ULAŞIMA KAR ENGELİ- ÖĞRENCİLER 5 SAAT MAHSUR KALDI
Korkut İlçesi Altınova Beldesine mevkiinde bulunan Yolgözler Grup Köy yolunda etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle öğrencilerinde aralarında bulunduğu 50 kişi 5 saat mahsur kaldı.
Tarih: 9.1.2019 19:41:15/ 157okunma / 0yorum

 

 

Etkili olan kar yağışı ve tipi Muş´ta yaşamı olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Gün boyu devam eden kar yağışı ve tipi nedeniyle Korkut İlçesi Altınova Beldesi mevkiinde bulunan Yolgözler grup köy yolu ulaşıma kapandı.

Öğrenci servisi ve köylüler yolda mahsur kaldı. Altınova Beldesi ve İl Özel İdaresi karla mücadele ekipleri yaklaşık 5 saatlik çalışma sonucu mahsur kalanlara ulaştı. Ekipler tipi nedeniyle güçlükle karla mücadele çalışmasını sürdürerek mahsur kalan öğrenci ve vatandaşları kurtararak köylerine ulaştırdı.

Karla mücadele çalışmalarına eşlik eden Altınova Belediye Başkan Vekili Fuat Güzelsöz, herhangi bir sorunun söz konusu olmadığını belirterek aralıksız çalışmaların devam ettiğini söyledi.

“ÇOK ŞÜKÜR BUNCA KAR YAĞIŞI VE TİPİYE RAĞMEN BAŞARILI BİR ÇALIŞMA YAPILDI”

İl Özel İdaresi ve Altınova Belediyesi ekiplerinin birlikte karla mücadele çalışması yürüttüğünü ifade eden Güzelsöz, “Kosor dediğimiz engebeli ve zorlu bir bölgemiz var. Öğrenciler, Altınova Beldesinde eğitim öğretimlerini sürdürüyorlar. Öğrenciler servisle köylerine giderken yaklaşık 5 saat mahsur kaldılar. İl Özel idaresi ekibimiz ve Altınova belediyemizin imkanlarıyla mahsur kalanları kurtarma çalışması başlattık. Çok şükür kazasız ve belasız bir şekilde vatandaşlarımıza ulaştık.

Bölgede çok yoğun bir kar yağışı ve tipi var. Yollar göründüğü gibi her yer kapalı. Yaklaşık 2 metreye yakın var var. Çok sağ olsun özel idare ekipleri de bize eşlik etti. Çok şükür bunca kar yağışı ve tipiye rağmen başarılı bir çalışma yapıldı. Özellikle İl Özel İdaresi ve Altınova Belediyesi ekiplerimize çok teşekkür ediyoruz. Bu tür durumlarda kurumlar arası koordinasyonun sağlanması gerekiyor ve bunun en güzel örneğini burada gördük. Bunun için hep birlikte karla mücadele ettik ve hiçbir öğrencimiz ile vatandaşımıza en ufak bir şey olmadan kurtardık” dedi.

“YAKLAŞIK 5 SAAT ARAÇTA MAHSUR KALDIK”

Yolda mahsur kalanlardan Recep Argun ise “Biz yolda mahsur kalmışız. 5 saattir 50 öğrenci ile birlikte burada mahsur kalmışız. Ekipler geldi, 5 saattir bizi kurtardı. Ekiplere,  Allah razı olsun teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Taşımalı sistem ile köye giderken yaklaşık 5 saat mahsur kalan öğrencilerden Dilan Argun, “Biz Altınova´dan Korkut´un Yolgözler köyünü gidiyoruz. Çok kare yağışı olduğu için yolda kaldık. Ekipler geldi bizi kurtarmak için onlara teşekkür ediyoruz. 5 saattir arabada bekledik, yol kapalı olduğu için ekiplerde geldi bizi kurtarmak için” dedi.

Bir diğer öğrenci Sema Erol da “Altınova´dan Yolgözler köyüne gidiyoruz. 5 saattir yoldayız ekipler bizi kurtarmaya geldiler” dedi. Öte yandan bölgede etkili olan kar yağışı dolayısıyla kar kalınlığı yer yer 2 metreye kadar ulaştı.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ARIBAŞ´TAN BAŞKAN ASYA´YA İADE-İ ZİYARET
ARIBAŞ´TAN BAŞKAN ASYA´YA İADE-İ ZİYARET
Muş İl Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş, Belediye Başkanı Feyat Asya´yı ziyaret etti
GÜZELTEPE KAYAK MERKEZİNDE KURS TANITIMI YAPILDI
GÜZELTEPE KAYAK MERKEZİNDE KURS TANITIMI YAPILDI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sürekli Eğitim Merkezi (SEM) tarafından düzenlenecek Kayak Kursunun tanıtımı kayak merkezinde yapıldı.
BAŞKAN ASYA, ÖZEL FİNAL LİSESİ ÖĞRETMENLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ
BAŞKAN ASYA, ÖZEL FİNAL LİSESİ ÖĞRETMENLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ
Belediye Başkanı Feyat Asya, okul ziyaretleri kapsamında Özel Muş Final Lisesi öğretmenleri ile bir araya geldi.
MUŞLU 300 ÇİFTÇİYE SÜT SIĞIRCILIĞI EĞİTİMLERİ VERİLİYOR
MUŞLU 300 ÇİFTÇİYE SÜT SIĞIRCILIĞI EĞİTİMLERİ VERİLİYOR
Tarımsal üretimde beşeri sermayenin geliştirilmesine yönelik faaliyetler kapsamında Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA), Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi (DAP İdaresi), Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ), Muş Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Muş ve ilçelerinde tarım ve hayvancılık alanında faaliyet gösteren üretici birliklerinin işbirliğiyle Muşlu çiftçilere yönelik süt sığırcılığı eğitimleri başladı.
DAĞCILIK KIŞ GELİŞİM EĞİTİMİ MUŞ`TA YAPILACAK
DAĞCILIK KIŞ GELİŞİM EĞİTİMİ MUŞ`TA YAPILACAK
Türkiye Dağcılık Federasyonu 2019 yılı Faaliyet Programında yer alan “Kış Gelişim Eğitimi” 16-22 Şubat 2019 tarihinde ilimizde gerçekleştirilecek.
DONDURUCU SOĞUKLAR YAŞAMI OLUMSUZ ETKİLİYOR
DONDURUCU SOĞUKLAR YAŞAMI OLUMSUZ ETKİLİYOR
Muş´ta kar yağışının ardından etkili olan dondurucu soğuk hava, yaşamı olumsuz etkiliyor.
“MUŞ MOBİLYA İMALATI SEKTÖRÜ”
“MUŞ MOBİLYA İMALATI SEKTÖRÜ”
Muş Alparslan Üniversitesi Öğretim Üyesi Ömer Arslan, “Muş Mobilya İmalatı Sektörü” başlığını kaleme aldı
YENTÜR, "EKİPLERİMİZ 7/24 ESASINA GÖRE ÇALIŞIYOR"
YENTÜR, "EKİPLERİMİZ 7/24 ESASINA GÖRE ÇALIŞIYOR"
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, kapanan köy yollarını ulaşıma açmak için karla mücadele ekiplerinin bölgede çalışmalarını sürdürdüğünü bildirdi.
DENETİM SERBESTLİKLE EĞİTİME KATKI SUNMAYA BAŞLADILAR
DENETİM SERBESTLİKLE EĞİTİME KATKI SUNMAYA BAŞLADILAR
Muş´ta denetimli serbestlik uygulamasından yararlanan yükümlüler, Adalet ile Milli Eğitim Bakanlıkları arasında imzalanan protokol kapsamında yarıyıl tatilinde okulların boya, badana, onarım ve temizlik işlerini yaparak eğitime katkı sağlıyor.
DOLAR
5.3142
EURO
6.0386
Muş Durumu

"Tenini besleyip geliştirmeye bakma, çünkü o sonunda topraga verilecek bir kurbandir.

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu