“VATANDAŞLARA, MİSAFİRİNİZ GİBİ DAVRANIN”
S.S. 55 Nolu Şehiriçi Karayolu Yolcu Otobüsü Kooperatifi yönetimi ile istişarelerde bulunan Belediye Başkanı Feyat Asya, “İlimizin toplu taşıma sistemini düzenli bir hale getirene kadar sizlerle birlikte uzun uğraşlar verdik. Zaman zaman yaşanan küçük hadiselerle bu emeği heba etmeyelim. Toplu taşıma araçlarını kullanan sürücüler vatandaşlara misafirleri gibi davranırsa hiçbir sorun kalmaz” dedi
Tarih: 2.10.2018 17:37:54/ 143okunma / 0yorum

Belediye Başkanı Feyat Asya, S.S. 55 Nolu Şehiriçi Karayolu Yolcu Otobüsü Kooperatifini ziyaret etti. Kooperatif Başkanı İnan Karakaya ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Başkan Asya, şehir içi ulaşım konusunda istişarelerde bulundu. Sohbet havasında gerçekleşen ziyarette konuşan Başkan Asya, “Göreve gelir gelmez üzerinde en fazla çalıştığımız konulardan biri şehir içi toplu taşıma idi. Allah´a şükürler olsun ki halkımıza taahhüt ettiğimiz diğer hizmetlerimizde olduğu gibi bu konuda da başarılı olduk. Havuz ve kartlı sistem uygulamasının bugünkü aşamaya gelmesine vesile olan meclis üyelerimize, çalışma arkadaşlarıma ve sizlere bir kez daha teşekkür ediyorum. Son iki yıldır ilimize gelen öğrencilerimiz veya kamu çalışanlarımız bu değişimi hissetmemiş olabilirler. Ancak yıllardır toplu taşıma kullanan hemşehrilerim aradaki farkı çok iyi biliyorlar” dedi.

“Amacımız, vatandaşlarımızın ulaşım konusunda herhangi bir sorunla karşılaşmamasıdır” diyen Başkan Asya, “Vatandaşlarımızın toplu taşıma konusunda yaşadığı sorununun bilinciyle kooperatifiniz bünyesinde bulunan tüm araçları yenileyerek Muş Kart sistemine geçilmesi için öncülük ettik. Bu kapsamda İstasyon, Çiftlik, SGK, Hastane, Yeşilce, Şeker Fabrikası, Muratpaşa ve Cezaevi hatlarında yeni güzergahlar oluşturarak, bu güzergahlardaki durak yerlerini belirledik. Yapmış olduğumuz bu sistemle, artık araçlar belirlenen süre içerisinde seyir yapıyor. Durak yerleri haricinde yolcu indirme ve bindirme işlemi yapılmıyor. Üniversite güzergahını da aynı uygulama içine alarak üniversite öğrencilerinin ulaşım konusunda yaşadığı sorunu ortadan kaldırdık. Tabi bu anlattıklarım sizlerin ve bizim yoğun mesaisi sonucu hayata geçti. Ancak zaman zaman sizlerle ilgili şikayetler bize ulaşıyor. Araçların geç gelmesi konusunda veya şoförlerin üslubu ile ilgili sitemlerle karşılaşıyoruz. İlimizin toplu taşıma sistemini düzenli bir hale getirene kadar sizlerle birlikte uzun uğraşlar verdik. Zaman zaman yaşanan bu tür hadiselerle bu emeği heba etmeyelim. Toplu taşıma araçlarını kullanan sürücüler vatandaşlara misafirleri gibi davranırsa hiçbir sorun kalmaz. Nasıl ki bir esnaf, işyerine gelen müşterisi ile kibar ve hoşgörülü bir üslup takınıyorsa şoförlerde aynı şekilde yapsın. Toplu taşımayı daha kurumsal hale getirmek üzere sizlerle birlikte güzel çalışmalarımız olacak. Vatandaşlarımızın rahatı için ne gerekiyorsa birlikte yapacağız” şeklide konuştu.

S.S. 55 Nolu Şehiriçi Karayolu Yolcu Otobüsü Kooperatifi Başkanı İnan Karakaya da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek sorunsuz bir ulaşım için sorumluluk bilinci ile hareket edeceklerini, eksik aksaklıklar konusunda gerekli uyarıları yapacaklarını ifade ettiler.

Ziyaret toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
“BİZLER ADİL DAVRANDIKÇA, HİZMET YOLUNDA GÜÇLÜ OLDUK”
“BİZLER ADİL DAVRANDIKÇA, HİZMET YOLUNDA GÜÇLÜ OLDUK”
Danışma Meclisi toplantısında partililere hitap eden Belediye Başkanı Feyat Asya, “Bizleri bu göreve layık gören halkımızın hakkını hukukunu korumak üzere birçok hizmeti hayata geçirmeyi başardık. Bu süreçte bizler adil davrandıkça güçlü olduk. Bu güçle vatandaşlarımıza hizmet etmeye devam ediyoruz” dedi.
II. ÖĞRENCİ TOPLULUKLARI TANITIM VE TANIŞMA GÜNLERİ SONA ERDİ
II. ÖĞRENCİ TOPLULUKLARI TANITIM VE TANIŞMA GÜNLERİ SONA ERDİ
Muş Alparslan Üniversitesi öğrencileri, II. Öğrenci Toplulukları Tanıtım ve Tanışma Günlerinde bir araya geldi
KAYMAKAM KAÇMAZ´DAN KURUM ZİYARETLERİ
KAYMAKAM KAÇMAZ´DAN KURUM ZİYARETLERİ
Muş´un Varto Kaymakamı ve Belediye Başkanı Vekili Erkan Kaçmaz, Varto Müftüsü Dr. Mehmet Akif Coşkun´u ziyaret etti.
ÜNİVERSİTEDE ANNE-BABA OKULU SEMİNERLERİ SONA ERDİ
ÜNİVERSİTEDE ANNE-BABA OKULU SEMİNERLERİ SONA ERDİ
Muş Alparslan Üniversitesinin Bilimsel Araştırma Proje Komisyonu (BAP) tarafından desteklenen ebeveynlere yönelik ücretsiz Anne-Baba Okulu Seminerleri, 1071 Malazgirt Kongre ve Kültür Merkezinde tamamlandı.
BULANIK MESLEK YÜKSEKOKULUNUN İLK ETKİNLİĞİ ÇOCUKLAR İÇİN YAPILDI
BULANIK MESLEK YÜKSEKOKULUNUN İLK ETKİNLİĞİ ÇOCUKLAR İÇİN YAPILDI
Bulanık Meslek Yüksekokulunda (MYO), “İçimizdeki Çocuğu Sevelim” temalı bir etkinlik düzenledi. Dünya Çocuk Günü dolayısıyla yapılan etkinliğe, Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, Bulanık MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Galip Halidi, İlçe Millî Eğitim Müdürü Deniz Edip ile Bulanık MYO öğretim elemanları ve öğrencileri katıldı.
“BAĞCILIK KÜLTÜRÜ VE KIRSAL TURİZM”
“BAĞCILIK KÜLTÜRÜ VE KIRSAL TURİZM”
Güçlü Toplum, Güçlü Gelecek için, Sağlıklı Toplum Sağlıklı Gelecek şart olup bunun en önemli unsuru da doğamızın her türlü ve her çeşit kirlenme, yıpranmalara karşı korunmasından, geliştirilip güçlendirilmesinden, halkın istifadesine sunulmasından geçmektedir.
MŞÜ, BEŞTEPE´DEKİ YÜKSEKÖĞRETİM AKADEMİK YIL AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI
MŞÜ, BEŞTEPE´DEKİ YÜKSEKÖĞRETİM AKADEMİK YIL AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI
Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, akademisyenler ve öğrencilerle birlikte, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın ev sahipliğinde Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen 2018-2019 Yükseköğretim Akademik yıl açılış törenine katıldı.
BÜYÜKELÇİ CHRİSTİAN BERGER´DEN YILDIRIM´A ZİYARET
BÜYÜKELÇİ CHRİSTİAN BERGER´DEN YILDIRIM´A ZİYARET
AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger ve beraberindeki heyet Muş Valisi Aziz Yıldırım´ı makamında ziyaret etti.
SURİYELİ DİLENCİLER BIKTIRDI!
SURİYELİ DİLENCİLER BIKTIRDI!
Bunların Muş´taki sorumlusu, denetleyicisi kim?
DOLAR
5.8113
EURO
6.7288
Muş Durumu

Bircok insan mutluluğu burnunun üstünde unuttuğu gözlük gibi etrafta arar.

Konfüçyus
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu