OKUL MÜDÜRLERİNE SEMİNER VERİLDİ
Uzman Psikolog Eğitim Uzmanı Özkan Şenol, okul müdürlerine yönelik seminer vererek eğitimin daha başarılı noktalarla buluşturulması bakımından atılacak adımların kontrollü ve bilinçli biçimde olması gerektiğini söyledi.
Tarih: 12.9.2019 16:53:14/ 255okunma / 0yorum

Uzman Psikolog Özkan Şenol´dan okul müdürlerine yönelik seminer verdi. Öğretmenevi Konferans Salonu´nda düzenlenen seminerde konuşan Uzman Psikolog Eğitim Uzmanı Özkan Şenol, katılımcı okul müdürlerine eğitimin daha başarılı noktalarla buluşturulması bakımından atılacak adımların kontrollü ve bilinçli biçimde atılması gerektiğini ifade etti.

Şenol, insanlar gerçeklerden uzaklaştıkça gerçekleri söyleyenlerden o kadar nefret edildiğine dikkat çekerek, saygının olmazsa olmazların başında yer aldığını, bazı olumsuzlukların saygınlığı yitirdiğini anlatımlarına sunmuş olduğu örneklerle açıklık getirirken düzenlediği seminerde ayakta alkışlanan isim oldu.

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Öğretmen evi konferans salonunda düzenlenen etkinlikte Uzman Psikolog ve Eğitim Uzmanı Özkan Şenol, il geneli okullarda eğitim sunan okul müdürlerine, saygı, fedakarlık, ahbap çavuş ilişkileri, saygınlık, makam denilen şey, bırakılan iz, yüz yüze eleştiri, istikrar, doluluk, konuşma uslübü, sakin davranma, aksi durumlar vs. bunun yanı sıra çocuk yetiştirmede anne ve babanın yaptığı yanlışlar, aile yapıları, çocuğun dersleri ile ilgili yaşadığı sorunlar ve bunların çözüm yöntemleri, motivasyon eksikliği, dikkat dağınıklığı, sınav stresi ve kaygı yenme, ödev yapmama, ısrarla ödevden kaçma, okul-ebeveyn iletişiminin önemi, çocuğun derslerine yardımcı olabilme ve sınavlara başarılı hazırlık konularına ilişkin seminer verdi.

´Farkında mısınız?´ temalı seminerde sayısız konuya temas ederek katılımcıların ilgili konularda bilinçlenmesini sağlamak isteyen Uzman Psikolog Özkan Şenol, anlatımlarında ayrıca aile içi iletişim, öfke yönetimi, stres ve başa çıkma yolları, sorun çözme, karar verme teknikleri, pratik düşünme becerisi konularına değindi.

UZMAN PSİKOLOG ÖZKAN ŞENOL KİMDİR?

1976 Sivas doğumludur. Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesinde tamamladıktan sonra klinik alanda master yapmıştır.12 yıldır bu alanda görev yapmaktadır. 3 yıl oyunculuk ve 4 yıl yönetmenlik yapmıştır. Yaklaşık 2 Bin 220 seminer vermiştir.

Çocuk-ergen-yetişkin psikolojisi, ebeveyn eğitimleri, doktor, hemşire ve hasta bakıcı eğitimleri, emniyet mensuplarına yönelik eğitimleri halen devam etmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen yetiştirme tarafından illerde görevlendirilen Özkan Şenol, illerde idareci, öğretmen, veli ve öğrenci seminerlerini vermektedir.

Adını psikolojinin üç temel öğesi olan duygu, düşünce ve davranıştan alan, bu üç temel öğenin geliştirilmesi ve eğitilmesi merkezi olarak adlandırılan 3GEM DANIŞMANLIK merkezinin kurucusudur. ve halen Bakırköy Zuhuratbaba´da kendi danışmanlık merkezinde, çocuk-ergen-yetişkin üzerine bireysel görüşmeler ve grup eğitimleri vermektedir.´ Farkında mısınız?´ adlı çocuk ergen kitabı vardır.

Seminere İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, Milli Eğitim müdür yardımcısı ve şube müdürlerinin yanı sıra il geneli eğitim kurumlarındaki okul müdür ve müdür yardımcıları katıldı.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: OKUL MÜDÜRLERİNE SEMİNER VERİLDİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
GAZİ MUHARREM ÇELİK, BABA OCAĞI MUŞ´A GÖNDERİLDİ
GAZİ MUHARREM ÇELİK, BABA OCAĞI MUŞ´A GÖNDERİLDİ
Türk Silahlı Kuvvetleri´nin Fırat´ın doğusunda başlattığı Barış Pınarı Harekatı´nda görevli Uzman Çavuş Muharrem Çelik, PYD/PKK´lı teröristlerle girilen çatışmada bacağından yaralandı. Sol bacağında sinirlerin bulunduğu bölgeye isabet eden kurşun, felç tehlikesine karşı doktorlar tarafından çıkarılmadı.
ASYA, RADYO PROGRAMINDA HİZMETLERİNİ ANLATTI
ASYA, RADYO PROGRAMINDA HİZMETLERİNİ ANLATTI
Belediye Başkanı Feyat Asya, TRT Erzurum Radyosu canlı yayınına telefonla bağlanarak ‘4 Mevsim Muş´ konulu fotoğraf yarışması ve belediye hizmetleri hakkında bilgi verdi
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN YAYLA HATIRLATMASI “BİR PİRİNÇ TANESİ BİLE BIRAKMAYIN”
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN YAYLA HATIRLATMASI “BİR PİRİNÇ TANESİ BİLE BIRAKMAYIN”
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz, havaların soğuması ile birlikte yaylacıların dönüş yolculuğunu hatırlatarak yaşam malzemesi bırakılmaması uyarısında bulundu. “Orada bir pirinç tanesi bile bizim Muşlu hemşehrilerimiz inanıyorum ki bırakmayacaklar” diye ifade eden Vali Gündüzöz, “Dönerken orada stokladıkları erzakları bırakmamaları lazım. Eğer bu erzakları yanlarında indirmezlerse terör örgütlerine bir lojistik destek sağlamış olurlar. Hain terör örgütü buradan beslenir. Onun için herkes aynı hassasiyeti yapacak” dedi
KADINLAR, KURSLARLA SOSYALLEŞİYOR
KADINLAR, KURSLARLA SOSYALLEŞİYOR
Muş´ta, ev hanımları ve genç kızlar, açılan ahşap boyama kursu ile eskimiş, yıpranmış ahşap eşyaları ya da hiç el değmemiş ham malzemeleri özenle yeniden boyayarak birer sanat eseri haline getiriyor
BAŞKAN ASYA: “PARK VE YEŞİL ALANLARIMIZI KORUYALIM”
BAŞKAN ASYA: “PARK VE YEŞİL ALANLARIMIZI KORUYALIM”
Son 5 yıl içinde Muş´a çok sayıda park kazandırdıklarını söyleyen Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, “İnsanlarımızın güzel vakit geçirmesi için hizmete açtığımız park ve yeşil alanları hep birlikte koruyalım. Ortak kullanım alanları olan parklarımızı ortak bir bilinçle korumalıyız. Buraları tahrip etmek isteyenlere birlikte fırsat vermemeliyiz. Bilinçsizce yapılan kullanımlara şahit olduğumuzda uyaralım” dedi
MUŞ´A KIZILAY KAN BAĞIŞ OTOBÜSÜ ALINDI
MUŞ´A KIZILAY KAN BAĞIŞ OTOBÜSÜ ALINDI
Yaptığı hizmetlerle adından söz ettiren Türk Kızılayı, Muş´a kan bağış otobüsü kazandırdı.
HBT ETKİNLİKLERE BAŞLADI
HBT ETKİNLİKLERE BAŞLADI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Hayırda Buluşanlar Öğrenci Topluluğu, 2019-2020 Eğitim Öğretim dönemindeki etkinliklerine başladı.
AKDAĞ VE BERABERİNDEKİ HEYET KOÇ´U ZİYARET ETTİ
AKDAĞ VE BERABERİNDEKİ HEYET KOÇ´U ZİYARET ETTİ
Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç, çeşitli ziyaret ve incelemeler içim bölgeye gelen KOSGEB Başkan Yardımcısı Ahmet Akdağ ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı. Yönetim kurulu ve meclis üyeler ile birlikte KOSGEB Başkan Yardımcısı Akdağ, KOBİ Gelişim Dairesi Başkanı Erdal Çınar, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Mehmet Öğüt, KOSGEB Van Müdürü Bilal Emre Yörük ve KOSGEB Muş Müdürü Kenan Mergen´i makamında ağırladı.
BARIŞAN "TERÖRÜ BİTİRECEK HAREKÂTI DESTEKLİYORUZ"
BARIŞAN "TERÖRÜ BİTİRECEK HAREKÂTI DESTEKLİYORUZ"
Memur-Sen muş il başkanı Mahir Barışan, Fırat´ın doğusunda başlatılan "Barış Pınarı Harekatını" desteklediklerini açıkladı.
DOLAR
5.9103
EURO
6.5174
Muş Durumu

Hakkın dile getirilmesi gereken yerde susan, dilsiz şeytandır.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu