TEKERLEKLİ SANDALYESİNE KAVUŞTU
Doğuş´tan engelli, eğitimlerini özel olarak evde alan 4. Sınıf öğrencisi Sedanur Karadeniz (10) tekerlekli sandalyesine kavuştu. Korkut Kızılay´ına yönelik tekerlekli sandalye başvurusu kayıtsız kalmadı, İlçe başkanı Fatih Bilgin minik Sedanur´un hayalini gerçekleştirdi.
Tarih: 30.9.2018 13:32:59/ 171okunma / 0yorum

Muş´ta engellilere yönelik yapılan akülü ve tekerlekli araç desteklerinde artış dikkat çekiyor. Bu kez Korkut Kızılay´ı doğuştan engelli 10 yaşında 4. Sınıf öğrencisi küçük bir kızın hayallerini gerçekleştirdi. Ailesi tarafından yapılan tekerlekli sandalye başvurusunu değerlendirerek minik Sedanur´u kısa zamanda mutlu sonla buluşturan İlçe Kızılay şube başkanı Fatih Bilgin Korkut´ta ihtiyaç sahiplerine yönelik yardımlarıyla göz dolduruyor, takdir topluyor.

Yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine sayısız alanda yardım yaparak gıda, kırtasiye ve vs. çeşitli alanlarda katkılar sunan Kızılay Korkut Şube başkanı Fatih Bilgin, Korkut 75. Yıl İlköğretim okulu 4. Sınıf öğrencisi doğuştan engelli, özel eğitimler sonucunda evde eğitim gören minik Sedanur´a tekerlekli sandalye armağan ederek bir hayalin gerçeğe dönüşmesine vesile oldu. Tekerlekli sandalyesini evinde Minik Sedanur´a teslim eden başkan Bilgin, burada karşılaştığı manzarada zaman zaman duygusal anlarda yaşadı. Yıl içerisinde Korkut Kızılay´ı olarak şimdiye kadar 8 ihtiyaç sahibine tekerlekli sandalye verdiğini belirten Şube başkanı Fatih Bilgin, 2 ailenin daha tekerlekli sandalye beklediğini ve kısa süre içerisinde bu 2 aracıda sahiplerine teslim edeceklerini söyledi.

Minik Sedanur´un müracaat sürecine ilişkin olarak bilgiler aktaran Başkan Bilgin," kızımız 4. Sınıf öğrencisi. Korkut 75. Yıl ilköğretim okulu öğrencisi. Doğuştan engelli olduğu için okula gidemiyor. Eğitimlerini evde özel olarak alıyor. Bizlere müracaatları oldu Sedanur´un ailesinin. Bizlerde işimiz, bu amaçta var olduğumuz için tereddüt etmeden ve talebi hemen değerlendirmeye aldık. Sandalyemizi minik kızımıza teslim ettik. Kızımız bundan sonra özel günlerde okula gidip gelebilecek. Bizlerde bundan mutluluk duyacağız" dedi.

Kızılay faaliyetlerin gerek ülke ve gerekse il geneli üst düzey yardım kampanyalarıyla bütünleştiğine dikkat çekerek bunda da en büyük etkeni Türk Kızılay´ı Denetleme Kurul üyesi Muş Kızılay´ı Şube başkanı Cengiz Koç olarak işaret eden Korkut şube Başkanı Bilgin, "asıl teşekkürün hak edeni değerli başkanımız Cengiz Koç beyefendileridir. Derdimiz kendimizi anlatmak değil. Bizler bu amaçta elçiyiz. Buradan Türk Kızılay´ı Denetleme Kurul üyesi Muş Kızılay´ı Şube başkanımız benim için değeri büyük olan Cengiz Koç başkanıma teşekkürlerimi sunuyorum. Bizlerin bu mutlulukları yaşamasındaki en büyük etken odur. Bulup, eyleyip, bizlere ulaştırıyor ve bizlerde sağlanan yardımlarla insanlarımızın hayır dualarını alıyoruz. Aslında toplumda ortak dayanışma ve yardımlaşma esasları göz önünde bulundurulduğu vakit tamamen iyi niyet kapsamlı çalışmaların yürütüldüğüne şahit olmaktayız. Bizler Kızılay Korkut şubesi olarak yaptığımız çalışmaları, ulaştığımız noktaları kısa bir süre sonra tüm kamuoyuna deklare edeceğiz. " diye konuştu
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: TEKERLEKLİ SANDALYESİNE KAVUŞTU
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK ALINACAK ETKİNLİK
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK ALINACAK ETKİNLİK
Muş Alparslan Üniversitesi öğrencileri tarafından sosyal paylaşım alanında oluşturulan Grup49 adlı ekip Muş´ta örnek bir çalışmaya imza attı.
VALİ GÜNDÜZÖZ, ŞEHİT AİLELERİNİ YALNIZ BIRAKMIYOR
VALİ GÜNDÜZÖZ, ŞEHİT AİLELERİNİ YALNIZ BIRAKMIYOR
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz ile eşi Uzm. Dr. Meşide Gündüzöz Hakkâri´deki patlamada şehit düşen Vartolu Topçu Er İbrahim Özkur´un doğum yapan eşini evinde ziyaret etti.
“EŞİMİN KATİLLERİ EN SONUNDA HAK ETTİĞİ YERİ BULDU”
“EŞİMİN KATİLLERİ EN SONUNDA HAK ETTİĞİ YERİ BULDU”
Şehit Binbaşı Arslan Kulaksız´ın eşi Sibel Kulaksız, Muş Valisi İlker Gündüzöz ve güvenlik güçlerini ziyaret etti.
HEM KURSİYERLERİNİN ORTAK AMACI, FARKINDALIK YARATMAK
HEM KURSİYERLERİNİN ORTAK AMACI, FARKINDALIK YARATMAK
Halk Eğitim kurslarındaki yoğunluklar dikkat çekiyor. Kurslardan faydalanan bayanlar bu şekilde hem boş zamanlarını değerlendiriyor, hem de el sanatları alanında kendilerini geliştirip, aile bütçelerine katkıda bulunabiliyorlar.
ÜNİVERSİTEDE ŞİİR DİNLETİSİ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ
ÜNİVERSİTEDE ŞİİR DİNLETİSİ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu ve Muş Şairler ve Yazarlar Derneği tarafından “Şiir Dinletisi” etkinliği düzenlendi.
ÖZEL ÖĞRENCİLERİN SAÇ KESİM VE BAKIMLARI YAPILDI
ÖZEL ÖĞRENCİLERİN SAÇ KESİM VE BAKIMLARI YAPILDI
Muş Çıraklık Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesindeki bir gurup gönüllü kuaför, Ali kuşçu Özel Eğitim Uygulama okulunda öğrenim gören kız ve erkek özel öğrencilerin saç kesim ve saç bakımlarını gerçekleştirdi.
BİŞKEK´TEKİ SEMPOZYUMDA GELENEKSEL SPOR OYUNLARININ GELİŞİMİ ELE ALINDI
BİŞKEK´TEKİ SEMPOZYUMDA GELENEKSEL SPOR OYUNLARININ GELİŞİMİ ELE ALINDI
Muş Alparslan Üniversitesinin akademik desteğiyle Kırgızistan´ın başkenti Bişkek´te düzenlenen “III. Uluslararası Türk Halklarının Geleneksel Spor Oyunları Sempozyumu” sona erdi
VALİ GÜNDÜZÖZ DOLANDIRICILARA KARŞI VATANDAŞLARI UYARDI
VALİ GÜNDÜZÖZ DOLANDIRICILARA KARŞI VATANDAŞLARI UYARDI
Muş Valisi İlker Gündüzöz, telefon dolandırıcılarına karşı vatandaşları uyardı.
SANCAKTEPE ŞEHİDİ MUŞ´A GETİRİLDİ
SANCAKTEPE ŞEHİDİ MUŞ´A GETİRİLDİ
İstanbul´un Sancaktepe ilçesinde, askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Şahin Aslan´ın cenazesi, askeri uçakla Muş´a getirildi.
DOLAR
5.3611
EURO
6.0997
Muş Durumu

İmanın efdali: nerede olursan ol, Allah’ın (CC) seninle olduğunu bilmendir.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu