ŞEHİRDEN KÖYE UZANAN KARDEŞLİK ELİ
Muş Alparslan Üniversitesi Hayırda Buluşanlar Topluluğu gönüllüleri, başlattıkları “Şehirden Köye Uzanan Kardeşlik Eli” projesi kapsamında Fatih İlkokulu öğrencileri ile Kumluca ve Çatbaşı köylerinde okuyan öğrencilere atkı, bere, eldiven, kitap, kırtasiye malzemeleri; Kumluca ilkokulunda okuyan yetim çocuklar için de bot, mont ve elbiselerden oluşan hediye paketleri dağıttı.
Tarih: 27.11.2018 18:36:44/ 261okunma / 0yorum

Yardım dağıtımına topluluk akademik danışmanı Öğr. Gör. Hatip Erdoğmuş, Fatih İlkokulu 4.sınıf öğretmeni Ganimet Serbes ile topluluk gönüllüleri ve Fatih İlkokulundan öğrenciler katıldı. Yardım çalışmasıyla ilgili topluluk danışmanı Erdoğmuş şunları söyledi:” Bugüne kadar Muş´ta 35 köye ulaştık ve yaklaşık 6 bin öğrenciye dokunduk. Bu öğrencilerimize kırtasiye, kitap, bot, mont, atkı, bere, eldiven, oyuncak ve giysilerden oluşan çeşitli hediyeler ulaştırdık inşaallah bundan sonra da ulaştırmaya devam edeceğiz. Bu sefer “Şehirden Köye Uzanan Kardeşlik Eli“  projesiyle Muş merkezde okuyan öğrencilerimizle köydeki öğrencilerimizi buluşturuyoruz. Merkezde okuyan öğrencilerimizin ve velilerinin katkıları ile bizim gönüllülerimizin ve hayırseverlerimizin katkılarıyla hediye paketlerini oluşturduk. Bu hediye paketlerine havaların soğumaya başlamasından dolayı atkı, bere ve eldivenleri ekledik. Atkı ve berelerimizin hepsi el örmesi, yurdumuzun çeşitli yerlerinden hayırseverlerimiz tarafından örülüp gönderildi. Bunların yanında okuma kitapları, kalem, silgi, kalemtraş, boya, resim defteri, top, balon, şeker ve tokalardan oluşan hediyecpaketlerini köy okulunda okuyan kardeşlerini ziyarete gelen akranları tarafından dağıtıldı. Ayrıca Kumluca köyünde okuyan yetim kardeşleri için de bot, mont ve kıyafetlerden oluşan hediye paketleri dağıttılar. Burdaki amacımız şehirde okuyan çocuklarımızın; köydeki okul ortamını görmelerini sağlamak, hediyeleşmeyi yaymaları, iyilikte ve paylaşmada bulunarak bunun pratiğini yaşamaları ve ihtiyaç sahiplerinin de ihtiyacını karşılamaktır. Yardımların ulaşmasında katkıları olan Üniversitemize, Muş Belediyesine, Fatih İlkokuluna, tüm gönüllülerimiz ile hayırseverlerimize  çok teşekkür  ederiz.”

Topluluk gönüllülerinden Türkçe 1. sınıf öğrencisi Resul Yıldırım: “Dünya iyilikle değişir. iyilikte bulunmak yardımlaşmak hem Müslüman olarak üzerimize vazife hem insan olarak üzerimize görevdir. Bir tebessümün sebebi olmak, çocukların yaşadığı mutluğu birlikte yaşamak tarifi edilmeyen bir duygudur. Yarınlarda bu çocuklar da büyüdüklerinde onlar da başkalarını mutlu etmek için çabalayacak ve böylece karşılıklı yardımlaşma pratiğe dökülmüş olacak. Biriktirdiğimizin bizim olmayacağını asıl paylaştıklarımızın bizim olduğu idrakine hep birlikte varmak ümidiyle…”
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ŞEHİRDEN KÖYE UZANAN KARDEŞLİK
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
YAZIN ÇALIŞTIRILAN HAYVANLAR, KIŞIN ÖLÜME TERK EDİLİYOR
YAZIN ÇALIŞTIRILAN HAYVANLAR, KIŞIN ÖLÜME TERK EDİLİYOR
Muş´un bazı köylerinde yazın çalıştırılan hayvanlar, kışın sokağa terk ediliyor. Çoğu kişi için artık bu normal. Bu eziyete yıllardır dur diyen yok
DONAN NEHİR EĞLENCEYE DÖNDÜ
DONAN NEHİR EĞLENCEYE DÖNDÜ
Muş´ta yaşanan soğuklardan dolayı, Karasu Nehrinin bir kısmı buz tuttu. Donan nehir üzerinde çocuklar tehlikeye aldırmadan kayıp top oynadı.
KIŞ KÖY ÇOCUKLARI İÇİN EĞLENCEYE DÖNÜŞTÜ
KIŞ KÖY ÇOCUKLARI İÇİN EĞLENCEYE DÖNÜŞTÜ
Etkili olan kar yağışından sonra bastıran soğuk havaya aldırmayan köy çocukları, kendi imkanlarıyla korniş ve hortumlardan tasarladıkları kızaklarla kayarak doyasıya eğleniyorlar.
UZAN VE YENTÜR GENÇLİK MERKEZİNDE GENÇLERLE BULUŞTU
UZAN VE YENTÜR GENÇLİK MERKEZİNDE GENÇLERLE BULUŞTU
Bulanık İlçesini ziyaret eden İl Özel İdare Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür ile birlikte Kaymakam ve Başkan V. Dr. Hacı Arslan Uzan Gençlik Merkezinde vakit geçiren gençlerle sohbet etti
KAR KALINLIĞI 10 METREYE ULAŞTI
KAR KALINLIĞI 10 METREYE ULAŞTI
Muş´ta etkili olan kar yağışının ardından kapanan yolları açmaya çalışan ekipler, 10 metreye ulaşan kar dağlarını görünce şaşkına döndü.
KÖY ÇOCUKLARINA HEDİYELER DAĞITTILAR
KÖY ÇOCUKLARINA HEDİYELER DAĞITTILAR
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) öğrenci topluluklarından olan Hayırda Buluşanlar Topluluğu (HBT), köy okullarında okuyan çocuklara hediyeler dağıttı.
5 METRE KARDA ZORLU ÇALIŞMA
5 METRE KARDA ZORLU ÇALIŞMA
Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ekipleri, karla mücadele çalışmasına aralıksız devam ediyor. 8 köy ve 18 mezranın bulunduğu grup Üçevler köy yolunda ekipler, kar kalınlığının yer yer 3 ila 5 metreyi bulduğu bölgede güçlükle ilerledi.
MUŞ İÇİN ÇAL KLİPLERİNE DESTEK OLANLAR KAHVALTIDA BULUŞTU
MUŞ İÇİN ÇAL KLİPLERİNE DESTEK OLANLAR KAHVALTIDA BULUŞTU
Muş İçin Çal Projesine katkı sağlayan ve destek veren isimler, üniversitede kahvaltıda buluştu.
ÖĞRENCİLERDEN KÜÇÜK KARDEŞLERİNE GİYİM VE KIRTASİYE DESTEĞİ
ÖĞRENCİLERDEN KÜÇÜK KARDEŞLERİNE GİYİM VE KIRTASİYE DESTEĞİ
Muş Alparslan Üniversitesinin Hayırda Buluşanlar Topluluğu (HBT) gönüllüsü öğrencileri, Korkut´a bağlı Mollababa Köyü İlkokulundaki kardeşleriyle buluştu.
DOLAR
5.2964
EURO
6.0072
Muş Durumu

Eğer ilerlemek isterseni her yere atılma. Merhem ve mum gibi ol. Diken gibi olma…

Hacı Bektaşı Veli
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu