UMUT KERVANI, BAYRAM ÖNCESİ ÇOCUKLARI SEVİNDİRDİ
Umut Kervanı İnsani Yardım Vakfı Muş Şubesi, Kurban Bayramı dolayısıyla 300 yetim çocuğu giydirerek sevindirdi.
Tarih: 7.8.2019 17:49:40/ 234okunma / 0yorum

 

Umut Kervanı İnsani Yardım Vakfı Muş Şubesi, ‘giyim projesi´ kapsamında daha önce belirlediği 300 yetim çocuk için harekete geçti. İlk olarak çocuklara dernek binası önünde oyuncak dağıtan Umut Kervanı üyeleri, daha sonra şehir merkezinde faaliyet gösteren İdeal mağazasından giydirdi.

Çocuklara kıyafet ve ayakkabıdan oluşan bayramlıklar alan Umut Kervanı, çocukların mutluluğuna ortak oldu. Çocuklara verilen 140 TL bütçe ile kendi alış verişlerini kendisi yaptı.

Düzenli olarak yardımlarının devam ettiğini ve Kurban Bayramı dolayısıyla çocuklara giyim yardımında bulunduklarını belirten Umut Kervanı Muş Temsilcisi Bülent Balkaya, yetim çocukları giydirme projesinde katkıları olan hayırseverlere teşekkürlerini iletti.

“ELİNİN DOKUNDUĞU HER SAÇ TELİNE KARŞILIK ONA SEVAP VARDIR”

Hayırseverlerin desteğini hatırlatarak her geçen gün daha da yardımların çoğaldığını ifade eden Umut Kervanı Muş Şubesi Yardım Komisyonu Başkanı Bülent Balkaya, destek veren herkese teşekkür etti.

Çocukların kendi alış verişlerini yaptıklarını ifade eden Balkaya, “Son beş yıldır, kurban bayramlarında bir gelenek oluşturduk. Fakir, kimsesiz, mağdur çocukları topluyoruz. Bu Kurban Bayramı öncesinde 300 çocuğumuzu alışveriş yapmaları için mağazaya getirdik. Biz çocukları giydirmiyoruz. Çocuklar istedikleri kendileri aldı. Her çocuk 140 TL´lik alışveriş yaptı. Bugün çocuklar burada gülüyor, dünya gülüyor. Onlar güldükçe, bizler gülüyoruz. İnşallah çocukların mutluluğu, hepimize aşina olacaktır” dedi.

“BUGÜN YAKLAŞIK 800 AİLE TESPİTİNDE BULUNDUK. BUNLARDAN HER AY YAKLAŞIK 90 AİLEYE AYNİ VE NAKDİ YARDIM ULAŞTIRIYORUZ”

“Bugün çocuklar burada gülüyor, dünya gülüyor. Onlar güldükçe, bizler gülüyoruz. İnşallah çocukların mutluluğu, hepimize aşina olacaktır” diyerek açıklamasına başlayan Balkaya, sözlerini şöyle sürdürdü: “Misyonumuz, yeryüzünün herhangi bir yerinde mağdur, muhtaç, kimsesiz ya da yetim bir aile varsa bunlara kardeşlik elimizi uzatıp acılarına ortak olup bir nebzede olsa sıkıntılarını gidermektir. İşsizliğin had safhada olduğu milli gelirin en alt sırasında yer alan ilimiz Muş, haliyle maddi sıkıntıları beraberinde getirmektedir. Devletin sosyal sorumluluk kapsamında yaptığı yardımların bir benzerini de sivil toplum kuruluşları üstlenmektedir. Bu kapsamda ilimizde birçok sivil toplum kuruluşu ellerinden gelen gayreti gösterip muhtaç ailelerin mağduriyetlerini giderme konusunda çalışmaktadır. Bizde 2009 yılında bu kervana katılıp bir dernek kurduk. Tabi ilk gün ve bugünkü hizmetlerimiz karşılaştırdığımızda Allah´a hamd olsun epey bir yol kat ettik. Bugün yaklaşık 800 aile tespitinde bulunduk. Bunlardan her ay yaklaşık 90 aileye ayni ve nakdi yardım ulaştırıyoruz. Diğer ailelere de gücümüz nispetinde 2,3, ya da 6 ayda bir yardım ulaştırıyoruz.”

“YETİM GİYDİRME PROJEMİZE BİRÇOK KİŞİ DESTEK VERDİ”

Son beş yıl içerisinde, Kurban Bayramı öncesinde yetim ve ihtiyaç sahibi çocuklar için başlattıkları “Yetim Giydirme Projesi” ile gönüllere dokunduklarını ifade eden Balkaya, proje kapsamında ilk yıl 60 çocuk giydirdiklerini açıkladı.

Yıllara oranla sayının arttığını ve bu yıl ise 300 çocuğu bayram öncesi giydirdiklerini belirten Balkaya, “Son 5 yıldır Kurban Bayramı´nda yetim ve muhtaç giydirme kampanyası başlattık. İlk yıl 60 çocuğumuzu giydirdik. Yıllar itibarı ile sayımızı arttırdık ve Allah´a hamdolsun geçen yıl 232, bu yılda yaklaşık 300 çocuğumuzu Muş´ta kaliteli bir mağazada çocuk başı 140 TL destek vererek, giydirdik. Açıkçası yetim ve muhtaç çocukların gülümsemesi, mutlu olması bizi daha da aşk ile çalıştırmaya sevk ediyor. Özellikle yetim çocuklar konusunda dinimiz çok hassas. Toplum olarak bunlara bakmakla mükellefiz. Resulullah SAV. Bir Hadisi Şerifte şöyle buyurmaktadır; ‘Kim bir yetimin başını Allah rızası için okşarsa, elinin değdiği her kıl için kendisine sevap verilir´ diye buyurmuştur. Bir başka hadisinde de; ‘Yetimi görüp gözetmeyi üzerine alan kimseyle ben cennette işte böyle (iki parmağıyla göstererek) yan yanayız´ buyurmuştur. İnşallah bugün burada bu yetim ve muhtaç çocukları giydirenlerde, bu hadisten nasiplerini almışlardır” ifadelerini kullandı.

“BU YIL TÜRKİYE GENELİ KURBAN FİYATINI 900 TL OLARAK BELİRLEDİK”

Her yıl olduğu gibi bu yılda Kurban Bayramı´nda ihtiyaç sahibi ailelere kurban eti ulaştıracaklarını açıklayarak, bu yılki hedeflerinin 250 aileye ulaşmak olduğunun altını çizen Balkaya, “Yaklaşık 10 yıldır Muş merkez, ilçe ve beldeler ile köylerde yüzlerce eve kurban eti dağıtıyoruz. Tabi bunu hayırseverlerin verdikleri kurban ve bağışlarla gerçekleştiriyoruz. İnşallah bu yılda hedefimizde en az 250 aileye kurban eti ulaştırmak var. Muşlu hayırseverlerden özellikle rica ediyoruz. Derneğimizin merkez binasından bir telefonla anında yüzlerce aileyi toplayıp, ihtiyaçlarını gideriyoruz. Gelin bu bayramda sizde kurban kesiminizi bizim aracılığımız ile yapın ve aylardır et girmemiş yüzlerce eve kurban eti verelim. Onların sevincine ortak olalım. Bu yıl Türkiye geneli kurban fiyatını 900 TL olarak belirledik. Ayrıca Umut Kervanı Vakfı aracılığı ile Asya ve Afrika ülkelerinde 700 TL. Yemende bin TL Filistin´de ise 2 bin TL fiyat belirledik. Umut Kervanı aracılığı ile istediğiniz yerde kurbanlarınızı keselim, gönül rahatlığıyla bizde bunları hak eden ihtiyaç sahiplerine ulaştıralım” dedi.

Umut Kervanı İnsani Yardım Vakfı Muş Şubesi olarak, gerçekleştirilen faaliyetlerde desteğini esirgemeyenlere teşekkürlerini sunan Balkaya, “Bu organizasyonu yapan başta gönüllü çalışanlarımıza, yetim ve muhtaçlara sponsor olan hayırseverlere ve bunu halkımıza duyuran kıymetli basın mensuplarına ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun” sözlerini kullandı.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN YAYLA HATIRLATMASI “BİR PİRİNÇ TANESİ BİLE BIRAKMAYIN”
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN YAYLA HATIRLATMASI “BİR PİRİNÇ TANESİ BİLE BIRAKMAYIN”
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz, havaların soğuması ile birlikte yaylacıların dönüş yolculuğunu hatırlatarak yaşam malzemesi bırakılmaması uyarısında bulundu. “Orada bir pirinç tanesi bile bizim Muşlu hemşehrilerimiz inanıyorum ki bırakmayacaklar” diye ifade eden Vali Gündüzöz, “Dönerken orada stokladıkları erzakları bırakmamaları lazım. Eğer bu erzakları yanlarında indirmezlerse terör örgütlerine bir lojistik destek sağlamış olurlar. Hain terör örgütü buradan beslenir. Onun için herkes aynı hassasiyeti yapacak” dedi
KADINLAR, KURSLARLA SOSYALLEŞİYOR
KADINLAR, KURSLARLA SOSYALLEŞİYOR
Muş´ta, ev hanımları ve genç kızlar, açılan ahşap boyama kursu ile eskimiş, yıpranmış ahşap eşyaları ya da hiç el değmemiş ham malzemeleri özenle yeniden boyayarak birer sanat eseri haline getiriyor
BAŞKAN ASYA: “PARK VE YEŞİL ALANLARIMIZI KORUYALIM”
BAŞKAN ASYA: “PARK VE YEŞİL ALANLARIMIZI KORUYALIM”
Son 5 yıl içinde Muş´a çok sayıda park kazandırdıklarını söyleyen Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, “İnsanlarımızın güzel vakit geçirmesi için hizmete açtığımız park ve yeşil alanları hep birlikte koruyalım. Ortak kullanım alanları olan parklarımızı ortak bir bilinçle korumalıyız. Buraları tahrip etmek isteyenlere birlikte fırsat vermemeliyiz. Bilinçsizce yapılan kullanımlara şahit olduğumuzda uyaralım” dedi
MUŞ´A KIZILAY KAN BAĞIŞ OTOBÜSÜ ALINDI
MUŞ´A KIZILAY KAN BAĞIŞ OTOBÜSÜ ALINDI
Yaptığı hizmetlerle adından söz ettiren Türk Kızılayı, Muş´a kan bağış otobüsü kazandırdı.
HBT ETKİNLİKLERE BAŞLADI
HBT ETKİNLİKLERE BAŞLADI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Hayırda Buluşanlar Öğrenci Topluluğu, 2019-2020 Eğitim Öğretim dönemindeki etkinliklerine başladı.
AKDAĞ VE BERABERİNDEKİ HEYET KOÇ´U ZİYARET ETTİ
AKDAĞ VE BERABERİNDEKİ HEYET KOÇ´U ZİYARET ETTİ
Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç, çeşitli ziyaret ve incelemeler içim bölgeye gelen KOSGEB Başkan Yardımcısı Ahmet Akdağ ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı. Yönetim kurulu ve meclis üyeler ile birlikte KOSGEB Başkan Yardımcısı Akdağ, KOBİ Gelişim Dairesi Başkanı Erdal Çınar, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Mehmet Öğüt, KOSGEB Van Müdürü Bilal Emre Yörük ve KOSGEB Muş Müdürü Kenan Mergen´i makamında ağırladı.
BARIŞAN "TERÖRÜ BİTİRECEK HAREKÂTI DESTEKLİYORUZ"
BARIŞAN "TERÖRÜ BİTİRECEK HAREKÂTI DESTEKLİYORUZ"
Memur-Sen muş il başkanı Mahir Barışan, Fırat´ın doğusunda başlatılan "Barış Pınarı Harekatını" desteklediklerini açıkladı.
ALPARSLAN-2 BARAJI MUŞ OVASINA CAN VERECEK
ALPARSLAN-2 BARAJI MUŞ OVASINA CAN VERECEK
Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından yaptırılan Alpaslan-2 Barajı´da çalışmalar devam ediyor.
MÜSİAD´DAN TKDK´YA İŞBİRLİĞİ ZİYARETİ
MÜSİAD´DAN TKDK´YA İŞBİRLİĞİ ZİYARETİ
TKDK ile MÜSİAD arasında imzalanan “IPARD Programı İş Birliği Protokolü” ile ilgili MÜSAİD İl Temsilcisi Ferhat Üzel´i makamında ağırlayan TKDK İl Koordinatörü Mehmet Emin Turan, yapılacak işbirliği ile ilimize birçok yatırımın kazandırılacağına inandıklarını belirtti.
DOLAR
5.8417
EURO
6.4405
Muş Durumu

Aşk davaya benzer, cefa çekmek de şahide: Şahidin yoksa davayı kazanamazsın ki !

Mevlana
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu