERGİLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Mühendislik Mimarlık Fakültesi, Bilgisayar Mühendisliği bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan projeler ergilendi.
EĞİTİME KAR ENGELİ
EĞİTİME KAR ENGELİ
Muş´ta olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde eğitime bugün ara verildi
ZİRAAT MÜHENDİSLERİ BİTKİ BESLEME VE GÜBRELEME TEKNİKLERİ OTURUMU YAPILDI
ZİRAAT MÜHENDİSLERİ BİTKİ BESLEME VE GÜBRELEME TEKNİKLERİ OTURUMU YAPILDI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Uygulamalı Bilimler Fakültesi (UBF) ve Muş İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğiyle sürdürülen Ziraat Mühendislerine yönelik teknik eğitim programının dördüncü oturumunu yaptı.
MUŞ STEM MERKEZİ AÇILDI
MUŞ STEM MERKEZİ AÇILDI
Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Muş Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Matematik (STEM) Eğitimleri kapsamında kodlama merkezinde öğretmenlerle bir araya gelerek kursun açılışını yaptı
SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ SERTİFİKA TÖRENİ YAPILDI
SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ SERTİFİKA TÖRENİ YAPILDI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sürekli Eğitim Merkezi (SEM) tarafından verilen farklı eğitim programlarını tamamlayan 180 kişinin sertifika töreni, Sabahattin Zaim Konferans Salonunda yapıldı.
MŞÜ´DE BİR ULUSLARARASI SEMPOZYUM DAHA
MŞÜ´DE BİR ULUSLARARASI SEMPOZYUM DAHA
Muş Alparslan Üniversitesi´nde (MŞÜ) "İslâm Düşüncesinde Eleştiri Kültürü ve Tahammül Ahlâkı" konulu uluslararası sempozyum düzenlenecek
DOLAR
5.3141
EURO
6.0263
Muş Durumu

Ya Ali, benden sonra yola gidenler, senin gösterdiğin yoldan giderlerse selamete ererler.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu