ŞEHİRLERARASI OTOBÜS TERMİNALİNİN İŞYERLERİNİN KİRASI İÇİN İHALE YAPILDI
Muş Belediyesi tarafından Muş-Bingöl karayolu üzerinde inşa edilen yeni şehirlerarası otobüs terminalindeki işyerlerinin kiraya verilmesi için ihale yapıldı
Tarih: 4.10.2019 16:57:42/ 242okunma / 0yorum

Geçtiğimiz yıl yapımına başlanan ve taşımacılık adına her türlü detay düşünülerek bu yıl tamamlanan şehirlerarası otobüs terminalinin faaliyete geçmesi için hazırlıklar devam ediyor. Çevre düzenleme ve yol çalışmalarının ardından terminaldeki işyerlerinin kiraya verilmesi için ihale yapıldı. Muş Belediyesi Ek hizmet binasında bulunan meclis salonunda gerçekleştirilen ihale 2886 sayılı Devlet İhale kanununa göre 10 yıllığına işyerleri kiraya verilecek. İhalenin komisyon başkanlığını yapan Belediye Başkanı Feyat Asya, katılımcılara genel bilgi verdi.

Başkan Asya konuşmasında, “Öncelikle büyük emekler vererek ilimize kazandırdığımız Muş Şehirlerarası Otobüs Terminalinin (MUŞTİ) esnaflarımız ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum. Uzun uğraşlar sonucu ihtiyaç duyulan güzel bir tesisimizin de tamamlanarak hizmet verme aşamasına gelmesinin sevincini yaşıyoruz. Bugün de oradaki işyerlerimizi 2886 sayılı Devlet İhale Kanununa göre açık arttırma ile kiraya veriyoruz. Taliplilerimize hayırlı mübarek olmasını diliyorum. Bizler de yasal mevzuat çerçevesinde kimsenin hakkının bir başkasına geçmeyecek bu işi netleştirmenin gayretindeyiz” dedi.

Şehirlerarası otobüs terminaline 12 milyon TL2yi aşkın bir masraf yaptıklarını kaydeden Başkan Asya, “Bu masrafı esnaflarımızdan çıkarmanın gayretinde değiliz. ‘Şehirlerarası terminal şehirlerin aynasıdır´ diyerek modern bir tesiste insanlarımıza hizmet edilmesini amaçlıyoruz. Bizlere sürekli mevcut terminaldeki esnafların mağdur edilmemesini onlara öncelik verilmesini söylediler. Sizlerle de bu konuda görüştük. Allah da biliyor siz de bilin ki yasaların bize verdiği böyle bir yetki yoktur. Biz hiç kimseye bu konuda imtiyaz tanıyamıyoruz. Şartnamede belirtilen kriterleri yerine getirebilecek herkes ihaleye girebilir. Bu konuda herhangi bir tatsızlığın hukuksuzluğun olmaması en büyük temennimizdir. Hedefimiz bu işyerlerini bugün sorunsuz bir şekilde ihale edip hemen akabinde taşınma işlemini başlatmaktır. İnşallah bunu da gerçekleştiririz. Rabbim hayırlı uğurlu etsin” dedi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÖĞRENCİLERDEN BARIŞ PINARI HAREKATINA DESTEK
ÖĞRENCİLERDEN BARIŞ PINARI HAREKATINA DESTEK
Muş´ta ilkokulu öğrencileri, Türkiye´nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı´na komando marşı okuyarak destek verdi.
SEVGİ OLMADAN HİÇBİR ŞEY OLMAZ
SEVGİ OLMADAN HİÇBİR ŞEY OLMAZ
Bulanık ilçesine bağlı Gölköy İlk ve Ortaokulunu ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Aksu, öğretmenlere önerilerde bulunarak “Bizlere emanet edilen çocuklarımıza bir anne ve bir baba gibi kucaklayıp en iyi şekilde şekillendirmeliyiz. İnsan yetiştirmek ve geleceğe hazırlamaya çalışıyoruz. Sevgi olmadan hiçbir şey olmaz. Sevgi olmazsa lezzetti ve tadı olmaz. Bu mesleğe sevgimizi katmalıyız” dedi
ÇAĞLAYAN: GENÇLERİN İSTİHDAMI ÖNEMLİ
ÇAĞLAYAN: GENÇLERİN İSTİHDAMI ÖNEMLİ
Muş´ta esnaf ziyaretlerini aralıksız sürdüren Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Muş İl Başkanı Mehmet Şirin Çağlayan ve beraberindeki heyet, sorunları dinleyerek gençlerin istihdam edilmesi için gayretlerde bulunduklarını söylediler.
YER ALTI HATLARININ AYNI ANDA KAZILIP DÖŞENMESİ TEKNİK OLARAK MÜMKÜN DEĞİLDİ
YER ALTI HATLARININ AYNI ANDA KAZILIP DÖŞENMESİ TEKNİK OLARAK MÜMKÜN DEĞİLDİ
Belediye Başkanı Feyat Asya Sunay Mahallesi Kurtuluş Caddesindeki altyapı çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Asya incelemeler sırasında ziyaret ettiği esnafları proje hakkında bilgilendirdi.
KÖY OKULLARINDA AŞI TARAMASINA BAŞLADI
KÖY OKULLARINDA AŞI TARAMASINA BAŞLADI
Muş İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, 2019- 2020 eğitim öğretim yılında ilk ve ortaokullarda aşı taramasına başladı.
DENGBEJLİK KÜLTÜRÜ YAŞATILIYOR
DENGBEJLİK KÜLTÜRÜ YAŞATILIYOR
Muş´ta dengbejlik kültürünü yaşatan dengbejler, köy ve beldeleri ziyaret ederek türküler seslendiriyorlar.
YENİ ÖĞRENCİLERE MUŞ´U TANITIYORUZ
YENİ ÖĞRENCİLERE MUŞ´U TANITIYORUZ
Muş Belediyesi bu yıl üniversiteye kayıt yaptıran öğrencilerin Muş´a adaptasyonunu sağlamak, tarihi ve turistik yerleri tanıtmak amacıyla belirli periyotlarda şehir turu düzenliyor
ÇOCUKLARIN AKADEMİK VE SOSYAL GELİŞİMLERİ ANLATILDI
ÇOCUKLARIN AKADEMİK VE SOSYAL GELİŞİMLERİ ANLATILDI
Merkez Vali Adil Yazar İlköğretim Okulu öğrenci velilerine çocuklarının akademik ve sosyal gelişimlerine yönelik bilgiler verildi.
GÖNÜLLÜLER KÖY OKULUNU BOYADI
GÖNÜLLÜLER KÖY OKULUNU BOYADI
Muş´ta, Gençlik ve Spor Bakanlığı´nın ‘Damla Projesi´ gönüllüleri, köy okullarını boyayarak çeşitli eğitsel çizgi film karakterleri ile çiçek gibi yaptılar. Gönüllü üniversite öğrencileri, amaçlarının köy okullarındaki çocukların gönüllerine dokunmak istediklerini belirttiler
DOLAR
5.8806
EURO
6.5255
Muş Durumu

İki kişiyi aşan, bir başkasına da söylenen her sır, yayılır.

Mevlana
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu