SEKTÖREL BAZDA GIDA DENETİM SEFERBERLİĞİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
Muş Tarım İl Müdürlüğü Gıda Kontrolleri, Bakanlığık tarafından ülke genelinde eş zamanlı başlatılan Denetim Seferberliği kapsamında, Sektörel Bazda" gıda denetimleri gerçekleştirmektedir. Muş´ta rutin denetimler dışında "Sektörel Bazda" gıda denetimleri uygulaması İlimiz genelinde devam edecektir.
Tarih: 29.11.2019 17:56:57/ 145okunma / 0yorum

Yapılan gıda denetimlerini değerlendiren İl Müdürü Mehmet Aydın, amaçlarının ceza yazmak değil, daha temiz daha güvenilir bir gıdayı tüketiciye ulaştırmak olduğunu söyledi.

DENETİMLER 81 İLDE EŞ ZAMANLI YAPILIYOR

5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu çerçevesinde gıdanın üretiminden vatandaşa arzına kadar tamamının bakanlığın sorumluluğunda olduğunu belirten İl Müdürü Mehmet Aydın, "İl Müdürlüklerimiz ve yetki verilen İlçe Müdürlüklerimiz de ki Gıda Kontrol Görevlileri sayesinde bu denetimler yapılmaktadır.  Bakanlığımız 25-30 Kasım tarihleri arasında bir denetim seferberliği ilan etti. 25´inde et ve et ürünleri ile 26´sında süt ürünleri, 27´sinde unlu mamuller denetimlerini, bugün ise kasap, şarküteri, merket ve büfe denetimlerimizi gerçekleştirdik. denetimler 81 ilimizde eş zamanlı olarak yapılmaktadır. Bir farkındalık oluşturmak adına Sektörel Bazda  denetim gerçekleştirilmektedir. "Hedefimiz, daha temiz daha güvenilir bir gıdayı tüketiciyle buluşturabilmektir. Amacımız doğrultusunda da bu denetim seferberliğini önemsiyoruz. Bugün tüm ilçelerimiz dahil, Muş genelinde de denetimlerimiz Sektörel Bazda devam edecektir. En son cumartesi günü, toplu tüketim yerlerinde denetimlerimizi yapılacaktır. İnşallah hayırlı olur diyorum. Bundan sonra da denetim planlarımız var. Bu planlar ölçüsünde hem numune alma, hem risk denetimleri, hem de normal denetimlerimize devam edeceğiz." Dedi.

Yapılan denetim sonunda hijyen kurallarına uyarak sağlıklı ürünleri vatandaşa sunan işletme sahiplerine teşekkür edildi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
REKTÖR POLAT “İLAHİYAT VİZYON PROGRAMI” NA KATILDI
REKTÖR POLAT “İLAHİYAT VİZYON PROGRAMI” NA KATILDI
Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ile Türkiye İlahiyat Tedrisatına Yardım Eden Dernekler Federasyonu (TİDEF) işbirliğiyle organize edilen "İlahiyat Vizyon Programı"na katıldı.
ZAM YAPILACAĞINI DUYAN VATANDAŞLAR İL NÜFUS VE VATANDAŞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE AKIN ETTİ!
ZAM YAPILACAĞINI DUYAN VATANDAŞLAR İL NÜFUS VE VATANDAŞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE AKIN ETTİ!
Nüfus cüzdanı ve ehliyet yenilemede son tarihin yaklaştığı ve ücretlere zam yapılacağı dedikodusunu duyan vatandaşlar İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğüne akın etti. Nüfus cüzdanı değişimi için 22,5 TL, ehliyet için 15 TL ödenirken, vatandaşlar İl Nüfus Müdürlüğü önünde kurulan seyyar ödeme noktasında uzun kuyruklar oluşturdu.
“KONVOLÜSYONEL SİNİR AĞLARI KULLANARAK İMGE SINIFLANDIRMA” SEMİNERİ DÜZENLENDİ
“KONVOLÜSYONEL SİNİR AĞLARI KULLANARAK İMGE SINIFLANDIRMA” SEMİNERİ DÜZENLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi (MMF) “Çarşamba Seminerleri” kapsamında “Konvolüsyonel Sinir Ağları Kullanarak İmge Sınıflandırma” konulu seminer düzenlendi.
BELEDİYE ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
BELEDİYE ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
Son iki buçuk ayda 60 bin tonun üzerinde asfaltı kendi imkanları ile üreterek bir ilke imza atan Muş Belediyesi bugünlerde etkili olan soğuğa ve kara rağmen gece gündüz altyapısı tamamlanan yolları asfaltlamaya devam ediyor.
HBT´DAN ÇOCUKLAR ÜŞÜMESİN KAMPANYASI
HBT´DAN ÇOCUKLAR ÜŞÜMESİN KAMPANYASI
Muş´ta 3 yıl içerisinde yaklaşık 50 okulda 6 bin öğrenciye ulaşan Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Hayırda Buluşanlar Topluluğu, Kış mevsiminde köy çocukları için başlattığı ‘Çocuklar üşümesin´ bot kampanyasını sürdürüyor.
5 ARALIK DÜNYA KADIN HAKLARI GÜNÜ
5 ARALIK DÜNYA KADIN HAKLARI GÜNÜ
Muş Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdulbari Aksoy, ‘5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü´ dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak “tüm çalışmalarımızda kadınlarımızın ve hakları uğruna verdiği mücadelelerinin farkında olarak tüm dünya ve ülkemiz kadınlarının 5 Aralık Dünya Kadın Hakları gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi
ORGAN BAĞIŞI KONUSUNDA FARKINDALIK PANELİ DÜZENLENDİ
ORGAN BAĞIŞI KONUSUNDA FARKINDALIK PANELİ DÜZENLENDİ
Sağlık Bilimleri Fakültesi “Genç Beyinler Sağlık Topluluğu” tarafından organ bağışına dikkat çekmek ve organ bağışı konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla “Her Bağış Yeni Bir Umut“ paneli düzenlendi.
MUŞ TSO HEYETİNİN AZERBAYCAN ZİYARETİ
MUŞ TSO HEYETİNİN AZERBAYCAN ZİYARETİ
Azerbaycan´ın başkenti Bakü´ye iş gezisi düzenlemeyen Muş Ticaret ve Sanayi Odası heyeti MÜSİAD Bakü Şubesini ziyaret etti. Burada Başkan Yardımcısı Sait İnanç ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan heyet Azerbaycan´ın ekonomik durumu hakkında bilgilendirildi.
MUŞLU İŞADAMLARINDAN AZERBAYCAN´A İŞ GEZİSİ
MUŞLU İŞADAMLARINDAN AZERBAYCAN´A İŞ GEZİSİ
Muş Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen Bakü iş gezisi programı dün sabahtan itibaren başladı.
DOLAR
5.7479
EURO
6.3805
Muş Durumu

Bela insanın diline bağlıdır. Bir kimse bir şeyi ‘yapmam’ dedi mi, şeytan her işini bırakıp onu yaptırana kadar uğraşır.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu