ÜÇ AKADEMİK BİRİME YENİ GÖREVLENDİRMELER YAPILDI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) çeşitli birimlerinde atama ve görevlendirme işlemleri yapıldı. Rektör Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Prof. Dr. Bilgin´e, Prof. Dr. Alican´a ve Dr. Çatma´ya yeni görevlerinde başarılar diledi.
Tarih: 25.7.2018 18:53:03/ 695okunma / 0yorum

 

 

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) İslami İlimler Fakültesi dekanlığı görevini vekâleten yürüten Prof. Dr. Abdülcelil Bilgin´in söz konusu makama asaleten ataması yapılırken Doç. Dr. Mehmet Kamil Coşkun´un ayrılmasıyla boşalan Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü görevine, Doç. Dr. Mustafa Alican atandı. Doç. Dr. Alican´ın yeni görevi dolayısıyla boşalan Selçuklu ve Malazgirt Uygulama ve Araştırma Merkezi (SEMAM) Müdürlüğünü yürütme görevi de Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Bahattin Çatma´ya verildi.

2547 Sayılı Yükseköğretim Kanununun 16. maddesinin (a) fıkrası gereğince, Yükseköğretim Genel Kurulunca seçilen Prof. Dr. Abdülcelil Bilgin, 2018/40 sayılı Başkanlık Kararı ile İslami İlimler Fakültesi dekanlığına atandı. Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğüne, 2547 Sayılı Kanununun 19/b ve Akademik Teşkilat Yönetmeliğinin 11/b maddeleri uyarınca Doç. Dr. Mustafa Alican atanırken, SEMAM Müdürlüğünü yürütmek üzere, 2547 Sayılı Kanununun 13/b-4 maddesi gereğince, Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Bahattin Çatma görevlendirildi.

“REKTÖR PROF. DR. POLAT, BAŞARILAR DİLEDİ”

Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Prof. Dr. Bilgin´e, Prof. Dr. Alican´a ve Dr. Çatma´ya yeni görevlerinde başarılar diledi.

Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu Abdülcelil Bilgin, Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri Tefsir Ana Bilim Dalında bitirdiği “Kurandaki Deyimler ve Kullanımları” başlıklı tezinin ardından, aynı yerde, “Kur´an´daki Deyimler ve Zemahşeri´nin Keşşafı” başlıklı teziyle doktorasını tamamladı. “Kur´an´da Deyimler ve Kur´an´ın Anlaşılmasındaki Rolü”, “Kur´an´daki Deyimler ve Zemahşeri´nin Keşşafı”, “Kur´an´ın Sözvarlığı” ve “Kur´an Meallerindeki Anlatım Bozuklukları” isimli kitapların yazarı olan Prof. Dr. Bilgin, Arapça ve İngilizce biliyor.

1982´de Trabzon´da doğan Mustafa Alican, 2007´de Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü´nden mezun oldu. 2012´de aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü´ne sunduğu “Bir Ortaçağ Şehri Olarak Meyyâfârikîn (Silvan)” başlıklı teziyle doktor unvanını aldı. Çeşitli gazete, dergi ve internet sitelerinde makale, çeviri, eleştiri ve yorum yazıları yayımlandı. Tarih Okulu Dergisinin genel yayın yönetmenliğini de yürütmekte olan yazarın yayımlanmış kitapları; Selçukluları Yeniden Keşfetmek/Büyük Selçuklular, Osmanlı´dan Önce Onlar Vardı/Türkiye Selçukluları, Kıyametin İlk Günü Malazgirt 1071, Tarihin Kara Yazısı/Moğollar.

Selçuk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünden 2005´te mezun olan Bahattin Çatma, yüksek lisansını “Türk Düşünce Tarihinde Ahmet Vefik Paşa´nın Yeri ve Önemi” başlıklı teziyle İnönü Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yakınçağ Tarihi anabilim dalında 2012´de; doktorasını ise “II. Meşrutiyet Dönemi Türkçülük (1908-1913)” başlıklı teziyle aynı enstitünün tarih anabilim dalında 2018´de tamamladı.

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MUŞ´TA KAPALI 110 KÖY YOLU ULAŞIMA AÇILDI
MUŞ´TA KAPALI 110 KÖY YOLU ULAŞIMA AÇILDI
Muş´ta yaklaşık 5 gündür etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle kapanan 110 köy yolu ekipler tarafından ulaşıma açılırken, mezra yollarında da çalışmalar aralıksız sürüyor.
METEOROLOJİDEN BUZLANMA VE DON UYARISI
METEOROLOJİDEN BUZLANMA VE DON UYARISI
Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü; Van, Bitlis, Muş ve Hakkari genelinde buzlanma ve don uyarısında bulundu
AFAD EKİPLERİ BİRİ BEBEK 3 KİŞİYİ KURTARDI
AFAD EKİPLERİ BİRİ BEBEK 3 KİŞİYİ KURTARDI
Muş´ta aralıksız devam eden yağışlardan dolayı Hasköy İlçesinde bir çiftliğin sel suları altında kalması nedeniyle anne ve iki çocuğu ile birlikte mahsur kaldı. AFAD ekipleri, 8x8 amfibik araç ile mahsur kalan anne ve çocuklarını kurtardı.
MİNİK ÖĞRENCİLER, AKDEMİSYENLERDEN EĞİTİM ALIYOR
MİNİK ÖĞRENCİLER, AKDEMİSYENLERDEN EĞİTİM ALIYOR
Muş Alparslan Üniversitesi´nde hizmet veren Minik Laleler Kreş ve Anaokulu (MİLA) minik öğrencileri işaret dili, müzik ve ritim eğitimi, robotik kodlama ve bir alanda akademik personellerden eğitim alarak geleceğe hazırlanıyor.
‘HIZIR ACİLİM´ OYUNU SAHNELENİYOR
‘HIZIR ACİLİM´ OYUNU SAHNELENİYOR
Muş Damla Sanat ve Kültür Merkezi (DSKM) Derneği, ‘Hızır acilim´ adlı oyununu seyircileri ile buluşturuyor.
PKK/KCK OPERASYONU: 10 GÖZALTI
PKK/KCK OPERASYONU: 10 GÖZALTI
Muş İl Jandarma Komutanlığı birliklerince, PKK/KCK silahlı terör örgütü işbirlikçilerinin yakalanmasına yönelik düzenlenen operasyonda 10 kişi gözaltına alındı.
MÛSİKÎ TOPLULUĞU TÜRK HALK MÜZİĞİ KONSERİ VERDİ
MÛSİKÎ TOPLULUĞU TÜRK HALK MÜZİĞİ KONSERİ VERDİ
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Mûsikî Topluluğu, 1071 Kongre ve Kültür Merkezinde bir konser verdi.
UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE: 3 KİŞİ TUTUKLANDI
UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE: 3 KİŞİ TUTUKLANDI
Muş İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, uyuşturucu tacirlerine yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 9 kişiden 3´ü tutuklandı.
VALİ GÜNDÜZÖZ, SU BASKINI YAŞANAN BÖLGELERİ İNCELEDİ
VALİ GÜNDÜZÖZ, SU BASKINI YAŞANAN BÖLGELERİ İNCELEDİ
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz, kentte yaklaşık 2 gün boyunca devam eden sağanaktan dolayı su baskınlarının yaşandığı bölgeleri inceledi.
DOLAR
5.3710
EURO
6.0755
Muş Durumu

Sorunlarınızdan kaçmak,asla kazanamayacağınız bir yarıştır.

anonim
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu