TSO MUŞ´TAKİ FİRMALARI ZİYARET EDİYOR
Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç, göreve geldikten sonra periyodik olarak sürdürdüğü firma ziyaretleri kapsamında Tekel depolarında faaliyet gösteren üretici firmaları ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı.
Tarih: 14.2.2020 17:07:01/ 1213okunma / 0yorum

Muş´un ekonomisine önemli bir katkı sağlayan üretici firmaların aynı zamanda istihdama da ciddi katkıları olduğunu belirten Koç, toplumun tüm kesimi tarafından bu firmaların sahiplenmesi ve desteklenmesi gerektiğini ifade etti. Özellikle tekstil atölyelerinin önemine dikkat çeken Koç, Muş´taki firmalar tarafından üretilen ürünlerin Avrupa´nın birçok kentine ihraç edilmesinden büyük bir memnuniyet duyduklarını ifade etti. Aynı şekilde ülkenin birçok vilayetinde bu ürünlerin satıldığını hatırlatan Koç, tekstil firmalarının kurumsal çalıştığını ve bunun da il ekonomisine katkısının yabana atılmayacağını belirtti. Muş´taki tekstil atölyelerinde istihdam edilen gençlerin meslek sahibi olduklarını ve her geçen kendilerini geliştirdiğini söyledi.

Muş Ticaret ve Sanayi Odası tarafından belirli dönemlerde düzenlenen yurt dışı gezi programlarının önemine de değinen Koç, son olarak Bakü´ye düzenlenen gezide bir tekstil firmasının burada bağlantılar kurduğunu ve siparişler aldığını belirtti. Tekel depolarında üretim yapan firmaları ziyaret ettikten sonra açıklamalarda bulunan MUŞ TSO Başkanı Erdal Koç, “ yönetim kurulunda görev yapan arkadaşlarımızla zaman zaman farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmalarımızı ziyaret ediyoruz. Bugün de eski Tekel depolarında faaliyet gösteren üretici firmalarınızı ziyaret ettik. İstihdama ve ekonomiye büyük katkısı olan bu firmalarımızı bir kez daha kutluyor başarılar diliyorum. Özverili, çalışkan ve fedakârlıktan taviz vermeyen bu firmalarımızın ilimize kattığı değer ortadadır. Karşılaştıkları sorunları tespit edip yetkililerle görüşüp çözüme kavuşmasını talep ediyoruz. Bazı firmalarımızın mekânsal sorunu var. Mevcut yerlerinin yetersizliğinden yakınanlar var. Bunun da kısa sürede çözüme kavuşacağını tahmin ediyorum. Bu firmalarımızın herkes tarafından sahiplenmesi ve desteklenmesi gerektiğine inanıyorum. Firma yetkililerine Muş iş dünyası adına teşekkürlerimi sunuyor, bol kazançlar diliyorum” diye konuştu.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: TAKİ FİRMALARI ZİYARET EDİYOR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ECZANEDE KORONAVİRÜSE KARŞI NAYLONLU ÖNLEM
ECZANEDE KORONAVİRÜSE KARŞI NAYLONLU ÖNLEM
Muş´ta bir eczane koronavirüs nedeniyle müşterileri ile arasına şeffaf naylon branda çekti. Naylondan oluşturulan korunma sistemini olumlu bulan müşteriler, herkesin önlem almasını istedi.
MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK´TEN "EVDE KAL" ÇAĞRISI
MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK´TEN "EVDE KAL" ÇAĞRISI
AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele tedbirleri kapsamında "evde kal" çağrısına destek verdi
BİYOLOJİK KÖKENLİ AFETLER
BİYOLOJİK KÖKENLİ AFETLER
Muş Alparslan Üniversitesi, (MŞÜ) Afet Yönetim, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi İskender Dölek, korona virüs ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak biyolojik kökenli afetlerden örnekler verdi.
İŞKUR KAMU İŞÇİ ALIMLARINDA DİJİTAL ORTAMINDA GERÇEKLEŞECEK
İŞKUR KAMU İŞÇİ ALIMLARINDA DİJİTAL ORTAMINDA GERÇEKLEŞECEK
Sağlık Bakanlığı 14 bin daimi işçi sağlık personelinin alımını İŞKUR üzerinden tamamen dijital ortamda gerçekleştirilecek. İŞKUR Muş İl Müdürü Mehmet Emin Taylan, alımlarla ilgili açıklamalarda bulundu.
HBT´DEN MUHTAÇLARA HİJYEN PAKETİ
HBT´DEN MUHTAÇLARA HİJYEN PAKETİ
Kurulduğu günden beri yaptıkları etkinliklerle adından sıkça söz ettiren Muş Alparslan Üniversitesi Hayırda Buluşanlar Topluluğu (HBT) dünyada hızla yayılan ve ülkemizde de görülen Covid-19 adlı koronavirüs ile mücadele kapsamında yetkililerin uyarılarına paralel olarak alınması gereken tedbirlerin başında gelen “hijyen” için çalışmalara başladı.
MAHALLE ARALARINDA YIKAMA VE DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
MAHALLE ARALARINDA YIKAMA VE DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
Muş Belediyesi dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı daha da arttırmaya başladı. Ana ve arterleri yıkayıp dezenfekte eden ekipler, çalışmalarını mahalle aralarında sürdürüyor.
TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI DENETLENİYOR
TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI DENETLENİYOR
Muş Belediyesi ekiplerinin desteği ile sürekli dezenfekte edilen şehir içi toplu taşıma araçları yüzde 50 kapasite ile mesafe denetimine tabi tutuluyor.
GÖNÜLLÜ OLARAK MASKE ÜRETİYORLAR
GÖNÜLLÜ OLARAK MASKE ÜRETİYORLAR
Muş Halk Eğitim Merkezi(HEM) Ve Akşam Sanat Okulu(ASO) Müdürlüğü Usta öğrencileri, gönüllü olarak maske üretimine başladı.
LÜTFEN ‘EVDE KALIN´
LÜTFEN ‘EVDE KALIN´
Ekip sayısını arttırarak sürekli dezenfekte çalışmaları yaptıklarını belirten Belediye Başkanı Feyat Asya, “cadde ve kaldırımların temizliğini yapıyoruz. İnsan sağlığını tehdit eden unsurları ortadan kaldırmak için durmaksızın mücadele ediyoruz. Temennimiz ve dileğimiz bu zorlu süreci sorunsuz bir şekilde atlatmak. Ancak bu süre zarfında vatandaşlarımızdan ricamız evlerinde kalmaları. 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan hemşehrilerimizin kesinlikle dışarıya çıkmamasını rica ediyoruz”
DOLAR
6.4346
EURO
7.0896
Muş Durumu

Zengin, çok mala sahip olana denmez, zengin kalbi olana denir.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu