TOPLUM DESTEKLİ POLİSLER 12 BİN 883 ÖĞRENCİYE ULAŞTI
Muş Emniyet Müdürlüğüne bağlı Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğü ekipleri, yapılan etkinliklerle yıl başından bu yana 12 bin 833 öğrenciye ulaştı. Yıl boyunca yapılan
Tarih: 29.7.2019 18:59:35/ 244okunma / 0yorum

 

etkinliklerde 12 bin 833 öğrenciye ulaşılarak, 120 rehber öğretmene Mavi Balina oyunu ve siber güvenlik ile uyuşturucu maddelerle mücadele konularında eğitim verildi. Valilikten yapılan açıklamada, 20 okuldan bin 281 öğrenciyle "Geleceğin için oku" projesi kapsamında kitap okuma etkinliği yapıldığı belirtildi.

20 liseden 3 bin 168 öğrenciye "Rol model polislik" projesi kapsamında polislik mesleği ile ilgili bilgilendirme yapıldığı bildirilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"26 okulda 2 bin 348 öğrenciye genel güvenlik, trafik kuralları, gündelik hayatta alınması gereken basit tedbirler ile ilgili bilgilendirme yapılmış. 16 lisede 2 bin 425 öğrenciye ´siber güvenlik ve sosyal medya güvenliği´ ile ilgili bilgilendirme yapılmış. 27 okulda 3 bin 225 öğrenciye ´trafik güvenliği ve temel trafik kuralları´ hakkında görsel ve uygulamalı eğitim verilmiştir. ´Güvenli yarınlar için spor yap´ projesi kapsamında koruma altında bulunan 34 öğrenciye çeşitli sportif etkinlikler yaptırılmıştır. Müziğe ilgi duyan 12 öğrenciye 120 saatlik gitar kursu verildi. Okulların kapanmasıyla camilerde ve Kur´an kurslarında eğitim gören 334 öğrenciye yönelik ´trafik kuralları ve genel güvenlik´ konularında bilgilendirme yapılmıştır."

“DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE VALİ İLKER GÜNDÜZÖZ TARAFINDAN ÇEŞİTLİ HEDİYELER VERİLDİ”

"İlimizde özel öğrenim gören 6 öğrenci polis kıyafeti giydirilerek gün boyunca çeşitli etkinliklere katılmıştır. Ayrıca öğrencilere İl Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş tarafından makamında çeşitli hediyeler vermiştir. Maddi durumu iyi olmayan ailelere Ramazan ayında İl Emniyet Müdürlüğümüzce hazırlanan gıda kolilerinin dağıtımı yapılmıştır. ´İl Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı´ kapsamında hazırlanan ´Alparslan´ın torunları geleceğe umutla bakıyor´ projesi, ´Benim polisim” konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalar yapılmıştır. Dereceye giren öğrencilere Vali İlker Gündüzöz tarafından çeşitli hediyeler verilmiştir."

 

Ayrıca, ´Güvenli mahallem´ projesi kapsamında il genelinde esnaf ve muhtar ziyaretleri yapılarak, mahallelerdeki suçlar, güvenlik önlemleri, hırsızlık ve 155 Polis hattı ile ilgili konularda bilgilendirme yapıldığı aktarılan açıklamada, "Çocukları intihara sürükleyen Mavi Balina, Momo ve Mariam gibi oyunlar, siber güvenlik ve uyuşturucu ve uyarıcı maddeler ile mücadele konularıyla ilgili 120 rehber öğretmen bilgilendirilmiştir." denildi.

Açıklamada, her hangi bir mesleğe sahip olmayan 17 ve 25 yaş arası 15 gence İŞ-KUR ortaklığında 160 saatlik tekstil kursu verildiği belirtildi.

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÖĞRENCİLERDEN BARIŞ PINARI HAREKATINA DESTEK
ÖĞRENCİLERDEN BARIŞ PINARI HAREKATINA DESTEK
Muş´ta ilkokulu öğrencileri, Türkiye´nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı´na komando marşı okuyarak destek verdi.
SEVGİ OLMADAN HİÇBİR ŞEY OLMAZ
SEVGİ OLMADAN HİÇBİR ŞEY OLMAZ
Bulanık ilçesine bağlı Gölköy İlk ve Ortaokulunu ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Aksu, öğretmenlere önerilerde bulunarak “Bizlere emanet edilen çocuklarımıza bir anne ve bir baba gibi kucaklayıp en iyi şekilde şekillendirmeliyiz. İnsan yetiştirmek ve geleceğe hazırlamaya çalışıyoruz. Sevgi olmadan hiçbir şey olmaz. Sevgi olmazsa lezzetti ve tadı olmaz. Bu mesleğe sevgimizi katmalıyız” dedi
ÇAĞLAYAN: GENÇLERİN İSTİHDAMI ÖNEMLİ
ÇAĞLAYAN: GENÇLERİN İSTİHDAMI ÖNEMLİ
Muş´ta esnaf ziyaretlerini aralıksız sürdüren Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Muş İl Başkanı Mehmet Şirin Çağlayan ve beraberindeki heyet, sorunları dinleyerek gençlerin istihdam edilmesi için gayretlerde bulunduklarını söylediler.
YER ALTI HATLARININ AYNI ANDA KAZILIP DÖŞENMESİ TEKNİK OLARAK MÜMKÜN DEĞİLDİ
YER ALTI HATLARININ AYNI ANDA KAZILIP DÖŞENMESİ TEKNİK OLARAK MÜMKÜN DEĞİLDİ
Belediye Başkanı Feyat Asya Sunay Mahallesi Kurtuluş Caddesindeki altyapı çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Asya incelemeler sırasında ziyaret ettiği esnafları proje hakkında bilgilendirdi.
KÖY OKULLARINDA AŞI TARAMASINA BAŞLADI
KÖY OKULLARINDA AŞI TARAMASINA BAŞLADI
Muş İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, 2019- 2020 eğitim öğretim yılında ilk ve ortaokullarda aşı taramasına başladı.
DENGBEJLİK KÜLTÜRÜ YAŞATILIYOR
DENGBEJLİK KÜLTÜRÜ YAŞATILIYOR
Muş´ta dengbejlik kültürünü yaşatan dengbejler, köy ve beldeleri ziyaret ederek türküler seslendiriyorlar.
YENİ ÖĞRENCİLERE MUŞ´U TANITIYORUZ
YENİ ÖĞRENCİLERE MUŞ´U TANITIYORUZ
Muş Belediyesi bu yıl üniversiteye kayıt yaptıran öğrencilerin Muş´a adaptasyonunu sağlamak, tarihi ve turistik yerleri tanıtmak amacıyla belirli periyotlarda şehir turu düzenliyor
ÇOCUKLARIN AKADEMİK VE SOSYAL GELİŞİMLERİ ANLATILDI
ÇOCUKLARIN AKADEMİK VE SOSYAL GELİŞİMLERİ ANLATILDI
Merkez Vali Adil Yazar İlköğretim Okulu öğrenci velilerine çocuklarının akademik ve sosyal gelişimlerine yönelik bilgiler verildi.
GÖNÜLLÜLER KÖY OKULUNU BOYADI
GÖNÜLLÜLER KÖY OKULUNU BOYADI
Muş´ta, Gençlik ve Spor Bakanlığı´nın ‘Damla Projesi´ gönüllüleri, köy okullarını boyayarak çeşitli eğitsel çizgi film karakterleri ile çiçek gibi yaptılar. Gönüllü üniversite öğrencileri, amaçlarının köy okullarındaki çocukların gönüllerine dokunmak istediklerini belirttiler
DOLAR
5.8806
EURO
6.5255
Muş Durumu

İnsan öldüğü zaman üç şey hariç ameli kesilir: Sadaka-i cariye, faydalanılan ilim, salih evlat.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu