OKUL MÜDÜRLERİNE SEMİNER VERİLDİ
Uzman Psikolog Eğitim Uzmanı Özkan Şenol, okul müdürlerine yönelik seminer vererek eğitimin daha başarılı noktalarla buluşturulması bakımından atılacak adımların kontrollü ve bilinçli biçimde olması gerektiğini söyledi.
Tarih: 12.9.2019 16:53:14/ 305okunma / 0yorum

Uzman Psikolog Özkan Şenol´dan okul müdürlerine yönelik seminer verdi. Öğretmenevi Konferans Salonu´nda düzenlenen seminerde konuşan Uzman Psikolog Eğitim Uzmanı Özkan Şenol, katılımcı okul müdürlerine eğitimin daha başarılı noktalarla buluşturulması bakımından atılacak adımların kontrollü ve bilinçli biçimde atılması gerektiğini ifade etti.

Şenol, insanlar gerçeklerden uzaklaştıkça gerçekleri söyleyenlerden o kadar nefret edildiğine dikkat çekerek, saygının olmazsa olmazların başında yer aldığını, bazı olumsuzlukların saygınlığı yitirdiğini anlatımlarına sunmuş olduğu örneklerle açıklık getirirken düzenlediği seminerde ayakta alkışlanan isim oldu.

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Öğretmen evi konferans salonunda düzenlenen etkinlikte Uzman Psikolog ve Eğitim Uzmanı Özkan Şenol, il geneli okullarda eğitim sunan okul müdürlerine, saygı, fedakarlık, ahbap çavuş ilişkileri, saygınlık, makam denilen şey, bırakılan iz, yüz yüze eleştiri, istikrar, doluluk, konuşma uslübü, sakin davranma, aksi durumlar vs. bunun yanı sıra çocuk yetiştirmede anne ve babanın yaptığı yanlışlar, aile yapıları, çocuğun dersleri ile ilgili yaşadığı sorunlar ve bunların çözüm yöntemleri, motivasyon eksikliği, dikkat dağınıklığı, sınav stresi ve kaygı yenme, ödev yapmama, ısrarla ödevden kaçma, okul-ebeveyn iletişiminin önemi, çocuğun derslerine yardımcı olabilme ve sınavlara başarılı hazırlık konularına ilişkin seminer verdi.

´Farkında mısınız?´ temalı seminerde sayısız konuya temas ederek katılımcıların ilgili konularda bilinçlenmesini sağlamak isteyen Uzman Psikolog Özkan Şenol, anlatımlarında ayrıca aile içi iletişim, öfke yönetimi, stres ve başa çıkma yolları, sorun çözme, karar verme teknikleri, pratik düşünme becerisi konularına değindi.

UZMAN PSİKOLOG ÖZKAN ŞENOL KİMDİR?

1976 Sivas doğumludur. Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesinde tamamladıktan sonra klinik alanda master yapmıştır.12 yıldır bu alanda görev yapmaktadır. 3 yıl oyunculuk ve 4 yıl yönetmenlik yapmıştır. Yaklaşık 2 Bin 220 seminer vermiştir.

Çocuk-ergen-yetişkin psikolojisi, ebeveyn eğitimleri, doktor, hemşire ve hasta bakıcı eğitimleri, emniyet mensuplarına yönelik eğitimleri halen devam etmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen yetiştirme tarafından illerde görevlendirilen Özkan Şenol, illerde idareci, öğretmen, veli ve öğrenci seminerlerini vermektedir.

Adını psikolojinin üç temel öğesi olan duygu, düşünce ve davranıştan alan, bu üç temel öğenin geliştirilmesi ve eğitilmesi merkezi olarak adlandırılan 3GEM DANIŞMANLIK merkezinin kurucusudur. ve halen Bakırköy Zuhuratbaba´da kendi danışmanlık merkezinde, çocuk-ergen-yetişkin üzerine bireysel görüşmeler ve grup eğitimleri vermektedir.´ Farkında mısınız?´ adlı çocuk ergen kitabı vardır.

Seminere İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, Milli Eğitim müdür yardımcısı ve şube müdürlerinin yanı sıra il geneli eğitim kurumlarındaki okul müdür ve müdür yardımcıları katıldı.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: OKUL MÜDÜRLERİNE SEMİNER VERİLDİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
TEHLİKE SAÇAN BUZ SARKITLARI TEMİZLENDİ
TEHLİKE SAÇAN BUZ SARKITLARI TEMİZLENDİ
Muş´ta gündüz hava sıcaklığının sıfırın altına düşmesinin ardından çatılarda oluşan ve insan hayatını tehlikeye koyan buz arkıtları Muş Belediyesi İtfaiye ekipleri tarafından temizlendi
2019 SOGEP GÜDÜMLÜ PROJELERİN PROTOKOLÜ İMZALANDI
2019 SOGEP GÜDÜMLÜ PROJELERİN PROTOKOLÜ İMZALANDI
2019 SOGEP Güdümlü Projelerin protokolü Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık ve DAKA Genel Sekreteri Halil İbrahim Güray tarafından imzalandı.
MUŞ´TA 95 KÖY YOLU ULAŞIMA AÇILDI
MUŞ´TA 95 KÖY YOLU ULAŞIMA AÇILDI
Muş´ta etkili olan kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan 95 köy yolunun tamamı yeniden ulaşıma açıldı.
EMNİYETİN KADES EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR
EMNİYETİN KADES EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR
Muş Valiliğinden yapılan açıklamada, Muş Emniyet Müdürlüğü tarafından KADES eğitimlerinin devam ettiği bildirildi
YATAY GEÇİŞ BAŞVURU ŞARTLARI VE DEĞERLENDİRME TAKVİMİ YAYINLADI
YATAY GEÇİŞ BAŞVURU ŞARTLARI VE DEĞERLENDİRME TAKVİMİ YAYINLADI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) 2019-2020 eğitim öğretim yılı bahar yarıyılı yatay geçiş başvuru şartları ve değerlendirme takvimi yayınladı
MUŞ´TAN SUNULAN 8 PROJE DAKA TARAFINDAN KABUL EDİLDİ
MUŞ´TAN SUNULAN 8 PROJE DAKA TARAFINDAN KABUL EDİLDİ
Doğu Anadolu Kalkınma Ajansına (DAKA) Teknik Destek Projesi kapsamında Muş´tan yapılan başvuruların 8 tanesi kabul edildi.
TKDK PROJE BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI
TKDK PROJE BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI
8. Başvuru Çağrı İlanı kapsamında 103- Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar için son başvuru kabul tarihi uzatılmıştır
HBT´DEN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE KÖMÜR YARDIMI
HBT´DEN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE KÖMÜR YARDIMI
MŞÜ Hayırda Buluşanlar Öğrenci Topluluğu, Muş´taki ihtiyaç sahibi ailelere kömür yardımında bulundu
REKTÖR YARDIMCISI KARADAĞ BİNGÖL´DE
REKTÖR YARDIMCISI KARADAĞ BİNGÖL´DE
“Tarım Öğretiminin 174. Yılı” etkinlikleri kapsamında Bingöl Üniversitesi´nde kutlama programı gerçekleştirildi. Bingöl Üniversitesi Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonu´nda gerçekleştirilen programa davetli konuşmacı olarak Muş Alparslan Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ katılım gösterdi.
DOLAR
5.9293
EURO
6.5723
Muş Durumu

Alim ölse de yaşar, cahil ise yaşarken de ölüdür.

HZ.ALİ (R.A)
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu