ÖRNEK BİR BAŞARIYA İMZA ATTILAR
Açtıkları kurstan aldıkları ücreti öğrencileri yararına harcadılar. Halk Eğitim merkezinde kurs açarak BESYO ve POMEM´e 51 öğrencinin yerleşmesini sağladılar. Üniversiteyi bitirdikten sonra halen atama bekleyen Elvan Alkan ve Mücahit Altın adlı iki genç eğitmen, maddi durumu yetersiz olan öğrenciler yararına Halk Eğitimde özel kurs açtılar.
Tarih: 16.9.2018 13:59:31/ 315okunma / 0yorum

Kurslar sayesinde ülke geneli Beden Eğitimi Yüksekokulları BESYO ve Polis Meslek Yüksek okulları POMEM´e üstün başarı göstererek BESYO´ya, 42 POMEM´e 9 ´da olmak üzere 51 Muşlu öğrencinin yerleşmesini sağladılar. Halk Eğitim kurslarının toplum yararına sağladığı faydaların en belirgin örneği olarak karşımıza çıkan özel eğitim kurslarında Muşlu gençlerin gelecekleri kurtuluyor.

2016 Elazığ Fırat Üniversitesi Antrenörlük, Beden Eğitimi Öğretmenliği mezunu Elvan Alkan´ın yanı sıra Karaman Üniversitesi Spor Yöneticiliği mezunu Mücahit Altın henüz atama beklerken, ataması yapılan sayısız eğitimciye örnek nitelikte başarı kaydederek girişimci yapılarıyla göz doldurup takdir topladılar.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Vedat Büyükduman´ın da özveriyle sunmuş olduğu olanaklar sonucunda eğitmenler Elvan Alkan ile Mücahit Altın çalışmalarının ardından örnek bir başarıya imza attılar. Öğrenciler ceplerinden herhangi bir ödeme yapmadan Halk Eğitim merkezinin sağlamış olduğu imkanlardan örnek eğitmenler vasıtasıyla faydalanabiliyor. BESYO ve POMEM´e 51 öğrencinin yerleşmesini sağlayan Halk Eğitim merkezi kurs hocaları Mücahit Altın şuan vatani görevini yapmaktayken, diğer eğitmen Elvan Alkan bu yılda kaldığı yerden devam edeceğini söyledi.

Eğitim çalışmaları, kurs açma süreci, öğrencilere ulaşabilme güçlüğü ve çeşitli imkansızlıklara rağmen üstün başarı örneği sergilemesinin yanı sıra  bu yılda kaldığım yerden devam diyen Elvan Alkan adlı eğitmen  BESYO ve POMEM´e yerleşen öğrencilerine eğitim hayatlarında başarılar diliyorum dedi.

EMEK SUNANLARA TEŞEKKÜR

Yeni dönem kurslarına yönelik kısa bir sürede çalışmalarına hız kazandıracağını belirten örnek eğitmen BESYO mezunu Elvan Alkan süreçte kendilerine yardımda bulunan "Başta Halk Eğitim Merkezi Müdürü Vedat Beyazduman´a, Gençlik ve Spor İl Müdürü Hamdullah Kardaş´a, öğrencilere spor ayakkabı katkısıyla Muş Belediye Başkanı Feyat Asya´ya, il dışı Ordu ziyaretlerinde barınma ve çeşitli ihtiyaçlarına destek olan şuan Ordu Valisi olan Muş eski Valisi Seddar Yavuz´a sunmuş oldukları katkı ve desteklerden ötürü teşekkürlerimi sunuyorum"dedi. "

ALKAN, "HAYALLERE UZANAN YOLU ANLATTI"

Öğrencilerin aileleri tarafından beceri ve ilgi alanlarının dışında bölümlere zorlandığını, bununda yanlış bir yöntem olduğunu ailelerin buna dikkat etmesi gerektiğini belirten BESYO Mezunu Halk Eğitim merkezi özel kurs eğitmeni, Elvan Alkan, azmin ve başarının timsali olarak karşımıza çıkarken, eğitim ve kazanım süreçlerine dair düşüncelerini şöyle ifade etti.

"BESYO hazırlık kurslarımızda ilk günlerde çok güçlük çektik. Öğrencilerimizin kendilerine olan güvensizliğini kırmak bizler için çok zor oldu. Bunu başardık. Zoru başardık. İstenildiği vakit yapılmayacak ulaşılmayacak hiçbir sonuç yoktur. Yeter ki inanın ve kendinize güvenin. Neler sunmak istediğinizi karşılıksız bir şekilde sunmak isteyin. Ben de bu yollardan geçen biri olarak bir öğrencinin maddi durumu ve bunun yanı sıra ailelerin öğrencilere üniversite okuyan öğrencilere yönelik desteklerinin ne olduğunu biliyorum. Bende kendimden üniversite dönemlerimde almış olduğum eğitimlerden yola çıkarak Halk Eğitime özel kurslar için müracaat ettim. Kabul görüldü. Ücretsiz kurslar vermeye başladık. Eğitim sürecimiz bitti. Ve sıra yetenek sınavlarına geldi. Öğrencilerimizde bizim eğitim bakımından vermiş olduklarımızı sınavlarda başarılı bir şekilde hayata geçirdi ve hayal ettikleri üniversitelere yerleştiler. Bu kardeşlerimizle yine kendimizden katarak hiçbirinden maddi bağlamda bir beklenti içinde olmadan il dışındaki okullara yerleştirilmelerini sağlamak üzere abilik ablalık ettik. Birlikte başka illere gidip kayıtlarını yaptırdık, barınma ihtiyaçlarını giderdik. Halk Eğitim merkezimizden almış olduğumuz kurs ücretlerinin büyük bir bölümünü yine bu öğrencilerimiz yararına sunduk. Yer yer maddi desteklerde bulunduk. Ev ihtiyaçlarını karşıladık.

Öğrencilerimizle şehir şehir gezdik.

Buradaki eğitim dönemlerimizde Karşıyaka daki spor tesislerini kullandık. Öğrencilerimiz kışın Şubat ayında bile kurslarına devam ettiler. Devam eden öğrencilerin tamamı kazandı. İlk başta bir kız öğrencimiz zorlandığını yapamayacağını söylediği anlar oldu. Ücretsiz kurslarımız devam ediyor. BESYO´da yerleştirdiğimiz 42 öğrencimizin yanı sıra 9 öğrenci mizinde POMEM´i kazanmasını sağladık. Eğitimlerimiz öncesinde neler mi yaptık? Velilere giderek anlattık, evlerini ziyaret ettik çocuğundaki becerinin bu olduğunu ancak bu alanda başarılı olabileceğini beyan ettik. Çabalarımız sonucunda gerekli müsaadeleri aldık ve sonunda gülen taraf biz olduk. Kötü arkadaşlıkları olan öğrencilerimiz vardı onlarında çevrelerinden kopmalarına yardımcı olduk. Ben başaramam diyen kız öğrencilerimiz vardı onların hayallerine basamak olduk ve kazanmalarını yerleştirmelerini sağladık. Amaca giden yolda ilk günden bu zamana bizleri yalnız bırakmayarak desteklerini esirgemeyen değerli büyüklerimize kendim ve şuan askerde olan kurs öğretmeni  arkadaşım Mücahit Altın ve öğrencilerim adına şükran ve minnet duygularımı ifade etmek istiyorum "
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ÖRNEK BAŞARIYA İMZA ATTILAR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
GENÇLİK LİDERLERİ ÖĞRENCİLERİ SPORA TEŞVİK EDİYOR
GENÇLİK LİDERLERİ ÖĞRENCİLERİ SPORA TEŞVİK EDİYOR
Muş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezlerinde görevli Gençlik liderleri, Gençlik ve Spor Bakanlığının hayata geçirdiği proje ve faaliyetlerin tanıtımını yapmak için okullarda bilgilendirme afişleri astı.
MİLLİ GURURUMUZ AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU
MİLLİ GURURUMUZ AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU
Türkiye Atletizm Kros Milli Takımıyla, Avrupa Şampiyonasında piste çıkan İlimiz Milli Atleti Emine Akbingöl büyük başarı elde etti
“KIŞ GELİŞİM EĞİTİMİ” 16-22 ŞUBAT´TA MUŞ´TA YAPILIYOR"
“KIŞ GELİŞİM EĞİTİMİ” 16-22 ŞUBAT´TA MUŞ´TA YAPILIYOR"
Türkiye Dağcılık Federasyonu Muş İl Temsilcisi Ve Muş Dağcılık Arama ve Kurtarma İhtisas Kulübü MUDOSK Başkanı Mehmet Çağlayan, "Türkiye Dağcılık Federasyonu 2019 yılı Faaliyet Programında yer alan “Kış Gelişim Eğitimi” 16-22 Şubat 2019 tarihinde ilimizde gerçekleştirilecektir" dedi.
MENDERES SPOR EVİNDE FARKLI KAZANDI 4-0
MENDERES SPOR EVİNDE FARKLI KAZANDI 4-0
Lige verilen aranın ardından sezon hazırlıklarını tamamlayan Menderes spor ikinci yarının ilk maçında Bingöl temsilcisini 4-0 gibi bir skorla yenmeyi başardı.
LALEZAR SPOR PLAYOFF´U NERDEYSE GARANTİLEDİ
LALEZAR SPOR PLAYOFF´U NERDEYSE GARANTİLEDİ
Türkiye Voleybol Federasyonu 2. Lig´inde mücadele eden Muş Lalezar Spor takımı Muş Atatürk Spor Salonunda Hakkâri Sportif Faaliyetler Spor takımını ağırladı.
MŞÜ´DE 2. AVRASYA SPOR BİLİMLERİ KONGRESİ
MŞÜ´DE 2. AVRASYA SPOR BİLİMLERİ KONGRESİ
Muş Alparslan Üniversitesinin ev sahipliğinde 2-5 Mayıs 2019 tarihleri arsında 2. Avrasya Spor Bilimleri Kongresi düzenlenecek.
MUŞ İLDER´DEN GELENEKSEL HALI SAHA TURNUVASI
MUŞ İLDER´DEN GELENEKSEL HALI SAHA TURNUVASI
MUŞ İLDER´in düzenlediği 7. Geleneksel Halı Saha Futbol Turnuvası´nda NETTECH SPOR şampiyon oldu. Turnuvada Lale Gençlik ikincilik, Tuaç Dekorasyon üçüncülük, Yoncalılar Derneği de centilmenlik kupalarını aldı.
VALİ GÜNDÜZÖZ, DERECEYE GİREN SPORCULARI ÖDÜLLENDİRDİ
VALİ GÜNDÜZÖZ, DERECEYE GİREN SPORCULARI ÖDÜLLENDİRDİ
Muş Valisi İlker Gündüzöz, Avrupa Kros Şampiyonası´ndan dereceyle dönen Emine Akbingöl ve Derya Kunur´u altınla ödüllendirdi
MUŞ´TA DERBİ HEYECANI
MUŞ´TA DERBİ HEYECANI
Ezeli rakipler bu hafta sonu karşı karşıya geliyor. BAL Ligi 1. Grupta yer alan il temsilcimiz Muş Menderes Spor aynı grupta yer alan komşu il takımımız Bitlis Özgüzeldere spor ile karşılaşıyor. Maç Pazar günü saat 13:00´da. İl temsilcimiz 7 puanla 11. Sırada, Bitlis Özgüzeldere spor ise 16 puanla 11.sırada yer alıyor.
DOLAR
5.2964
EURO
6.0072
Muş Durumu

Düşmanlarınızın en kuvvetlisi içinizdedir.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu