OTELİMİZ DEVLETİMİZİN HİZMETİNE HAZIR
Muş´ta faaliyet gösteren 4 yıldızlı bir otel işletmesi, korona virüsü ile mücadelede ihtiyaç duyulduğu anda otelin karantina hastanesine dönüştürülmesi için hiçbir karşılık beklemeden hizmete hazır olduklarını açıklayarak örnek davranışta bulundu.
Tarih: 22.3.2020 14:31:44/ 1957okunma / 0yorum

 

Muşlu iş adamı Serdal Özüpak´tan örnek davranış. Yaklaşık 35 milyon TL değerinde 4 yıldızlı otelini korona virüsü tedbirleri kapsamında hiçbir karşılık beklemeden karantina hastanesine dönüştürülmesini istedi.

90 odalı ve 250 kişi kapasiteli birinci sınıf donanımı ile kentte Diyar Paris adı altında hizmet veren 4 yıldızlı otel işletmecisi Serdal Özüpak, ihtiyaç duyulduğunda korona virüsü tedavisi için karantina hastanesine dönüştürülmesi için çağrıda bulundu.

Korona virüsüyle mücadele kapsamında devlete otelini hizmet verilmesi için destek vermek isteyen işadamı Özüpak, herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerektiğini söyledi.

“YETER Kİ HALKIMIZA VE DEVLETİMİZE BİR FAYDAMIZ OLSUN. VE İNŞALLAH DA BİZ BUNUN ÜSTESİNDEN GELİRİZ”

‘İhtiyaç duyulduğu anda devletimizin hizmetindedir´ diye ifade eden İşadamı Özüpak, “Malumunuz bütün dünyada yayılan bir virüs salgını var. Ülkemizde de görülmeye başlandı ve bunun önlemini karantina altına zaten almış. Biz vatandaş olarak da elimizden geldiği kadar devletimizin yanında olup, destek verip daha da çoğalmaması için inşallah elimizden geleni yapıp bunun üstesinden de geleceğimizden hiçbir şüphemiz yok. Bizde devletimize destek vermek için şuan Muş´ta bulunan 90 odalı bir otelimiz var, 250 kişi kapasitede. Devletimiz ihtiyaç duyduğu halde halkımızın sağlığı için her zaman anahtarını verip arkamızı dönebiliriz. Yeter ki halkımıza ve devletimize bir faydamız olsun. Ve inşallah da biz bunun üstesinden geliriz. Bu virüs denilen belayı biran önce çözümünü bulup ve sağlık için elimizden gelen her şeye hazırız. Bizim elimizden de bu geliyor. Bir otelimiz var inşallah ihtiyaç duyulmaz, ihtiyaç duyulduğu takdirde de bu devletimizin hizmetindedir. Bunu söylemek istiyoruz” dedi.

“DEVLETİMİZ ÇOK HASSAS DAVRANIYOR VE BİZDE BUNA UYMALIYIZ”

Devletin gerekli tüm tedbirleri almasının son derece sevindirici olduğunu kaydeden Özüpak, “Gerekmesi halinde otelimizi Muş Valiliğimiz ve İl Sağlık müdürlüğümüzün emirlerinde hizmete sunmaya hazırız. Zor günler geçirdiğimiz bu Günlerde toplum olarak Devletimize destek olmak için hepimiz üzerimize düşeni yerine getirmeliyiz. Dileğimiz Korona illetinin bir an evvel insanlık üzerindeki etkisini kaybetmesinden yanadır.  Süreç endişe vermeye devam ettiği gibi Devletimizin almış olduğu tedbirleri de takdir ediyor, bize düşen görev ve ihtiyaçların tamamında vatandaşlık olgusu ile hareket ederek otelimizi sağlık alanında belirtilen süreye kadar tahsisi sağlayabiliriz. Hiçbir karşılık beklemeden almış olduğumuz bu kararımızdaki duruşumuzun toplum sağlığı açısından ne denli bir öneme sahip olduğumuzun bilincindeyiz. İlk günden bu zamana kadar ülke vatandaşlarımızın sağlıklı toplum olma yolundaki mücadelesinde karar ve yetki mercilerimizi, başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm hükümet yetkililerimizi, İl Mülki İdarecilerimizi ve Kamu kurum yetkililerimizi hassasiyetlerinden ötürü teşekkür ediyor takdirlerimizi sunuyoruz” diye konuştu.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MUŞ´TA 3 KÖY KARANTİNA ALTINA ALINDI
MUŞ´TA 3 KÖY KARANTİNA ALTINA ALINDI
Muş´ta yeni tip korona virüs (KOVİD-19) pozitif vaka çıkması nedeniyle 3 köyü karantina altına alındı.
YÜCE: KANSERE KARŞI BİLİNÇLİ OLMALIYIZ
YÜCE: KANSERE KARŞI BİLİNÇLİ OLMALIYIZ
Genç Birikim Derneği ve Onkoloji Hastaları Yardımlaşma ve Sevgi Derneği (ONKO SEV) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Yüce, kanserle mücadeleye dikkat çekerek tıp dünyasının belirlediği alan dışında, dört ana eksen etrafında mücadeleyi ele almanın mümkün olduğunu söyledi.
BİYOLOJİK KÖKENLİ AFETLER-2
BİYOLOJİK KÖKENLİ AFETLER-2
Koronavirüs ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak biyolojik kökenli afetlerden örnekler veren Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Afet Yönetim, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi İskender Dölek, salgın hastalıkların çok boyutlu olaylar olduğunu söyledi.
DENETİMLER SIKLAŞTIRDI
DENETİMLER SIKLAŞTIRDI
Koronavirüs ile mücadele kapsamında Muş Belediyesi tüm ekipleri ile çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bazı ekipler kent genelinde temizlik, yıkama ve dezenfekte çalışmalarını yürütürken Zabıta Müdürlüğü´ne bağlı ekipler de işletmelerin alması gereken tedbirleri kontrol etmek için denetimlerini sürdürüyor.
GİRİŞ VE ÇIKIŞ YAPAN YOLCULARA KORONA TARAMASI
GİRİŞ VE ÇIKIŞ YAPAN YOLCULARA KORONA TARAMASI
Muş İl Sağlık Müdürlüğü tarafından polis uygulama noktalarında görevlendirilen sağlık personelleri, şehir giriş ve çıkışlarında koronavirüs taraması yaptı.
ECZANEDE KORONAVİRÜSE KARŞI NAYLONLU ÖNLEM
ECZANEDE KORONAVİRÜSE KARŞI NAYLONLU ÖNLEM
Muş´ta bir eczane koronavirüs nedeniyle müşterileri ile arasına şeffaf naylon branda çekti. Naylondan oluşturulan korunma sistemini olumlu bulan müşteriler, herkesin önlem almasını istedi.
MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK´TEN "EVDE KAL" ÇAĞRISI
MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK´TEN "EVDE KAL" ÇAĞRISI
AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele tedbirleri kapsamında "evde kal" çağrısına destek verdi
BİYOLOJİK KÖKENLİ AFETLER
BİYOLOJİK KÖKENLİ AFETLER
Muş Alparslan Üniversitesi, (MŞÜ) Afet Yönetim, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi İskender Dölek, korona virüs ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak biyolojik kökenli afetlerden örnekler verdi.
İŞKUR KAMU İŞÇİ ALIMLARINDA DİJİTAL ORTAMINDA GERÇEKLEŞECEK
İŞKUR KAMU İŞÇİ ALIMLARINDA DİJİTAL ORTAMINDA GERÇEKLEŞECEK
Sağlık Bakanlığı 14 bin daimi işçi sağlık personelinin alımını İŞKUR üzerinden tamamen dijital ortamda gerçekleştirilecek. İŞKUR Muş İl Müdürü Mehmet Emin Taylan, alımlarla ilgili açıklamalarda bulundu.
DOLAR
6.6903
EURO
7.2279
Muş Durumu

Ahirette seni kurtaracak bir eserin olmadığı takdirde fani dünyada bıraktığın eserlere kıymet verme.

BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu