TARIM MASTER PLANI HAZIRLANIYOR
Muş İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Tarım Master Planı ile ilgili değerlendirme toplantısı düzenledi.
Tarih: 10.10.2018 17:30:55/ 102okunma / 0yorum

 

 

Muş Tarım Master Planı ile ilgili değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Aydın, Muş Alparslan Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ, İl Müdür Yardımcıları Mehmet Gündoğdu ve Ferit Yıldız, Muş Alparslan Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Öğretim Üyeleri ve Şube Müdürlerimiz katıldı.

Plansız ve projesiz yapılan çalışmalardan verim alınmasının zor olduğunu belirten İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Aydın, hazırlanan planların hedeflerine ulaşabilmesi için beşeri ihtiyaçları ilgilendiren ekonomik, sosyal veya içerikli tüm tarımsal sorunlar dikkate alınması gerektiğini söyledi.

“TARIM ÜRÜNLERİNİN ÜRETİMİNİ PLANLAMAK VE DÜZENLEMEK GEREKMEKTEDİR”

Tarım sektörü gibi çeşitli sorunları olan büyük bir üretim alanında, plansız hareket edilmesi günümüzde hiç düşünülmeyeceğini ifade eden Aydın, “Plansız bir şekilde ne dünya pazarıyla rekabet edilebilir, ne de ülke içerisindeki ihtiyaçlar karşılanabilir. Hazırlanan planların hedeflerine ulaşabilmesi için beşeri ihtiyaçları ilgilendiren ekonomik, sosyal veya içerikli tüm tarımsal sorunlar dikkate alınmalıdır. Söz konusu problemlerin çeşitliliği sebebiyle, tarım kesimindeki üretim faktörlerinden en rasyonel bir şekilde yararlanmak için tarım ürünlerinin üretimini planlamak ve düzenlemek gerekmektedir” dedi.

“MUŞ İLİ TARIM MASTER PLANI İLE İLGİLİ ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR”

Muş bölgesinin tarım alanında kurumsal potansiyelini belirlemek ve problemlerini kapsamlı bir şekilde ortaya koymak, bunlara çözüm önerileri getirmek ve doğru bir planlama yapabilmek amacıyla ve Muş Alparslan Üniversitesi tarafından ortaklaşa hazırlanacak olan ´Tarım Master Planı´ ile ilgili yapılan değerlendirme toplantısında konuşan Muş Alparslan Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ, hazırlanacak olan master plan ile İlin tarımsal potansiyelinin, sorunlarının, çözüm önerilerinin ortaya konacağını ve yatırım yapacak yatırımcılara ışık tutacağını söyledi.

Prof. Dr. Karadağ: “Muş´un Tarımsal Potansiyelini analiz ederek kaynaklarını daha etkin ve verimli kullanılmasını sağlamak, dünyada meydana gelen ekonomik ve sosyal gelişmelere göre üreticilerimizi ve yatırımcılarımızı yönlendirmek sektörün ve kırsal kesimin kalkınmasına katkı sağlamak amacıyla Muş İli Tarım Master Planı ile ilgili çalışmalarımız sürüyor” dedi.

Daha sonra Tarım Master planın hazırlanma süreci ile ilgili olarak İl Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri görüş bildirerek tarımsal pazarlama ile ilgili güçlü ve zayıf yanlar ile fırsatlar ve tehditler değerlendirildi.

Toplantı sonunda Tarım Master Planının dispozisyonununda çalışma gruplarının birlikteliğini sağlama konusu ve çalışma takvimi görüşülerek karara bağlandı.

 

 

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: TARIM MASTER PLANI HAZIRLANIYOR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
10 BİN ÖĞRENCİYLE KALDIRIMDA KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ
10 BİN ÖĞRENCİYLE KALDIRIMDA KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ
Muş´ta geleneksel hale getirilen ‘Oku Muş-2´ projesi kapsamında bir araya gelen yaklaşık 10 bin öğrenci, 2 kilometrelik yol boyunca kaldırımlara oturarak 1 saat kitap okudu.+
VALİ YILDIRIM, KONAK MEZRASI HALKIYLA BİR ARAYA GELDİ
VALİ YILDIRIM, KONAK MEZRASI HALKIYLA BİR ARAYA GELDİ
Vali Aziz Yıldırım, merkeze bağlı Üçevler bölgesinde bulunan ve kentten yaklaşık 80 kilometre uzaklıkta olan İnardı-Konak Mezrasını ziyaret etti.
GENÇ RESSAMLARDAN GÖNÜLLÜ HİZMET
GENÇ RESSAMLARDAN GÖNÜLLÜ HİZMET
Muş Şehit Yücel Kurtoğlu Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri, gönüllü olarak köy okullarının duvarlarına karikatür ve çizgi film karakterleri çizerek renklendiriyor. Genç ressamlar bir yandan kendini geliştirip, okulları da güzelleştiriyorlar.
OKULLAR RENKLENİYOR VE GÜZELLEŞİYOR
OKULLAR RENKLENİYOR VE GÜZELLEŞİYOR
2018 Yatırım programında yapımına başlanan ve 2018-2019 eğitim öğretime yetiştirilen Tekyol 5 derslikli İlkokulunda ilk defa uygulanan kapı giydirme uygulaması ile okullar renkleniyor ve güzelleşiyor
BAŞKAN ASYA, MELTEM´LE ZİRVEDEKİLER PROGRAMINA KONUK OLDU
BAŞKAN ASYA, MELTEM´LE ZİRVEDEKİLER PROGRAMINA KONUK OLDU
Belediye Başkanı Feyat Asya Kanal 7 Avrupa kanalında yayınlanan Meltem´le Zirvedekiler programına konuk olarak 4,5 yılda yapılan hizmetlerle ilgili izleyicileri bilgilendirdi
TERÖR ÖRGÜTÜ PROPAGANDASI YAPAN 8 KİŞİ YAKALANDI
TERÖR ÖRGÜTÜ PROPAGANDASI YAPAN 8 KİŞİ YAKALANDI
Muş´ta, PKK/KCK terör örgütü propagandası yaptıkları tespit edilen 8 kişi yakalanarak gözaltına alındı
REKTÖR PROF. DR. POLAT, BOWLİNG ŞAMPİYONASI ÖDÜL TÖRENİNE KATILDI
REKTÖR PROF. DR. POLAT, BOWLİNG ŞAMPİYONASI ÖDÜL TÖRENİNE KATILDI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Ankara´da düzenlenen 2018 Türkiye Kulüpler Arası Bowling Şampiyonası ödül törenine katıldı.
MUŞ TSO BAŞKANI KOÇ İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILDI
MUŞ TSO BAŞKANI KOÇ İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILDI
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile Elazığ Ticaret Borsası´nın ortaklaşa düzenlediği Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi Oda-Borsa Başkanları toplantısına katılan Koç, bölgesel sorunlarda işbirliği kararı aldıklarını ve toplantının son derece verimli geçtiğini söyledi
MUŞ´UN TARIM MASTER PLANI HAZIRLANIYOR
MUŞ´UN TARIM MASTER PLANI HAZIRLANIYOR
Muş Alparslan Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi (UBF) Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ ile UBF Öğretim Üyeler Dr. Fırat Kurt, Dr. Ahmet Yenikalaycı ve Dr. Özer Kurt, Muş Tarım Master Planı ile ilgili değerlendirme toplantısına katıldı.
DOLAR
5.8113
EURO
6.7288
Muş Durumu

Sakın kendisine verdiğin kıymeti sana vermeyenle arkadaş olma.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu