VARTO VE BULANIK MESLEK YÜKSEKOKULLARI EĞİTİME HAZIR
İlk öğrencilerini bu sene kabul eden Varto ve Bulanık Meslek Yüksekokullarında (MYO), 17 Eylül 2018 Pazartesi başlayacak yeni akademik yıl için son hazırlıklar tamamlandı. Varto MYO öğrencileri bu sene, Külliyede öğrenim görecek.
Tarih: 16.9.2018 14:02:24/ 322okunma / 0yorum

Varto ve Bulanık MYO´larında bu sene öğretime başlayacak öğrencilerimizin en nitelikli ve ihtiyaca uygun derslik ve laboratuvarlarda öğrenim görmesi ve barınma koşullarının ideal hâle getirilmesi amacıyla yürütülen çalışmalarda son aşamaya gelindi. Varto Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Nevin Turan Özek, Varto MYO´nun ‘Optisyenlik´ ve ‘Spor Yönetimi´ programı öğrencilerinin, 2018-2019 akademik yılında Külliyede öğrenim göreceğini söyledi.

Öğrenciler, üniversitenin sorumluluk alanına giren hiçbir konuda mağdur etmemek amacıyla titizlikle hareket edildiğini vurgulayan Varto MYO Müdürü Doç. Dr. Özek, şöyle konuştu: “Üniversitemiz tarafından öğretim faaliyetlerinin en sağlıklı şekilde sürdürülmesi için gerekli her tür tefrişat, materyal ve öğrencilerimizin temel ihtiyaçlarını karşılayacak altyapı büyük ölçüde sağlanmış durumdadır. Bununla beraber, Varto MYO öğrencileri, Varto´daki binamız tamamlanana kadar Muş Alparslan Üniversitesi Külliyesinde öğrenim görecek. Binamız tamamlanır tamamlanmaz da Varto´da çalışmalarımıza devam edeceğiz. Varto MYO´da bölgemizin sosyal gelişimine ve gençlerimizin istihdamına katkı sağlayacağını değerlendirdiğimiz yeni ve cazip programların açılması için hazırlıklarımızı da hız kesmeden sürdürüyoruz. Önümüzdeki yıllarda peyderpey açılmasını umduğumuz yeni programların, bölgenin toplumsal, ekonomik ve kültürel yönden kalkınmasına ciddi bir ivme kazandıracağına inanıyoruz. Üniversitemizin, bu amaç doğrultusunda üzerine düşen görevleri titizlikle yerine getirdiğinin herkesçe bilinmesini isteriz. Varto MYO Müdürü olarak okulumuzun Varto´ya ve üniversitemize kazandırılması konusunda büyük emeği olan başta Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat olmak üzere bütün kurumsal paydaşlarımıza ve Vartolulara yürekten teşekkür ederim.”

Bulanık Meslek Yüksekokulu Hocaları İlk Öğrencilerini Bekliyor

2018-YKS sonucuna göre Bulanık MYO´daki bölümlere yerleşen öğrencilerimizin gereksinimleri doğrultusunda, sınıflar, laboratuvar, yemekhane ve kantin tefriş edildi. Bulanık MYO Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Ahmed Galip Halidi, “Okul binamız, 17 Eylül Pazartesi günü eğitime başlayacak şekilde hazırdır.” dedi.

Bulanık MYO´nun, Bulanık için çok büyük bir anlam ifade ettiğini söyleyen MYO Müdürü Dr. Halidi, Bulanık´ın uzun yıllardır bir yüksekokulun hasretini çektiğini dile getirdi. MYO Müdürü Dr. Halidi şöyle konuştu: “Yüksekokulumuza gelen öğrencilerimizin en sağlıklı biçimde öğretime başlayabilmesi için bütün kamu kurumu paydaşlarımız, sivil toplum kuruluşları ve bölge halkı seferber olmuş durumda. Sağ olsunlar rektörlüğümüz, kaymakamlığımız ve ilgili diğer kamu kurumlarının desteğiyle okulumuz açıldı. Kendilerine müteşekkiriz. Bulanık MYO´nun öğretime hazır hâle gelmesinde yerel esnafımızın samimi desteğini gördük. Esasında bu destek, okulumuzun bölge ekonomisine sağlayacağı olumlu katkının da ön sinyalidir. Binamızın kapasitesi olan 1000 öğrenciye birkaç yıl içinde kavuşmayı hedefliyoruz. Nasip olursa ilerleyen yıllarda, ülkemizin ve bölgemizin ihtiyaçları doğrultusunda yeni bölümlerin açılabilmesi için gerekli başvurularımızı yapacağız. Başta Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat olmak üzere üniversitemiz bu konuda hem yol göstererek hem de fiilen destek olarak bizi teşvik etmektedirler. Bu hususta bölge halkı adına kendilerine şükran borçluyuz. Hâlihazırda öğrencilerimizin barınma ihtiyacını karşılayacak bir yurt ihtiyacımız var. Kaymakamlığımızın ve Millî Eğitim Müdürlüğümüzün ortak girişimleriyle, bu ihtiyacımızın da mümkün olan en kısa sürede halledebileceğini düşünüyoruz. Şu an bütün hocalarımızla beraber heyecanla pazartesi günü ilk öğrencilerimizle buluşmayı bekliyoruz. Bu akademik yılın ilçemiz, bölgemiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.”
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
YARIYIL TATİLİ BUGÜN BAŞLIYOR
YARIYIL TATİLİ BUGÜN BAŞLIYOR
Yaklaşık üç buçuk ay süren eğitim-öğretim döneminin ardından öğrenciler bugün karnelerini alarak iki haftalık yarıyıl tatiline başlıyorlar
MÜDÜR İLCİ´DEN YARIYIL TATİLİ TAVSİYESİ
MÜDÜR İLCİ´DEN YARIYIL TATİLİ TAVSİYESİ
Bugün sona erecek olan 2018-2019 eğitim-öğretim yılının birinci dönemi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Muş İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, birinci dönemi dolu dolu geçirdiklerini belirterek, yarıyıl tatiline giren öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulundu.
EĞİTİME 1 GÜNLÜK KAR ENGELİ
EĞİTİME 1 GÜNLÜK KAR ENGELİ
Dünden itibaren etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle muş Valiliği tarafından eğitime bir gün ara verildiği açıklandı.
MÜHENDİSLİK ÖĞRENCİLERİ PROJELERİNİ SERGİLENDİ
MÜHENDİSLİK ÖĞRENCİLERİ PROJELERİNİ SERGİLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Mühendislik Mimarlık Fakültesi, Bilgisayar Mühendisliği bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan projeler ergilendi.
EĞİTİME KAR ENGELİ
EĞİTİME KAR ENGELİ
Muş´ta olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde eğitime bugün ara verildi
ZİRAAT MÜHENDİSLERİ BİTKİ BESLEME VE GÜBRELEME TEKNİKLERİ OTURUMU YAPILDI
ZİRAAT MÜHENDİSLERİ BİTKİ BESLEME VE GÜBRELEME TEKNİKLERİ OTURUMU YAPILDI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Uygulamalı Bilimler Fakültesi (UBF) ve Muş İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğiyle sürdürülen Ziraat Mühendislerine yönelik teknik eğitim programının dördüncü oturumunu yaptı.
MUŞ STEM MERKEZİ AÇILDI
MUŞ STEM MERKEZİ AÇILDI
Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Muş Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Matematik (STEM) Eğitimleri kapsamında kodlama merkezinde öğretmenlerle bir araya gelerek kursun açılışını yaptı
SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ SERTİFİKA TÖRENİ YAPILDI
SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ SERTİFİKA TÖRENİ YAPILDI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sürekli Eğitim Merkezi (SEM) tarafından verilen farklı eğitim programlarını tamamlayan 180 kişinin sertifika töreni, Sabahattin Zaim Konferans Salonunda yapıldı.
MŞÜ´DE BİR ULUSLARARASI SEMPOZYUM DAHA
MŞÜ´DE BİR ULUSLARARASI SEMPOZYUM DAHA
Muş Alparslan Üniversitesi´nde (MŞÜ) "İslâm Düşüncesinde Eleştiri Kültürü ve Tahammül Ahlâkı" konulu uluslararası sempozyum düzenlenecek
DOLAR
5.2964
EURO
6.0072
Muş Durumu

Sirkenin balı bozması gibi kötü huy da amelleri bozar. Güneşin karı erittiği gibi güzel ahlak da günahları öyle eritir.

Hz.Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu