TEKERLEKLİ SANDALYESİNE KAVUŞTU
Doğuş´tan engelli, eğitimlerini özel olarak evde alan 4. Sınıf öğrencisi Sedanur Karadeniz (10) tekerlekli sandalyesine kavuştu. Korkut Kızılay´ına yönelik tekerlekli sandalye başvurusu kayıtsız kalmadı, İlçe başkanı Fatih Bilgin minik Sedanur´un hayalini gerçekleştirdi.
Tarih: 30.9.2018 13:32:59/ 226okunma / 0yorum

Muş´ta engellilere yönelik yapılan akülü ve tekerlekli araç desteklerinde artış dikkat çekiyor. Bu kez Korkut Kızılay´ı doğuştan engelli 10 yaşında 4. Sınıf öğrencisi küçük bir kızın hayallerini gerçekleştirdi. Ailesi tarafından yapılan tekerlekli sandalye başvurusunu değerlendirerek minik Sedanur´u kısa zamanda mutlu sonla buluşturan İlçe Kızılay şube başkanı Fatih Bilgin Korkut´ta ihtiyaç sahiplerine yönelik yardımlarıyla göz dolduruyor, takdir topluyor.

Yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine sayısız alanda yardım yaparak gıda, kırtasiye ve vs. çeşitli alanlarda katkılar sunan Kızılay Korkut Şube başkanı Fatih Bilgin, Korkut 75. Yıl İlköğretim okulu 4. Sınıf öğrencisi doğuştan engelli, özel eğitimler sonucunda evde eğitim gören minik Sedanur´a tekerlekli sandalye armağan ederek bir hayalin gerçeğe dönüşmesine vesile oldu. Tekerlekli sandalyesini evinde Minik Sedanur´a teslim eden başkan Bilgin, burada karşılaştığı manzarada zaman zaman duygusal anlarda yaşadı. Yıl içerisinde Korkut Kızılay´ı olarak şimdiye kadar 8 ihtiyaç sahibine tekerlekli sandalye verdiğini belirten Şube başkanı Fatih Bilgin, 2 ailenin daha tekerlekli sandalye beklediğini ve kısa süre içerisinde bu 2 aracıda sahiplerine teslim edeceklerini söyledi.

Minik Sedanur´un müracaat sürecine ilişkin olarak bilgiler aktaran Başkan Bilgin," kızımız 4. Sınıf öğrencisi. Korkut 75. Yıl ilköğretim okulu öğrencisi. Doğuştan engelli olduğu için okula gidemiyor. Eğitimlerini evde özel olarak alıyor. Bizlere müracaatları oldu Sedanur´un ailesinin. Bizlerde işimiz, bu amaçta var olduğumuz için tereddüt etmeden ve talebi hemen değerlendirmeye aldık. Sandalyemizi minik kızımıza teslim ettik. Kızımız bundan sonra özel günlerde okula gidip gelebilecek. Bizlerde bundan mutluluk duyacağız" dedi.

Kızılay faaliyetlerin gerek ülke ve gerekse il geneli üst düzey yardım kampanyalarıyla bütünleştiğine dikkat çekerek bunda da en büyük etkeni Türk Kızılay´ı Denetleme Kurul üyesi Muş Kızılay´ı Şube başkanı Cengiz Koç olarak işaret eden Korkut şube Başkanı Bilgin, "asıl teşekkürün hak edeni değerli başkanımız Cengiz Koç beyefendileridir. Derdimiz kendimizi anlatmak değil. Bizler bu amaçta elçiyiz. Buradan Türk Kızılay´ı Denetleme Kurul üyesi Muş Kızılay´ı Şube başkanımız benim için değeri büyük olan Cengiz Koç başkanıma teşekkürlerimi sunuyorum. Bizlerin bu mutlulukları yaşamasındaki en büyük etken odur. Bulup, eyleyip, bizlere ulaştırıyor ve bizlerde sağlanan yardımlarla insanlarımızın hayır dualarını alıyoruz. Aslında toplumda ortak dayanışma ve yardımlaşma esasları göz önünde bulundurulduğu vakit tamamen iyi niyet kapsamlı çalışmaların yürütüldüğüne şahit olmaktayız. Bizler Kızılay Korkut şubesi olarak yaptığımız çalışmaları, ulaştığımız noktaları kısa bir süre sonra tüm kamuoyuna deklare edeceğiz. " diye konuştu
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: TEKERLEKLİ SANDALYESİNE KAVUŞTU
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
YAZIN ÇALIŞTIRILAN HAYVANLAR, KIŞIN ÖLÜME TERK EDİLİYOR
YAZIN ÇALIŞTIRILAN HAYVANLAR, KIŞIN ÖLÜME TERK EDİLİYOR
Muş´un bazı köylerinde yazın çalıştırılan hayvanlar, kışın sokağa terk ediliyor. Çoğu kişi için artık bu normal. Bu eziyete yıllardır dur diyen yok
DONAN NEHİR EĞLENCEYE DÖNDÜ
DONAN NEHİR EĞLENCEYE DÖNDÜ
Muş´ta yaşanan soğuklardan dolayı, Karasu Nehrinin bir kısmı buz tuttu. Donan nehir üzerinde çocuklar tehlikeye aldırmadan kayıp top oynadı.
KIŞ KÖY ÇOCUKLARI İÇİN EĞLENCEYE DÖNÜŞTÜ
KIŞ KÖY ÇOCUKLARI İÇİN EĞLENCEYE DÖNÜŞTÜ
Etkili olan kar yağışından sonra bastıran soğuk havaya aldırmayan köy çocukları, kendi imkanlarıyla korniş ve hortumlardan tasarladıkları kızaklarla kayarak doyasıya eğleniyorlar.
UZAN VE YENTÜR GENÇLİK MERKEZİNDE GENÇLERLE BULUŞTU
UZAN VE YENTÜR GENÇLİK MERKEZİNDE GENÇLERLE BULUŞTU
Bulanık İlçesini ziyaret eden İl Özel İdare Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür ile birlikte Kaymakam ve Başkan V. Dr. Hacı Arslan Uzan Gençlik Merkezinde vakit geçiren gençlerle sohbet etti
KAR KALINLIĞI 10 METREYE ULAŞTI
KAR KALINLIĞI 10 METREYE ULAŞTI
Muş´ta etkili olan kar yağışının ardından kapanan yolları açmaya çalışan ekipler, 10 metreye ulaşan kar dağlarını görünce şaşkına döndü.
KÖY ÇOCUKLARINA HEDİYELER DAĞITTILAR
KÖY ÇOCUKLARINA HEDİYELER DAĞITTILAR
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) öğrenci topluluklarından olan Hayırda Buluşanlar Topluluğu (HBT), köy okullarında okuyan çocuklara hediyeler dağıttı.
5 METRE KARDA ZORLU ÇALIŞMA
5 METRE KARDA ZORLU ÇALIŞMA
Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ekipleri, karla mücadele çalışmasına aralıksız devam ediyor. 8 köy ve 18 mezranın bulunduğu grup Üçevler köy yolunda ekipler, kar kalınlığının yer yer 3 ila 5 metreyi bulduğu bölgede güçlükle ilerledi.
MUŞ İÇİN ÇAL KLİPLERİNE DESTEK OLANLAR KAHVALTIDA BULUŞTU
MUŞ İÇİN ÇAL KLİPLERİNE DESTEK OLANLAR KAHVALTIDA BULUŞTU
Muş İçin Çal Projesine katkı sağlayan ve destek veren isimler, üniversitede kahvaltıda buluştu.
ÖĞRENCİLERDEN KÜÇÜK KARDEŞLERİNE GİYİM VE KIRTASİYE DESTEĞİ
ÖĞRENCİLERDEN KÜÇÜK KARDEŞLERİNE GİYİM VE KIRTASİYE DESTEĞİ
Muş Alparslan Üniversitesinin Hayırda Buluşanlar Topluluğu (HBT) gönüllüsü öğrencileri, Korkut´a bağlı Mollababa Köyü İlkokulundaki kardeşleriyle buluştu.
DOLAR
5.2922
EURO
5.9886
Muş Durumu

iki şeyi asla unutma: Allah´ı ve ölümü iki şeyi de unut: yaptıgın iyiliği gördügün kötülügü..

lokman hekim
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu