ÜÇ AKADEMİK BİRİME YENİ GÖREVLENDİRMELER YAPILDI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) çeşitli birimlerinde atama ve görevlendirme işlemleri yapıldı. Rektör Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Prof. Dr. Bilgin´e, Prof. Dr. Alican´a ve Dr. Çatma´ya yeni görevlerinde başarılar diledi.
Tarih: 25.7.2018 18:53:03/ 791okunma / 0yorum

 

 

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) İslami İlimler Fakültesi dekanlığı görevini vekâleten yürüten Prof. Dr. Abdülcelil Bilgin´in söz konusu makama asaleten ataması yapılırken Doç. Dr. Mehmet Kamil Coşkun´un ayrılmasıyla boşalan Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü görevine, Doç. Dr. Mustafa Alican atandı. Doç. Dr. Alican´ın yeni görevi dolayısıyla boşalan Selçuklu ve Malazgirt Uygulama ve Araştırma Merkezi (SEMAM) Müdürlüğünü yürütme görevi de Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Bahattin Çatma´ya verildi.

2547 Sayılı Yükseköğretim Kanununun 16. maddesinin (a) fıkrası gereğince, Yükseköğretim Genel Kurulunca seçilen Prof. Dr. Abdülcelil Bilgin, 2018/40 sayılı Başkanlık Kararı ile İslami İlimler Fakültesi dekanlığına atandı. Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğüne, 2547 Sayılı Kanununun 19/b ve Akademik Teşkilat Yönetmeliğinin 11/b maddeleri uyarınca Doç. Dr. Mustafa Alican atanırken, SEMAM Müdürlüğünü yürütmek üzere, 2547 Sayılı Kanununun 13/b-4 maddesi gereğince, Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Bahattin Çatma görevlendirildi.

“REKTÖR PROF. DR. POLAT, BAŞARILAR DİLEDİ”

Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Prof. Dr. Bilgin´e, Prof. Dr. Alican´a ve Dr. Çatma´ya yeni görevlerinde başarılar diledi.

Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu Abdülcelil Bilgin, Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri Tefsir Ana Bilim Dalında bitirdiği “Kurandaki Deyimler ve Kullanımları” başlıklı tezinin ardından, aynı yerde, “Kur´an´daki Deyimler ve Zemahşeri´nin Keşşafı” başlıklı teziyle doktorasını tamamladı. “Kur´an´da Deyimler ve Kur´an´ın Anlaşılmasındaki Rolü”, “Kur´an´daki Deyimler ve Zemahşeri´nin Keşşafı”, “Kur´an´ın Sözvarlığı” ve “Kur´an Meallerindeki Anlatım Bozuklukları” isimli kitapların yazarı olan Prof. Dr. Bilgin, Arapça ve İngilizce biliyor.

1982´de Trabzon´da doğan Mustafa Alican, 2007´de Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü´nden mezun oldu. 2012´de aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü´ne sunduğu “Bir Ortaçağ Şehri Olarak Meyyâfârikîn (Silvan)” başlıklı teziyle doktor unvanını aldı. Çeşitli gazete, dergi ve internet sitelerinde makale, çeviri, eleştiri ve yorum yazıları yayımlandı. Tarih Okulu Dergisinin genel yayın yönetmenliğini de yürütmekte olan yazarın yayımlanmış kitapları; Selçukluları Yeniden Keşfetmek/Büyük Selçuklular, Osmanlı´dan Önce Onlar Vardı/Türkiye Selçukluları, Kıyametin İlk Günü Malazgirt 1071, Tarihin Kara Yazısı/Moğollar.

Selçuk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünden 2005´te mezun olan Bahattin Çatma, yüksek lisansını “Türk Düşünce Tarihinde Ahmet Vefik Paşa´nın Yeri ve Önemi” başlıklı teziyle İnönü Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yakınçağ Tarihi anabilim dalında 2012´de; doktorasını ise “II. Meşrutiyet Dönemi Türkçülük (1908-1913)” başlıklı teziyle aynı enstitünün tarih anabilim dalında 2018´de tamamladı.

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI KURUM MUŞ´A GELDİ
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI KURUM MUŞ´A GELDİ
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 2023 yılına kadar tüm Türkiye´de en az 250 bin sosyal konut yapmayı hedeflediklerini belirterek, "Bu kapsamda Muş´umuza da 500 sosyal konutu il merkezine bağlı Kepenek´te projelendiriyoruz.” Dedi.
VALİ GÜNDÜZÖZ MALAZGİRT´TE MUHTARLARLA BULUŞTU
VALİ GÜNDÜZÖZ MALAZGİRT´TE MUHTARLARLA BULUŞTU
Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz Malazgirt Kültür Merkezi´nde muhtarlar ile buluştu.
KAYMAKAM YALÇIN ESNAFLA BULUŞTU
KAYMAKAM YALÇIN ESNAFLA BULUŞTU
Muş´un Malazgirt Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Emre Yalçın, ilçedeki esnafla bir araya geldi.
DOWN SENDROMLU ÇOCUKLAR UNUTULMADI
DOWN SENDROMLU ÇOCUKLAR UNUTULMADI
Muş´ta, 21 Mart Dünya Down Sendromu Günü´ne dikkat çekmek amacıyla etkinlik düzenlendi
REKTÖR POLAT´TAN DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE JEST
REKTÖR POLAT´TAN DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE JEST
Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat ile eşi Nilüfer Polat, ulusal müsabakalarda dereceye giren öğrencilerimizle buluştu.
“ÇİFTÇİMİZ NE KADAR PANCAR ÜRETİRSE HEPSİNİ ALACAĞIZ"
“ÇİFTÇİMİZ NE KADAR PANCAR ÜRETİRSE HEPSİNİ ALACAĞIZ"
Muş Şeker Üretim Anonim Şirketi Genel Müdürü Hakim Gündoğdu, çiftçi ne kadar pancar üretirse hepsini alacaklarını bildirdi.
AB PROJE DÖNGÜSÜ YÖNETİMİ EĞİTİMİ BAŞLADI
AB PROJE DÖNGÜSÜ YÖNETİMİ EĞİTİMİ BAŞLADI
Bilimsel Araştırmalar.-Yayınlar ve Projeler Uygulama ve Araştırma Merkezi (BAYPUAM) adına projelendirilen ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tarafından desteklenen AB Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yaşar Karadağ´ın ve Dr. Öğr. Üyesi İskender Dölek´in açılış konuşmaları ile başladı.
BAKAN YARDIMCISI YERLİKAYA: ZİLLET İTİFAKINI YERLE BİR EDECEĞİZ
BAKAN YARDIMCISI YERLİKAYA: ZİLLET İTİFAKINI YERLE BİR EDECEĞİZ
Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, Muş´ta çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunarak 31 Mart´ta yapılacak olan yerel seçimlere yönelik açıklamalarda bulunarak, “Biz zillet ittifakını yerle bir edeceğiz. Mandalcılara devletimizin kurumlarını talan etmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Burada çok ince bir çizgi var. Biz devletimizin imkanlarını mandalcılara asla zillet ittifakına teslim etmeyeceğiz” dedi
SABAK, TRT KURDδNİN CANLI YAYIN KONUĞU OLDU
SABAK, TRT KURDδNİN CANLI YAYIN KONUĞU OLDU
Yeşilay Muş Şube Başkanı Halil Sabak, TRT Kurdî´nin sabah haberleri programına konuk olarak Muş´ta yapılan çalışmaları değerlendirerek “Benim Kulübüm Yeşilay” projesini uyguluyoruz. İlk-Ortaokullarda, üniversitelerde çalışmalarımızı aktif bir şekilde sürdürüyoruz. Biz buralarda gençlerimize ve çocuklarımıza bağımlılıkla mücadele konusunda bilgiler veriyoruz” dedi
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Muş Durumu

İyilere dost olki; kötülerden emin olursun.

HZ.OSMAN (R.A)
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu