VARTO VE BULANIK MESLEK YÜKSEKOKULLARI EĞİTİME HAZIR
İlk öğrencilerini bu sene kabul eden Varto ve Bulanık Meslek Yüksekokullarında (MYO), 17 Eylül 2018 Pazartesi başlayacak yeni akademik yıl için son hazırlıklar tamamlandı. Varto MYO öğrencileri bu sene, Külliyede öğrenim görecek.
Tarih: 16.9.2018 14:02:24/ 202okunma / 0yorum

Varto ve Bulanık MYO´larında bu sene öğretime başlayacak öğrencilerimizin en nitelikli ve ihtiyaca uygun derslik ve laboratuvarlarda öğrenim görmesi ve barınma koşullarının ideal hâle getirilmesi amacıyla yürütülen çalışmalarda son aşamaya gelindi. Varto Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Nevin Turan Özek, Varto MYO´nun ‘Optisyenlik´ ve ‘Spor Yönetimi´ programı öğrencilerinin, 2018-2019 akademik yılında Külliyede öğrenim göreceğini söyledi.

Öğrenciler, üniversitenin sorumluluk alanına giren hiçbir konuda mağdur etmemek amacıyla titizlikle hareket edildiğini vurgulayan Varto MYO Müdürü Doç. Dr. Özek, şöyle konuştu: “Üniversitemiz tarafından öğretim faaliyetlerinin en sağlıklı şekilde sürdürülmesi için gerekli her tür tefrişat, materyal ve öğrencilerimizin temel ihtiyaçlarını karşılayacak altyapı büyük ölçüde sağlanmış durumdadır. Bununla beraber, Varto MYO öğrencileri, Varto´daki binamız tamamlanana kadar Muş Alparslan Üniversitesi Külliyesinde öğrenim görecek. Binamız tamamlanır tamamlanmaz da Varto´da çalışmalarımıza devam edeceğiz. Varto MYO´da bölgemizin sosyal gelişimine ve gençlerimizin istihdamına katkı sağlayacağını değerlendirdiğimiz yeni ve cazip programların açılması için hazırlıklarımızı da hız kesmeden sürdürüyoruz. Önümüzdeki yıllarda peyderpey açılmasını umduğumuz yeni programların, bölgenin toplumsal, ekonomik ve kültürel yönden kalkınmasına ciddi bir ivme kazandıracağına inanıyoruz. Üniversitemizin, bu amaç doğrultusunda üzerine düşen görevleri titizlikle yerine getirdiğinin herkesçe bilinmesini isteriz. Varto MYO Müdürü olarak okulumuzun Varto´ya ve üniversitemize kazandırılması konusunda büyük emeği olan başta Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat olmak üzere bütün kurumsal paydaşlarımıza ve Vartolulara yürekten teşekkür ederim.”

Bulanık Meslek Yüksekokulu Hocaları İlk Öğrencilerini Bekliyor

2018-YKS sonucuna göre Bulanık MYO´daki bölümlere yerleşen öğrencilerimizin gereksinimleri doğrultusunda, sınıflar, laboratuvar, yemekhane ve kantin tefriş edildi. Bulanık MYO Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Ahmed Galip Halidi, “Okul binamız, 17 Eylül Pazartesi günü eğitime başlayacak şekilde hazırdır.” dedi.

Bulanık MYO´nun, Bulanık için çok büyük bir anlam ifade ettiğini söyleyen MYO Müdürü Dr. Halidi, Bulanık´ın uzun yıllardır bir yüksekokulun hasretini çektiğini dile getirdi. MYO Müdürü Dr. Halidi şöyle konuştu: “Yüksekokulumuza gelen öğrencilerimizin en sağlıklı biçimde öğretime başlayabilmesi için bütün kamu kurumu paydaşlarımız, sivil toplum kuruluşları ve bölge halkı seferber olmuş durumda. Sağ olsunlar rektörlüğümüz, kaymakamlığımız ve ilgili diğer kamu kurumlarının desteğiyle okulumuz açıldı. Kendilerine müteşekkiriz. Bulanık MYO´nun öğretime hazır hâle gelmesinde yerel esnafımızın samimi desteğini gördük. Esasında bu destek, okulumuzun bölge ekonomisine sağlayacağı olumlu katkının da ön sinyalidir. Binamızın kapasitesi olan 1000 öğrenciye birkaç yıl içinde kavuşmayı hedefliyoruz. Nasip olursa ilerleyen yıllarda, ülkemizin ve bölgemizin ihtiyaçları doğrultusunda yeni bölümlerin açılabilmesi için gerekli başvurularımızı yapacağız. Başta Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat olmak üzere üniversitemiz bu konuda hem yol göstererek hem de fiilen destek olarak bizi teşvik etmektedirler. Bu hususta bölge halkı adına kendilerine şükran borçluyuz. Hâlihazırda öğrencilerimizin barınma ihtiyacını karşılayacak bir yurt ihtiyacımız var. Kaymakamlığımızın ve Millî Eğitim Müdürlüğümüzün ortak girişimleriyle, bu ihtiyacımızın da mümkün olan en kısa sürede halledebileceğini düşünüyoruz. Şu an bütün hocalarımızla beraber heyecanla pazartesi günü ilk öğrencilerimizle buluşmayı bekliyoruz. Bu akademik yılın ilçemiz, bölgemiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.”
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MUŞ´TA İKİ ÇOCUKTAN BİRİ LİSEYE GİDEMİYOR
MUŞ´TA İKİ ÇOCUKTAN BİRİ LİSEYE GİDEMİYOR
Eğitim İzleme Raporu 2017-18, sayılarla eğitimde genel tabloyu gösterdi. Okullulaşma oranı lise düzeyinde yüzde 83,6. Bu oran, Muş´ta yüzde 51, Ağrı´da yüzde 53,5. Türkiye´de örgün eğitimde olması gerekirken açıköğretimde okuyan öğrenci sayısı 332 bin 956
UĞUR LİSESİNDEN KAN BAĞIŞI SEFERBERLİĞİ
UĞUR LİSESİNDEN KAN BAĞIŞI SEFERBERLİĞİ
Özel Muş Uğur Lisesi öğrencilerinin katılımıyla kan bağışı programı gerçekleşti. Düzenlenen kan bağışı programında Kızılay Genel Sorumlusu İsmail Çelik öğrenciler bilgilendirildi.
MŞÜ´DE ÜÇ YENİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI
MŞÜ´DE ÜÇ YENİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Bölgeye üç yeni yüksek lisans programı daha kazandırdı
BAKAN YARDIMCISI AKSU´DAN MUŞ BELEDİYESİ´NE ZİYARET
BAKAN YARDIMCISI AKSU´DAN MUŞ BELEDİYESİ´NE ZİYARET
Çeşitli temaslarla da bulunmak için Muş´a gelen Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu, Muş Belediyesi´ni ziyaret etti
REKTÖR POLAT MŞÜ´DE DİJİTAL DÖNÜŞÜM VİZYONUNU ANLATTI
REKTÖR POLAT MŞÜ´DE DİJİTAL DÖNÜŞÜM VİZYONUNU ANLATTI
Rektör Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat: "Üniversitemizi Dijital Çağa Taşıma Noktasında En Büyük Güvencemiz Kaliteli Akademik ve İdari Personelimizdir."
MŞÜ PERSONELİNE BİLGİSAYAR EĞİTİMİ
MŞÜ PERSONELİNE BİLGİSAYAR EĞİTİMİ
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Personeline Bilgisayar Ofis Programları Konusunda Eğitim veriliyor.
MŞÜ´nün minik laleleri robotik kodlama ve işaret dili eğitimi alıyor
MŞÜ´nün minik laleleri robotik kodlama ve işaret dili eğitimi alıyor
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Minik Laleler Kreş ve Anaokulu (MİLA) öğrencileri ders programına eklenen iki yeni alanda eğitim almaya başladı.
UĞUR LİSESİNDEN ORGAN BAĞIŞINA DESTEK
UĞUR LİSESİNDEN ORGAN BAĞIŞINA DESTEK
Özel Muş Uğur Lisesi, Organ Bağışı Farkındalık Haftası etkinlikleri düzenlendi
İL GENELİNDE BEYAZ BAYRAK ALAN OKULLAR BELGELERİNİ ALDI
İL GENELİNDE BEYAZ BAYRAK ALAN OKULLAR BELGELERİNİ ALDI
Nusret Sarman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda, 2017-2018 eğitim öğretim yılının I. Döneminde “Beyaz Bayrak” almaya hak kazanan okullara Beyaz Bayrakları törenle verildi.
DOLAR
5.3766
EURO
6.0910
Muş Durumu

"Gülen nar, bağı bahceyi de güldürür;

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu