TÜBİTAK PROJELERİ ÜNİVERSİTE ÖNCÜLÜĞÜNDE HAYATA GEÇİYOR
Muş Alparslan Üniversitesi, eğitim dünyasına katkı sağlamaya ve öğrencilerin yaşamlarına dokunmaya devam ediyor.
Tarih: 9.12.2019 16:54:12/ 276okunma / 0yorum

Rektör Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ın “öğrenci merkezli eğitim” anlayışına uygun olarak çalışan akademik ve idari birimlerimiz kaliteli işlere öncülük ediyor. Bu amaç doğrultusunda Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) projelerinde ortak çalışmalar yürütmek adına iş birliği protokolleri imzalandı. 5 Aralık Perşembe günü rektörlük binasında imzalanan protokoller sonucu üniversite Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Bilim ve Sanat Eğitim Merkezi (BİLSEM) ile iş birliği içinde çalışacak.

Üniversite ile BİLSEM Arasında İş Birliği Protokolü

Üniversite ile Milli Eğitim Bakanlığı´na (MEB) bağlı ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki özel yetenekli öğrencilerin bireysel yeteneklerinin farkında olmaları ve kapasitelerini geliştirerek en üst düzeyde kullanmaları amacıyla faaliyet gösteren yarı zamanlı destek eğitim kurumları olan Bilim ve Sanat Eğitim Merkezi (BİLSEM) arasında işbirliği protokolü imzalandı. Üniversitemiz adına Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ın, MEB adına ise Muş İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin´in imzaladığı protokol kapsamında BİLSEM´de eğitim alan özel yetenekli öğrencilerin gelişimini sağlamak ve faydalı model, tasarım ve ürün bilinci oluşturmak adına yürütülecek faaliyetlerde ortak hareket edilecek.

“Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı”

TÜBİTAK 4004 Protokolüne göre “Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı” kapsamında hazırlanan “Bilsemle Öğren, Doğada Kullan; Doğayla Yaşa, Mutlu Yaşa”  adlı projede de ortak çalışmalar yürütülecek.  Üniversitemiz adına rektör yardımcımız Prof. Dr. Yaşar Karadağ´ın, MEB adına Muş İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin´in ve proje yürütücüsü olarak Mehmet Nuri Uçar´ın imzaladığı protokol kapsamında şehir hayatında büyüdüğü için doğadan ve doğadaki yaşamdan uzak kalan çocuklara yönelik gerçekleştirilecek etkinlikte iş birliği içinde çalışılacak. Bu kapsamda 8-11 Haziran 2020 tarihlerinde külliyemizde ortaokul (5-6-7. sınıf) öğrencilerine yönelik bir etkinlik gerçekleştirilecek. Öğrencilerin doğayla iç içe bir deneyim yaşayabilmeleri amacıyla gerçekleştirilecek olan etkinlikte üniversitemiz uygun olan alanlarda doğa ile ilgili etkinliklerin yapılması ve üniversite yerleşkesinin tanıtılması çalışmalarında gerekli kolaylığı sağlayacak.

 “Bilim Şenlikleri Destekleme Programı”

Üniversite ile MEB arasında imzalanan bir diğer protokol ise “TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı” kapsamında hazırlanan “Üniversiteliler ile Bilim Yolculuğu”  adlı proje oldu. Üniversitemiz adına rektör yardımcımız Prof. Dr. Yaşar Karadağ´ın, MEB adına Muş İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin´in ve proje yürütücüsü olarak Birsen Geçer´in imzaladığı protokol kapsamında Eğitim Fakültesinde “Bilim Şenliği ve Ödül Töreni” düzenlenecek. Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 12 Ekim 2020 tarihinde düzenlenecek olan etkinlikte üniversitemiz salon desteği, yemekhane hizmeti ve tanıtım faaliyetleri konusunda destek sağlayacak.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
EMNİYETİN KADES EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR
EMNİYETİN KADES EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR
Muş Valiliğinden yapılan açıklamada, Muş Emniyet Müdürlüğü tarafından KADES eğitimlerinin devam ettiği bildirildi
YATAY GEÇİŞ BAŞVURU ŞARTLARI VE DEĞERLENDİRME TAKVİMİ YAYINLADI
YATAY GEÇİŞ BAŞVURU ŞARTLARI VE DEĞERLENDİRME TAKVİMİ YAYINLADI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) 2019-2020 eğitim öğretim yılı bahar yarıyılı yatay geçiş başvuru şartları ve değerlendirme takvimi yayınladı
MUŞ´TAN SUNULAN 8 PROJE DAKA TARAFINDAN KABUL EDİLDİ
MUŞ´TAN SUNULAN 8 PROJE DAKA TARAFINDAN KABUL EDİLDİ
Doğu Anadolu Kalkınma Ajansına (DAKA) Teknik Destek Projesi kapsamında Muş´tan yapılan başvuruların 8 tanesi kabul edildi.
TKDK PROJE BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI
TKDK PROJE BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI
8. Başvuru Çağrı İlanı kapsamında 103- Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar için son başvuru kabul tarihi uzatılmıştır
HBT´DEN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE KÖMÜR YARDIMI
HBT´DEN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE KÖMÜR YARDIMI
MŞÜ Hayırda Buluşanlar Öğrenci Topluluğu, Muş´taki ihtiyaç sahibi ailelere kömür yardımında bulundu
REKTÖR YARDIMCISI KARADAĞ BİNGÖL´DE
REKTÖR YARDIMCISI KARADAĞ BİNGÖL´DE
“Tarım Öğretiminin 174. Yılı” etkinlikleri kapsamında Bingöl Üniversitesi´nde kutlama programı gerçekleştirildi. Bingöl Üniversitesi Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonu´nda gerçekleştirilen programa davetli konuşmacı olarak Muş Alparslan Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ katılım gösterdi.
TULİP MENTÖRLÜK PROGRAMI GERÇEKLEŞTİ
TULİP MENTÖRLÜK PROGRAMI GERÇEKLEŞTİ
İstanbul Aydın Üniversitesi´nin ev sahipliğinde “Türkiye Üniversite Liderlik İyileştirme Programı” (TULİP) gerçekleştirildi. Türkiye´nin çeşitli üniversitelerinde görev yapan kadın akademisyenlerin katılımıyla gerçekleştirilen program kapsamında kadınların liderlik ve yöneticilik basamaklarında görev almasını teşvik etmek amacıyla çalışmalar gerçekleştirildi.
TKDK DESTEĞİYLE MODERN ÇİFTLİK KURDU
TKDK DESTEĞİYLE MODERN ÇİFTLİK KURDU
Sungu beldesinde, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun yüzde 75´lik hibe desteğiyle kurulan çiftlikte 250 büyükbaş hayvan ile çalışmasını sürdürüyor. Çiftlikte modern bir şekilde hayvancılık yapıldığını belirten Sungu Belediye Başkanı Mehmet Salih Gürtürk, bu çiftlikler sayesinde istihdam ve ekonomiye ciddi bir katkı sağlandığını söyledi.
SOĞUK HAVAYI SÜT SATIŞI İLE FIRSATA ÇEVİRDİ
SOĞUK HAVAYI SÜT SATIŞI İLE FIRSATA ÇEVİRDİ
Hava sıcaklığının düştüğü Muş´ta, kahvehanede çay yerine süt tercih ediliyor. Günde 60 ile 70 litre arası süt satışı yapan işletme sahipleri, bu uygulamadan oldukça memnun.
DOLAR
5.9191
EURO
6.5680
Muş Durumu

"Yenileceğinden korkan, daima yenilir."

YILDIRIM BEYAZIT
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu