VALİ GÜNDÜZÖZ DOLANDIRICILARA KARŞI VATANDAŞLARI UYARDI
Muş Valisi İlker Gündüzöz, telefon dolandırıcılarına karşı vatandaşları uyardı.
Tarih: 29.11.2018 17:22:42/ 4084okunma / 0yorum

Vali Gündüzöz yaptığı açıklamada; “Valilik adına herhangi bir yardım kampanyası düzenlemedik ya da herhangi bir banka hesap numarasına para yatırılması konusunda bir talebimiz olmadı.  Bu şekilde talepte bulunanlar ya da telefon ile arayanlar dolandırıcıdır. Vatandaşlarımız bunlara karşı uyanık olsunlar ve bizlere haber versinler. Ulusal çapta bir takım kampanyalar olduğunda zaten bunlar medya aracılığıyla duyuruluyor. Bu tür dolandırıcılık olaylarına karşı iş adamlarımız, esnaflarımız ve vatandaşlarımız duyarlı olsunlar, tuzaklara düşmesinler. ”Dedi.

Vali Gündüzöz konuşmasında, özellikle valilik ismini kullanarak, yardım talebinde bulunan kişilere itibar edilmemesi uyarısında bulundu. Gündüzöz; "Bazı kötü niyetli kişiler özellikle iş adamlarını ve esnafları hedef alarak, Muş Valiliği özel kaleminden aradıklarını ifade ederek, vatandaşlarımızı dolandırmak maksadıyla aramalar yaptıkları bilgileri alınmaktadır. Hiçbir Valilik, telefonla arayarak, engelli vatandaşlarımıza ´tekerlekli sandalye alacağız´ veya ´ilaç alıp tedavi ettireceğiz´ diyerek telefon görüşmesi yapmaz. Sizleri telefonla arayarak kendisini Valilik Özel Kalem Müdürü veya Valilik personeli olarak tanıtıp, bankaya para yatırmanızı isteyenlere asla inanmayın. Kimlik ve kredi kartı bilgilerinizi sakın paylaşmayın. Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde lütfen hemen 155 Polis İmdat hattını arayın ya da en yakın emniyet birimine müracaat edin." Dedi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
BELEDİYENİN “HALK EKMEK” HİZMETİ BAŞLIYOR
BELEDİYENİN “HALK EKMEK” HİZMETİ BAŞLIYOR
Muş Belediyesi tarafından başlatılan çalışmalar neticesinden kısa zaman sonra faaliyete geçecek olan halk ekmek fabrikası, günde 60 bin ekmek üretebilecek.
DAKA SOGİP “DİJİTAL GİRİŞİMCİLİK VAKA YARIŞMASI” DÜZENLENİYOR
DAKA SOGİP “DİJİTAL GİRİŞİMCİLİK VAKA YARIŞMASI” DÜZENLENİYOR
Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA), Sosyal Girişimcilik Programı (SOGİP) kapsamında Dijital Girişimcilik Vaka Yarışması düzenleniyor
HAK SAHİPLERİNE EVLERİ TESLİM EDİLDİ
HAK SAHİPLERİNE EVLERİ TESLİM EDİLDİ
Muş Belediyesi tarafından Zafer Mahallesinde kentsel dönüşüm kapsamına alınan evlerin yerine yapılan yeni daireler kura ile hak sahiplerine teslim edildi.
MURAT NEHRİNİN ÇEVRESİ TEMİZLENDİ
MURAT NEHRİNİN ÇEVRESİ TEMİZLENDİ
Muş Gençlik ve Spor İl müdürlüğü tarafından organize edilen etkinlikte gençlik liderleri ve gönüllü gençler, tarihi Murat Köprüsü çevresinde bulunana çöpleri topladı.
MESLEK KURSLARI DEVAM EDİYOR
MESLEK KURSLARI DEVAM EDİYOR
Muş Belediyesi sosyal projelerle vatandaşların beklentilerine karşılamaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda sosyal belediyecilik anlayışıyla açmış olduğu meslek edindirme kurları devam ediyor.
SOĞUK HAVALAR KIŞIN SICAK TUTAN ÜRÜNLERE İLGİYİ ARTTIRDI
SOĞUK HAVALAR KIŞIN SICAK TUTAN ÜRÜNLERE İLGİYİ ARTTIRDI
Yaklaşan kış mevsimiyle birlikte havaların soğuması vatandaş pestil gibi organik ve soğuğa karşı koruyan ürünlere ilgiyi arttırdı
ARAÇLAR İÇİN KIŞ BAKIMI UYARISI
ARAÇLAR İÇİN KIŞ BAKIMI UYARISI
Kış aylarına girerken otomobillerde en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan olan antifriz ve sıvı bakımlarının aksatılmaması konusunda Muş sanayi sitesindeki ustalar uyarılarda bulundu.
KADEM´DEN TEZHİP VE ÇİNİ SERGİSİ
KADEM´DEN TEZHİP VE ÇİNİ SERGİSİ
Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Muş temsilciliği tarafından dernek bahçesinde TEMAŞA adlı Tezhip ve Çini sergisi düzenlendi.
2020 YILI LİDER ÇOCUK TARIM KAMPI YAPILDI
2020 YILI LİDER ÇOCUK TARIM KAMPI YAPILDI
Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından her yıl ilköğretim öğrencilerine verilen "Lider Çocuk Tarım Kampı" yapıldı.
DOLAR
7.7975
EURO
9.2988
Muş Durumu

"Bir mum diger bir mumu tutusturmakla isigindan birsey kaybetmez."

ANONIM
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu