TOPLUM DESTEKLİ POLİSLER 12 BİN 883 ÖĞRENCİYE ULAŞTI
Muş Emniyet Müdürlüğüne bağlı Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğü ekipleri, yapılan etkinliklerle yıl başından bu yana 12 bin 833 öğrenciye ulaştı. Yıl boyunca yapılan
Tarih: 29.7.2019 18:59:35/ 337okunma / 0yorum

 

etkinliklerde 12 bin 833 öğrenciye ulaşılarak, 120 rehber öğretmene Mavi Balina oyunu ve siber güvenlik ile uyuşturucu maddelerle mücadele konularında eğitim verildi. Valilikten yapılan açıklamada, 20 okuldan bin 281 öğrenciyle "Geleceğin için oku" projesi kapsamında kitap okuma etkinliği yapıldığı belirtildi.

20 liseden 3 bin 168 öğrenciye "Rol model polislik" projesi kapsamında polislik mesleği ile ilgili bilgilendirme yapıldığı bildirilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"26 okulda 2 bin 348 öğrenciye genel güvenlik, trafik kuralları, gündelik hayatta alınması gereken basit tedbirler ile ilgili bilgilendirme yapılmış. 16 lisede 2 bin 425 öğrenciye ´siber güvenlik ve sosyal medya güvenliği´ ile ilgili bilgilendirme yapılmış. 27 okulda 3 bin 225 öğrenciye ´trafik güvenliği ve temel trafik kuralları´ hakkında görsel ve uygulamalı eğitim verilmiştir. ´Güvenli yarınlar için spor yap´ projesi kapsamında koruma altında bulunan 34 öğrenciye çeşitli sportif etkinlikler yaptırılmıştır. Müziğe ilgi duyan 12 öğrenciye 120 saatlik gitar kursu verildi. Okulların kapanmasıyla camilerde ve Kur´an kurslarında eğitim gören 334 öğrenciye yönelik ´trafik kuralları ve genel güvenlik´ konularında bilgilendirme yapılmıştır."

“DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE VALİ İLKER GÜNDÜZÖZ TARAFINDAN ÇEŞİTLİ HEDİYELER VERİLDİ”

"İlimizde özel öğrenim gören 6 öğrenci polis kıyafeti giydirilerek gün boyunca çeşitli etkinliklere katılmıştır. Ayrıca öğrencilere İl Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş tarafından makamında çeşitli hediyeler vermiştir. Maddi durumu iyi olmayan ailelere Ramazan ayında İl Emniyet Müdürlüğümüzce hazırlanan gıda kolilerinin dağıtımı yapılmıştır. ´İl Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı´ kapsamında hazırlanan ´Alparslan´ın torunları geleceğe umutla bakıyor´ projesi, ´Benim polisim” konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalar yapılmıştır. Dereceye giren öğrencilere Vali İlker Gündüzöz tarafından çeşitli hediyeler verilmiştir."

 

Ayrıca, ´Güvenli mahallem´ projesi kapsamında il genelinde esnaf ve muhtar ziyaretleri yapılarak, mahallelerdeki suçlar, güvenlik önlemleri, hırsızlık ve 155 Polis hattı ile ilgili konularda bilgilendirme yapıldığı aktarılan açıklamada, "Çocukları intihara sürükleyen Mavi Balina, Momo ve Mariam gibi oyunlar, siber güvenlik ve uyuşturucu ve uyarıcı maddeler ile mücadele konularıyla ilgili 120 rehber öğretmen bilgilendirilmiştir." denildi.

Açıklamada, her hangi bir mesleğe sahip olmayan 17 ve 25 yaş arası 15 gence İŞ-KUR ortaklığında 160 saatlik tekstil kursu verildiği belirtildi.

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
15 GÜNDÜR KAPALI OLAN KÖY YOLLARI AÇILDI
15 GÜNDÜR KAPALI OLAN KÖY YOLLARI AÇILDI
Muş´ta etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle kırsal kesimlerde yer yer kar kalınlığı 2 ila 6 metreye kadar ulaştı. Karla mücadele çalışması yapan ekipler, 15 gündür kapalı olan 9 köy ve 22 mezra yolunu ulaşıma açtı.
AFAD GÖNÜLLÜLERİ İÇİN ÇIĞ EĞİTİMİ VERİLDİ
AFAD GÖNÜLLÜLERİ İÇİN ÇIĞ EĞİTİMİ VERİLDİ
Muş İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ‘Gönüllülük Projesi´ kapsamında çığ afetinde arama ve kurtarma eğitimi veriliyor
MŞÜ SPORCULARI 2. OLDU
MŞÜ SPORCULARI 2. OLDU
Balıkesir´in Bandırma ilçesinde Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) ve Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) iş birliğinde Üniversitelerarası Türkiye Kros Şampiyonası düzenledi. Yarışmada Muş Alparslan Üniversitesi Türkiye 2´inci oldu.
IUC HEYETİ RESMİ TEMASLARINA DEVAM EDİYOR
IUC HEYETİ RESMİ TEMASLARINA DEVAM EDİYOR
Uluslararası Üniversiteler Konseyi (IUC) heyeti resmi temaslarda bulunmaya devam ediyor. Geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile görüşen heyet bugün de Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş´ı ve daha sonra Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün´ü makamında ziyaret ederek konseyin çalışmaları hakkında bilgi verdi.
TÜRK PDR-DER´DEN PANEL
TÜRK PDR-DER´DEN PANEL
Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği (Türk PDR-DER) Muş İl Temsilciliği tarafından okulların PDR servislerinin diğer kurum ve kuruluşlarla iş birliğini artıramaya yönelik panel çalışması düzenlendi.
BAŞKAN KILIÇ, ÇİFTÇİLERiN SORUNLARINI DİNLEDİ
BAŞKAN KILIÇ, ÇİFTÇİLERiN SORUNLARINI DİNLEDİ
Malazgirt Ziraat Odası Başkanı Tahsin Kılıç ve beraberinde ki heyet, eksi 25 derecede ilçeye bağlı Aslankaya ve Nurettin köylerini ziyaret ederek, çiftçilerin sorun ve sıkıntılarını dinledi.
TSO MUŞ´TAKİ FİRMALARI ZİYARET EDİYOR
TSO MUŞ´TAKİ FİRMALARI ZİYARET EDİYOR
Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç, göreve geldikten sonra periyodik olarak sürdürdüğü firma ziyaretleri kapsamında Tekel depolarında faaliyet gösteren üretici firmaları ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı.
2019´DA KİŞİ BAŞINA 17 BİN 394 LİRA TASARRUF ETTİK
2019´DA KİŞİ BAŞINA 17 BİN 394 LİRA TASARRUF ETTİK
Nüfusu 83 milyonu aşan Türkiye´de geçen yıl 1 trilyon 446,4 milyar liralık tasarruf mevduatı toplandı.
TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞININ NEDENLERİ, ZARARLARI VE ÖNLEME YOLLARI
TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞININ NEDENLERİ, ZARARLARI VE ÖNLEME YOLLARI
Çocuğunuzu tablet veya telefonunu bir kenara bırakması için ne sıklıkla uyarıyorsunuz? Güzel haber: Yalnızca 5 dakika daha oynadıktan sonra bırakacak. Kötü haber: 5 dakikanın gerçek dünyadaki karşılığı, teknoloji bağımlıları için “günlerce” anlamına gelebiliyor.
DOLAR
6.0470
EURO
6.5550
Muş Durumu

Denizi testiye doldursan, alabildiği kadar su alır. Gerisi kalır…

Mevlana
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu