OKUL MÜDÜRLERİ TOPLANTISI DÜZENLENDİ
Okul Müdürleri toplantısında katılımcı okul müdürlerine yönelik çeşitli uyarılarda bulunarak eğitim kalitesinin yükseltilmesi için okul müdürleri ile istişare toplantısı gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, özellikle projelere ağırlık verilmesini istedi.
Tarih: 4.9.2019 17:51:57/ 1267okunma / 0yorum

Müdür Engin buradaki konuşmasında sorun ve başarılara ilişkin değerlendirmesinde, ayağımıza batan dikenler ya bizim ektiklerimiz yada bizim biçmediklerimizdi. Bu sebepledir ki eğitimde başarıda, başarısızlıkta tamamen bize ait eserlerdir" dedi.

2019-2020 eğitim öğretim yılı okul müdürleri toplantısı Öğretmenevi konferans salonun da  gerçekleştirildi. Yapılan toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, Milli Eğitim Müdür yardımları, şube müdürleri, okul müdürleri, katıldı. Toplantıda eğitim öğretimde yaşanılan sorunların çözülmesi için izlenmesi gereken yollar ve okul yöneticilerinin alması ve uygulaması gereken tedbirler değerlendirildi.  İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin açılış konuşmasında, eğitimde kalitelin hedeflenmesi bakımından yaptığı açıklamaların yanı sıra, katılımcı okul müdürlerine yönelik taleplerini şöyle iletti.

Milli Eğitim Müdürü Emin Engin konuşmasında 09.09.2019 tarihinde açılacak olan anasınıfı, hazırlık sınıfı, 1. sınıf ve 9. Sınıfların uyumu için ön hazırlık yapmalarının gerekliliği hakkında bilgi verdi. Okul müdürlerinin okulları için yapması gerektiği iş ve işleyişlerinin tamamlayıp okulları hazır hale getirmesini istedi. İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin bütün okullarda mutlaka öğrencilere proje hazırlatmalarının gerekliliğini söyledi.  Öğrenci ve velilere karşı hoşgörü içerisinde olunmasını söyledi. Öğrencilerimizin ahlaklı, saygılı, ufku geniş öğrenciler yetiştirmenin önemini anlattı.

Değişen dünyaya ayak uydurabilmesi için çok çalışmanın gerekliliği Milli Eğitim Müdürü tarafından dile getirildi. Modern dünyaya ayak uydurmak için, bu modern dünyada bizde varız diyebilmemiz için eğitimde çok çalışmanın önemini anlattı. Bütün okul müdürlerinin mutlaka veli ev ziyaretlerinde bulunması bu velilerle iş birliği içerisinde olmalarının gerekliliği Milli Eğitim Müdürü tarafından dile getirildi. Ayrıca İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Emin Engin ortaokuldan liseye geçiş sırasında herhangi bir okula yerleşmeyen öğrenciler varsa bunların tespiti yapılıp, mutlaka yerleşmesi için başvuru yapılmasını söyledi, açıkta öğrencinin kalmaması için bütün çabaların seferber edilmesini dile getirdi.

Milli Eğitim Müdürü Emin Engin ayrıca okul ziyaretlerinde okul idaresinin okulda bulunmaları gerekliliğini dile getirdi. Öğrencilerin Devamsızlık durumlarının düzenli olarak takip edilmesi öğrencilerin okula devamlarının sağlanması eğitim öğretim kalitesini artırmak yönünde disiplin konusunda gerekli tedbirler alınması sınıf öğretmenlerinin ev ziyaretlerini yapmaları konu açıklandı. Velilerin ikna edilerek öğrencilerin okula devamlarını sağlanması hususu açıklandı. Okul Müdürleri imkânlar dâhilinde okul içerisinde oluşan olumsuz durumları giderilecek öğrencilerin birey olarak değerlendirilmesi mümkün solduğu kadar olaylara mümkün olduğunca olumlu sonuçlar olacak şekilde yaklaşılması açıklandı

Okul saatlerinde okul müdürünün mutlaka okulda bulunması konusunda uyarılarda bulundu. Milli Eğitim Müdürü haftalık ders programı yapılırken özel ihtiyacı olan öğretmenlerin bu özellikleri göz önünde bulundurularak buna göre ders dağıtımı yapılması hakkında bilgi verdi. Okul müdürlerinin Okul Aile Birliğiyle beraber hareket etmeleri hakkında bilgi verdi. İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin ilimize yeni atanan sözleşmeli öğretmenleri dinamikliğinden, hareketliliğinden faydalanmak hususunda gayret etmenin önemini anlattı. Milli Eğitim Müdürü 2019 tarihinden itibaren Okul Öncesi Eğitimin zorunlu olması nedeniyle bütün okulların mutlak okul bünyesinde okul öncesi sınıflarının açılmalarını söyledi.

Değerler Eğitiminin önemini anlatarak Değerler Eğitimi devamı için gerekli gerekli hazırlıkların yapılmasını istedi. Bütün okulların mutlaka sosyal, kültürel faaliyetlerinde bulunmalarını istedi. Öğrencilerin kendileriyle barışık olmaları için öğrencilerle beraber hareket etmenin, öğrencileri anlamanın yollarına gidilmesi gerektiğinin önemini anlattı. Bütün okullarda mümkünü varsa EBA´nın kullanılmasına dikkat etmelerini istedi. Destekleme kurslarının mutlaka kılavuza göre yapılmasını söyledi. Taşıma işlemlerini yapan servis şoförlerinin kontrol edilmesi. Servis şoförlerinin takip edilmesi. İlgili şoförlerin takip ve kontrollerinin yapılmasının önemi vurgulandı. Öğrencilerin bilgisayar ve televizyon ile etkileşim halinde iken, zararlı görüntülerden uzak tutulmaları gerektiği açıklandı. İlgili zararlı alışkanlıklar konusunda velilere bilgi verilmesi açıklandı. Bölge müdürleri koordinatör toplantılarının düzenli yapılması ve düzenin sağlanması durumu vurgulandı. Okul çevremizin güvenli bir ortam haline getirilmesi çevrenin sürekli kontrollerinin sağlanması aynı zamanda çevrenin güvenliği ile ilgili gerekli tedbirlerin alınması hususu vurgulandı. İl Milli Eğitim Müdürü dilek ve temennilerde bulunarak 2019-2020 Eğitim Öğretimin bütün ülkeye hayırlı olmasını dilerken, bu yılın sevgi yılı olması dileğiyle konuşmasını sonlandırdı.

TOPLANTININ GÜNDEM KONUSU İSE AŞAĞIDAKİ ŞEKİLDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

1-   Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı.

2-   Milli Eğitim Müdürü açılış konuşması.

3-   Okulların yapılması gereken iş ve işleyişler.

4-   Okullarda akademik başarının arttırılması çalışmaları.

5-   Okullarda beyaz bayrak ve beslenme dostu proje başvuruları.

6-   Yatılı okulların pansiyonlarının tüm eksikliklerinin giderilmesi.

7-   Okullarda tasarım ve beceri atölyelerinin açılması.

8-   Öğrenci servislerinin kontrol edilmesi.

9-   Öğrenci devam devamsızlıkları ve disiplin durumlarının takip edilmesi.

10-  Öğrencilerin zararlı alışkanlıklardan korunması için gerekli çalışmalarının yapılması.

11-  Okul ve Çevre güvenliği konusunda gerekli önlemlerin alınması.

12-  Değerler eğitimi konusunda okullarda çalışmalar yapılması.

13-  Öğretmen İhtiyacı konusunda ihtiyaçların acilen bildirilmesi.

14-  Değişen dünyaya ayak uydurma.

15-  Veli ziyaretlerinin önemi.

16-  Dilek ve temenniler.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI I. DÖNEM SONU KARNE DAĞITIM TÖRENİ YAPILDI
2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI I. DÖNEM SONU KARNE DAĞITIM TÖRENİ YAPILDI
Merkez Ertuğrul Gazi İlkokulunda 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı 1. Dönem yarıyıl karne dağıtım programı düzenlendi.
MİLLİ EĞİTİMDE YILSONU TOPLANTISI
MİLLİ EĞİTİMDE YILSONU TOPLANTISI
Milli Eğitim Müdürü Emin Engin Başkanlığında Merkez Okul Müdürleri İle 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı I. Dönem sonu değerlendirme toplantısı yapıldı.
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ´NDE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ´NDE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI
İl Milli Eğitim Müdür Emin Engin Başkanlığında 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı I. Dönem Sonu Ocak ayı değerlendirme toplantısı yapıldı
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ´NDE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ´NDE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI
İl Milli Eğitim Müdür Emin Engin Başkanlığında Aralık ayı değerlendirme toplantısı yapıldı
MUŞ TÜRK TELEKOM ORTAOKULU REHBERLİK ÖĞRETMENİ FATMANUR YILMAZ İLİMİZİ KONYA´DA TEMSİL ETTİ.
MUŞ TÜRK TELEKOM ORTAOKULU REHBERLİK ÖĞRETMENİ FATMANUR YILMAZ İLİMİZİ KONYA´DA TEMSİL ETTİ.
Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Konya Valiliği, Konya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Konya İl Millî Eğitim Müdürlüğü ev sahipliğinde Mevlânâ´nın 746. Vuslat yıl dönümünde Şeb-i Arus haftası için düzenlenen alanında başarılarıyla adını duyurmuş 81 ilden 81 öğretmen Konya´ ya davet edildi.
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ENGİN´DEN ÖĞRENCİLERE HEDİYE
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ENGİN´DEN ÖĞRENCİLERE HEDİYE
Muş İl Millî Eğitim Müdürü Emin Engin, Muş Merkez okulları ve köy okullarında incelemelerde bulunarak, okulların eğitim ve öğretim durumu hakkında bilgi aldı, sınıfları gezerek öğrencilerle ders etkinliğine katıldı, öğrencilere çeşitli hediyeler dağıttı.
MUŞ´TA “HAYDİ HEP BİRLİKTE AÇIK HAVADA ÖĞRENELİM” PROJESİ
MUŞ´TA “HAYDİ HEP BİRLİKTE AÇIK HAVADA ÖĞRENELİM” PROJESİ
Kale İlkokulu tarafından açılan stant ile “Haydi Hep birlikte açık havada öğrenelim” projesi tanıtıldı
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI
İl Milli Eğitim Müdür Emin Engin Başkanlığında Aylık Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.
YÖNETİCİ GELİŞİM EYLEM PLANI TOPLANTISI YAPILDI
YÖNETİCİ GELİŞİM EYLEM PLANI TOPLANTISI YAPILDI
il/ilçe Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokul Müdürlerinin katılımı ile Yönetici Gelişim Programı Kasım ayı eylem planı toplantısı gerçekleştirildi
DOLAR
5.8564
EURO
6.5172
Muş Durumu

Emanet ehline verilmez ise, o topluluğun kıyameti yakındır..

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu