TOPLUM DESTEKLİ POLİSLER 12 BİN 883 ÖĞRENCİYE ULAŞTI
Muş Emniyet Müdürlüğüne bağlı Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğü ekipleri, yapılan etkinliklerle yıl başından bu yana 12 bin 833 öğrenciye ulaştı. Yıl boyunca yapılan
Tarih: 29.7.2019 18:59:35/ 353okunma / 0yorum

 

etkinliklerde 12 bin 833 öğrenciye ulaşılarak, 120 rehber öğretmene Mavi Balina oyunu ve siber güvenlik ile uyuşturucu maddelerle mücadele konularında eğitim verildi. Valilikten yapılan açıklamada, 20 okuldan bin 281 öğrenciyle "Geleceğin için oku" projesi kapsamında kitap okuma etkinliği yapıldığı belirtildi.

20 liseden 3 bin 168 öğrenciye "Rol model polislik" projesi kapsamında polislik mesleği ile ilgili bilgilendirme yapıldığı bildirilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"26 okulda 2 bin 348 öğrenciye genel güvenlik, trafik kuralları, gündelik hayatta alınması gereken basit tedbirler ile ilgili bilgilendirme yapılmış. 16 lisede 2 bin 425 öğrenciye ´siber güvenlik ve sosyal medya güvenliği´ ile ilgili bilgilendirme yapılmış. 27 okulda 3 bin 225 öğrenciye ´trafik güvenliği ve temel trafik kuralları´ hakkında görsel ve uygulamalı eğitim verilmiştir. ´Güvenli yarınlar için spor yap´ projesi kapsamında koruma altında bulunan 34 öğrenciye çeşitli sportif etkinlikler yaptırılmıştır. Müziğe ilgi duyan 12 öğrenciye 120 saatlik gitar kursu verildi. Okulların kapanmasıyla camilerde ve Kur´an kurslarında eğitim gören 334 öğrenciye yönelik ´trafik kuralları ve genel güvenlik´ konularında bilgilendirme yapılmıştır."

“DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE VALİ İLKER GÜNDÜZÖZ TARAFINDAN ÇEŞİTLİ HEDİYELER VERİLDİ”

"İlimizde özel öğrenim gören 6 öğrenci polis kıyafeti giydirilerek gün boyunca çeşitli etkinliklere katılmıştır. Ayrıca öğrencilere İl Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş tarafından makamında çeşitli hediyeler vermiştir. Maddi durumu iyi olmayan ailelere Ramazan ayında İl Emniyet Müdürlüğümüzce hazırlanan gıda kolilerinin dağıtımı yapılmıştır. ´İl Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı´ kapsamında hazırlanan ´Alparslan´ın torunları geleceğe umutla bakıyor´ projesi, ´Benim polisim” konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalar yapılmıştır. Dereceye giren öğrencilere Vali İlker Gündüzöz tarafından çeşitli hediyeler verilmiştir."

 

Ayrıca, ´Güvenli mahallem´ projesi kapsamında il genelinde esnaf ve muhtar ziyaretleri yapılarak, mahallelerdeki suçlar, güvenlik önlemleri, hırsızlık ve 155 Polis hattı ile ilgili konularda bilgilendirme yapıldığı aktarılan açıklamada, "Çocukları intihara sürükleyen Mavi Balina, Momo ve Mariam gibi oyunlar, siber güvenlik ve uyuşturucu ve uyarıcı maddeler ile mücadele konularıyla ilgili 120 rehber öğretmen bilgilendirilmiştir." denildi.

Açıklamada, her hangi bir mesleğe sahip olmayan 17 ve 25 yaş arası 15 gence İŞ-KUR ortaklığında 160 saatlik tekstil kursu verildiği belirtildi.

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ECZANEDE KORONAVİRÜSE KARŞI NAYLONLU ÖNLEM
ECZANEDE KORONAVİRÜSE KARŞI NAYLONLU ÖNLEM
Muş´ta bir eczane koronavirüs nedeniyle müşterileri ile arasına şeffaf naylon branda çekti. Naylondan oluşturulan korunma sistemini olumlu bulan müşteriler, herkesin önlem almasını istedi.
MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK´TEN "EVDE KAL" ÇAĞRISI
MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK´TEN "EVDE KAL" ÇAĞRISI
AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele tedbirleri kapsamında "evde kal" çağrısına destek verdi
BİYOLOJİK KÖKENLİ AFETLER
BİYOLOJİK KÖKENLİ AFETLER
Muş Alparslan Üniversitesi, (MŞÜ) Afet Yönetim, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi İskender Dölek, korona virüs ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak biyolojik kökenli afetlerden örnekler verdi.
İŞKUR KAMU İŞÇİ ALIMLARINDA DİJİTAL ORTAMINDA GERÇEKLEŞECEK
İŞKUR KAMU İŞÇİ ALIMLARINDA DİJİTAL ORTAMINDA GERÇEKLEŞECEK
Sağlık Bakanlığı 14 bin daimi işçi sağlık personelinin alımını İŞKUR üzerinden tamamen dijital ortamda gerçekleştirilecek. İŞKUR Muş İl Müdürü Mehmet Emin Taylan, alımlarla ilgili açıklamalarda bulundu.
HBT´DEN MUHTAÇLARA HİJYEN PAKETİ
HBT´DEN MUHTAÇLARA HİJYEN PAKETİ
Kurulduğu günden beri yaptıkları etkinliklerle adından sıkça söz ettiren Muş Alparslan Üniversitesi Hayırda Buluşanlar Topluluğu (HBT) dünyada hızla yayılan ve ülkemizde de görülen Covid-19 adlı koronavirüs ile mücadele kapsamında yetkililerin uyarılarına paralel olarak alınması gereken tedbirlerin başında gelen “hijyen” için çalışmalara başladı.
MAHALLE ARALARINDA YIKAMA VE DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
MAHALLE ARALARINDA YIKAMA VE DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
Muş Belediyesi dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı daha da arttırmaya başladı. Ana ve arterleri yıkayıp dezenfekte eden ekipler, çalışmalarını mahalle aralarında sürdürüyor.
TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI DENETLENİYOR
TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI DENETLENİYOR
Muş Belediyesi ekiplerinin desteği ile sürekli dezenfekte edilen şehir içi toplu taşıma araçları yüzde 50 kapasite ile mesafe denetimine tabi tutuluyor.
GÖNÜLLÜ OLARAK MASKE ÜRETİYORLAR
GÖNÜLLÜ OLARAK MASKE ÜRETİYORLAR
Muş Halk Eğitim Merkezi(HEM) Ve Akşam Sanat Okulu(ASO) Müdürlüğü Usta öğrencileri, gönüllü olarak maske üretimine başladı.
LÜTFEN ‘EVDE KALIN´
LÜTFEN ‘EVDE KALIN´
Ekip sayısını arttırarak sürekli dezenfekte çalışmaları yaptıklarını belirten Belediye Başkanı Feyat Asya, “cadde ve kaldırımların temizliğini yapıyoruz. İnsan sağlığını tehdit eden unsurları ortadan kaldırmak için durmaksızın mücadele ediyoruz. Temennimiz ve dileğimiz bu zorlu süreci sorunsuz bir şekilde atlatmak. Ancak bu süre zarfında vatandaşlarımızdan ricamız evlerinde kalmaları. 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan hemşehrilerimizin kesinlikle dışarıya çıkmamasını rica ediyoruz”
DOLAR
6.5696
EURO
7.2107
Muş Durumu

Zaman Gösterdi ki: Cennet ucuz değil Cehennem dahi lüzumsuz değil..

BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu