YENİ ÖĞRENCİLERİN KAYIT SÜRECİ DEVAM EDİYOR
Muş Alparslan Üniversitesinde, 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonucu kayıt süreci devam ediyor
Tarih: 4.9.2018 17:21:17/ 280okunma / 0yorum

2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre üniversitede lisans ya da önlisans programlarından birine yerleşmeye hak kazanan yeni öğrencilerimiz, kayıtlarını yapmaya başladı. İnternet üzerinden ya da Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına şahsen başvuruyla gerçekleştirilen kayıtlar için son tarih, 07 Eylül 2018 Cuma günü.

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, üniversiteye kayıt hakkı kazanan öğrenciler kayıt işlemlerini 03-05 Eylül 2018 tarihleri arasında e-devlet üzerinden gerçekleştirecek. Adaylar elektronik ortamdaki kayıt işlemlerini www.turkiye.gov.tr adresindeki e-hizmetler bölümünde yer alan ´Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı´ başlığı altındaki ´Üniversite E-Kayıt´ seçeneğini tıklayarak gerçekleştirebiliyor.

İnternetten kayıt yaptıran öğrencilerin ayrıca üniversiteye gelmeleri veya belge getirmeleri gerekmiyor. İnternet üzerinden kaydolamayan adaylar ise 07 Eylül 2018 tarihine kadar üniversitemize şahsen başvurarak kayıtlarını yaptırabilecekler. Belirtilen tarihe kadar kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar, bu haklarını kaybedecek.

2018 YKS SONUÇLARINA GÖRE MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİNE YERLEŞEN ÖĞRENCİLER İÇİN KAYIT DUYURUSU

2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ile Muş Alparslan Üniversitesinin herhangi bir bölümüne/programına kayıt hakkı kazanan öğrenciler, kayıtlarını, PTT şubelerinden alacakları edevlet şifresi ile 03 Eylül - 05 Eylül 2018 tarihleri arasında www.turkiye.gov.tr adresinden yaparak Elektronik Kayıt Belgelerini alabilirler. İşlemlerinizi www.turkiye.gov.tr adresindeki e-hizmetler bölümünde, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı başlığı altında açılacak olan ´Üniversite E-Kayıt´ seçeneğini tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Online kayıt yaptıran öğrencilerimizin ayrıca kayıt tarihlerinde üniversitemize gelmeleri veya belge getirmeleri gerekmemektedir. İnternet üzerinden kayıt yaptıramayan adaylar, 03 Eylül – 07 Eylül 2018 tarihleri arasında üniversitemize şahsen başvurarak kayıtlarını yaptırabilirler. Posta yolu ile kayıt yapılmayacaktır. Belirtilen tarihlerde kaydını yaptırmayan öğrenci adayları her hangi bir hak iddia edemezler. Üniversitemize kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarından mezun olmayarak bütünleme veya tek ders sınavına girecek adayların da belirlenen tarihlerde üniversitemize geçici kayıtları yapılacaktır. Bu adayların asıl kayıtları, mezun olduklarına ilişkin belgeleri, 31 Aralık 2018 tarihine kadar üniversitemiz Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına ibraz etmeleri hâlinde yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.

ŞAHSEN KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

1) Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi ya da bu belgenin onaylı bir sureti görevlilerce alınacak, belgenin aslı ilgiliye teslim edilecektir.

1) 2018-YKS Sonuç Belgesi veya internet çıktısı

2) Nüfus cüzdanı fotokopisi (onaysız)

3) 1996 ve daha önceki yıllarda doğmuş erkek adaylar için askerlik şubelerinden alınacak bir fakülte veya yüksekokula kaydolmasında askerlik yönünden sakınca olmadığına dair belge.

4) Son altı ay içinde çekilmiş 4.5x6 cm boyutunda 6 adet fotoğraf

2018 YKS SONUÇLARINA GÖRE ÜNİVERSİTEMİZE KAYIT HAKKI KAZANAN ÖĞRENCİLERDEN E-DEVLET KAYDI YAPTIRAMAYANLAR İÇİN KAYIT TARİHLERİ

Fakülte/Yüksekokul/MYO Kayıt Tarihleri Kayıtların Yapılacağı Adres Eğitim Fakültesi 03-07 Eylül 2018 Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Muş Alparslan Üniversitesi Külliyesi Güzeltepe – Muş

Fen Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Uygulamalı Bilimler Fakültesi, Sağlık Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Bulanık Meslek Yüksekokulu 03-07 Eylül 2018 Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Muş Alparslan Üniversitesi Külliyesi Güzeltepe – Muş, Malazgirt Meslek Yüksekokulu, Varto Meslek Yüksekokulu

KAYITLAR İLE İLGİLİ ÖNEMLİ HATIRLATMALAR

1) YKS ile üniversitemize yerleştirilen öğrencilerden e-devlet kaydı yaptıramayanların; her Fakülte/Yüksekokul/MYO için yukarıda belirtilen tarihlerde şahsen başvurması gerekir. Posta ile başvuru kabul edilmez. Zorunlu hâllerde, belgelemek kaydıyla, noter vekâleti ile kayıt yaptırılabilir.

2) Kayıt için istenen belgelerin, onaysız sureti veya fotokopisi kabul edilmez. Ancak aslının getirilmesi suretiyle üniversite tarafından onaylı örneği kabul edilir.

3) Belgeler eksik ise kayıt yapılmaz.

4) Daha sonra yapacağınız kredi ve burs başvurularında kullanılmak üzere, Lise diploması ile YKS Sonuç Belgesinin onaysız fotokopisini yanınızda bulundurmanız gerekir.

5) Kayıtlar, her Fakülte/Yüksekokul/MYO için belirlenen tarihlerde ve yerde, 08.30–16.30 saatleri arasında yapılacaktır. Belirtilen tarih ve saatlerde kayda gelmeyen öğrenciler, herhangi bir hak talep edemezler.

6) Askerlikle ilgili sorular için askerlik şubelerinden; kredi ve yurt konusundaki sorular için Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Muş İl Müdürlüğünün (0436) 212 50 74 numaralı telefonundan bilgi alınabilir.

7) Daha önce yükseköğretim kurumlarında başarmış olduğunuz dersler için en geç 17 Eylül - 28 Eylül 2018 tarihine kadar muafiyet talebinde bulunabilirsiniz. Başvuru yapmak için dilekçe ile başarmış olduğunuz dersleri gösteren onaylı transkript ve ders içerikleri ile ilgili Fakülte/YO/MYO´lara başvurmanız gerekmektedir.

8) Öğrenci kayıtları ile ilgili her türlü soru için Muş Alparslan Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığının (0436) 249 49 49 / Dâhili: 1151-1152-1153-1154-1155-1156-1157- 1158-1159-1169 numaralı telefonlarından bilgi alınabilir.

9) İslami İlimler Fakültesini kazanan öğrenciler için Arapça Hazırlık Muafiyet Sınavı, 19 Eylül 2018 tarihinde yapılacaktır.

10)Zorunlu Ortak Yabancı Dil Dersleri için Muafiyet Sınavı, 19 Eylül 2018 tarihinde yapılacaktır.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MUŞ´TA İKİ ÇOCUKTAN BİRİ LİSEYE GİDEMİYOR
MUŞ´TA İKİ ÇOCUKTAN BİRİ LİSEYE GİDEMİYOR
Eğitim İzleme Raporu 2017-18, sayılarla eğitimde genel tabloyu gösterdi. Okullulaşma oranı lise düzeyinde yüzde 83,6. Bu oran, Muş´ta yüzde 51, Ağrı´da yüzde 53,5. Türkiye´de örgün eğitimde olması gerekirken açıköğretimde okuyan öğrenci sayısı 332 bin 956
UĞUR LİSESİNDEN KAN BAĞIŞI SEFERBERLİĞİ
UĞUR LİSESİNDEN KAN BAĞIŞI SEFERBERLİĞİ
Özel Muş Uğur Lisesi öğrencilerinin katılımıyla kan bağışı programı gerçekleşti. Düzenlenen kan bağışı programında Kızılay Genel Sorumlusu İsmail Çelik öğrenciler bilgilendirildi.
MŞÜ´DE ÜÇ YENİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI
MŞÜ´DE ÜÇ YENİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Bölgeye üç yeni yüksek lisans programı daha kazandırdı
BAKAN YARDIMCISI AKSU´DAN MUŞ BELEDİYESİ´NE ZİYARET
BAKAN YARDIMCISI AKSU´DAN MUŞ BELEDİYESİ´NE ZİYARET
Çeşitli temaslarla da bulunmak için Muş´a gelen Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu, Muş Belediyesi´ni ziyaret etti
REKTÖR POLAT MŞÜ´DE DİJİTAL DÖNÜŞÜM VİZYONUNU ANLATTI
REKTÖR POLAT MŞÜ´DE DİJİTAL DÖNÜŞÜM VİZYONUNU ANLATTI
Rektör Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat: "Üniversitemizi Dijital Çağa Taşıma Noktasında En Büyük Güvencemiz Kaliteli Akademik ve İdari Personelimizdir."
MŞÜ PERSONELİNE BİLGİSAYAR EĞİTİMİ
MŞÜ PERSONELİNE BİLGİSAYAR EĞİTİMİ
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Personeline Bilgisayar Ofis Programları Konusunda Eğitim veriliyor.
MŞÜ´nün minik laleleri robotik kodlama ve işaret dili eğitimi alıyor
MŞÜ´nün minik laleleri robotik kodlama ve işaret dili eğitimi alıyor
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Minik Laleler Kreş ve Anaokulu (MİLA) öğrencileri ders programına eklenen iki yeni alanda eğitim almaya başladı.
UĞUR LİSESİNDEN ORGAN BAĞIŞINA DESTEK
UĞUR LİSESİNDEN ORGAN BAĞIŞINA DESTEK
Özel Muş Uğur Lisesi, Organ Bağışı Farkındalık Haftası etkinlikleri düzenlendi
İL GENELİNDE BEYAZ BAYRAK ALAN OKULLAR BELGELERİNİ ALDI
İL GENELİNDE BEYAZ BAYRAK ALAN OKULLAR BELGELERİNİ ALDI
Nusret Sarman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda, 2017-2018 eğitim öğretim yılının I. Döneminde “Beyaz Bayrak” almaya hak kazanan okullara Beyaz Bayrakları törenle verildi.
DOLAR
5.3710
EURO
6.0755
Muş Durumu

Bize karşı silah taşıyan, bizden değildir

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu