ŞEHİRLERARASI OTOBÜS TERMİNALİNİN İŞYERLERİNİN KİRASI İÇİN İHALE YAPILDI
Muş Belediyesi tarafından Muş-Bingöl karayolu üzerinde inşa edilen yeni şehirlerarası otobüs terminalindeki işyerlerinin kiraya verilmesi için ihale yapıldı
Tarih: 4.10.2019 16:57:42/ 355okunma / 0yorum

Geçtiğimiz yıl yapımına başlanan ve taşımacılık adına her türlü detay düşünülerek bu yıl tamamlanan şehirlerarası otobüs terminalinin faaliyete geçmesi için hazırlıklar devam ediyor. Çevre düzenleme ve yol çalışmalarının ardından terminaldeki işyerlerinin kiraya verilmesi için ihale yapıldı. Muş Belediyesi Ek hizmet binasında bulunan meclis salonunda gerçekleştirilen ihale 2886 sayılı Devlet İhale kanununa göre 10 yıllığına işyerleri kiraya verilecek. İhalenin komisyon başkanlığını yapan Belediye Başkanı Feyat Asya, katılımcılara genel bilgi verdi.

Başkan Asya konuşmasında, “Öncelikle büyük emekler vererek ilimize kazandırdığımız Muş Şehirlerarası Otobüs Terminalinin (MUŞTİ) esnaflarımız ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum. Uzun uğraşlar sonucu ihtiyaç duyulan güzel bir tesisimizin de tamamlanarak hizmet verme aşamasına gelmesinin sevincini yaşıyoruz. Bugün de oradaki işyerlerimizi 2886 sayılı Devlet İhale Kanununa göre açık arttırma ile kiraya veriyoruz. Taliplilerimize hayırlı mübarek olmasını diliyorum. Bizler de yasal mevzuat çerçevesinde kimsenin hakkının bir başkasına geçmeyecek bu işi netleştirmenin gayretindeyiz” dedi.

Şehirlerarası otobüs terminaline 12 milyon TL2yi aşkın bir masraf yaptıklarını kaydeden Başkan Asya, “Bu masrafı esnaflarımızdan çıkarmanın gayretinde değiliz. ‘Şehirlerarası terminal şehirlerin aynasıdır´ diyerek modern bir tesiste insanlarımıza hizmet edilmesini amaçlıyoruz. Bizlere sürekli mevcut terminaldeki esnafların mağdur edilmemesini onlara öncelik verilmesini söylediler. Sizlerle de bu konuda görüştük. Allah da biliyor siz de bilin ki yasaların bize verdiği böyle bir yetki yoktur. Biz hiç kimseye bu konuda imtiyaz tanıyamıyoruz. Şartnamede belirtilen kriterleri yerine getirebilecek herkes ihaleye girebilir. Bu konuda herhangi bir tatsızlığın hukuksuzluğun olmaması en büyük temennimizdir. Hedefimiz bu işyerlerini bugün sorunsuz bir şekilde ihale edip hemen akabinde taşınma işlemini başlatmaktır. İnşallah bunu da gerçekleştiririz. Rabbim hayırlı uğurlu etsin” dedi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ENGELLİLERE YÖNELİK TEKSTİL KURSU AÇILDI
ENGELLİLERE YÖNELİK TEKSTİL KURSU AÇILDI
Engellilere yönelik Muş Çalışma ve İş Kurumu (İŞ-KUR) tarafından "Mesleki Eğitim" projesi kapsamında açılan tekstil kursunun açılışını yapan AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Cumhurbaşkanının bu konuda talimatlarının olduğunu belirterek “Bugün açılan kursta proje kapsamında 10 engelli çalışacak. Proje bittikten sonra 2 engelli burada sürekli iş sahibi olacak. Bu firmamızda İŞ-KUR desteğiyle yaklaşık 200 kişi çalışıyor” dedi
JANDARMA TRAFİK TİMLERİ 134 ARACI DENETLEDİ
JANDARMA TRAFİK TİMLERİ 134 ARACI DENETLEDİ
Muş İl Jandarma Komutanlığı´na bağlı Trafik Timleri, ülke geneli eş zamanlı olarak gerçekleştirilen alkol denetimlerinde 134 araç sürücüsünü denetleyerek kurallara uymayanlara para cezası uyguladı.
KIZILAY KAN BAĞIŞ KAMPANYASINA DAVET
KIZILAY KAN BAĞIŞ KAMPANYASINA DAVET
Muş Kızılay Kan Bağışı Merkezi, kan bağış otobüsü ile kampanyasına devam ediyor. Vatandaşları kan bağışına beklediklerini belirten Dr. Ahmet Kotan, kan bağışının sağlık açısından önemli olduğunu söyledi
BANKACILIK TALEPLERİ TOBB´YE İLETİLDİ
BANKACILIK TALEPLERİ TOBB´YE İLETİLDİ
Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç, Bankacılık Sistemine Yönelik Ücretlere İlişkin Düzenlemeler ile ilgili olarak üyelerden gelen istekler ve talepler yine üyelerimizin menfaatlerini korumak amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği´ne (TOBB) iletildiğini belirtti.
MALAZGİRT-GEBZE KARDEŞLİĞİ ADINA TOPLANTI YAPILDI
MALAZGİRT-GEBZE KARDEŞLİĞİ ADINA TOPLANTI YAPILDI
Gebze´de düzenlenen Gebze Belediyesi ile Malazgirt Belediyesi Kardeş Belediye Protokolü tanıtım toplantısı Gebze Ticaret Odası ev sahipliğinde, kalabalık bir davetli grubunun katılımıyla gerçekleştirildi.
HASTANE DOĞRU YERE YAPILMALIDIR
HASTANE DOĞRU YERE YAPILMALIDIR
Muş Ticaret ve Sanayi Odası (MUŞ TSO) Meclis Başkanı Talip Devrim, yatırım programına alınan 500 yataklı hastane ile ilgili olarak açıklamalarda bulunarak “Nereye kurulursa Muş´a daha fazla katkısı olur, nereye kurulursa şehrin gelişimine etki eder, nereye kurulursa daha iyi olur bu ve benzer konularda toplumun tüm kesimleri fikirlerini beyan etmelidir ve doğru yer tespit edilmelidir” dedi
POLİSLER, KADINLARA KADES´İ TANITTI
POLİSLER, KADINLARA KADES´İ TANITTI
Muş Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kadınlara Kadın Acil Destek İhbar Sistemi´ni (KADES) tanıttı.
ÜRÜN BAZLI GIDA DENETİM SEFERBERLİĞİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
ÜRÜN BAZLI GIDA DENETİM SEFERBERLİĞİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
İl Müdürlüğü Gıda Kontrolörleri, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli tarafından ülke genelinde eş zamanlı başlatılan denetim seferberliği kapsamında ´Ürün Bazlı´ gıda denetimleri gerçekleştirmektedir. Muş´ta rutin denetimler dışında ´Ürün Bazlı´ gıda denetimleri uygulaması ilimiz genelinde 22 Şubat 2020 tarihine kadar devam edecektir.
BARIŞAN´DAN KAMU VE EĞİTİM KURUMLARININ DEPREME DAYANIKLILIK DURUMUNA DİKKAT ÇEKTİ
BARIŞAN´DAN KAMU VE EĞİTİM KURUMLARININ DEPREME DAYANIKLILIK DURUMUNA DİKKAT ÇEKTİ
Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Muş İl Başkanı Mahir Barışan, kentteki kamu binaları ve eğitim kurumlarının depreme dayanıklılık durumuna dikkat çekti.
DOLAR
6.1023
EURO
6.5922
Muş Durumu

"Yenileceğinden korkan, daima yenilir."

YILDIRIM BEYAZIT
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu