VALİ GÜNDÜZÖZ MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz merkez mahalle ve merkeze bağlı köy muhtarları ile tanışma toplantısı yaptı.
Tarih: 27.11.2018 18:38:44/ 224okunma / 0yorum

Toplantıda bir konuşma yapan Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz; “Kıymetli muhtarlarım, bugün bu vesileyle planlamamızdan belki daha önce toplanmış bulunuyoruz. Öğle arasında inşallah vakti müsait olan muhtarlarımızla bir öğlen yemeği yemek isteriz. İlimize yaklaşık 20 gün önce atandım ve göreve başladım. Tabii biz mülki idari amirleri; Kaymakamlar ve Valiler olarak sahada muhtarlarımızla çalışacağız, çalışmak zorundayız. Çünkü muhtar,  halka en yakın kamu birimi, vatandaşın sıkıntılarını anlatacağı, devlet ile vatandaş arasında işbirliği ve köprüyü kuracak olan siz değerli muhtarlarımızsınız. Bizler vatandaşın hizmetkârıyız. Hep birlikte burada tüm mülki idare, bürokrasi olarak vatandaşın emrindeyiz. Bu itibarla aramızda ayrı gayrı yok. İlk günlerin tabii yoğun bir trafiğine maruz kaldık. Ankara´dan gelen ziyaretçilerimiz oldu. Maalesef şehit cenazemiz oldu. Ankara´da, İstanbul´da bizim toplantılarımız oldu. Dolayısıyla diğer dairelerimizi tanıma amacıyla brifing alma sürecimiz vardı, bakınca aslında üst üste koyduğumuz vakit, çok fazla zamanımız da olmadı.

Onun için birebirde de değerli muhtarlarımızla her zaman görüşmeyi isterim. Fakat bundan sonra gündemi biraz daha rahatlatıp, tüm brifingleri alıp, belli bir stabil noktaya geldikten sonra, daha rahat muhtarlarımızla görüşeceğiz. Bu anlamda aramızda herhangi bir engel yok. Köylere de, mahallelere de zaman zaman ziyaretlerde bulunacağım. Benim 1997-1999 yılları arasında Batman/Kozluk Kaymakamlığım var. Muş´a o zaman iki defa geldim. Ondan sonra 19 yıl boyunca Muş´a gelmemiştim. Bu vesileyle demek yiyecek ekmeğimiz, içecek suyumuz varmış. Tekrar Muş´a Vali olarak geldik. İnşallah hep birlikte güzel hizmetlere imza atacağız. Aldığımız bilgilere göre bir takım ihtiyaçlarımız var. Kırsal alt yapıda bazı sıkıntılarımız var. Çok kötü değiliz ama mükemmel diye de bir şey yoktur. Vatandaşın ihtiyaçları ve talepleri her zaman çıtayı yükseltir. Yani bugün, bugünkü sosyal hayatta bize belki sathi kaplama asfalt yetmiştir, yarın sıcak asfalt isteriz ya da parke isteriz. İhtiyaçlar sonsuz. Dolayısıyla yapılan işin her zaman daha güzeli vardır. Hizmette, yatırımlarda çıta çok yüksek, o yüzden hep birlikte en iyisini yapmaya çalışacağız. O yeterli değil, daha iyisini yapmaya çalışacağız. Süreç böyle devam edecek, hayat devam ettikçe insanlığın ihtiyaçları; Çeşitleniyor, artıyor, gelişiyor. Bizden önceki büyüklerimiz anlatırdı; “İşte ben yürüyerek yol giderdim, yürüyerek okula giderdim, yolumuz yoktu, ayağımda lastik ayakkabı vardı. Şimdiki gençler ne diyor? Bu marka olmazsa giymem.” Yani beklentiler hep değişiyor, değişecek. Bu da belki insanlığın doğasından gelen husus. Onun için çıtamız yüksek. Daha da yükselecek. Biz de peşinden koşacağız. İnşallah, Muş´umuzu daha ileri noktalara getireceğiz. Köylerimizi de gezeceğiz. Ben, bu duygu ve düşüncelerle bir hitap edeyim, muhtarlarımızı bir göreyim istedim. Tabii muhtarlarımızda buradan ibaret değil. Normalde Merkezde 95 köyümüz var. Bir de ilçeleri eklersek çok daha fazla. Bir araya gelmişken müsait olanlarla da inşallah öğlen yemek yiyelim. İnşallah daha çok görüşeceğiz.” dedi. Daha sonra Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz toplantıya katılanlarla birlikte öğle yemeği yedi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
YAZIN ÇALIŞTIRILAN HAYVANLAR, KIŞIN ÖLÜME TERK EDİLİYOR
YAZIN ÇALIŞTIRILAN HAYVANLAR, KIŞIN ÖLÜME TERK EDİLİYOR
Muş´un bazı köylerinde yazın çalıştırılan hayvanlar, kışın sokağa terk ediliyor. Çoğu kişi için artık bu normal. Bu eziyete yıllardır dur diyen yok
DONAN NEHİR EĞLENCEYE DÖNDÜ
DONAN NEHİR EĞLENCEYE DÖNDÜ
Muş´ta yaşanan soğuklardan dolayı, Karasu Nehrinin bir kısmı buz tuttu. Donan nehir üzerinde çocuklar tehlikeye aldırmadan kayıp top oynadı.
KIŞ KÖY ÇOCUKLARI İÇİN EĞLENCEYE DÖNÜŞTÜ
KIŞ KÖY ÇOCUKLARI İÇİN EĞLENCEYE DÖNÜŞTÜ
Etkili olan kar yağışından sonra bastıran soğuk havaya aldırmayan köy çocukları, kendi imkanlarıyla korniş ve hortumlardan tasarladıkları kızaklarla kayarak doyasıya eğleniyorlar.
UZAN VE YENTÜR GENÇLİK MERKEZİNDE GENÇLERLE BULUŞTU
UZAN VE YENTÜR GENÇLİK MERKEZİNDE GENÇLERLE BULUŞTU
Bulanık İlçesini ziyaret eden İl Özel İdare Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür ile birlikte Kaymakam ve Başkan V. Dr. Hacı Arslan Uzan Gençlik Merkezinde vakit geçiren gençlerle sohbet etti
KAR KALINLIĞI 10 METREYE ULAŞTI
KAR KALINLIĞI 10 METREYE ULAŞTI
Muş´ta etkili olan kar yağışının ardından kapanan yolları açmaya çalışan ekipler, 10 metreye ulaşan kar dağlarını görünce şaşkına döndü.
KÖY ÇOCUKLARINA HEDİYELER DAĞITTILAR
KÖY ÇOCUKLARINA HEDİYELER DAĞITTILAR
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) öğrenci topluluklarından olan Hayırda Buluşanlar Topluluğu (HBT), köy okullarında okuyan çocuklara hediyeler dağıttı.
5 METRE KARDA ZORLU ÇALIŞMA
5 METRE KARDA ZORLU ÇALIŞMA
Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ekipleri, karla mücadele çalışmasına aralıksız devam ediyor. 8 köy ve 18 mezranın bulunduğu grup Üçevler köy yolunda ekipler, kar kalınlığının yer yer 3 ila 5 metreyi bulduğu bölgede güçlükle ilerledi.
MUŞ İÇİN ÇAL KLİPLERİNE DESTEK OLANLAR KAHVALTIDA BULUŞTU
MUŞ İÇİN ÇAL KLİPLERİNE DESTEK OLANLAR KAHVALTIDA BULUŞTU
Muş İçin Çal Projesine katkı sağlayan ve destek veren isimler, üniversitede kahvaltıda buluştu.
ÖĞRENCİLERDEN KÜÇÜK KARDEŞLERİNE GİYİM VE KIRTASİYE DESTEĞİ
ÖĞRENCİLERDEN KÜÇÜK KARDEŞLERİNE GİYİM VE KIRTASİYE DESTEĞİ
Muş Alparslan Üniversitesinin Hayırda Buluşanlar Topluluğu (HBT) gönüllüsü öğrencileri, Korkut´a bağlı Mollababa Köyü İlkokulundaki kardeşleriyle buluştu.
DOLAR
5.2964
EURO
6.0072
Muş Durumu

İslamın temeli ahlak, ahlakın özü bilgi, bilginin özü akıldır…

Hacı Bektaşı Veli
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu