SPOR GÜVENLİK KURULU TOPLANTISI YAPILDI
İl Spor Güvenlik Kurulu toplantısı Vali Aziz Yıldırım başkanlığında yapıldı.
Tarih: 14.9.2018 17:40:52/ 88okunma / 0yorum

 

 

Muş Valiliği toplantı salonunda yapılan toplantıya Belediye Başkanlığı, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Sağlık İl Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve Spor Kulüpleri temsilcileri katıldı.

İl Spor Güvenlik Kurulu toplantısında; Muş´ta oynanan liseler arası spor müsabakaları esnasında saha içerisinde okul yöneticilerinden takımların başlarında en fazla üç idarecinin bulunmasına, İçişleri Bakanlığının genelgesi gereği ilkokul ve ortaokul sporları ile kamu kurum ve kuruluşlarının düzenlemiş olduğu turnuvalarda maç süresince sabit kalacak şekilde kolluk kuvvetinin görevlendirilmemesi ancak olay çıkma ihtimali bulunması durumunda ve gerektiğinde müsabakanın yapıldığı alana en yakın kolluk biriminden resmi ekip ve personel sevkinin yapılmasına, Muş Şehir Stadında hakem soyunma odası girişinde bulunan brandalı tünelin yenilenmesi, stadyumu çevreleyen duvarların üzerinin telle vb. sarılması, misafir takım tribününün üzerinin kapatılması, Sentetik Sahada tribün önünde bulunan tel örgülerin deforme olan bölümlerin onarılması, - Atatürk Spor Salonunda kırılan koltukların yenilenmesi gerektiği kararları ile Muş İl Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünün ayrıca saha raporunda belirtmiş olduğu tüm eksikliklerin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce ivedi olarak giderilmesine karar verilmiştir.

Ayrıca, Spor Müsabakalarının oynanacağı saatlerde müsabaka alanında Sağlık İl Müdürlüğünce bir ambulansın hazır olmasına, ilimiz Muş Sentetik Saha ve Muş Şehir Stadyumunda oynanacak olan Bölgesel Amatör Ligi futbol müsabakalarında alınacak emniyet tedbirleri ile ilgili olarak; maçın başlama saatinden 1,5 saat önce görev alınması, Emniyet Müdürlüğü ise müsabaka öncesi/anında/sonunda trafik, stadyum çevresinde ve hazır kuvvet olarak müsabakanın risk durumuna göre yeteri kadar personeli ile güvenlik tedbirlerini sağlaması kararları ile BAL Ligi takımlarının, müsabaka öncesinde ve sonrasında eskort ve güvenlik timi tahsis edilerek takım ve taraftar kafilelerinin birbirleriyle karşılaştırılmayacak şekilde müsabaka alanına alınmaları için gerekli tedbirler aldırılacaktır. Bu konunun hassasiyetle takip edilmesi ve herhangi bir aksaklığa mahal verilmemesine, ilimiz BAL Liginde mücadele eden Muş Menderes Spor kulübünün maçlarının tamamının Muş Şehir Stadyumunda oynanmasına ilimizde1. Amatörde oynanacak olan müsabakaların risk analizine göre değerlendirilerek risk durumu yüksek olan bazı müsabakaların Hasköy Sentetik Sahada oynanmasına, Müsabakada görevli basın mensuplarının Akreditasyon Kartı Talimatları hükümlerine uygun olarak akredite olmalarına, Müsabakaların risk analizine göre Jandarma Komutanlığından gerekli takviye kuvvetin müsabakada görevlendirilmesine, 6222 sayılı kanuna uygun olarak Muş ilinde faaliyet gösteren kulüplerin taraftardan sorumlu kulüp temsilcisinin isimlerinin ve iletişim bilgilerinin Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü Spor Güvenliği Büro Amirliğine bildirilmesi kararları alınmıştır.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: SPOR GÜVENLİK KURULU TOPLANTISI YAPILDI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MUŞ´TAN 52 ÜLKEYE İHRACATTA BULUNAN FABRİKA 500 KİŞİYİ İSTİHDAM EDİYOR
MUŞ´TAN 52 ÜLKEYE İHRACATTA BULUNAN FABRİKA 500 KİŞİYİ İSTİHDAM EDİYOR
Muş´ta, 2010 yılından itibaren faaliyete başlayan tekstil fabrikası birçok dünya markasına hizmet ediyor. 500 kişinin istihdam edildiği farika, Avrupa´nın 52 ülkesine ihracatta bulunuyor.
BAŞKAN ÖĞÜT, TRT KURDİ´DE BELEDİYE HİZMETLERİNİ ANLATTI
BAŞKAN ÖĞÜT, TRT KURDİ´DE BELEDİYE HİZMETLERİNİ ANLATTI
Kızılağaç Belediye Başkanı Burhan Öğüt, TRT Kurdî sabah haberleri canlı yayınında görev süresi içerisinde hayata geçirilen hizmetlerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.
MECLİS, BÜTÇE GÖRÜŞMELERİNE DEVAM EDİYOR
MECLİS, BÜTÇE GÖRÜŞMELERİNE DEVAM EDİYOR
2018 yılı yatırım programı Kasım ayı toplantılarını sürdüren İl Genel Meclisi, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğinin 2019 Yılı hazırlık bütçesini görüşmeye devam etti.
SANAYİLEŞME VE YATIRIM AÇISINDAN İLDEKİ POTANSİYEL SEKTÖRLER
SANAYİLEŞME VE YATIRIM AÇISINDAN İLDEKİ POTANSİYEL SEKTÖRLER
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Dr. Öğretim Üyesi Ömer Arslan, sanayileşme ve yatırım açısından ildeki potansiyel sektörler, konusunu ele alarak detaylı açıklamalarda bulundu.
SİLAH VE MÜHİMMAT KAÇAKÇILIĞI
SİLAH VE MÜHİMMAT KAÇAKÇILIĞI
Muş İl Jandarma ekiplerinin Hasköy ilçesine bağlı Umurca köyünde yaptığı çalışmalar sonucu silah ve mühimmat ele geçirildi.
CENGİZ ÖZKAN, KONSER VERDİ
CENGİZ ÖZKAN, KONSER VERDİ
TRT İzmir Radyosu Sanatçısı, Türk Halk Müziği´nin güçlü sesi Cengiz Özkan, 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında Muş Alparslan Üniversitesi´nde bir konser verdi
“İSLAM AHLAKINI BOZAN DİZİLER İZLİYORSANIZ BİLİN Kİ ALİLERİ YETİŞTİREMEYECEKSİNİZ”
“İSLAM AHLAKINI BOZAN DİZİLER İZLİYORSANIZ BİLİN Kİ ALİLERİ YETİŞTİREMEYECEKSİNİZ”
Peygamber Sevdalıları Vakfı Muş Koordinatörlüğü tarafından "Yolumuzu Aydınlatan Yıldızlar" temasıyla, Hz. Ali´nin hayatını konu alan bir program düzenlendi.
9 KÖY VE 22 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
9 KÖY VE 22 MEZRANIN YOLU ULAŞIMA AÇILDI
Muş´ta kar ve tipiden kapanan yollarda yürütülen çalışma sonucu, ulaşım yeniden sağlandı.
ZORUNLU KIŞ LASTİĞİ UYGULAMASI BAŞLIYOR
ZORUNLU KIŞ LASTİĞİ UYGULAMASI BAŞLIYOR
Şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için kış lastiği takma zorunluluğu 1 Aralık´ta uygulamaya girecek. Bu tarihten itibaren kış lastiği takmayan ticari araçların sürücülerine 715 lira para cezası kesilecek.
DOLAR
5.3497
EURO
6.0935
Muş Durumu

İlim irfan mürşittir karanlıkları boğar. İnsanları cehalet, gaflet bunaltıp boğar…

Hacı Bektaşı Veli
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu