VALİ GÜNDÜZÖZ MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz merkez mahalle ve merkeze bağlı köy muhtarları ile tanışma toplantısı yaptı.
Tarih: 27.11.2018 18:38:44/ 102okunma / 0yorum

Toplantıda bir konuşma yapan Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz; “Kıymetli muhtarlarım, bugün bu vesileyle planlamamızdan belki daha önce toplanmış bulunuyoruz. Öğle arasında inşallah vakti müsait olan muhtarlarımızla bir öğlen yemeği yemek isteriz. İlimize yaklaşık 20 gün önce atandım ve göreve başladım. Tabii biz mülki idari amirleri; Kaymakamlar ve Valiler olarak sahada muhtarlarımızla çalışacağız, çalışmak zorundayız. Çünkü muhtar,  halka en yakın kamu birimi, vatandaşın sıkıntılarını anlatacağı, devlet ile vatandaş arasında işbirliği ve köprüyü kuracak olan siz değerli muhtarlarımızsınız. Bizler vatandaşın hizmetkârıyız. Hep birlikte burada tüm mülki idare, bürokrasi olarak vatandaşın emrindeyiz. Bu itibarla aramızda ayrı gayrı yok. İlk günlerin tabii yoğun bir trafiğine maruz kaldık. Ankara´dan gelen ziyaretçilerimiz oldu. Maalesef şehit cenazemiz oldu. Ankara´da, İstanbul´da bizim toplantılarımız oldu. Dolayısıyla diğer dairelerimizi tanıma amacıyla brifing alma sürecimiz vardı, bakınca aslında üst üste koyduğumuz vakit, çok fazla zamanımız da olmadı.

Onun için birebirde de değerli muhtarlarımızla her zaman görüşmeyi isterim. Fakat bundan sonra gündemi biraz daha rahatlatıp, tüm brifingleri alıp, belli bir stabil noktaya geldikten sonra, daha rahat muhtarlarımızla görüşeceğiz. Bu anlamda aramızda herhangi bir engel yok. Köylere de, mahallelere de zaman zaman ziyaretlerde bulunacağım. Benim 1997-1999 yılları arasında Batman/Kozluk Kaymakamlığım var. Muş´a o zaman iki defa geldim. Ondan sonra 19 yıl boyunca Muş´a gelmemiştim. Bu vesileyle demek yiyecek ekmeğimiz, içecek suyumuz varmış. Tekrar Muş´a Vali olarak geldik. İnşallah hep birlikte güzel hizmetlere imza atacağız. Aldığımız bilgilere göre bir takım ihtiyaçlarımız var. Kırsal alt yapıda bazı sıkıntılarımız var. Çok kötü değiliz ama mükemmel diye de bir şey yoktur. Vatandaşın ihtiyaçları ve talepleri her zaman çıtayı yükseltir. Yani bugün, bugünkü sosyal hayatta bize belki sathi kaplama asfalt yetmiştir, yarın sıcak asfalt isteriz ya da parke isteriz. İhtiyaçlar sonsuz. Dolayısıyla yapılan işin her zaman daha güzeli vardır. Hizmette, yatırımlarda çıta çok yüksek, o yüzden hep birlikte en iyisini yapmaya çalışacağız. O yeterli değil, daha iyisini yapmaya çalışacağız. Süreç böyle devam edecek, hayat devam ettikçe insanlığın ihtiyaçları; Çeşitleniyor, artıyor, gelişiyor. Bizden önceki büyüklerimiz anlatırdı; “İşte ben yürüyerek yol giderdim, yürüyerek okula giderdim, yolumuz yoktu, ayağımda lastik ayakkabı vardı. Şimdiki gençler ne diyor? Bu marka olmazsa giymem.” Yani beklentiler hep değişiyor, değişecek. Bu da belki insanlığın doğasından gelen husus. Onun için çıtamız yüksek. Daha da yükselecek. Biz de peşinden koşacağız. İnşallah, Muş´umuzu daha ileri noktalara getireceğiz. Köylerimizi de gezeceğiz. Ben, bu duygu ve düşüncelerle bir hitap edeyim, muhtarlarımızı bir göreyim istedim. Tabii muhtarlarımızda buradan ibaret değil. Normalde Merkezde 95 köyümüz var. Bir de ilçeleri eklersek çok daha fazla. Bir araya gelmişken müsait olanlarla da inşallah öğlen yemek yiyelim. İnşallah daha çok görüşeceğiz.” dedi. Daha sonra Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz toplantıya katılanlarla birlikte öğle yemeği yedi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
VALİ GÜNDÜZÖZ, ŞEHİT AİLELERİNİ YALNIZ BIRAKMIYOR
VALİ GÜNDÜZÖZ, ŞEHİT AİLELERİNİ YALNIZ BIRAKMIYOR
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz ile eşi Uzm. Dr. Meşide Gündüzöz Hakkâri´deki patlamada şehit düşen Vartolu Topçu Er İbrahim Özkur´un doğum yapan eşini evinde ziyaret etti.
“EŞİMİN KATİLLERİ EN SONUNDA HAK ETTİĞİ YERİ BULDU”
“EŞİMİN KATİLLERİ EN SONUNDA HAK ETTİĞİ YERİ BULDU”
Şehit Binbaşı Arslan Kulaksız´ın eşi Sibel Kulaksız, Muş Valisi İlker Gündüzöz ve güvenlik güçlerini ziyaret etti.
HEM KURSİYERLERİNİN ORTAK AMACI, FARKINDALIK YARATMAK
HEM KURSİYERLERİNİN ORTAK AMACI, FARKINDALIK YARATMAK
Halk Eğitim kurslarındaki yoğunluklar dikkat çekiyor. Kurslardan faydalanan bayanlar bu şekilde hem boş zamanlarını değerlendiriyor, hem de el sanatları alanında kendilerini geliştirip, aile bütçelerine katkıda bulunabiliyorlar.
ÜNİVERSİTEDE ŞİİR DİNLETİSİ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ
ÜNİVERSİTEDE ŞİİR DİNLETİSİ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu ve Muş Şairler ve Yazarlar Derneği tarafından “Şiir Dinletisi” etkinliği düzenlendi.
ÖZEL ÖĞRENCİLERİN SAÇ KESİM VE BAKIMLARI YAPILDI
ÖZEL ÖĞRENCİLERİN SAÇ KESİM VE BAKIMLARI YAPILDI
Muş Çıraklık Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesindeki bir gurup gönüllü kuaför, Ali kuşçu Özel Eğitim Uygulama okulunda öğrenim gören kız ve erkek özel öğrencilerin saç kesim ve saç bakımlarını gerçekleştirdi.
BİŞKEK´TEKİ SEMPOZYUMDA GELENEKSEL SPOR OYUNLARININ GELİŞİMİ ELE ALINDI
BİŞKEK´TEKİ SEMPOZYUMDA GELENEKSEL SPOR OYUNLARININ GELİŞİMİ ELE ALINDI
Muş Alparslan Üniversitesinin akademik desteğiyle Kırgızistan´ın başkenti Bişkek´te düzenlenen “III. Uluslararası Türk Halklarının Geleneksel Spor Oyunları Sempozyumu” sona erdi
VALİ GÜNDÜZÖZ DOLANDIRICILARA KARŞI VATANDAŞLARI UYARDI
VALİ GÜNDÜZÖZ DOLANDIRICILARA KARŞI VATANDAŞLARI UYARDI
Muş Valisi İlker Gündüzöz, telefon dolandırıcılarına karşı vatandaşları uyardı.
SANCAKTEPE ŞEHİDİ MUŞ´A GETİRİLDİ
SANCAKTEPE ŞEHİDİ MUŞ´A GETİRİLDİ
İstanbul´un Sancaktepe ilçesinde, askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Şahin Aslan´ın cenazesi, askeri uçakla Muş´a getirildi.
ŞEHİRDEN KÖYE UZANAN KARDEŞLİK ELİ
ŞEHİRDEN KÖYE UZANAN KARDEŞLİK ELİ
Muş Alparslan Üniversitesi Hayırda Buluşanlar Topluluğu gönüllüleri, başlattıkları “Şehirden Köye Uzanan Kardeşlik Eli” projesi kapsamında Fatih İlkokulu öğrencileri ile Kumluca ve Çatbaşı köylerinde okuyan öğrencilere atkı, bere, eldiven, kitap, kırtasiye malzemeleri; Kumluca ilkokulunda okuyan yetim çocuklar için de bot, mont ve elbiselerden oluşan hediye paketleri dağıttı.
DOLAR
5.3505
EURO
6.0880
Muş Durumu

Sorunlarınızdan kaçmak,asla kazanamayacağınız bir yarıştır.

anonim
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu