VARTO VE BULANIK MESLEK YÜKSEKOKULLARI EĞİTİME HAZIR
İlk öğrencilerini bu sene kabul eden Varto ve Bulanık Meslek Yüksekokullarında (MYO), 17 Eylül 2018 Pazartesi başlayacak yeni akademik yıl için son hazırlıklar tamamlandı. Varto MYO öğrencileri bu sene, Külliyede öğrenim görecek.
Tarih: 16.9.2018 14:02:24/ 94okunma / 0yorum

Varto ve Bulanık MYO´larında bu sene öğretime başlayacak öğrencilerimizin en nitelikli ve ihtiyaca uygun derslik ve laboratuvarlarda öğrenim görmesi ve barınma koşullarının ideal hâle getirilmesi amacıyla yürütülen çalışmalarda son aşamaya gelindi. Varto Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Nevin Turan Özek, Varto MYO´nun ‘Optisyenlik´ ve ‘Spor Yönetimi´ programı öğrencilerinin, 2018-2019 akademik yılında Külliyede öğrenim göreceğini söyledi.

Öğrenciler, üniversitenin sorumluluk alanına giren hiçbir konuda mağdur etmemek amacıyla titizlikle hareket edildiğini vurgulayan Varto MYO Müdürü Doç. Dr. Özek, şöyle konuştu: “Üniversitemiz tarafından öğretim faaliyetlerinin en sağlıklı şekilde sürdürülmesi için gerekli her tür tefrişat, materyal ve öğrencilerimizin temel ihtiyaçlarını karşılayacak altyapı büyük ölçüde sağlanmış durumdadır. Bununla beraber, Varto MYO öğrencileri, Varto´daki binamız tamamlanana kadar Muş Alparslan Üniversitesi Külliyesinde öğrenim görecek. Binamız tamamlanır tamamlanmaz da Varto´da çalışmalarımıza devam edeceğiz. Varto MYO´da bölgemizin sosyal gelişimine ve gençlerimizin istihdamına katkı sağlayacağını değerlendirdiğimiz yeni ve cazip programların açılması için hazırlıklarımızı da hız kesmeden sürdürüyoruz. Önümüzdeki yıllarda peyderpey açılmasını umduğumuz yeni programların, bölgenin toplumsal, ekonomik ve kültürel yönden kalkınmasına ciddi bir ivme kazandıracağına inanıyoruz. Üniversitemizin, bu amaç doğrultusunda üzerine düşen görevleri titizlikle yerine getirdiğinin herkesçe bilinmesini isteriz. Varto MYO Müdürü olarak okulumuzun Varto´ya ve üniversitemize kazandırılması konusunda büyük emeği olan başta Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat olmak üzere bütün kurumsal paydaşlarımıza ve Vartolulara yürekten teşekkür ederim.”

Bulanık Meslek Yüksekokulu Hocaları İlk Öğrencilerini Bekliyor

2018-YKS sonucuna göre Bulanık MYO´daki bölümlere yerleşen öğrencilerimizin gereksinimleri doğrultusunda, sınıflar, laboratuvar, yemekhane ve kantin tefriş edildi. Bulanık MYO Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Ahmed Galip Halidi, “Okul binamız, 17 Eylül Pazartesi günü eğitime başlayacak şekilde hazırdır.” dedi.

Bulanık MYO´nun, Bulanık için çok büyük bir anlam ifade ettiğini söyleyen MYO Müdürü Dr. Halidi, Bulanık´ın uzun yıllardır bir yüksekokulun hasretini çektiğini dile getirdi. MYO Müdürü Dr. Halidi şöyle konuştu: “Yüksekokulumuza gelen öğrencilerimizin en sağlıklı biçimde öğretime başlayabilmesi için bütün kamu kurumu paydaşlarımız, sivil toplum kuruluşları ve bölge halkı seferber olmuş durumda. Sağ olsunlar rektörlüğümüz, kaymakamlığımız ve ilgili diğer kamu kurumlarının desteğiyle okulumuz açıldı. Kendilerine müteşekkiriz. Bulanık MYO´nun öğretime hazır hâle gelmesinde yerel esnafımızın samimi desteğini gördük. Esasında bu destek, okulumuzun bölge ekonomisine sağlayacağı olumlu katkının da ön sinyalidir. Binamızın kapasitesi olan 1000 öğrenciye birkaç yıl içinde kavuşmayı hedefliyoruz. Nasip olursa ilerleyen yıllarda, ülkemizin ve bölgemizin ihtiyaçları doğrultusunda yeni bölümlerin açılabilmesi için gerekli başvurularımızı yapacağız. Başta Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat olmak üzere üniversitemiz bu konuda hem yol göstererek hem de fiilen destek olarak bizi teşvik etmektedirler. Bu hususta bölge halkı adına kendilerine şükran borçluyuz. Hâlihazırda öğrencilerimizin barınma ihtiyacını karşılayacak bir yurt ihtiyacımız var. Kaymakamlığımızın ve Millî Eğitim Müdürlüğümüzün ortak girişimleriyle, bu ihtiyacımızın da mümkün olan en kısa sürede halledebileceğini düşünüyoruz. Şu an bütün hocalarımızla beraber heyecanla pazartesi günü ilk öğrencilerimizle buluşmayı bekliyoruz. Bu akademik yılın ilçemiz, bölgemiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.”
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ´NÜN KİTAP OKUMA PROJESİ BAŞLIYOR
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ´NÜN KİTAP OKUMA PROJESİ BAŞLIYOR
Muş Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, yeni eğitim sezonu ile birlikte okul aile ve çocuk üçgeninde yeni bir projeye imza atılacağını söyledi.
“KAPSAYICI EĞİTİM SEMİNERİ” DÜZENLENDİ
“KAPSAYICI EĞİTİM SEMİNERİ” DÜZENLENDİ
Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Muş Türk Telekom İlkokulu/Ortaokulundaki “Kapsayıcı Eğitim Semineri” Çalışmalarına katıldı.
MUŞVAK´TAN MUŞLU ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE BURS MÜJDESİ
MUŞVAK´TAN MUŞLU ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE BURS MÜJDESİ
Muş Eğitim ve Kalkındırma Vakfı (MUŞVAK), kendisi, annesi ya da babası Muşlu olan lisans öğrencilerine burs veriyor
VELİLERİ OKUL TELAŞI SARDI
VELİLERİ OKUL TELAŞI SARDI
Okulların 17 Eylül´de açılacak olmasıyla birlikte velileri alışveriş telaşı sardı. Defterden kitaba, giyimden ayakkabıya kadar yapılacak okul alışverişinin ekonomiye 2,5 milyar dolarlık canlılık getirmesi beklenirken, veliler de en az 350 liralık bir masrafı üstlenmek zorunda kalacak.
KYK YURT BAŞVURULARI 10 EYLÜL´DE SONA ERİYOR
KYK YURT BAŞVURULARI 10 EYLÜL´DE SONA ERİYOR
Milyonlarca öğrenci üniversiteli olmanın heyecanını yaşarken, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu da yeni eğitim-öğretim yılı için yurt başvurularını alıyor. 3 Eylül Pazartesi günü başlayan KYK yurt başvuruları, geçmiş yıllarda olduğu gibi yine e-Devlet üzerinden alınıyor ve 10 Eylül Pazartesi günü saat 23.59´da sona eriyor.
YENİ ÖĞRENCİLERİN KAYIT SÜRECİ DEVAM EDİYOR
YENİ ÖĞRENCİLERİN KAYIT SÜRECİ DEVAM EDİYOR
Muş Alparslan Üniversitesinde, 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonucu kayıt süreci devam ediyor
MŞÜ YENİ ÖĞRENCİLERİ İÇİN KAYIT DUYURUSU YAYINLADI
MŞÜ YENİ ÖĞRENCİLERİ İÇİN KAYIT DUYURUSU YAYINLADI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ile üniversite kayıt işlemleri hakkında internet sitesinden bir duyuru yayınladı.
MŞÜ YAZ OKULU EĞİTİMCİLERİ TEŞEKKÜR BELGELERİNİ ALDI
MŞÜ YAZ OKULU EĞİTİMCİLERİ TEŞEKKÜR BELGELERİNİ ALDI
Muş Alparslan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdüllatif Tüzer, MŞÜ Yaz Okulunda görev alan eğitmenlere Teşekkür Belgesi takdim etti
SEMAM´DA MALAZGİRT ZAFERİNİN ÖNEMİ ANLATILDI
SEMAM´DA MALAZGİRT ZAFERİNİN ÖNEMİ ANLATILDI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Mustafa Alican, üniversite bağlı Selçuklu ve Malazgirt Uygulama ve Araştırma Merkezi´nde (SEMAM) Malazgirt Zaferi´nin önemini anlattı.
DOLAR
5.6134
EURO
6.4316
Muş Durumu

İnsanların en hayırlıları, ahmak, aptal diye adlandırılmadıkça kıyamet kopmaz

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu