ÜNİVERSİTEDE PROGRAM VE SEMİNERLER DÜZENLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesinde düzenlenen bazı ziyaret, program ve seminerler haberimizin ayrıntılarında
Tarih: 8.11.2019 16:18:17/ 115okunma / 0yorum

Minik Laleler Kreş ve Anaokulu´nun (MİLA) Dış Cephesi Çizgi Karakterlerle Süslendi. Minik Laleler Anaokulu´nun (MİLA) dış cephesi çizgi film karakterleri olan Keloğlan ve Niloya figürleri ile kaplandı. Ayrıca okul bahçesindeki geleneksel oyun çizgileri ve çiçeklikler boyandı.  Pencereler ve bina duvarlarındaki boş alanlar da çiçek motifleri ile süslenerek çalışma tamamlandı.  Minik Laleler Kreş ve Anaokulu Müdürü İbrahim Burçin Asna çalışmaya emek veren Öğr. Gör. Abdulkadir Öznülüer ve El Sanatları Programı öğrencilerine teşekkürlerini iletti.

Varto Meslek Yüksekokulu´nda “Stres Teorileri ve Stresle Başa Çıkma Yöntemleri" Semineri

Varto Meslek Yüksekokulu´nda “Stres Teorileri ve Stresle Başa Çıkma Yöntemleri" konulu gelişim semineri düzenlendi. Öğr. Gör. Mehmet Uçar tarafından, ara sınavlar öncesi öğrencilerin motivasyonunu ve başarı düzeylerini arttırmak amacıyla verilen seminere öğrenciler katılım gösterdi. Yoğun bir ilgiyle karşılanan seminer hakkında konuşan Varto Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Özek, ‘‘Yeni bir okul olmamıza rağmen çok hızlı gelişiyoruz. Öğrencilerimizi farklı konular ve alanında uzman isimlerle bir araya getirmek için çaba gösteriyoruz. Bu gelişimde katkısı olan başta Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´a ve diğer tüm paydaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.´´ dedi.

“Kadına Yönelik Şiddetin Psikolojik Analizi” Konulu Seminer Düzenlendi

Kadına yönelik şiddete karşı farkındalık yaratmak amacıyla “Kadına Yönelik Şiddetin Psikolojik Analizi” konulu seminer düzenlendi. Psikolog Fatma Akça Yılmaz tarafından 7 Kasım Perşembe günü Sabahattin Zaim Konferans Salonu´nda gerçekleştirilen seminere Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Şükrü Çobanoğlu, Genel Sekreter Yardımcımız Öğr. Gör. Ferit Uslu ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM) yetkilileri katılım gösterdi. Kadına yönelik şiddete dair güncel istatistiklerin paylaşıldığı seminerde şiddet türleri, cinsiyet kalıp yargıları ele alınarak kadına yönelik şiddetin neden olabileceği psikolojik rahatsızlıklar konusunda bilgi verildi. Ayrıca şiddete maruz kalan kadınların başvuruda bulunabilecekleri yerler anlatıldı. Kadına yönelik şiddet konusunda üniversitemizin öğrencileri ile yapılan röportajların da izletildiği seminer, soru–cevap kısmının ardından son buldu.

Türk Kızılayı´ndan Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´a Makam Ziyareti

Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık, Genel Müdür İbrahim Altan, Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Koç ve Muş İl Müdürü Semih Tırpancı´nın yer aldığı heyet, külliyemize gelerek Rektör Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ı makamında ziyaret etti. 7 Kasım Perşembe günü gerçekleştirilen ziyaret hakkında konuşan Prof. Polat, Türk Kızılay heyetine nazik ziyaretleri için teşekkür etti.

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
BÜYÜK ÖNDER ATATÜRK ANILDI
BÜYÜK ÖNDER ATATÜRK ANILDI
Tüm Yurtta olduğu gibi Muş ve ilçelerinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün ebediyete intikalinin 81. yıldönümü dolayısıyla anma töreni düzenlendi.
BAŞKAN KOÇ´TAN 10 KASIM MESAJI
BAŞKAN KOÇ´TAN 10 KASIM MESAJI
10 Kasım Atatürk´ü anma dolayısıyla mesaj yayımlayan Muş TSO Başkanı Erdal Koç, Cumhuriyetin kuruluşunda eşsiz bir mücadele veren Atatürk ve aziz silah arkadaşlarını yad ettiğini ifade etti
MÜDÜR ENGİN´DEN 10 KASIM MESAJI
MÜDÜR ENGİN´DEN 10 KASIM MESAJI
Muş Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü ebediyete irtihalinin 81. Yılı münasebetiyle bir mesaj yayınladı
MÜFTÜLÜKTEN REKTÖR PROF. DR. FETHİ AHMET POLAT´A ZİYARET
MÜFTÜLÜKTEN REKTÖR PROF. DR. FETHİ AHMET POLAT´A ZİYARET
Muş İl Müftüsü ve ilçe müftüleri Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ı ziyaret etti.
OTİZMLİ ÇOCUKLARIN OKULDA VELİLER TARAFINDAN YUHALANMASI İLE İLGİLİ BAROLARDAN ORTAK AÇIKLAMA: OLAYIN TAKİPÇİSİYİZ
OTİZMLİ ÇOCUKLARIN OKULDA VELİLER TARAFINDAN YUHALANMASI İLE İLGİLİ BAROLARDAN ORTAK AÇIKLAMA: OLAYIN TAKİPÇİSİYİZ
Türkiye Barolar Birliği Başkanlığı ve 80 baro, Aksaray´daki Mehmetçik İlkokulu´nda otizmli çocukların, otizmli çocuklarla aynı binada eğitim gören diğer çocukların velileri tarafından yuhalanması ile ilgili ortak açıklama yayınladı.
REKTÖR POLAT YÖK´ÜN “GELECEĞİN MESLEKLERİ, MESLEKLERİN GELECEĞİ” ÇALIŞTAYI´NA KATILDI
REKTÖR POLAT YÖK´ÜN “GELECEĞİN MESLEKLERİ, MESLEKLERİN GELECEĞİ” ÇALIŞTAYI´NA KATILDI
Yükseköğretim Kurulu tarafından, “Geleceğin Meslekleri, Mesleklerin Geleceği” başlıklı bir çalıştay gerçekleştirildi. Çalıştaya Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ta katıldı
ŞİMŞEK´TEN MEVLİD KANDİLİ KUTLAMA MESAJI
ŞİMŞEK´TEN MEVLİD KANDİLİ KUTLAMA MESAJI
AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Mevlid Kandili dolaysıyla kutlama mesajı yayınladı
BAŞKAN ASYA´DAN MEVLİD KANDİLİ MESAJI
BAŞKAN ASYA´DAN MEVLİD KANDİLİ MESAJI
Belediye Başkanı Feyat Asya, Peygamber Efendimizin (SAV) dünyaya teşriflerinin yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
MECLİS, KAÇAK YAPILAŞMAYI GÜNDEME GETİRDİ
MECLİS, KAÇAK YAPILAŞMAYI GÜNDEME GETİRDİ
Muş İl Genel Meclisi, merkeze bağlı köylerde kaçak yapılaşmayı önlemek ve en asgari düzeye düşürmeyi görüştü.
DOLAR
5.7704
EURO
6.3641
Muş Durumu

Düşmanlarınızın en kuvvetlisi içinizdedir.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu