VALİ YILDIRIM YAPILAN KAMU YATIRIMLARINI YERİNDE İNCELEDİ
Vali Aziz Yıldırım, ilimizde yapımı devam eden Muş İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi, KYK öğrenci yurdu, Yeni Şehirlerarası Otobüs Terminali, Yeni Muş Şehir Stadyumu ve SGK Hizmet binalarını inceledi.
Tarih: 8.8.2018 18:32:49/ 240okunma / 0yorum

 

 

Vali Aziz Yıldırım, protokol üyeleriyle yaptığı kamu yatırımlarını inceledi. Vali Yıldırım, incelemesinde, Şehirlerarası Otobüs terminali 23 bin metrekare alan üzerine yapılan terminalin yaklaşık 8 bin metrekaresi ana hizmet binası olarak yapılıyor.16 adet bilet satış acentesinin bulunduğu yeni terminal projesinde kargo, PTT, internet merkezi, emanet, kafeterya, büfe, makine ikmal binası bulunacak olan projenin tamamlanarak bu yıl açılması planlanan terminalin son durumunu yerinde inceledi.

Daha sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından yapımı süren 5 bin kişi kapasiteli şehir stadyumunu, Gençlik ve Spor Bakanlığımıza bağlı Kredi Yurtlar Kurumumu tarafından yeni inşasına başlanan 750 yatak kapasiteli öğrenci yurdunun inşaat alanını, Muş İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne tahsisli 23.673,218 metrekarelik kısmını kapsayan Karaköprü mevkiinde toplam inşaat alanı 5871 metrekare olan Muş İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezini ve bu yıl yapımına başlanan SGK hizmet binası inşası incelemelerine devam etti.

“YENİ ŞEHİR STADYUMU VE EKLENTİLERİNDEKİ SPOR KOMPLEKSLERİYLE GENÇLERİMİZİN HİZMETİNE SUNACAĞIZ”

Vali Aziz Yıldırım, yapılan kamu yatırımlarını incelemesinden sonraki bir değerlendirme yaptı. Çalışmaların geldiği amalara değinen Vali Yıldırım, “Belediyemiz ve bütün kamu kurumlarımız ile şehrimiz daha yaşanılır, daha modern bir hal alması için tüm ekibimizle hep birlikte çalışıyoruz. Bugün yapmış olduğumuz incelemelerde vatandaşlarımız, gençlerimiz, öğrencilerimize, sporcularımıza ve tüm ilimize hizmet sunacak çeşitli alanlarda yapımları devam eden inşaat çalışmalarını yerinde inceleme fırsatı bulduk. Şehrimize gelen öğrenciler barınma konusunda sıkıntı yaşarken son derece modern, beş yıldızlı otel standartlarında konaklayabilecekleri yurtlar inşa ettik ve etmeye de devam ediyoruz.

Yeni terminal binamızla birlikte ve yeni Muş Havaalanı apronuyla ulaşım konusunda da ciddi gelişmeler kat ediyoruz. Zor zamanlarımızda yanımızda olan AFAD Müdürlüğümüzde son derece donanımlı bir bina inşa ediyor. Özellikle yatırım yapılan alanlarda gençlerimize önem gösteriyoruz. Özellikle Yeni Şehir Stadyumu ve eklentilerindeki spor kompleksleriyle gençlerimizin hizmetine sunacağız. Tüm bu yatırımlar ülkemizin son yıllardaki ekonomik istikrarının en önemli göstergesidir. Allah devletimize zeval göstermesin. Bizler birlik ve beraberliğimizi koruduğumuz müddetçe bu yatırımlar katbekat artıp devam edecektir. Tüm yatırımlar şimdiden vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
DOĞU VE GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ´NDEKİ KADINLAR BİRLEŞİYOR
DOĞU VE GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ´NDEKİ KADINLAR BİRLEŞİYOR
Doğu ve Güneydoğu İş Kadınları Derneği (DOGÜNKAN) Muş Ticaret ve Sanayi Odası 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Meclis Salonunda Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi´nde Kadın Sivil Toplum Örgütleri Arasında İşbirliği ve Ağ Oluşturulması Projesi´ istişare toplantısı düzenledi.
II. AVRASYA SPOR BİLİMLERİ KONGRESİ MUŞ´TA DÜZENLENECEK
II. AVRASYA SPOR BİLİMLERİ KONGRESİ MUŞ´TA DÜZENLENECEK
II. Avrasya Spor Bilimleri Kongresi (ESSC-2019), 2-5 Mayıs 2019 tarihlerinde Muş Alparslan Üniversitesinde düzenlenecek. Suudi Arabistan, Kosova, Makedonya ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti´nin de talip olduğu ESSC-2019´u, Türkiye adına aday olan Muş Alparslan Üniversitesinin düzenlemesine karar verildi.
ÜNİVERSİTE MUŞ´UN JEOTERMAL POTANSİYELİNİ BELİRLEME VE GELİŞTİRME ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
ÜNİVERSİTE MUŞ´UN JEOTERMAL POTANSİYELİNİ BELİRLEME VE GELİŞTİRME ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, üniversitenin, Muş´un jeotermal potansiyelini belirlemek ve geliştirmek amacıyla sürdürdüğü çalışmalar hakkında bir basın açıklaması yaptı.
BULANIK İLÇESİNDE SU SPORLARI ŞENLİĞİ YAPILDI
BULANIK İLÇESİNDE SU SPORLARI ŞENLİĞİ YAPILDI
İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Bulanık İlçesi´nde ‘Su Sporları Şenliği´ etkinliği düzenlendi. Haçlı gölünde yapılan su sporları şenliği renkli görüntülere sahne oldu.
EĞİTİM BİR SEN´DEN DANIŞTAY KARARI AÇIKLAMASI
EĞİTİM BİR SEN´DEN DANIŞTAY KARARI AÇIKLAMASI
Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir Sen) Muş Şubesi, Danıştay 8. Dairesi´nin ‘öğrenci andı´ kararına yönelik açıklama yaparak “idarenin takdir hakkını hiçe sayarak, hukuki denetimin dışına çıkıp hiçbir pedagojik ve bilimsel verilere dayanma ihtiyacı duymadan ilköğretim okullarında "Öğrenci Andı"nı kaldıran yönetmelik hükmünü iptal etmiştir” dedi
19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI
19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI
19 Ekim Muhtarlar Günü ülke genelinde olduğu gibi Muş´ta da çeşitli etkinliklerle kutlanarak günün anlam ve önemi belirtildi
ESKİ EVLERDE GÖRSEL SANATLAR
ESKİ EVLERDE GÖRSEL SANATLAR
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Görsel Sanatlar Eğitimi Bölüm Başkanı ve Doktor öğretim görevlileri, eskiden evlerin duvarlarında halı, kilim ve çeşitli materyaller üzerinde bulunan sanatsal görsellere yönelik değerlendirmelerde bulundu.
BAŞKAN ASYA: “HAYALİMİZDEKİ PROJELERİ, MİMARLARIN ÇİZİMLERİ İLE GERÇEKLEŞTİRDİK”
BAŞKAN ASYA: “HAYALİMİZDEKİ PROJELERİ, MİMARLARIN ÇİZİMLERİ İLE GERÇEKLEŞTİRDİK”
Şehir merkezindeki okulları belirli periyotlarda ziyaret ederek öğretmenlerle istişarelerde bulunan Belediye Başkanı Feyat Asya, 4,5 yılda yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verirken, “Hayallerimizi mimarların çizimleri ile gerçeğe dönüştürdük” dedi.
MUŞ MERKEZLİ DOLANDIRICILIK OPERASYONU
MUŞ MERKEZLİ DOLANDIRICILIK OPERASYONU
Muş merkezli 3 ilde düzenlenen operasyonda kamuyu bir milyon lira zarara uğrattığı tespit edilen 12 kişi yakalandı.
DOLAR
5.6134
EURO
6.4316
Muş Durumu

Kendine yapılmasını istemediğini sen de başkasına yapma.

Konfüçyus
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu