ŞEHİRDEN KÖYE UZANAN KARDEŞLİK ELİ
Muş Alparslan Üniversitesi Hayırda Buluşanlar Topluluğu gönüllüleri, başlattıkları “Şehirden Köye Uzanan Kardeşlik Eli” projesi kapsamında Fatih İlkokulu öğrencileri ile Kumluca ve Çatbaşı köylerinde okuyan öğrencilere atkı, bere, eldiven, kitap, kırtasiye malzemeleri; Kumluca ilkokulunda okuyan yetim çocuklar için de bot, mont ve elbiselerden oluşan hediye paketleri dağıttı.
Tarih: 27.11.2018 18:36:44/ 144okunma / 0yorum

Yardım dağıtımına topluluk akademik danışmanı Öğr. Gör. Hatip Erdoğmuş, Fatih İlkokulu 4.sınıf öğretmeni Ganimet Serbes ile topluluk gönüllüleri ve Fatih İlkokulundan öğrenciler katıldı. Yardım çalışmasıyla ilgili topluluk danışmanı Erdoğmuş şunları söyledi:” Bugüne kadar Muş´ta 35 köye ulaştık ve yaklaşık 6 bin öğrenciye dokunduk. Bu öğrencilerimize kırtasiye, kitap, bot, mont, atkı, bere, eldiven, oyuncak ve giysilerden oluşan çeşitli hediyeler ulaştırdık inşaallah bundan sonra da ulaştırmaya devam edeceğiz. Bu sefer “Şehirden Köye Uzanan Kardeşlik Eli“  projesiyle Muş merkezde okuyan öğrencilerimizle köydeki öğrencilerimizi buluşturuyoruz. Merkezde okuyan öğrencilerimizin ve velilerinin katkıları ile bizim gönüllülerimizin ve hayırseverlerimizin katkılarıyla hediye paketlerini oluşturduk. Bu hediye paketlerine havaların soğumaya başlamasından dolayı atkı, bere ve eldivenleri ekledik. Atkı ve berelerimizin hepsi el örmesi, yurdumuzun çeşitli yerlerinden hayırseverlerimiz tarafından örülüp gönderildi. Bunların yanında okuma kitapları, kalem, silgi, kalemtraş, boya, resim defteri, top, balon, şeker ve tokalardan oluşan hediyecpaketlerini köy okulunda okuyan kardeşlerini ziyarete gelen akranları tarafından dağıtıldı. Ayrıca Kumluca köyünde okuyan yetim kardeşleri için de bot, mont ve kıyafetlerden oluşan hediye paketleri dağıttılar. Burdaki amacımız şehirde okuyan çocuklarımızın; köydeki okul ortamını görmelerini sağlamak, hediyeleşmeyi yaymaları, iyilikte ve paylaşmada bulunarak bunun pratiğini yaşamaları ve ihtiyaç sahiplerinin de ihtiyacını karşılamaktır. Yardımların ulaşmasında katkıları olan Üniversitemize, Muş Belediyesine, Fatih İlkokuluna, tüm gönüllülerimiz ile hayırseverlerimize  çok teşekkür  ederiz.”

Topluluk gönüllülerinden Türkçe 1. sınıf öğrencisi Resul Yıldırım: “Dünya iyilikle değişir. iyilikte bulunmak yardımlaşmak hem Müslüman olarak üzerimize vazife hem insan olarak üzerimize görevdir. Bir tebessümün sebebi olmak, çocukların yaşadığı mutluğu birlikte yaşamak tarifi edilmeyen bir duygudur. Yarınlarda bu çocuklar da büyüdüklerinde onlar da başkalarını mutlu etmek için çabalayacak ve böylece karşılıklı yardımlaşma pratiğe dökülmüş olacak. Biriktirdiğimizin bizim olmayacağını asıl paylaştıklarımızın bizim olduğu idrakine hep birlikte varmak ümidiyle…”
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ŞEHİRDEN KÖYE UZANAN KARDEŞLİK
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
VALİ GÜNDÜZÖZ, ŞEHİT AİLELERİNİ YALNIZ BIRAKMIYOR
VALİ GÜNDÜZÖZ, ŞEHİT AİLELERİNİ YALNIZ BIRAKMIYOR
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz ile eşi Uzm. Dr. Meşide Gündüzöz Hakkâri´deki patlamada şehit düşen Vartolu Topçu Er İbrahim Özkur´un doğum yapan eşini evinde ziyaret etti.
“EŞİMİN KATİLLERİ EN SONUNDA HAK ETTİĞİ YERİ BULDU”
“EŞİMİN KATİLLERİ EN SONUNDA HAK ETTİĞİ YERİ BULDU”
Şehit Binbaşı Arslan Kulaksız´ın eşi Sibel Kulaksız, Muş Valisi İlker Gündüzöz ve güvenlik güçlerini ziyaret etti.
HEM KURSİYERLERİNİN ORTAK AMACI, FARKINDALIK YARATMAK
HEM KURSİYERLERİNİN ORTAK AMACI, FARKINDALIK YARATMAK
Halk Eğitim kurslarındaki yoğunluklar dikkat çekiyor. Kurslardan faydalanan bayanlar bu şekilde hem boş zamanlarını değerlendiriyor, hem de el sanatları alanında kendilerini geliştirip, aile bütçelerine katkıda bulunabiliyorlar.
ÜNİVERSİTEDE ŞİİR DİNLETİSİ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ
ÜNİVERSİTEDE ŞİİR DİNLETİSİ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu ve Muş Şairler ve Yazarlar Derneği tarafından “Şiir Dinletisi” etkinliği düzenlendi.
ÖZEL ÖĞRENCİLERİN SAÇ KESİM VE BAKIMLARI YAPILDI
ÖZEL ÖĞRENCİLERİN SAÇ KESİM VE BAKIMLARI YAPILDI
Muş Çıraklık Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesindeki bir gurup gönüllü kuaför, Ali kuşçu Özel Eğitim Uygulama okulunda öğrenim gören kız ve erkek özel öğrencilerin saç kesim ve saç bakımlarını gerçekleştirdi.
BİŞKEK´TEKİ SEMPOZYUMDA GELENEKSEL SPOR OYUNLARININ GELİŞİMİ ELE ALINDI
BİŞKEK´TEKİ SEMPOZYUMDA GELENEKSEL SPOR OYUNLARININ GELİŞİMİ ELE ALINDI
Muş Alparslan Üniversitesinin akademik desteğiyle Kırgızistan´ın başkenti Bişkek´te düzenlenen “III. Uluslararası Türk Halklarının Geleneksel Spor Oyunları Sempozyumu” sona erdi
VALİ GÜNDÜZÖZ DOLANDIRICILARA KARŞI VATANDAŞLARI UYARDI
VALİ GÜNDÜZÖZ DOLANDIRICILARA KARŞI VATANDAŞLARI UYARDI
Muş Valisi İlker Gündüzöz, telefon dolandırıcılarına karşı vatandaşları uyardı.
SANCAKTEPE ŞEHİDİ MUŞ´A GETİRİLDİ
SANCAKTEPE ŞEHİDİ MUŞ´A GETİRİLDİ
İstanbul´un Sancaktepe ilçesinde, askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Şahin Aslan´ın cenazesi, askeri uçakla Muş´a getirildi.
VALİ GÜNDÜZÖZ MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
VALİ GÜNDÜZÖZ MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz merkez mahalle ve merkeze bağlı köy muhtarları ile tanışma toplantısı yaptı.
DOLAR
5.3505
EURO
6.0880
Muş Durumu

"Gülen nar, bağı bahceyi de güldürür;

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu