REKTÖR POLAT MŞÜ´DE DİJİTAL DÖNÜŞÜM VİZYONUNU ANLATTI
Rektör Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat: "Üniversitemizi Dijital Çağa Taşıma Noktasında En Büyük Güvencemiz Kaliteli Akademik ve İdari Personelimizdir."
Tarih: 9.11.2018 19:09:58/ 251okunma / 0yorum

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, üniversitede önümüzdeki dönemde şekillenecek dijital dönüşüm vizyonunu, öğretim elemanları ile paylaştı. 1071 Malazgirt Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen toplantıya akademik personeli ile yöneticiler tam kadro katıldı.

Toplantıda yaptığı konuşmada üniversitede yürütülen akademik faaliyetleri dijital çağın sunduğu çeşitli güncel imkânlarla zenginleştirmek amacıyla planlanan çalışmalar hakkında bilgi veren Prof. Dr. Polat, öğretim elemanlarımızın ve öğrencilerimizin bilişim okuryazarlığının geliştirilmesi için gerekli eğitsel çalışmalara ve altyapı düzenlemelerine dair açıklamalarda bulundu. Üniversitenin dijital dönüşüm vizyonunu; öğretim elemanları, öğrenciler ve paydaşlarla ilişkili bütüncül bir perspektifle ele aldıklarının altını çizen Prof. Dr. Polat, külliye yönetiminde, iç ve dış iletişim süreçlerinde, araştırma ve uluslararası ilişkilerde dijitalleşme ile yönetim sisteminin otomasyonu gibi konular üzerinde durdu.

"Sadece sosyal hayat değil iş hayatı da dijitalleşti."

Gerek öğretim elemanları ve gerekse de öğrenciler bakımından yeni neslin, internetin olmadığı bir dünyayı tanımadığını söyleyen Prof. Dr. Polat, sosyal medyayı ve akıllı telefonları yoğun bir şekilde kullanan, internet bankacılığı ve sanal alışverişi hayatına olağan bir şekilde katmış olan yeni neslin, eğitim ve araştırma süreçlerinin dijitalleşmesi konusunda da belirli beklentileri olduğunu ifade etti. Sadece sosyal hayatın değil iş hayatının da dijitalleştiğine dikkat çeken Prof. Dr. Polat, kariyer planı yapan yeni neslin öğrenim hayatlarını bu doğrultuda şekillendirmeyi arzu ettiğine işaret etti.

Üniversitenin temel fonksiyonları olan araştırma, eğitim, yayın ve danışmanlık faaliyetlerinin dijital becerileri yetkinleşmiş akademisyenlerle ve öğrencilerle daha etkin olabileceğini dile getiren Prof. Dr. Polat, bu noktada 7/24 erişime açık bir dijital altyapının oluşturulması ve sürdürülmesinin elzem olduğunu kaydetti. Prof. Dr. Polat, öğretim elemanlarımızın dijital dönüşüme yönelik becerilerinin olgunlaştırılması ve açık ders kaynakları ile uzaktan eğitimin etkili biçimde kullanılmasının da önemini vurguladı.

"Ülke çapında önemli akademisyenlerin bulunduğu bir eğitim yuvasında çalışmaktan büyük mutluluk duyuyorum."

Muş Alparslan Üniversitesinin genç, ama son derece yetkin bilim insanlarından oluştuğunun altını çizen Prof. Dr. Polat, ülke çapında önemli akademisyenlerin bulunduğu bir eğitim yuvasında çalışmaktan büyük mutluluk duyduğunu, dijital eğitim-öğretim alanında genç kadrosuna büyük itimat beslediğini ve onların bu desteğine güvenerek yola çıktığını, akademisyenlerin bu büyük dönüşüme zihnen ve ruhen "EVET" demesi ile üniversitemizin yeni bir aşamaya geçeceğini dile getirdi.

Göreve geldiği ilk günden itibaren bu alanda çalışmalara temel oluşturacak işlere imza atmaya çalıştığını ifade eden Prof. Dr. Polat, üniversitede EBYS uygulamasına ilk defa kendi döneminde işlerlik kazandırıldığını, Uzaktan Eğitim Merkezinin bu dönemde faaliyete geçtiğini, dersler, programlar ve ek ders ödeme sistemlerinin bu dönemde dijital sistemlere entegre edildiğini ve hepsinden önemlisi bilgi işlem alt yapısının ilk defa bu dönemde son derece güçlü hale getirildiğini belirterek yeni dönemde eğitimi de içine alan daha büyük bir hamlenin başlatıldığını haber verdi. O zamanlar olduğu gibi bugün de tüm bu çalışmaların üstesinden gelinmesinde akademisyenlere, yetenekli idari personele güvendiğini vurgulayan Prof. Dr. Polat, akademik ve idari personelinin kendisini desteklemesi durumunda bu önemli çalışmanın da başarıyla yürütüleceğine ve eğitim kalitesinin çıtasının çok daha yükseklere çıkarılacağına yürekten inandığını, bunun için personelinden destek beklediğini söyledi.

Üniversitemizdeki mevcut beşeri ve teknik kapasitenin yanı sıra Dünyadaki ve Türkiye´deki köklü üniversitelerin dijital dönüşüm çalışmaları da dikkate alınarak gerçekleştirilecek yapısal dönüşümün ilk adımlarının 2018-2019 bahar yarıyılından itibaren atılmasını hedeflediklerini dile getiren Prof. Dr. Polat, bütün öğretim elemanlarımızın gönüllü olarak bu dönüşüme katılmasını beklediğini ifade etti.

Yaklaşık bir buçuk saat süren dijital dönüşüm vizyonu bilgilendirme toplantısı, soru-cevap faslı ile sona erdi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
YARIYIL TATİLİ BUGÜN BAŞLIYOR
YARIYIL TATİLİ BUGÜN BAŞLIYOR
Yaklaşık üç buçuk ay süren eğitim-öğretim döneminin ardından öğrenciler bugün karnelerini alarak iki haftalık yarıyıl tatiline başlıyorlar
MÜDÜR İLCİ´DEN YARIYIL TATİLİ TAVSİYESİ
MÜDÜR İLCİ´DEN YARIYIL TATİLİ TAVSİYESİ
Bugün sona erecek olan 2018-2019 eğitim-öğretim yılının birinci dönemi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Muş İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, birinci dönemi dolu dolu geçirdiklerini belirterek, yarıyıl tatiline giren öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulundu.
EĞİTİME 1 GÜNLÜK KAR ENGELİ
EĞİTİME 1 GÜNLÜK KAR ENGELİ
Dünden itibaren etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle muş Valiliği tarafından eğitime bir gün ara verildiği açıklandı.
MÜHENDİSLİK ÖĞRENCİLERİ PROJELERİNİ SERGİLENDİ
MÜHENDİSLİK ÖĞRENCİLERİ PROJELERİNİ SERGİLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Mühendislik Mimarlık Fakültesi, Bilgisayar Mühendisliği bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan projeler ergilendi.
EĞİTİME KAR ENGELİ
EĞİTİME KAR ENGELİ
Muş´ta olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde eğitime bugün ara verildi
ZİRAAT MÜHENDİSLERİ BİTKİ BESLEME VE GÜBRELEME TEKNİKLERİ OTURUMU YAPILDI
ZİRAAT MÜHENDİSLERİ BİTKİ BESLEME VE GÜBRELEME TEKNİKLERİ OTURUMU YAPILDI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Uygulamalı Bilimler Fakültesi (UBF) ve Muş İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğiyle sürdürülen Ziraat Mühendislerine yönelik teknik eğitim programının dördüncü oturumunu yaptı.
MUŞ STEM MERKEZİ AÇILDI
MUŞ STEM MERKEZİ AÇILDI
Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Muş Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Matematik (STEM) Eğitimleri kapsamında kodlama merkezinde öğretmenlerle bir araya gelerek kursun açılışını yaptı
SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ SERTİFİKA TÖRENİ YAPILDI
SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ SERTİFİKA TÖRENİ YAPILDI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sürekli Eğitim Merkezi (SEM) tarafından verilen farklı eğitim programlarını tamamlayan 180 kişinin sertifika töreni, Sabahattin Zaim Konferans Salonunda yapıldı.
MŞÜ´DE BİR ULUSLARARASI SEMPOZYUM DAHA
MŞÜ´DE BİR ULUSLARARASI SEMPOZYUM DAHA
Muş Alparslan Üniversitesi´nde (MŞÜ) "İslâm Düşüncesinde Eleştiri Kültürü ve Tahammül Ahlâkı" konulu uluslararası sempozyum düzenlenecek
DOLAR
5.3142
EURO
6.0386
Muş Durumu

İman iki eşit parçadır. Yarısı sabır,yarısı şükürdür.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu