SPOR GÜVENLİK KURULU TOPLANTISI YAPILDI
İl Spor Güvenlik Kurulu toplantısı Vali Aziz Yıldırım başkanlığında yapıldı.
Tarih: 14.9.2018 17:40:52/ 179okunma / 0yorum

 

 

Muş Valiliği toplantı salonunda yapılan toplantıya Belediye Başkanlığı, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Sağlık İl Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve Spor Kulüpleri temsilcileri katıldı.

İl Spor Güvenlik Kurulu toplantısında; Muş´ta oynanan liseler arası spor müsabakaları esnasında saha içerisinde okul yöneticilerinden takımların başlarında en fazla üç idarecinin bulunmasına, İçişleri Bakanlığının genelgesi gereği ilkokul ve ortaokul sporları ile kamu kurum ve kuruluşlarının düzenlemiş olduğu turnuvalarda maç süresince sabit kalacak şekilde kolluk kuvvetinin görevlendirilmemesi ancak olay çıkma ihtimali bulunması durumunda ve gerektiğinde müsabakanın yapıldığı alana en yakın kolluk biriminden resmi ekip ve personel sevkinin yapılmasına, Muş Şehir Stadında hakem soyunma odası girişinde bulunan brandalı tünelin yenilenmesi, stadyumu çevreleyen duvarların üzerinin telle vb. sarılması, misafir takım tribününün üzerinin kapatılması, Sentetik Sahada tribün önünde bulunan tel örgülerin deforme olan bölümlerin onarılması, - Atatürk Spor Salonunda kırılan koltukların yenilenmesi gerektiği kararları ile Muş İl Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünün ayrıca saha raporunda belirtmiş olduğu tüm eksikliklerin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce ivedi olarak giderilmesine karar verilmiştir.

Ayrıca, Spor Müsabakalarının oynanacağı saatlerde müsabaka alanında Sağlık İl Müdürlüğünce bir ambulansın hazır olmasına, ilimiz Muş Sentetik Saha ve Muş Şehir Stadyumunda oynanacak olan Bölgesel Amatör Ligi futbol müsabakalarında alınacak emniyet tedbirleri ile ilgili olarak; maçın başlama saatinden 1,5 saat önce görev alınması, Emniyet Müdürlüğü ise müsabaka öncesi/anında/sonunda trafik, stadyum çevresinde ve hazır kuvvet olarak müsabakanın risk durumuna göre yeteri kadar personeli ile güvenlik tedbirlerini sağlaması kararları ile BAL Ligi takımlarının, müsabaka öncesinde ve sonrasında eskort ve güvenlik timi tahsis edilerek takım ve taraftar kafilelerinin birbirleriyle karşılaştırılmayacak şekilde müsabaka alanına alınmaları için gerekli tedbirler aldırılacaktır. Bu konunun hassasiyetle takip edilmesi ve herhangi bir aksaklığa mahal verilmemesine, ilimiz BAL Liginde mücadele eden Muş Menderes Spor kulübünün maçlarının tamamının Muş Şehir Stadyumunda oynanmasına ilimizde1. Amatörde oynanacak olan müsabakaların risk analizine göre değerlendirilerek risk durumu yüksek olan bazı müsabakaların Hasköy Sentetik Sahada oynanmasına, Müsabakada görevli basın mensuplarının Akreditasyon Kartı Talimatları hükümlerine uygun olarak akredite olmalarına, Müsabakaların risk analizine göre Jandarma Komutanlığından gerekli takviye kuvvetin müsabakada görevlendirilmesine, 6222 sayılı kanuna uygun olarak Muş ilinde faaliyet gösteren kulüplerin taraftardan sorumlu kulüp temsilcisinin isimlerinin ve iletişim bilgilerinin Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü Spor Güvenliği Büro Amirliğine bildirilmesi kararları alınmıştır.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: SPOR GÜVENLİK KURULU TOPLANTISI YAPILDI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MUŞ´TA 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLANDI
MUŞ´TA 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLANDI
Muş´ta 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla etkinlikler düzenlendi.
KILIÇDAROĞLU´NA YÖNELİK SALDIRIYA TEPKİ
KILIÇDAROĞLU´NA YÖNELİK SALDIRIYA TEPKİ
Muş´ta bir araya gelen siyasi parti temsilcileri, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´na yönelik saldırıya tepki göstererek kınadı.
ENGELLİLER, YÖRESEL OYUNLARLA EĞLENİYOR
ENGELLİLER, YÖRESEL OYUNLARLA EĞLENİYOR
Hasköy İlçesinde engellilere yönelik çeşitli etkinlikler düzenlendi. Çocuk oyunlarından mendil kapmaca, ip atlama, yöresel halkoyunları hem de doyasıyla eğleniyorlar
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN 23 NİSAN MESAJI
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN 23 NİSAN MESAJI
Vali Doç Dr. İlker Gündüzöz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolaysıyla bir mesaj yayınladı.
MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK´İN 23 NİSAN MESAJI
MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK´İN 23 NİSAN MESAJI
AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.
BAŞKAN ASYA´DAN 23 NİSAN MESAJI
BAŞKAN ASYA´DAN 23 NİSAN MESAJI
Belediye Başkanı Feyat Asya, TBMM´nin 99. kuruluş yıldönümü ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için kutlama mesajı yayımladı.
BAŞKAN ÖĞÜT, 23 NİSAN MESAJI YAYINLADI
BAŞKAN ÖĞÜT, 23 NİSAN MESAJI YAYINLADI
Kızılağaç Belediye Başkanı Burhan Öğüt, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı
BARIŞAN´DAN 23 NİSAN MESAJI
BARIŞAN´DAN 23 NİSAN MESAJI
Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Muş Şube Başkanı Mahir Barışan, kalıcı milli egemenliğin başarılı bir eğitim modeli ile mümkün olacağını belirterek, "Çocuklarına sahip çıkamayan bir milletin geleceği, yarınlara ilişkin hedef ve heyecanı, daimi egemenliği olamaz" dedi.
‘MUŞLULAR BULUŞUYOR´ ŞÖLENİ GERÇEKLEŞTİ
‘MUŞLULAR BULUŞUYOR´ ŞÖLENİ GERÇEKLEŞTİ
Muş İli Kültür Eğitim Kalkındırma Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (Muş İLDER) Kongresi´nin de gerçekleştiği ‘Muşlular Buluşuyor Şöleni´nde bir araya geldi.
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Muş Durumu

Hiç unutulmayacak yüz anne yüzüdür…

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu