VALİ YILDIRIM, MALAZGİRT´TE İNCELEMELERDE BULUNDU
Vali Aziz Yıldırım, Malazgirt Zaferi 26 Ağustos Tanıtım Toplantısı ve Malazgirt çalışmaları için ilçede incelemelerde bulundu.
Tarih: 6.8.2018 17:57:16/ 164okunma / 0yorum

 

 

Muş Valiliği, Okçular Vakfı ve Malazgirt Kaymakamlığı tarafından 08 Ağustos Çarşamba günü saat 11.00´da Malazgirt ilçesinde Malazgirt Zaferinin 947´nci kutlama programı tanıtım toplantısı yapılacak.

Malazgirt 1071 Zafer Anıtı´nda bir dizi incelemelerde bulunan Vali Aziz Yıldırım, 08 Ağustos Çarşamba günü saat 11.00´da yapılması planlanan tanıtım toplantısına ve 26 Ağustos Malazgirt Zaferi kutlamalarına tüm Muş ve ilçelerindeki, köylerindeki, mezralarındaki vatandaşları beklediklerini belirtti.

“8 AĞUSTOS ÇARŞAMBA GÜNÜ YAPILACAK TOPLANTI İÇİN GEREKLİ TÜM TALİMATLARI VERDİK”

Yapılan çalışmaları inceleyerek gerekli talimatları verdiklerini ifade eden Vali Aziz Yıldırım, “08 Ağustos Çarşamba günü 1071 Malazgirt Zaferi kutlama programı kapsamında Malazgirt´te ilimiz ve ilçemiz için çok önemli bir toplantı yapacağız. Bu toplantıya Okçular Vakfı Başkanı Sayın Haydar Ali Yıldız ve Okçular Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Sayın Necmeddin Bilal Erdoğan´ın katılmasını bekliyoruz. İlçemizde 26 Ağustos Zaferi kutlama etkinliklerine hazırlık çalışmalarımız yoğun şekilde devam ediyor. Hafta sonu yani bugün ise tarihi Milli Park alanımızı gezerek yapılan çalışmaları yerinde inceledik. Ayrıca 8 Ağustos Çarşamba günü yapılacak toplantı için gerekli tüm talimatları verdik. Toplantımızın hazırlıklarına bugünden başladık. Çarşamba günü yapılacak toplantıya tüm halkımızı ve basın mensuplarımızı davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“MALAZGİRT ZAFERİNİN 947´NCİ YILI TANITIM TOPLANTISINA TÜM HALKIMIZI DAVET EDİYORUZ”

Toplantıya ev sahipliği yapacak Malazgirt Kaymakamı Soner Kırlı ise” Muş Valiliğimiz Okçular Vakfı ve Malazgirt Kaymakamlığımızın ortaklaşa organize ettiği Malazgirt Zaferinin 947´nci yılı tanıtım toplantısına tüm halkımızı davet ediyoruz. Buraya gelen tüm konuklarımıza kavurma, pilav, ayran ve tatlı ikramlarımız olacaktır.”

 

 

 

 

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
DOĞU VE GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ´NDEKİ KADINLAR BİRLEŞİYOR
DOĞU VE GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ´NDEKİ KADINLAR BİRLEŞİYOR
Doğu ve Güneydoğu İş Kadınları Derneği (DOGÜNKAN) Muş Ticaret ve Sanayi Odası 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Meclis Salonunda Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi´nde Kadın Sivil Toplum Örgütleri Arasında İşbirliği ve Ağ Oluşturulması Projesi´ istişare toplantısı düzenledi.
II. AVRASYA SPOR BİLİMLERİ KONGRESİ MUŞ´TA DÜZENLENECEK
II. AVRASYA SPOR BİLİMLERİ KONGRESİ MUŞ´TA DÜZENLENECEK
II. Avrasya Spor Bilimleri Kongresi (ESSC-2019), 2-5 Mayıs 2019 tarihlerinde Muş Alparslan Üniversitesinde düzenlenecek. Suudi Arabistan, Kosova, Makedonya ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti´nin de talip olduğu ESSC-2019´u, Türkiye adına aday olan Muş Alparslan Üniversitesinin düzenlemesine karar verildi.
ÜNİVERSİTE MUŞ´UN JEOTERMAL POTANSİYELİNİ BELİRLEME VE GELİŞTİRME ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
ÜNİVERSİTE MUŞ´UN JEOTERMAL POTANSİYELİNİ BELİRLEME VE GELİŞTİRME ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, üniversitenin, Muş´un jeotermal potansiyelini belirlemek ve geliştirmek amacıyla sürdürdüğü çalışmalar hakkında bir basın açıklaması yaptı.
BULANIK İLÇESİNDE SU SPORLARI ŞENLİĞİ YAPILDI
BULANIK İLÇESİNDE SU SPORLARI ŞENLİĞİ YAPILDI
İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Bulanık İlçesi´nde ‘Su Sporları Şenliği´ etkinliği düzenlendi. Haçlı gölünde yapılan su sporları şenliği renkli görüntülere sahne oldu.
EĞİTİM BİR SEN´DEN DANIŞTAY KARARI AÇIKLAMASI
EĞİTİM BİR SEN´DEN DANIŞTAY KARARI AÇIKLAMASI
Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir Sen) Muş Şubesi, Danıştay 8. Dairesi´nin ‘öğrenci andı´ kararına yönelik açıklama yaparak “idarenin takdir hakkını hiçe sayarak, hukuki denetimin dışına çıkıp hiçbir pedagojik ve bilimsel verilere dayanma ihtiyacı duymadan ilköğretim okullarında "Öğrenci Andı"nı kaldıran yönetmelik hükmünü iptal etmiştir” dedi
19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI
19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI
19 Ekim Muhtarlar Günü ülke genelinde olduğu gibi Muş´ta da çeşitli etkinliklerle kutlanarak günün anlam ve önemi belirtildi
ESKİ EVLERDE GÖRSEL SANATLAR
ESKİ EVLERDE GÖRSEL SANATLAR
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Görsel Sanatlar Eğitimi Bölüm Başkanı ve Doktor öğretim görevlileri, eskiden evlerin duvarlarında halı, kilim ve çeşitli materyaller üzerinde bulunan sanatsal görsellere yönelik değerlendirmelerde bulundu.
BAŞKAN ASYA: “HAYALİMİZDEKİ PROJELERİ, MİMARLARIN ÇİZİMLERİ İLE GERÇEKLEŞTİRDİK”
BAŞKAN ASYA: “HAYALİMİZDEKİ PROJELERİ, MİMARLARIN ÇİZİMLERİ İLE GERÇEKLEŞTİRDİK”
Şehir merkezindeki okulları belirli periyotlarda ziyaret ederek öğretmenlerle istişarelerde bulunan Belediye Başkanı Feyat Asya, 4,5 yılda yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verirken, “Hayallerimizi mimarların çizimleri ile gerçeğe dönüştürdük” dedi.
MUŞ MERKEZLİ DOLANDIRICILIK OPERASYONU
MUŞ MERKEZLİ DOLANDIRICILIK OPERASYONU
Muş merkezli 3 ilde düzenlenen operasyonda kamuyu bir milyon lira zarara uğrattığı tespit edilen 12 kişi yakalandı.
DOLAR
5.6134
EURO
6.4316
Muş Durumu

Gün ışığı geldiğinde; kör insanı rehber olarak kullanmak saçmalıktır…” Heinrich Heine

Heinrich Heine
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu