ÖZGÜR-DER MUŞ TEMSİLCİLİĞİ´NDE YAZ OKULU FİNAL ETKİNLİKLERİ
Özgür-Der Muş temsilciliği yaz boyunca 9 haftalık “Yaz Okulu” faaliyeti yürüttü.
Tarih: 30.9.2019 18:00:52/ 296okunma / 0yorum

Yaz okulu çerçevesinde okuma grupları, tenis ve langırt, futbol ve futsal, münazara, satranç ve mangala, resim ve ahşap boyama kursları düzenledi. Ayrıca her Cuma “Cuma Bayramı” adıyla kız erkek öğrenciler ve hocalarıyla beraber camiide kılınan namazın ardından kitap kahvede öğle yemeği ikram edildi ve Abbas Ataman tarafından sohbet yapıldı.

Anneler için “Çocuk eğitimi, ergen psikolojisi ve mahremiyet” konulu düzenli seminerler verildi. Yaz kurslarının bitiminin ardından piknik ve sertifika programları düzenlendi. Göletli parkta düzenlenen pikniğe kursiyer öğrenciler, anne-babalar ve dernek gönüllüleri katıldı. Oldukça güzel bir atmosferin oluştuğu piknikte öğrenciler birçok oyunlar oynadı ve diyaloglar kurdular. Sertifika programı ise Muş Merkez İ.H.L´nin konferans salonunda gerçekleşti. Asiye Meryem Eker kız öğrenci gruplarının çalışmaları hakkında bilgi vererek öğrencilerin yaz boyunca sosyal faaliyetler ile eğitici vakit geçirerek, boş vakit yerine anlamlı bir tatil yaptıklarına vurgu yaptı.

Sezgin Kartal ise erkek öğrenci gruplarının hem İslami terbiye sınırları içerisinde hem de kendilerine uygun kursları seçerek eğlenmenin yanında disiplinli bir şekilde becerilerinin geliştiğine vurgu yaparak dernek çalışmalarının sürekli bir şekilde devam edeceğini belirtti. Kitap kahvenin kış boyunca haftanın yedi günü açık olduğunu burada belli kurs ve etütler ile programların devam edeceğini ve ücretsiz ikramlarda bulunulacağını ifade etti.

Daha önce Kudüs gezisine katılan Mehlika Eker, Kudüs ve Filistin meselesinin bizim için değerini vurgulayarak gözlemlerini aktardı. Aynı şekilde Somali´ye İHH aracılığı ile giden Sezgin Kartal´da hem içerisinde bulunduğumuz nimetin şükrünü eda etmek ve hem de ümmet bilincini ayakta tutmak için başta Suriye ve Gazze olmak üzere Afrika, Doğu Türkistan ve diğer İslam beldelerine maddi destek ve duaları eksik etmememiz gerektiğini vurgulayarak gözlemlerini aktardı. Okul müdürü Ali Aslan Subaşı´nın da imam hatiplerin önemi, yapılan faaliyetler ve öğrencilerin yönlendirilmesi konusunda kısa bir hoşgeldiniz konuşması yapmasının ardından program sertifika dağıtımı ve ikramlarla sona erdi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
REKTÖR YARDIMCISI KARADAĞ BİNGÖL´DE
REKTÖR YARDIMCISI KARADAĞ BİNGÖL´DE
“Tarım Öğretiminin 174. Yılı” etkinlikleri kapsamında Bingöl Üniversitesi´nde kutlama programı gerçekleştirildi. Bingöl Üniversitesi Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonu´nda gerçekleştirilen programa davetli konuşmacı olarak Muş Alparslan Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ katılım gösterdi.
TULİP MENTÖRLÜK PROGRAMI GERÇEKLEŞTİ
TULİP MENTÖRLÜK PROGRAMI GERÇEKLEŞTİ
İstanbul Aydın Üniversitesi´nin ev sahipliğinde “Türkiye Üniversite Liderlik İyileştirme Programı” (TULİP) gerçekleştirildi. Türkiye´nin çeşitli üniversitelerinde görev yapan kadın akademisyenlerin katılımıyla gerçekleştirilen program kapsamında kadınların liderlik ve yöneticilik basamaklarında görev almasını teşvik etmek amacıyla çalışmalar gerçekleştirildi.
TKDK DESTEĞİYLE MODERN ÇİFTLİK KURDU
TKDK DESTEĞİYLE MODERN ÇİFTLİK KURDU
Sungu beldesinde, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun yüzde 75´lik hibe desteğiyle kurulan çiftlikte 250 büyükbaş hayvan ile çalışmasını sürdürüyor. Çiftlikte modern bir şekilde hayvancılık yapıldığını belirten Sungu Belediye Başkanı Mehmet Salih Gürtürk, bu çiftlikler sayesinde istihdam ve ekonomiye ciddi bir katkı sağlandığını söyledi.
SOĞUK HAVAYI SÜT SATIŞI İLE FIRSATA ÇEVİRDİ
SOĞUK HAVAYI SÜT SATIŞI İLE FIRSATA ÇEVİRDİ
Hava sıcaklığının düştüğü Muş´ta, kahvehanede çay yerine süt tercih ediliyor. Günde 60 ile 70 litre arası süt satışı yapan işletme sahipleri, bu uygulamadan oldukça memnun.
HASTA RUHUMUZ
HASTA RUHUMUZ
Sağlık Eğitimcisi Veysi Bozyel, sağlıklı olmanın bedenen ve ruhen iyi olduğunu belirterek önemli önerilerde bulundu.
PERİYODİK MUAYENE UYARISI YAPILDI
PERİYODİK MUAYENE UYARISI YAPILDI
Muş Valiliği ölçü ve ölçü aletlerinin periyodik muayenesi ile ilgili uyarılarda bulunarak, 28 Şubat tarihinde sürenin tamamlanacağını ve bu tarihe kadar beyannamelerin verilmesi uyarısı yapıldı
FOTOĞRAF SANATÇILARI KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜLERE HAYRAN KALDI
FOTOĞRAF SANATÇILARI KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜLERE HAYRAN KALDI
Muş´ta kar yağışından sonra etkisini iyice gösteren soğuk hava adeta hayatı felç ederken, fotoğraf sanatçıları ise donan Murat Nehri kenarında kartpostallık görüntüleri andıran anları fotoğraf kareleriyle ölümsüzleştirdiler.
MUŞ BELEDİYESİ´NİN PROJELERİ AKILLI ŞEHİRLER VE BELEDİYELER KONGRESİNDE GÖRÜCÜYE ÇIKTI
MUŞ BELEDİYESİ´NİN PROJELERİ AKILLI ŞEHİRLER VE BELEDİYELER KONGRESİNDE GÖRÜCÜYE ÇIKTI
Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı iş birliğinde Türkiye Belediyeler Birliği tarafından ‘Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi´ düzenlendi.
SOKAK HAYVANLARINA YEM VE YİYECEK VERDİLER
SOKAK HAYVANLARINA YEM VE YİYECEK VERDİLER
AK Parti Muş İl Gençlik Kolları Başkanlığı, olumsuz iklim şartlarından dolayı açlıkla karşı karşıya kalan hayvanları unutmadı.
DOLAR
5.8979
EURO
6.5412
Muş Durumu

Sabır, kurtuluşun anahtarıdır.

Mevlana
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu