PROGRAMSIZ VE DÜZENSİZ SU KESİNTİLERİ VATANDAŞI MAĞDUR EDİYOR
Altyapı çalışmaları nedeniyle bitirilmeyen yollar yüzünden caddelerde oluşan toz bulutları yetmezmiş gibi programsız ve düzensiz su kesintileri sebebiyle vatandaşlar mağdur ediliyor.
Tarih: 4.8.2019 12:22:56/ 239okunma / 0yorum

Programsız su kesintileri vatandaşı ve esnafı canından bezdirdi. İyi bir planlamayla parça parça tamamlanacak güzergâh çalışmaları ne yazık ki kötü ve özensiz planlamalar yüzünden gecikerek insanları canından bezdirmiş, mahalle yolarında araç ve yaya gidemez olmuş ve bunlar yetmemiş gibi programsız su kesintileri ile yaşanmaz bir hal almış durumda. Vatandaşlar suyun akmadığını, aktığı zaman ise kirli su geldiğini belirtti. Mağdur durumda kalan mahalleli “yemek yapamıyoruz, bulaşıklarımızı yıkayamıyoruz” dediler.

Havaların ısınması ile caddelerinde ortaya çıkan toz bulutu nedeniyle çocukların, yaşlıların, astım hastalarının sağlıkları olumsuz etkilenmektedir. Çocuklar, park halindeki araçların üzerine yoğunlaşan toza “BENİ YIKA” notları yazarak eğlenir olmuşlar.

“Mağduriyet Su İle Sınırlı Değil”

Altyapı çalışmaları nedeniyle birçok yolun çalışma yapılmak için kazılıp ancak daha sonra yapımı konusunda geç kalınması ve yol yapım çalışmalarının yavaş ilerlemesi yolların kazıldıktan sonra olduğu gibi bırakılması hem sürücüleri, hem de yayaları olumsuz etkiledi. Biri tamamlanmadan bir diğerine geçilmesi vatandaşların tepkisine neden oluyor.

Bozuk yollar nedeniyle büyük sıkıntı yaşandığını ifade eden mahalle sakinlerinden İdris Işık isimli vatandaş, “Yollar mayın tarlası gibi. Asfalt ve diğer altyapı sorunlarımızın bir an önce çözülmesini istiyoruz. Çalışmalarda zarar gören borular nedeniyle programsız su kesintilerinin tekrar tekrar yaşanmamasını istiyoruz. Çalışmaları kontrol eden yetkilileri göreve davet ediyoruz” şeklinde konuştu.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ABD VE İSRAİL´E TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR
ABD VE İSRAİL´E TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR
ABD Başkanı Donald Trump ve İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu tarafından tek taraflı olarak hazırlanan sözde "Yüzyılın Anlaşması" planına tepkiler çığ gibi büyüdü.
SENDİKALARDAN ABD´YE TEPKİ
SENDİKALARDAN ABD´YE TEPKİ
Memur-Sen Konfederasyonu ve Eğitim-Bir-Sen Muş İl Başkanı Mahir Barışan, ABD Başkanı Donald Trump´ın Filistin-İsrail meselesine ´çözüm bulmak´ iddiasıyla ´Yüzyılın Anlaşması´ adıyla açıklanan ve büyük tepki toplayan anlaşmayı protesto etti.
HAC İÇİN 18 BİN KİŞİLİK BOŞ KONTENJAN KAYITLARI BAŞLADI
HAC İÇİN 18 BİN KİŞİLİK BOŞ KONTENJAN KAYITLARI BAŞLADI
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Hac Umre ve Seyahat Acentaları Derneği (HURSAD) Başkanı Diyaeddin Şahin, Hac başvurularında 18 binlik boş kontenjan için kayıtların 30 Ocak itibariyle başladı.
DEPREM BÖLGESİNE MUŞ´TAN YARDIMLAR SÜRÜYOR
DEPREM BÖLGESİNE MUŞ´TAN YARDIMLAR SÜRÜYOR
Muş´ta, Elazığ ve Malatya´daki depremzedeler için başlatılan kampanya kapsamında toplanan yardım malzemeleri, deprem bölgesine gönderildi.
MUŞ TSO, ELAZIĞ VE MALATYA HALKINI YALNIZ BIRAKMADI
MUŞ TSO, ELAZIĞ VE MALATYA HALKINI YALNIZ BIRAKMADI
Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç, Elazığ´da meydana gelen depremden sonra başlattığı yardım kampanyasını Elazığ AFAD Koordinasyon Merkezi´ne göndererek depremzedelerin yaralarının sarılmasına katkı sağladı.
DEPREMİN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
DEPREMİN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
Elazığ ve Malatya´da meydana gelen deprem ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Doç. Dr. Adem Palabıyık, AFAD, UMKE ve diğer arama-kurtarma ekiplerinin bütün yürekleriyle birlikte vermiş olduğu mücadele ve gösterdikleri azim ise hem olay yerindeki hem de ekran karşısındaki bütün vatandaşları duygulandırdığını belirterek takdir edilmesi gerektiğini söyledi
MUŞ VALİLİĞİ VE DAKA PROTOKOL İMZALADI
MUŞ VALİLİĞİ VE DAKA PROTOKOL İMZALADI
Muş Valiliği ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) arasında toplumun dezavantajlı kesimlerinin sosyal ve ekonomik hayata katılımını sağlamak, üretkenlik ve yetenek gelişimini desteklemek amacıyla protokoller imzalandı.
REKTÖR POLAT, IUC TOPLANTISINA KATILDI
REKTÖR POLAT, IUC TOPLANTISINA KATILDI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü ve aynı zamanda Uluslararası Üniversiteler Konseyi (IUC) Doğu Anadolu Bölge Sorumlusu Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, IUC Yönetim Kurulu Toplantısı´na katıldı.
MUŞ ÖZGÜR-DER´DE ARA DÖNEM KAMPI
MUŞ ÖZGÜR-DER´DE ARA DÖNEM KAMPI
Muş Özgür Düşünce ve Eğitim Hakları (Özgür-Der) bünyesinde “Gençlik Geleceğe Koşuyor” temalı kitap kahvede bir grup gençle iki günlük kamp icra edildi
DOLAR
5.9405
EURO
6.5371
Muş Durumu

Sirkenin balı bozması gibi kötü huy da amelleri bozar. Güneşin karı erittiği gibi güzel ahlak da günahları öyle eritir.

Hz.Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu