ÜÇ AKADEMİK BİRİME YENİ GÖREVLENDİRMELER YAPILDI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) çeşitli birimlerinde atama ve görevlendirme işlemleri yapıldı. Rektör Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Prof. Dr. Bilgin´e, Prof. Dr. Alican´a ve Dr. Çatma´ya yeni görevlerinde başarılar diledi.
Tarih: 25.7.2018 18:53:03/ 627okunma / 0yorum

 

 

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) İslami İlimler Fakültesi dekanlığı görevini vekâleten yürüten Prof. Dr. Abdülcelil Bilgin´in söz konusu makama asaleten ataması yapılırken Doç. Dr. Mehmet Kamil Coşkun´un ayrılmasıyla boşalan Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü görevine, Doç. Dr. Mustafa Alican atandı. Doç. Dr. Alican´ın yeni görevi dolayısıyla boşalan Selçuklu ve Malazgirt Uygulama ve Araştırma Merkezi (SEMAM) Müdürlüğünü yürütme görevi de Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Bahattin Çatma´ya verildi.

2547 Sayılı Yükseköğretim Kanununun 16. maddesinin (a) fıkrası gereğince, Yükseköğretim Genel Kurulunca seçilen Prof. Dr. Abdülcelil Bilgin, 2018/40 sayılı Başkanlık Kararı ile İslami İlimler Fakültesi dekanlığına atandı. Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğüne, 2547 Sayılı Kanununun 19/b ve Akademik Teşkilat Yönetmeliğinin 11/b maddeleri uyarınca Doç. Dr. Mustafa Alican atanırken, SEMAM Müdürlüğünü yürütmek üzere, 2547 Sayılı Kanununun 13/b-4 maddesi gereğince, Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Bahattin Çatma görevlendirildi.

“REKTÖR PROF. DR. POLAT, BAŞARILAR DİLEDİ”

Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Prof. Dr. Bilgin´e, Prof. Dr. Alican´a ve Dr. Çatma´ya yeni görevlerinde başarılar diledi.

Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu Abdülcelil Bilgin, Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri Tefsir Ana Bilim Dalında bitirdiği “Kurandaki Deyimler ve Kullanımları” başlıklı tezinin ardından, aynı yerde, “Kur´an´daki Deyimler ve Zemahşeri´nin Keşşafı” başlıklı teziyle doktorasını tamamladı. “Kur´an´da Deyimler ve Kur´an´ın Anlaşılmasındaki Rolü”, “Kur´an´daki Deyimler ve Zemahşeri´nin Keşşafı”, “Kur´an´ın Sözvarlığı” ve “Kur´an Meallerindeki Anlatım Bozuklukları” isimli kitapların yazarı olan Prof. Dr. Bilgin, Arapça ve İngilizce biliyor.

1982´de Trabzon´da doğan Mustafa Alican, 2007´de Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü´nden mezun oldu. 2012´de aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü´ne sunduğu “Bir Ortaçağ Şehri Olarak Meyyâfârikîn (Silvan)” başlıklı teziyle doktor unvanını aldı. Çeşitli gazete, dergi ve internet sitelerinde makale, çeviri, eleştiri ve yorum yazıları yayımlandı. Tarih Okulu Dergisinin genel yayın yönetmenliğini de yürütmekte olan yazarın yayımlanmış kitapları; Selçukluları Yeniden Keşfetmek/Büyük Selçuklular, Osmanlı´dan Önce Onlar Vardı/Türkiye Selçukluları, Kıyametin İlk Günü Malazgirt 1071, Tarihin Kara Yazısı/Moğollar.

Selçuk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünden 2005´te mezun olan Bahattin Çatma, yüksek lisansını “Türk Düşünce Tarihinde Ahmet Vefik Paşa´nın Yeri ve Önemi” başlıklı teziyle İnönü Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yakınçağ Tarihi anabilim dalında 2012´de; doktorasını ise “II. Meşrutiyet Dönemi Türkçülük (1908-1913)” başlıklı teziyle aynı enstitünün tarih anabilim dalında 2018´de tamamladı.

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
BULANIK İLÇESİNDE SU SPORLARI ŞENLİĞİ YAPILDI
BULANIK İLÇESİNDE SU SPORLARI ŞENLİĞİ YAPILDI
İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Bulanık İlçesi´nde ‘Su Sporları Şenliği´ etkinliği düzenlendi. Haçlı gölünde yapılan su sporları şenliği renkli görüntülere sahne oldu.
EĞİTİM BİR SEN´DEN DANIŞTAY KARARI AÇIKLAMASI
EĞİTİM BİR SEN´DEN DANIŞTAY KARARI AÇIKLAMASI
Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir Sen) Muş Şubesi, Danıştay 8. Dairesi´nin ‘öğrenci andı´ kararına yönelik açıklama yaparak “idarenin takdir hakkını hiçe sayarak, hukuki denetimin dışına çıkıp hiçbir pedagojik ve bilimsel verilere dayanma ihtiyacı duymadan ilköğretim okullarında "Öğrenci Andı"nı kaldıran yönetmelik hükmünü iptal etmiştir” dedi
19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI
19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI
19 Ekim Muhtarlar Günü ülke genelinde olduğu gibi Muş´ta da çeşitli etkinliklerle kutlanarak günün anlam ve önemi belirtildi
ESKİ EVLERDE GÖRSEL SANATLAR
ESKİ EVLERDE GÖRSEL SANATLAR
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Görsel Sanatlar Eğitimi Bölüm Başkanı ve Doktor öğretim görevlileri, eskiden evlerin duvarlarında halı, kilim ve çeşitli materyaller üzerinde bulunan sanatsal görsellere yönelik değerlendirmelerde bulundu.
BAŞKAN ASYA: “HAYALİMİZDEKİ PROJELERİ, MİMARLARIN ÇİZİMLERİ İLE GERÇEKLEŞTİRDİK”
BAŞKAN ASYA: “HAYALİMİZDEKİ PROJELERİ, MİMARLARIN ÇİZİMLERİ İLE GERÇEKLEŞTİRDİK”
Şehir merkezindeki okulları belirli periyotlarda ziyaret ederek öğretmenlerle istişarelerde bulunan Belediye Başkanı Feyat Asya, 4,5 yılda yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verirken, “Hayallerimizi mimarların çizimleri ile gerçeğe dönüştürdük” dedi.
MUŞ MERKEZLİ DOLANDIRICILIK OPERASYONU
MUŞ MERKEZLİ DOLANDIRICILIK OPERASYONU
Muş merkezli 3 ilde düzenlenen operasyonda kamuyu bir milyon lira zarara uğrattığı tespit edilen 12 kişi yakalandı.
BAŞKAN ATILGAN: YILLARDIR YAŞADIĞIMIZ SIKINTILAR GİDERİLDİ
BAŞKAN ATILGAN: YILLARDIR YAŞADIĞIMIZ SIKINTILAR GİDERİLDİ
Alt yapı ve çevre düzenlemesinin yanı sıra yaptıkları çalışmalarla yaklaşık 30 yıldır yaşanan sorunları giderdiklerini belirten Serinova Belde Belediye Başkanı Engin Atılgan, hizmet standartlarını yükseltildiğini söyledi
ASYA, MERKEZ MAHALLE MUHTARLARI İLE BİR ARAYA GELDİ
ASYA, MERKEZ MAHALLE MUHTARLARI İLE BİR ARAYA GELDİ
Belediye Başkanı Feyat Asya, belediye sınırları içerisinde bulunan 17 mahalle muhtarı ile kahvaltıda bir araya geldi
YARALI KÖPEĞE HASTANEDE ÖZEL TEDAVİ
YARALI KÖPEĞE HASTANEDE ÖZEL TEDAVİ
Muş´ta yüksekten düştükten sonra sol bacağında kırık tespit edilen köpek, özel bir hastanede tedavi altına alındı. İnsan hastanesinde ilk defa bir köpek tedavi edildi.
DOLAR
5.6134
EURO
6.4316
Muş Durumu

Mürşitlik alıcılık değil, vericiliktir…

Hacı Bektaşı Veli
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu