UMUT KERVANI, BAYRAM ÖNCESİ ÇOCUKLARI SEVİNDİRDİ
Umut Kervanı İnsani Yardım Vakfı Muş Şubesi, Kurban Bayramı dolayısıyla 300 yetim çocuğu giydirerek sevindirdi.
Tarih: 7.8.2019 17:49:40/ 298okunma / 0yorum

 

Umut Kervanı İnsani Yardım Vakfı Muş Şubesi, ‘giyim projesi´ kapsamında daha önce belirlediği 300 yetim çocuk için harekete geçti. İlk olarak çocuklara dernek binası önünde oyuncak dağıtan Umut Kervanı üyeleri, daha sonra şehir merkezinde faaliyet gösteren İdeal mağazasından giydirdi.

Çocuklara kıyafet ve ayakkabıdan oluşan bayramlıklar alan Umut Kervanı, çocukların mutluluğuna ortak oldu. Çocuklara verilen 140 TL bütçe ile kendi alış verişlerini kendisi yaptı.

Düzenli olarak yardımlarının devam ettiğini ve Kurban Bayramı dolayısıyla çocuklara giyim yardımında bulunduklarını belirten Umut Kervanı Muş Temsilcisi Bülent Balkaya, yetim çocukları giydirme projesinde katkıları olan hayırseverlere teşekkürlerini iletti.

“ELİNİN DOKUNDUĞU HER SAÇ TELİNE KARŞILIK ONA SEVAP VARDIR”

Hayırseverlerin desteğini hatırlatarak her geçen gün daha da yardımların çoğaldığını ifade eden Umut Kervanı Muş Şubesi Yardım Komisyonu Başkanı Bülent Balkaya, destek veren herkese teşekkür etti.

Çocukların kendi alış verişlerini yaptıklarını ifade eden Balkaya, “Son beş yıldır, kurban bayramlarında bir gelenek oluşturduk. Fakir, kimsesiz, mağdur çocukları topluyoruz. Bu Kurban Bayramı öncesinde 300 çocuğumuzu alışveriş yapmaları için mağazaya getirdik. Biz çocukları giydirmiyoruz. Çocuklar istedikleri kendileri aldı. Her çocuk 140 TL´lik alışveriş yaptı. Bugün çocuklar burada gülüyor, dünya gülüyor. Onlar güldükçe, bizler gülüyoruz. İnşallah çocukların mutluluğu, hepimize aşina olacaktır” dedi.

“BUGÜN YAKLAŞIK 800 AİLE TESPİTİNDE BULUNDUK. BUNLARDAN HER AY YAKLAŞIK 90 AİLEYE AYNİ VE NAKDİ YARDIM ULAŞTIRIYORUZ”

“Bugün çocuklar burada gülüyor, dünya gülüyor. Onlar güldükçe, bizler gülüyoruz. İnşallah çocukların mutluluğu, hepimize aşina olacaktır” diyerek açıklamasına başlayan Balkaya, sözlerini şöyle sürdürdü: “Misyonumuz, yeryüzünün herhangi bir yerinde mağdur, muhtaç, kimsesiz ya da yetim bir aile varsa bunlara kardeşlik elimizi uzatıp acılarına ortak olup bir nebzede olsa sıkıntılarını gidermektir. İşsizliğin had safhada olduğu milli gelirin en alt sırasında yer alan ilimiz Muş, haliyle maddi sıkıntıları beraberinde getirmektedir. Devletin sosyal sorumluluk kapsamında yaptığı yardımların bir benzerini de sivil toplum kuruluşları üstlenmektedir. Bu kapsamda ilimizde birçok sivil toplum kuruluşu ellerinden gelen gayreti gösterip muhtaç ailelerin mağduriyetlerini giderme konusunda çalışmaktadır. Bizde 2009 yılında bu kervana katılıp bir dernek kurduk. Tabi ilk gün ve bugünkü hizmetlerimiz karşılaştırdığımızda Allah´a hamd olsun epey bir yol kat ettik. Bugün yaklaşık 800 aile tespitinde bulunduk. Bunlardan her ay yaklaşık 90 aileye ayni ve nakdi yardım ulaştırıyoruz. Diğer ailelere de gücümüz nispetinde 2,3, ya da 6 ayda bir yardım ulaştırıyoruz.”

“YETİM GİYDİRME PROJEMİZE BİRÇOK KİŞİ DESTEK VERDİ”

Son beş yıl içerisinde, Kurban Bayramı öncesinde yetim ve ihtiyaç sahibi çocuklar için başlattıkları “Yetim Giydirme Projesi” ile gönüllere dokunduklarını ifade eden Balkaya, proje kapsamında ilk yıl 60 çocuk giydirdiklerini açıkladı.

Yıllara oranla sayının arttığını ve bu yıl ise 300 çocuğu bayram öncesi giydirdiklerini belirten Balkaya, “Son 5 yıldır Kurban Bayramı´nda yetim ve muhtaç giydirme kampanyası başlattık. İlk yıl 60 çocuğumuzu giydirdik. Yıllar itibarı ile sayımızı arttırdık ve Allah´a hamdolsun geçen yıl 232, bu yılda yaklaşık 300 çocuğumuzu Muş´ta kaliteli bir mağazada çocuk başı 140 TL destek vererek, giydirdik. Açıkçası yetim ve muhtaç çocukların gülümsemesi, mutlu olması bizi daha da aşk ile çalıştırmaya sevk ediyor. Özellikle yetim çocuklar konusunda dinimiz çok hassas. Toplum olarak bunlara bakmakla mükellefiz. Resulullah SAV. Bir Hadisi Şerifte şöyle buyurmaktadır; ‘Kim bir yetimin başını Allah rızası için okşarsa, elinin değdiği her kıl için kendisine sevap verilir´ diye buyurmuştur. Bir başka hadisinde de; ‘Yetimi görüp gözetmeyi üzerine alan kimseyle ben cennette işte böyle (iki parmağıyla göstererek) yan yanayız´ buyurmuştur. İnşallah bugün burada bu yetim ve muhtaç çocukları giydirenlerde, bu hadisten nasiplerini almışlardır” ifadelerini kullandı.

“BU YIL TÜRKİYE GENELİ KURBAN FİYATINI 900 TL OLARAK BELİRLEDİK”

Her yıl olduğu gibi bu yılda Kurban Bayramı´nda ihtiyaç sahibi ailelere kurban eti ulaştıracaklarını açıklayarak, bu yılki hedeflerinin 250 aileye ulaşmak olduğunun altını çizen Balkaya, “Yaklaşık 10 yıldır Muş merkez, ilçe ve beldeler ile köylerde yüzlerce eve kurban eti dağıtıyoruz. Tabi bunu hayırseverlerin verdikleri kurban ve bağışlarla gerçekleştiriyoruz. İnşallah bu yılda hedefimizde en az 250 aileye kurban eti ulaştırmak var. Muşlu hayırseverlerden özellikle rica ediyoruz. Derneğimizin merkez binasından bir telefonla anında yüzlerce aileyi toplayıp, ihtiyaçlarını gideriyoruz. Gelin bu bayramda sizde kurban kesiminizi bizim aracılığımız ile yapın ve aylardır et girmemiş yüzlerce eve kurban eti verelim. Onların sevincine ortak olalım. Bu yıl Türkiye geneli kurban fiyatını 900 TL olarak belirledik. Ayrıca Umut Kervanı Vakfı aracılığı ile Asya ve Afrika ülkelerinde 700 TL. Yemende bin TL Filistin´de ise 2 bin TL fiyat belirledik. Umut Kervanı aracılığı ile istediğiniz yerde kurbanlarınızı keselim, gönül rahatlığıyla bizde bunları hak eden ihtiyaç sahiplerine ulaştıralım” dedi.

Umut Kervanı İnsani Yardım Vakfı Muş Şubesi olarak, gerçekleştirilen faaliyetlerde desteğini esirgemeyenlere teşekkürlerini sunan Balkaya, “Bu organizasyonu yapan başta gönüllü çalışanlarımıza, yetim ve muhtaçlara sponsor olan hayırseverlere ve bunu halkımıza duyuran kıymetli basın mensuplarına ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun” sözlerini kullandı.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
TKDK DESTEĞİYLE MODERN ÇİFTLİK KURDU
TKDK DESTEĞİYLE MODERN ÇİFTLİK KURDU
Sungu beldesinde, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun yüzde 75´lik hibe desteğiyle kurulan çiftlikte 250 büyükbaş hayvan ile çalışmasını sürdürüyor. Çiftlikte modern bir şekilde hayvancılık yapıldığını belirten Sungu Belediye Başkanı Mehmet Salih Gürtürk, bu çiftlikler sayesinde istihdam ve ekonomiye ciddi bir katkı sağlandığını söyledi.
SOĞUK HAVAYI SÜT SATIŞI İLE FIRSATA ÇEVİRDİ
SOĞUK HAVAYI SÜT SATIŞI İLE FIRSATA ÇEVİRDİ
Hava sıcaklığının düştüğü Muş´ta, kahvehanede çay yerine süt tercih ediliyor. Günde 60 ile 70 litre arası süt satışı yapan işletme sahipleri, bu uygulamadan oldukça memnun.
HASTA RUHUMUZ
HASTA RUHUMUZ
Sağlık Eğitimcisi Veysi Bozyel, sağlıklı olmanın bedenen ve ruhen iyi olduğunu belirterek önemli önerilerde bulundu.
PERİYODİK MUAYENE UYARISI YAPILDI
PERİYODİK MUAYENE UYARISI YAPILDI
Muş Valiliği ölçü ve ölçü aletlerinin periyodik muayenesi ile ilgili uyarılarda bulunarak, 28 Şubat tarihinde sürenin tamamlanacağını ve bu tarihe kadar beyannamelerin verilmesi uyarısı yapıldı
FOTOĞRAF SANATÇILARI KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜLERE HAYRAN KALDI
FOTOĞRAF SANATÇILARI KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜLERE HAYRAN KALDI
Muş´ta kar yağışından sonra etkisini iyice gösteren soğuk hava adeta hayatı felç ederken, fotoğraf sanatçıları ise donan Murat Nehri kenarında kartpostallık görüntüleri andıran anları fotoğraf kareleriyle ölümsüzleştirdiler.
MUŞ BELEDİYESİ´NİN PROJELERİ AKILLI ŞEHİRLER VE BELEDİYELER KONGRESİNDE GÖRÜCÜYE ÇIKTI
MUŞ BELEDİYESİ´NİN PROJELERİ AKILLI ŞEHİRLER VE BELEDİYELER KONGRESİNDE GÖRÜCÜYE ÇIKTI
Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı iş birliğinde Türkiye Belediyeler Birliği tarafından ‘Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi´ düzenlendi.
SOKAK HAYVANLARINA YEM VE YİYECEK VERDİLER
SOKAK HAYVANLARINA YEM VE YİYECEK VERDİLER
AK Parti Muş İl Gençlik Kolları Başkanlığı, olumsuz iklim şartlarından dolayı açlıkla karşı karşıya kalan hayvanları unutmadı.
ANKARA´DA ÖNEMLİ PROTOKOL
ANKARA´DA ÖNEMLİ PROTOKOL
Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında altyapıların ortak kullanımı, personel ve eğitim destekleri, Ar-Ge iş birlikleri, öğrencilere yönelik iş yeri eğitim imkânları, çiftçi eğitimi ve tarımsal yayım faaliyetlerinde iş birliği gibi süreçlerin yürütülmesini kapsayan bir protokol imzalandı. Düzenlenen programa Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ta katıldı
MÜDÜR ENGİN´DEN YARIYIL TATİLİ MESAJI
MÜDÜR ENGİN´DEN YARIYIL TATİLİ MESAJI
İl Millî Eğitim Müdürü Emin Engin, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının 1. döneminin sona ermesi nedeniyle bir mesaj yayımlayarak “Karne notlarınız ne olursa olsun bugün almış olduğunuz karneleri başarı ya da başarısızlık göstergesi olarak kabul etmek yerine, güçlü ve zayıf yönlerinizi görme aracı olarak değerlendirmelisiniz” dedi
DOLAR
5.8564
EURO
6.5172
Muş Durumu

Özünle, gözünle, sözünle işinde ol…

Hacı Bektaşı Veli
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu