ÜNİVERSİTEDE PROGRAM VE SEMİNERLER DÜZENLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesinde düzenlenen bazı ziyaret, program ve seminerler haberimizin ayrıntılarında
Tarih: 8.11.2019 16:18:17/ 344okunma / 0yorum

Minik Laleler Kreş ve Anaokulu´nun (MİLA) Dış Cephesi Çizgi Karakterlerle Süslendi. Minik Laleler Anaokulu´nun (MİLA) dış cephesi çizgi film karakterleri olan Keloğlan ve Niloya figürleri ile kaplandı. Ayrıca okul bahçesindeki geleneksel oyun çizgileri ve çiçeklikler boyandı.  Pencereler ve bina duvarlarındaki boş alanlar da çiçek motifleri ile süslenerek çalışma tamamlandı.  Minik Laleler Kreş ve Anaokulu Müdürü İbrahim Burçin Asna çalışmaya emek veren Öğr. Gör. Abdulkadir Öznülüer ve El Sanatları Programı öğrencilerine teşekkürlerini iletti.

Varto Meslek Yüksekokulu´nda “Stres Teorileri ve Stresle Başa Çıkma Yöntemleri" Semineri

Varto Meslek Yüksekokulu´nda “Stres Teorileri ve Stresle Başa Çıkma Yöntemleri" konulu gelişim semineri düzenlendi. Öğr. Gör. Mehmet Uçar tarafından, ara sınavlar öncesi öğrencilerin motivasyonunu ve başarı düzeylerini arttırmak amacıyla verilen seminere öğrenciler katılım gösterdi. Yoğun bir ilgiyle karşılanan seminer hakkında konuşan Varto Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Özek, ‘‘Yeni bir okul olmamıza rağmen çok hızlı gelişiyoruz. Öğrencilerimizi farklı konular ve alanında uzman isimlerle bir araya getirmek için çaba gösteriyoruz. Bu gelişimde katkısı olan başta Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´a ve diğer tüm paydaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.´´ dedi.

“Kadına Yönelik Şiddetin Psikolojik Analizi” Konulu Seminer Düzenlendi

Kadına yönelik şiddete karşı farkındalık yaratmak amacıyla “Kadına Yönelik Şiddetin Psikolojik Analizi” konulu seminer düzenlendi. Psikolog Fatma Akça Yılmaz tarafından 7 Kasım Perşembe günü Sabahattin Zaim Konferans Salonu´nda gerçekleştirilen seminere Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Şükrü Çobanoğlu, Genel Sekreter Yardımcımız Öğr. Gör. Ferit Uslu ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM) yetkilileri katılım gösterdi. Kadına yönelik şiddete dair güncel istatistiklerin paylaşıldığı seminerde şiddet türleri, cinsiyet kalıp yargıları ele alınarak kadına yönelik şiddetin neden olabileceği psikolojik rahatsızlıklar konusunda bilgi verildi. Ayrıca şiddete maruz kalan kadınların başvuruda bulunabilecekleri yerler anlatıldı. Kadına yönelik şiddet konusunda üniversitemizin öğrencileri ile yapılan röportajların da izletildiği seminer, soru–cevap kısmının ardından son buldu.

Türk Kızılayı´ndan Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´a Makam Ziyareti

Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık, Genel Müdür İbrahim Altan, Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Koç ve Muş İl Müdürü Semih Tırpancı´nın yer aldığı heyet, külliyemize gelerek Rektör Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ı makamında ziyaret etti. 7 Kasım Perşembe günü gerçekleştirilen ziyaret hakkında konuşan Prof. Polat, Türk Kızılay heyetine nazik ziyaretleri için teşekkür etti.

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
TKDK DESTEĞİYLE MODERN ÇİFTLİK KURDU
TKDK DESTEĞİYLE MODERN ÇİFTLİK KURDU
Sungu beldesinde, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun yüzde 75´lik hibe desteğiyle kurulan çiftlikte 250 büyükbaş hayvan ile çalışmasını sürdürüyor. Çiftlikte modern bir şekilde hayvancılık yapıldığını belirten Sungu Belediye Başkanı Mehmet Salih Gürtürk, bu çiftlikler sayesinde istihdam ve ekonomiye ciddi bir katkı sağlandığını söyledi.
SOĞUK HAVAYI SÜT SATIŞI İLE FIRSATA ÇEVİRDİ
SOĞUK HAVAYI SÜT SATIŞI İLE FIRSATA ÇEVİRDİ
Hava sıcaklığının düştüğü Muş´ta, kahvehanede çay yerine süt tercih ediliyor. Günde 60 ile 70 litre arası süt satışı yapan işletme sahipleri, bu uygulamadan oldukça memnun.
HASTA RUHUMUZ
HASTA RUHUMUZ
Sağlık Eğitimcisi Veysi Bozyel, sağlıklı olmanın bedenen ve ruhen iyi olduğunu belirterek önemli önerilerde bulundu.
PERİYODİK MUAYENE UYARISI YAPILDI
PERİYODİK MUAYENE UYARISI YAPILDI
Muş Valiliği ölçü ve ölçü aletlerinin periyodik muayenesi ile ilgili uyarılarda bulunarak, 28 Şubat tarihinde sürenin tamamlanacağını ve bu tarihe kadar beyannamelerin verilmesi uyarısı yapıldı
FOTOĞRAF SANATÇILARI KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜLERE HAYRAN KALDI
FOTOĞRAF SANATÇILARI KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜLERE HAYRAN KALDI
Muş´ta kar yağışından sonra etkisini iyice gösteren soğuk hava adeta hayatı felç ederken, fotoğraf sanatçıları ise donan Murat Nehri kenarında kartpostallık görüntüleri andıran anları fotoğraf kareleriyle ölümsüzleştirdiler.
MUŞ BELEDİYESİ´NİN PROJELERİ AKILLI ŞEHİRLER VE BELEDİYELER KONGRESİNDE GÖRÜCÜYE ÇIKTI
MUŞ BELEDİYESİ´NİN PROJELERİ AKILLI ŞEHİRLER VE BELEDİYELER KONGRESİNDE GÖRÜCÜYE ÇIKTI
Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı iş birliğinde Türkiye Belediyeler Birliği tarafından ‘Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi´ düzenlendi.
SOKAK HAYVANLARINA YEM VE YİYECEK VERDİLER
SOKAK HAYVANLARINA YEM VE YİYECEK VERDİLER
AK Parti Muş İl Gençlik Kolları Başkanlığı, olumsuz iklim şartlarından dolayı açlıkla karşı karşıya kalan hayvanları unutmadı.
ANKARA´DA ÖNEMLİ PROTOKOL
ANKARA´DA ÖNEMLİ PROTOKOL
Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında altyapıların ortak kullanımı, personel ve eğitim destekleri, Ar-Ge iş birlikleri, öğrencilere yönelik iş yeri eğitim imkânları, çiftçi eğitimi ve tarımsal yayım faaliyetlerinde iş birliği gibi süreçlerin yürütülmesini kapsayan bir protokol imzalandı. Düzenlenen programa Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ta katıldı
MÜDÜR ENGİN´DEN YARIYIL TATİLİ MESAJI
MÜDÜR ENGİN´DEN YARIYIL TATİLİ MESAJI
İl Millî Eğitim Müdürü Emin Engin, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının 1. döneminin sona ermesi nedeniyle bir mesaj yayımlayarak “Karne notlarınız ne olursa olsun bugün almış olduğunuz karneleri başarı ya da başarısızlık göstergesi olarak kabul etmek yerine, güçlü ve zayıf yönlerinizi görme aracı olarak değerlendirmelisiniz” dedi
DOLAR
5.8564
EURO
6.5172
Muş Durumu

İlim okumaktan garaz, kendi özünü bilmektir…

Yunus Emre
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu