ÖRNEK BİR BAŞARIYA İMZA ATTILAR
Açtıkları kurstan aldıkları ücreti öğrencileri yararına harcadılar. Halk Eğitim merkezinde kurs açarak BESYO ve POMEM´e 51 öğrencinin yerleşmesini sağladılar. Üniversiteyi bitirdikten sonra halen atama bekleyen Elvan Alkan ve Mücahit Altın adlı iki genç eğitmen, maddi durumu yetersiz olan öğrenciler yararına Halk Eğitimde özel kurs açtılar.
Tarih: 16.9.2018 13:59:31/ 189okunma / 0yorum

Kurslar sayesinde ülke geneli Beden Eğitimi Yüksekokulları BESYO ve Polis Meslek Yüksek okulları POMEM´e üstün başarı göstererek BESYO´ya, 42 POMEM´e 9 ´da olmak üzere 51 Muşlu öğrencinin yerleşmesini sağladılar. Halk Eğitim kurslarının toplum yararına sağladığı faydaların en belirgin örneği olarak karşımıza çıkan özel eğitim kurslarında Muşlu gençlerin gelecekleri kurtuluyor.

2016 Elazığ Fırat Üniversitesi Antrenörlük, Beden Eğitimi Öğretmenliği mezunu Elvan Alkan´ın yanı sıra Karaman Üniversitesi Spor Yöneticiliği mezunu Mücahit Altın henüz atama beklerken, ataması yapılan sayısız eğitimciye örnek nitelikte başarı kaydederek girişimci yapılarıyla göz doldurup takdir topladılar.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Vedat Büyükduman´ın da özveriyle sunmuş olduğu olanaklar sonucunda eğitmenler Elvan Alkan ile Mücahit Altın çalışmalarının ardından örnek bir başarıya imza attılar. Öğrenciler ceplerinden herhangi bir ödeme yapmadan Halk Eğitim merkezinin sağlamış olduğu imkanlardan örnek eğitmenler vasıtasıyla faydalanabiliyor. BESYO ve POMEM´e 51 öğrencinin yerleşmesini sağlayan Halk Eğitim merkezi kurs hocaları Mücahit Altın şuan vatani görevini yapmaktayken, diğer eğitmen Elvan Alkan bu yılda kaldığı yerden devam edeceğini söyledi.

Eğitim çalışmaları, kurs açma süreci, öğrencilere ulaşabilme güçlüğü ve çeşitli imkansızlıklara rağmen üstün başarı örneği sergilemesinin yanı sıra  bu yılda kaldığım yerden devam diyen Elvan Alkan adlı eğitmen  BESYO ve POMEM´e yerleşen öğrencilerine eğitim hayatlarında başarılar diliyorum dedi.

EMEK SUNANLARA TEŞEKKÜR

Yeni dönem kurslarına yönelik kısa bir sürede çalışmalarına hız kazandıracağını belirten örnek eğitmen BESYO mezunu Elvan Alkan süreçte kendilerine yardımda bulunan "Başta Halk Eğitim Merkezi Müdürü Vedat Beyazduman´a, Gençlik ve Spor İl Müdürü Hamdullah Kardaş´a, öğrencilere spor ayakkabı katkısıyla Muş Belediye Başkanı Feyat Asya´ya, il dışı Ordu ziyaretlerinde barınma ve çeşitli ihtiyaçlarına destek olan şuan Ordu Valisi olan Muş eski Valisi Seddar Yavuz´a sunmuş oldukları katkı ve desteklerden ötürü teşekkürlerimi sunuyorum"dedi. "

ALKAN, "HAYALLERE UZANAN YOLU ANLATTI"

Öğrencilerin aileleri tarafından beceri ve ilgi alanlarının dışında bölümlere zorlandığını, bununda yanlış bir yöntem olduğunu ailelerin buna dikkat etmesi gerektiğini belirten BESYO Mezunu Halk Eğitim merkezi özel kurs eğitmeni, Elvan Alkan, azmin ve başarının timsali olarak karşımıza çıkarken, eğitim ve kazanım süreçlerine dair düşüncelerini şöyle ifade etti.

"BESYO hazırlık kurslarımızda ilk günlerde çok güçlük çektik. Öğrencilerimizin kendilerine olan güvensizliğini kırmak bizler için çok zor oldu. Bunu başardık. Zoru başardık. İstenildiği vakit yapılmayacak ulaşılmayacak hiçbir sonuç yoktur. Yeter ki inanın ve kendinize güvenin. Neler sunmak istediğinizi karşılıksız bir şekilde sunmak isteyin. Ben de bu yollardan geçen biri olarak bir öğrencinin maddi durumu ve bunun yanı sıra ailelerin öğrencilere üniversite okuyan öğrencilere yönelik desteklerinin ne olduğunu biliyorum. Bende kendimden üniversite dönemlerimde almış olduğum eğitimlerden yola çıkarak Halk Eğitime özel kurslar için müracaat ettim. Kabul görüldü. Ücretsiz kurslar vermeye başladık. Eğitim sürecimiz bitti. Ve sıra yetenek sınavlarına geldi. Öğrencilerimizde bizim eğitim bakımından vermiş olduklarımızı sınavlarda başarılı bir şekilde hayata geçirdi ve hayal ettikleri üniversitelere yerleştiler. Bu kardeşlerimizle yine kendimizden katarak hiçbirinden maddi bağlamda bir beklenti içinde olmadan il dışındaki okullara yerleştirilmelerini sağlamak üzere abilik ablalık ettik. Birlikte başka illere gidip kayıtlarını yaptırdık, barınma ihtiyaçlarını giderdik. Halk Eğitim merkezimizden almış olduğumuz kurs ücretlerinin büyük bir bölümünü yine bu öğrencilerimiz yararına sunduk. Yer yer maddi desteklerde bulunduk. Ev ihtiyaçlarını karşıladık.

Öğrencilerimizle şehir şehir gezdik.

Buradaki eğitim dönemlerimizde Karşıyaka daki spor tesislerini kullandık. Öğrencilerimiz kışın Şubat ayında bile kurslarına devam ettiler. Devam eden öğrencilerin tamamı kazandı. İlk başta bir kız öğrencimiz zorlandığını yapamayacağını söylediği anlar oldu. Ücretsiz kurslarımız devam ediyor. BESYO´da yerleştirdiğimiz 42 öğrencimizin yanı sıra 9 öğrenci mizinde POMEM´i kazanmasını sağladık. Eğitimlerimiz öncesinde neler mi yaptık? Velilere giderek anlattık, evlerini ziyaret ettik çocuğundaki becerinin bu olduğunu ancak bu alanda başarılı olabileceğini beyan ettik. Çabalarımız sonucunda gerekli müsaadeleri aldık ve sonunda gülen taraf biz olduk. Kötü arkadaşlıkları olan öğrencilerimiz vardı onlarında çevrelerinden kopmalarına yardımcı olduk. Ben başaramam diyen kız öğrencilerimiz vardı onların hayallerine basamak olduk ve kazanmalarını yerleştirmelerini sağladık. Amaca giden yolda ilk günden bu zamana bizleri yalnız bırakmayarak desteklerini esirgemeyen değerli büyüklerimize kendim ve şuan askerde olan kurs öğretmeni  arkadaşım Mücahit Altın ve öğrencilerim adına şükran ve minnet duygularımı ifade etmek istiyorum "
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ÖRNEK BAŞARIYA İMZA ATTILAR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MUŞ´TA DERBİ HEYECANI
MUŞ´TA DERBİ HEYECANI
Ezeli rakipler bu hafta sonu karşı karşıya geliyor. BAL Ligi 1. Grupta yer alan il temsilcimiz Muş Menderes Spor aynı grupta yer alan komşu il takımımız Bitlis Özgüzeldere spor ile karşılaşıyor. Maç Pazar günü saat 13:00´da. İl temsilcimiz 7 puanla 11. Sırada, Bitlis Özgüzeldere spor ise 16 puanla 11.sırada yer alıyor.
UĞURLU ÖĞRENCİLERDEN BİR BAŞARI DAHA!
UĞURLU ÖĞRENCİLERDEN BİR BAŞARI DAHA!
2018-2019 Eğitim Öğretim yılı okul sporları kapsamında Muş Yeni Spor Salonunda yapılan Liseler Arası Masa Tenisi il seçmesinde Genç Erkekler Kategorisinde Muş Uğur Lisesi öğrencileri takım olarak il Birincisi oldu
ÜNİVERSİTEDEN ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÖĞRENCİLERE SPORTİF DESTEK
ÜNİVERSİTEDEN ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÖĞRENCİLERE SPORTİF DESTEK
Muş Alparslan Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Bölümü, 2. Sınıf öğrencileri, “Topluma Hizmet Uygulamaları” dersi kapsamında, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Muş Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen Mobil Gençlik Organizasyonuna katıldı.
ÖĞRENCİLER SU SPORLARI ŞENLİĞİNDE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ
ÖĞRENCİLER SU SPORLARI ŞENLİĞİNDE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Öğrencileri Murat Köprüsü´nde rafting ve kano heyecanı yaşadı.
YETİŞTİRME YURDU MEZUNLARI DERNEĞİNDEN "KİMSESİZİN KİMSESİ OLALIM" PROJESİ
YETİŞTİRME YURDU MEZUNLARI DERNEĞİNDEN "KİMSESİZİN KİMSESİ OLALIM" PROJESİ
Kalkınma Bakanlığı ve Muş Valiliği tarafından geçerlilik kazanan ve Muş Yetiştirme Yurdu Mezunları Derneği tarafından yürütülmekte olan "Kimsesizin Kimsesi Olalım" projesi kapsamında Balıkesir, Çanakkale ve İstanbul illerine geziler düzenlendi.
BESYO 2020 HEDEFLERİNE KARARLI ADIMLARLA İLERLİYOR
BESYO 2020 HEDEFLERİNE KARARLI ADIMLARLA İLERLİYOR
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulumuzun (BESYO), 2020´de Spor Bilimleri Fakültesine dönüşmesi hedefine yönelik çalışmalar kapsamında, geçen yıl aktif hâle geçirilen Engellilerde Egzersiz ve Spor Eğitimi Anabilim Dalının kurulmasına onay alındı ve Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Tezsiz Yüksek Lisans Programının açılması için müracaat edildi.
MUŞLU SPORSEVERLERE DESTEK ÇAĞRISI
MUŞLU SPORSEVERLERE DESTEK ÇAĞRISI
Menderes spor kulübünden takıma destek çağrısı. 12 Bingöl spor ile oynadığı maçta 1 puanla dönen il temsilcimizin kulüp yönetimi tarafından hafta sonu Diyarbakır Yol spor ile oynanacak maç öncesi Muşlu sporseverlere takıma destek çağrısı yapıldı. Menderes spor kulübü başkanı Maşallah Kandemir Genç ve hedefleri olan futbolculardan oluşan bir takım kurduklarını belirtirken, başarısı için zamana ihtiyaç duyduklarını söyledi.
MUŞ´TAKİ HAKEMLERDEN 2024 MESAJI
MUŞ´TAKİ HAKEMLERDEN 2024 MESAJI
Muş ili hakemleri ve gözlemcileri 2018-2019 Futbol Sezonuna merhaba dedi. Şehir stadyumundan düzenlenen törende, 27 Eylül´de açıklanacak olan 2024 Avrupa Futbol Şampiyonasına ülkemizin ev sahipliği yapması bakımından pankart açarak seslerini duyurmaya çalıştılar.
AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE MALZEME DAĞITIMI YAPILDI
AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE MALZEME DAĞITIMI YAPILDI
Muş´ta faaliyet gösteren Amatör Spor Kulüplerine, Gençlik ve Spor Müdürlüğüne bağlı Kapalı Spor Salonunda malzeme dağıtımı yapıldı.
DOLAR
5.2810
EURO
6.0289
Muş Durumu

Bu dünya çalışma yeridir. Ücret alınacak yer, ahirettir.

İMAM-I RABBANİ (R.A)
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu