REKTÖR POLAT MŞÜ´DE DİJİTAL DÖNÜŞÜM VİZYONUNU ANLATTI
Rektör Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat: "Üniversitemizi Dijital Çağa Taşıma Noktasında En Büyük Güvencemiz Kaliteli Akademik ve İdari Personelimizdir."
Tarih: 9.11.2018 19:09:58/ 129okunma / 0yorum

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, üniversitede önümüzdeki dönemde şekillenecek dijital dönüşüm vizyonunu, öğretim elemanları ile paylaştı. 1071 Malazgirt Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen toplantıya akademik personeli ile yöneticiler tam kadro katıldı.

Toplantıda yaptığı konuşmada üniversitede yürütülen akademik faaliyetleri dijital çağın sunduğu çeşitli güncel imkânlarla zenginleştirmek amacıyla planlanan çalışmalar hakkında bilgi veren Prof. Dr. Polat, öğretim elemanlarımızın ve öğrencilerimizin bilişim okuryazarlığının geliştirilmesi için gerekli eğitsel çalışmalara ve altyapı düzenlemelerine dair açıklamalarda bulundu. Üniversitenin dijital dönüşüm vizyonunu; öğretim elemanları, öğrenciler ve paydaşlarla ilişkili bütüncül bir perspektifle ele aldıklarının altını çizen Prof. Dr. Polat, külliye yönetiminde, iç ve dış iletişim süreçlerinde, araştırma ve uluslararası ilişkilerde dijitalleşme ile yönetim sisteminin otomasyonu gibi konular üzerinde durdu.

"Sadece sosyal hayat değil iş hayatı da dijitalleşti."

Gerek öğretim elemanları ve gerekse de öğrenciler bakımından yeni neslin, internetin olmadığı bir dünyayı tanımadığını söyleyen Prof. Dr. Polat, sosyal medyayı ve akıllı telefonları yoğun bir şekilde kullanan, internet bankacılığı ve sanal alışverişi hayatına olağan bir şekilde katmış olan yeni neslin, eğitim ve araştırma süreçlerinin dijitalleşmesi konusunda da belirli beklentileri olduğunu ifade etti. Sadece sosyal hayatın değil iş hayatının da dijitalleştiğine dikkat çeken Prof. Dr. Polat, kariyer planı yapan yeni neslin öğrenim hayatlarını bu doğrultuda şekillendirmeyi arzu ettiğine işaret etti.

Üniversitenin temel fonksiyonları olan araştırma, eğitim, yayın ve danışmanlık faaliyetlerinin dijital becerileri yetkinleşmiş akademisyenlerle ve öğrencilerle daha etkin olabileceğini dile getiren Prof. Dr. Polat, bu noktada 7/24 erişime açık bir dijital altyapının oluşturulması ve sürdürülmesinin elzem olduğunu kaydetti. Prof. Dr. Polat, öğretim elemanlarımızın dijital dönüşüme yönelik becerilerinin olgunlaştırılması ve açık ders kaynakları ile uzaktan eğitimin etkili biçimde kullanılmasının da önemini vurguladı.

"Ülke çapında önemli akademisyenlerin bulunduğu bir eğitim yuvasında çalışmaktan büyük mutluluk duyuyorum."

Muş Alparslan Üniversitesinin genç, ama son derece yetkin bilim insanlarından oluştuğunun altını çizen Prof. Dr. Polat, ülke çapında önemli akademisyenlerin bulunduğu bir eğitim yuvasında çalışmaktan büyük mutluluk duyduğunu, dijital eğitim-öğretim alanında genç kadrosuna büyük itimat beslediğini ve onların bu desteğine güvenerek yola çıktığını, akademisyenlerin bu büyük dönüşüme zihnen ve ruhen "EVET" demesi ile üniversitemizin yeni bir aşamaya geçeceğini dile getirdi.

Göreve geldiği ilk günden itibaren bu alanda çalışmalara temel oluşturacak işlere imza atmaya çalıştığını ifade eden Prof. Dr. Polat, üniversitede EBYS uygulamasına ilk defa kendi döneminde işlerlik kazandırıldığını, Uzaktan Eğitim Merkezinin bu dönemde faaliyete geçtiğini, dersler, programlar ve ek ders ödeme sistemlerinin bu dönemde dijital sistemlere entegre edildiğini ve hepsinden önemlisi bilgi işlem alt yapısının ilk defa bu dönemde son derece güçlü hale getirildiğini belirterek yeni dönemde eğitimi de içine alan daha büyük bir hamlenin başlatıldığını haber verdi. O zamanlar olduğu gibi bugün de tüm bu çalışmaların üstesinden gelinmesinde akademisyenlere, yetenekli idari personele güvendiğini vurgulayan Prof. Dr. Polat, akademik ve idari personelinin kendisini desteklemesi durumunda bu önemli çalışmanın da başarıyla yürütüleceğine ve eğitim kalitesinin çıtasının çok daha yükseklere çıkarılacağına yürekten inandığını, bunun için personelinden destek beklediğini söyledi.

Üniversitemizdeki mevcut beşeri ve teknik kapasitenin yanı sıra Dünyadaki ve Türkiye´deki köklü üniversitelerin dijital dönüşüm çalışmaları da dikkate alınarak gerçekleştirilecek yapısal dönüşümün ilk adımlarının 2018-2019 bahar yarıyılından itibaren atılmasını hedeflediklerini dile getiren Prof. Dr. Polat, bütün öğretim elemanlarımızın gönüllü olarak bu dönüşüme katılmasını beklediğini ifade etti.

Yaklaşık bir buçuk saat süren dijital dönüşüm vizyonu bilgilendirme toplantısı, soru-cevap faslı ile sona erdi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
UĞUR LİSESİNDEN KAN BAĞIŞI SEFERBERLİĞİ
UĞUR LİSESİNDEN KAN BAĞIŞI SEFERBERLİĞİ
Özel Muş Uğur Lisesi öğrencilerinin katılımıyla kan bağışı programı gerçekleşti. Düzenlenen kan bağışı programında Kızılay Genel Sorumlusu İsmail Çelik öğrenciler bilgilendirildi.
MŞÜ´DE ÜÇ YENİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI
MŞÜ´DE ÜÇ YENİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Bölgeye üç yeni yüksek lisans programı daha kazandırdı
BAKAN YARDIMCISI AKSU´DAN MUŞ BELEDİYESİ´NE ZİYARET
BAKAN YARDIMCISI AKSU´DAN MUŞ BELEDİYESİ´NE ZİYARET
Çeşitli temaslarla da bulunmak için Muş´a gelen Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu, Muş Belediyesi´ni ziyaret etti
MŞÜ PERSONELİNE BİLGİSAYAR EĞİTİMİ
MŞÜ PERSONELİNE BİLGİSAYAR EĞİTİMİ
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Personeline Bilgisayar Ofis Programları Konusunda Eğitim veriliyor.
MŞÜ´nün minik laleleri robotik kodlama ve işaret dili eğitimi alıyor
MŞÜ´nün minik laleleri robotik kodlama ve işaret dili eğitimi alıyor
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Minik Laleler Kreş ve Anaokulu (MİLA) öğrencileri ders programına eklenen iki yeni alanda eğitim almaya başladı.
UĞUR LİSESİNDEN ORGAN BAĞIŞINA DESTEK
UĞUR LİSESİNDEN ORGAN BAĞIŞINA DESTEK
Özel Muş Uğur Lisesi, Organ Bağışı Farkındalık Haftası etkinlikleri düzenlendi
İL GENELİNDE BEYAZ BAYRAK ALAN OKULLAR BELGELERİNİ ALDI
İL GENELİNDE BEYAZ BAYRAK ALAN OKULLAR BELGELERİNİ ALDI
Nusret Sarman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda, 2017-2018 eğitim öğretim yılının I. Döneminde “Beyaz Bayrak” almaya hak kazanan okullara Beyaz Bayrakları törenle verildi.
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ´NÜN KİTAP OKUMA PROJESİ BAŞLIYOR
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ´NÜN KİTAP OKUMA PROJESİ BAŞLIYOR
Muş Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, yeni eğitim sezonu ile birlikte okul aile ve çocuk üçgeninde yeni bir projeye imza atılacağını söyledi.
“KAPSAYICI EĞİTİM SEMİNERİ” DÜZENLENDİ
“KAPSAYICI EĞİTİM SEMİNERİ” DÜZENLENDİ
Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Muş Türk Telekom İlkokulu/Ortaokulundaki “Kapsayıcı Eğitim Semineri” Çalışmalarına katıldı.
DOLAR
5.3272
EURO
6.0935
Muş Durumu

Hamı pişiremezsen bari, pişmişi ham etme…

Hacı Bektaşı Veli
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu