VALİ YILDIRIM VARTO´DA VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ
Vali Aziz Yıldırım, Varto ilçesine bir ziyaret gerçekleştirerek vatandaşlarla bir araya geldi.
Tarih: 30.7.2018 19:01:45/ 992okunma / 0yorum

 

 

Vali Aziz Yıldırım, Varto ilçesinde çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulundu. Vali Aziz Yıldırım´a; İl Garnizon Komutanı Piyade Albay Atilla Terzioğlu, İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş ile İl Jandarma Komutanı Albay İsmail Şahin eşlik etti.

Vali Yıldırım ve beraberindekileri İlçe Kaymakamı Mehmet Nuri Çetin karşıladı. Vali Aziz Yıldırım, Varto İlçe Devlet Hastanesi programının ardından ve ilçede yapımı devam eden Kalekol inşaat çalışmalarını yerinde inceledi. Daha sonra ilçe merkezine geçen Vali Yıldırım, burada vatandaşlarla bir araya geldi.

“20 KÖYDE KÖY İÇİ VE MERA YOLLARI YAPIMI İÇİN EKİPLER ÇALIŞIYOR”

İlçe halkının sorun ve taleplerini dinleyen Vali Yıldırım, “Kıymetli arkadaşlar, Varto gayet güzel bir ilçemiz. Bizler terör konusunu gündemimizden çıkarmalıyız ki buradaki bu güzellikleri diğer vatandaşlarımızda görebilsinler. Hepinizin bildiği gibi yıllarca görev yapan belediyenin bu hizmetleri vatandaşlarımıza hizmet amacıyla kullanmadığını gördünüz. Bizler Devlet olarak bundan sonra sizlere daha iyi hizmetler etmek için çaba gösteriyoruz ve en iyi şekilde hizmet alacaksınız. Çünkü bu topraklar kıymetli topraklardır. Bu bölge Türklerin Anadolu´ya girdiği ve yurt edindiği yerlerdir. Devlet olarak vatandaşımıza en iyi şekilde hizmet götürürken terör konusunda da kararlılıkla mücadeleye devam edecektir. Değerli kaymakamımız 2 yıldır sizlere hizmet ediyor vatandaşlarımızın hepsi bundan memnun. Köylerimize su götürüyor, hayvancılık konusunda projeler üreterek vatandaşımıza gelir kapısı açıyor. Şu anda bile 20 köyde köy içi ve mera yolları yapımı için ekipler çalışıyor. Tüm vatandaşlarımız hizmetin en iyisine layık o yüzden hizmet edecek insanların yanında olun” dedi.

“VALİ YILDIRIM, FİZİK TEDAVİ ÜNİTESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU”

Vali Yıldırım, ilçe halkına hizmet sunan 50 yataklı Varto İlçe Devlet Hastanesinde incelemelerde bulundu.

Vali Yıldırım, İlçe Devlet Hastanesi girişinde; İlçe Kaymakamı Mehmet Nuri Çetin, Muş İl Sağlık Müdürü Dr. Serdal Türkoğlu, İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Yusuf Demir, İdari ve Mali İşler Müdür V. Mehmet Yıldız ve hastane yönetimi karşıladı.

Hastanede tedavi görev vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten Vali Yıldırım, Varto İlçe Devlet Hastanesi bünyesinde açılan Fizik Tedavi Merkezi (Elektro Terapi) ve rehabilitasyon merkezlerini inceledi.

İncelemeleri esnasında bir konuşma yapan Vali Yıldırım, şunları söyledi: “Değerli arkadaşlar, Muş merkezde ve Bulanık ilçemizde Fizik Tedavi Merkezlerimiz açıldı ve vatandaşlarımıza hastanelerimiz bünyesinde hizmet veriyor. Bunun dışında Varto İlçe Devlet Hastanemiz bünyesinde de Fizik Tedavi Ünitemiz mevcut ve yakın zamanda halkımıza hizmet vermeye başlayacak. Bu merkez sayesinde Varto´da ve köylerinde yaşayan vatandaşlarımız il merkezine gitmek zorunda kalmayacak ve yerinde tedavi imkânlarından faydalanacaktır. Hafta içi her gün yaklaşık 40-50 vatandaşımıza hizmet edebilecek olan fizik tedavi ünitesinde 1 doktor ve 4 personel bulunmaktadır. Şimdiden Varto ilçemizde yaşayan vatandaşlarımıza hayırlı, uğurlu olsun diyorum.”

“CENNET VATANIMIZIN HER BİR KÖŞESİ AYRI BİR GÜZEL”

Vali Aziz Yıldırım, Varto ilçesine bağlı Hamurpet Gölü yol çalışmasını inceledi. Vali Yıldırım, “Bu yolların yapımı sayesinde vatandaşlarımız, Hamurpet Gölü´ne daha kolayca ve daha rahatça ulaşabilmektedirler” dedi.

Vali Yıldırım, Varto ilçesine bağlı 2 bin 149 rakımda bulunan Hamurpet Gölü´nde yapılan çalışmaları inceledi. Valimiz Aziz Yıldırım´a, Varto Kaymakamı Mehmet Nuri Çetin, Garnizon Komutanı Piyade Albay Atilla Terzioğlu, İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, İl Jandarma Komutanı Albay İsmail Şahin, Özel Harekât Şube Müdürü Hüseyin Şahin, ilçe protokol üyeleri eşlik etti.

Hamurpet gölü incelemelerinde bulunan Vali Yıldırım, “Cennet vatanımızın her köşesi ayrı biz güzelliğe sahip. Bugün buna bir kez daha şahit olduk. Burada vatandaşlarımız hem bu doğal güzelliklerin tadını çıkarıyor hem de gezip eğlenebiliyor. Burada isteyen balık tutup güzel vakit geçirebiliyor. Göl çevresinde yapılacak yürüyüşlerde vatandaşlarımız için huzur verici oluyor. Vatandaşlarımızda buralara sahip çıkmalı korumalı ve çevresini temiz tutmalı. Bu doğal güzelliklerin kirletilmesine müsaade etmemeli ve çevresindekileri uyarmalı.” dedi. 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
AK PARTİ´NİN MUŞ MİTİNGİ
AK PARTİ´NİN MUŞ MİTİNGİ
Muş türküsünün sözleriyle Muşlulara seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nasıl bir asır önce bu toprakları kanımızla tekrar vatanımız kılmışsak, namerdin alnına zaferi beraber kazımışsak bugün de bölücü heveslere aynı iradeyle karşı çıkıyoruz. 34 yıldır Kürt kardeşlerimizin canından, evlatlarının kanından beslenen canilere, PKK terör örgütüne ve onun desteklediği siyasi partinin mensuplarına inşallah bu topraklarda yer olmadığını pazar günü göstereceğinize inanıyorum” dedi.
MUŞ´TA GERÇEKLEŞTİRİLEN YATIRIMLAR
MUŞ´TA GERÇEKLEŞTİRİLEN YATIRIMLAR
“Hiç kimse kendisini bu topraklarda sahipsiz hissetmesin, öksüz, yetim garip hissetmesin diye mücadele ediyoruz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu anlayışla son 17 yılda Muş´a 11,5 milyar liralık yatırım yaptıklarını söyledi.
FİKİRLER İYİLİK HAREKETİNDEN DOĞDU
FİKİRLER İYİLİK HAREKETİNDEN DOĞDU
Muş´ta bir görme engellinin durumundan etkilenerek onların yaşamını kolaylaştırmak amacıyla ortaokul öğrencileri, ultrasonik mesafe sensörlü görme engelli bastonu projesini hayata geçirdi.
KIZILAY KAN BAĞIŞ KAMPANYASI DEVAM EDİYOR
KIZILAY KAN BAĞIŞ KAMPANYASI DEVAM EDİYOR
Türk Kızılayı Muş Şubesi Kan Bağış Merkezi, kan bağış kampanyası kapsamında Muş Alparslan Üniversitesi külliyesinde otobüsle kan topladı.
GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SALICI, PARTİLİLERLE BULUŞTU
GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SALICI, PARTİLİLERLE BULUŞTU
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, “Belediyeler eliyle vatandaşımızın refah seviyesinin daha da yükseltilmesine ihtiyaç var” dedi
OKUL MÜDÜRLERİ BİLGİLENDİRİLDİ
OKUL MÜDÜRLERİ BİLGİLENDİRİLDİ
İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci başkanlığında Okul Müdürleri ile Bilgilendirme ve Değerlendirme toplantısı yapıldı
İSLAMİ İLİMLER-EDEBİYAT İLİŞKİSİ KONUŞULDU
İSLAMİ İLİMLER-EDEBİYAT İLİŞKİSİ KONUŞULDU
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) İslami İlimler Fakültesi (İİF) tarafından düzenlenen seminere Temel İslam Bilimleri Bölümünden Dr. Hasan Harmancı konuşmacı olarak katılarak İslami İlimler-Edebiyat İlişkisini ele aldı.
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI KURUM MUŞ´A GELDİ
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI KURUM MUŞ´A GELDİ
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 2023 yılına kadar tüm Türkiye´de en az 250 bin sosyal konut yapmayı hedeflediklerini belirterek, "Bu kapsamda Muş´umuza da 500 sosyal konutu il merkezine bağlı Kepenek´te projelendiriyoruz.” Dedi.
VALİ GÜNDÜZÖZ MALAZGİRT´TE MUHTARLARLA BULUŞTU
VALİ GÜNDÜZÖZ MALAZGİRT´TE MUHTARLARLA BULUŞTU
Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz Malazgirt Kültür Merkezi´nde muhtarlar ile buluştu.
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Muş Durumu

Sen insana ulaşmadan Allah’ı nasıl arıyorsun?.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu