SEKTÖREL BAZDA GIDA DENETİM SEFERBERLİĞİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
Muş Tarım İl Müdürlüğü Gıda Kontrolleri, Bakanlığık tarafından ülke genelinde eş zamanlı başlatılan Denetim Seferberliği kapsamında, Sektörel Bazda" gıda denetimleri gerçekleştirmektedir. Muş´ta rutin denetimler dışında "Sektörel Bazda" gıda denetimleri uygulaması İlimiz genelinde devam edecektir.
Tarih: 29.11.2019 17:56:57/ 209okunma / 0yorum

Yapılan gıda denetimlerini değerlendiren İl Müdürü Mehmet Aydın, amaçlarının ceza yazmak değil, daha temiz daha güvenilir bir gıdayı tüketiciye ulaştırmak olduğunu söyledi.

DENETİMLER 81 İLDE EŞ ZAMANLI YAPILIYOR

5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu çerçevesinde gıdanın üretiminden vatandaşa arzına kadar tamamının bakanlığın sorumluluğunda olduğunu belirten İl Müdürü Mehmet Aydın, "İl Müdürlüklerimiz ve yetki verilen İlçe Müdürlüklerimiz de ki Gıda Kontrol Görevlileri sayesinde bu denetimler yapılmaktadır.  Bakanlığımız 25-30 Kasım tarihleri arasında bir denetim seferberliği ilan etti. 25´inde et ve et ürünleri ile 26´sında süt ürünleri, 27´sinde unlu mamuller denetimlerini, bugün ise kasap, şarküteri, merket ve büfe denetimlerimizi gerçekleştirdik. denetimler 81 ilimizde eş zamanlı olarak yapılmaktadır. Bir farkındalık oluşturmak adına Sektörel Bazda  denetim gerçekleştirilmektedir. "Hedefimiz, daha temiz daha güvenilir bir gıdayı tüketiciyle buluşturabilmektir. Amacımız doğrultusunda da bu denetim seferberliğini önemsiyoruz. Bugün tüm ilçelerimiz dahil, Muş genelinde de denetimlerimiz Sektörel Bazda devam edecektir. En son cumartesi günü, toplu tüketim yerlerinde denetimlerimizi yapılacaktır. İnşallah hayırlı olur diyorum. Bundan sonra da denetim planlarımız var. Bu planlar ölçüsünde hem numune alma, hem risk denetimleri, hem de normal denetimlerimize devam edeceğiz." Dedi.

Yapılan denetim sonunda hijyen kurallarına uyarak sağlıklı ürünleri vatandaşa sunan işletme sahiplerine teşekkür edildi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
BARIŞAN´DAN KAMU VE EĞİTİM KURUMLARININ DEPREME DAYANIKLILIK DURUMUNA DİKKAT ÇEKTİ
BARIŞAN´DAN KAMU VE EĞİTİM KURUMLARININ DEPREME DAYANIKLILIK DURUMUNA DİKKAT ÇEKTİ
Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Muş İl Başkanı Mahir Barışan, kentteki kamu binaları ve eğitim kurumlarının depreme dayanıklılık durumuna dikkat çekti.
YENTÜR, TRT EKRANLARINDA KARLA MÜCADELE ÇALIŞMASINI ANLATTI
YENTÜR, TRT EKRANLARINDA KARLA MÜCADELE ÇALIŞMASINI ANLATTI
Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, TRT Kurdî kanalının sabah haberlerine canlı yayın konuğu olarak karla mücadele çalışmalarını değerlendirerek “İl Özel İdaresi olarak karla mücadelede toplam 11 ekip oluşturduk. 95 personeli etkin bir şekilde 24 saat esasına göre karla mücadeleye son hız hizmetlerini sürdürüyor. Nefesin olduğu her yere biz hizmet götürüyoruz. Vatandaşımızın hızlı bir şekilde ulaşımını sağlayabilmek için İl Özel İdaresi ekipleri gece-gündüz çalışmaktadır” dedi
SATRANÇ TURNUVASI DÜZENLENDİ
SATRANÇ TURNUVASI DÜZENLENDİ
Türkiye Satranç Federasyonu Muş İl Temsilciliği, Okul Sporları kapsamında 6 farklı branşta 54 okuldan 270 öğrencinin katılımıyla Satranç Turnuvası düzenledi. Gençlik ve Spor Müdürü Emrullah Güler, dereceye giren sporculara ödüllerini vererek başarılar diledi.
MŞÜ´DE ÇARŞAMBA SEMİNERİ DEVAM EDİYOR
MŞÜ´DE ÇARŞAMBA SEMİNERİ DEVAM EDİYOR
İslami İlimler Fakültesi (İİF) Vali Erdoğan Bektaş Amfisi´nde her hafta gerçekleştirilen “Çarşamba Seminerleri” kapsamında bu hafta “Tefsîrü´l-Menâr Bağlamında Islah Ekolü´nün Kur´an´ı Anlama ve Açıklama Yöntemi” konulu seminer düzenlendi.
BAĞIMLILIKLA MÜCADELE HIZ KESMİYOR
BAĞIMLILIKLA MÜCADELE HIZ KESMİYOR
Bursa Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Aile Destek Merkezi´nin (GADEM), 17 ilçede başlattığı alkol ve madde bağımlılığı ile mücadele çalışmalarına hemşehri dernekleri de katıldı.
ESNAFIN SORUNLARINI DİNLEDİLER
ESNAFIN SORUNLARINI DİNLEDİLER
Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Muş İl Başkanı Mehmet Şirin Çağlayan ve beraberinde ki heyet, esnaf ziyaretlerinde bulunarak birçok gencin seyyar satıcılık yaptığına dikkat çekerek işsizliğin giderilmesi konusunda yetkililere çağrıda bulundu.
ÜNİVERSİTEDEN SULTAN ALPARSLAN KİTABI: “DOĞU´NUN VE BATI´NIN BÜYÜK SULTANI ALPARSLAN”
ÜNİVERSİTEDEN SULTAN ALPARSLAN KİTABI: “DOĞU´NUN VE BATI´NIN BÜYÜK SULTANI ALPARSLAN”
Muş Alparslan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü ve Tarih Bölüm Başkanı Doç. Dr. Mustafa Alican, üniversitenin ismini taşımakta olduğu Selçuklu Sultanı Alparslan´ın biyografisini kaleme aldı.
TSO BAŞKANI KOÇ´TAN BANKA ZİYARETİ
TSO BAŞKANI KOÇ´TAN BANKA ZİYARETİ
Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç, Ziraat Bankası Bölge Müdürü Ercan Durmuş´u makamında kabul etti.
BÖLGEMİZDEKİ KALKINMA AJANSLARIYLA İŞBİRLİĞİ TOPLANTISI
BÖLGEMİZDEKİ KALKINMA AJANSLARIYLA İŞBİRLİĞİ TOPLANTISI
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğüne bağlı DAP İdaresi ile Kalkınma Ajansları arasında koordinasyon ve işbirliği toplantısı yapıldı.
DOLAR
6.0824
EURO
6.5654
Muş Durumu

İnsanın kanadı, gayretidir.

Mevlana
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu