OKUL MÜDÜRLERİ TOPLANTISI DÜZENLENDİ
Okul Müdürleri toplantısında katılımcı okul müdürlerine yönelik çeşitli uyarılarda bulunarak eğitim kalitesinin yükseltilmesi için okul müdürleri ile istişare toplantısı gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, özellikle projelere ağırlık verilmesini istedi.
Tarih: 4.9.2019 17:51:57/ 481okunma / 0yorum

Müdür Engin buradaki konuşmasında sorun ve başarılara ilişkin değerlendirmesinde, ayağımıza batan dikenler ya bizim ektiklerimiz yada bizim biçmediklerimizdi. Bu sebepledir ki eğitimde başarıda, başarısızlıkta tamamen bize ait eserlerdir" dedi.

2019-2020 eğitim öğretim yılı okul müdürleri toplantısı Öğretmenevi konferans salonun da  gerçekleştirildi. Yapılan toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, Milli Eğitim Müdür yardımları, şube müdürleri, okul müdürleri, katıldı. Toplantıda eğitim öğretimde yaşanılan sorunların çözülmesi için izlenmesi gereken yollar ve okul yöneticilerinin alması ve uygulaması gereken tedbirler değerlendirildi.  İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin açılış konuşmasında, eğitimde kalitelin hedeflenmesi bakımından yaptığı açıklamaların yanı sıra, katılımcı okul müdürlerine yönelik taleplerini şöyle iletti.

Milli Eğitim Müdürü Emin Engin konuşmasında 09.09.2019 tarihinde açılacak olan anasınıfı, hazırlık sınıfı, 1. sınıf ve 9. Sınıfların uyumu için ön hazırlık yapmalarının gerekliliği hakkında bilgi verdi. Okul müdürlerinin okulları için yapması gerektiği iş ve işleyişlerinin tamamlayıp okulları hazır hale getirmesini istedi. İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin bütün okullarda mutlaka öğrencilere proje hazırlatmalarının gerekliliğini söyledi.  Öğrenci ve velilere karşı hoşgörü içerisinde olunmasını söyledi. Öğrencilerimizin ahlaklı, saygılı, ufku geniş öğrenciler yetiştirmenin önemini anlattı.

Değişen dünyaya ayak uydurabilmesi için çok çalışmanın gerekliliği Milli Eğitim Müdürü tarafından dile getirildi. Modern dünyaya ayak uydurmak için, bu modern dünyada bizde varız diyebilmemiz için eğitimde çok çalışmanın önemini anlattı. Bütün okul müdürlerinin mutlaka veli ev ziyaretlerinde bulunması bu velilerle iş birliği içerisinde olmalarının gerekliliği Milli Eğitim Müdürü tarafından dile getirildi. Ayrıca İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Emin Engin ortaokuldan liseye geçiş sırasında herhangi bir okula yerleşmeyen öğrenciler varsa bunların tespiti yapılıp, mutlaka yerleşmesi için başvuru yapılmasını söyledi, açıkta öğrencinin kalmaması için bütün çabaların seferber edilmesini dile getirdi.

Milli Eğitim Müdürü Emin Engin ayrıca okul ziyaretlerinde okul idaresinin okulda bulunmaları gerekliliğini dile getirdi. Öğrencilerin Devamsızlık durumlarının düzenli olarak takip edilmesi öğrencilerin okula devamlarının sağlanması eğitim öğretim kalitesini artırmak yönünde disiplin konusunda gerekli tedbirler alınması sınıf öğretmenlerinin ev ziyaretlerini yapmaları konu açıklandı. Velilerin ikna edilerek öğrencilerin okula devamlarını sağlanması hususu açıklandı. Okul Müdürleri imkânlar dâhilinde okul içerisinde oluşan olumsuz durumları giderilecek öğrencilerin birey olarak değerlendirilmesi mümkün solduğu kadar olaylara mümkün olduğunca olumlu sonuçlar olacak şekilde yaklaşılması açıklandı

Okul saatlerinde okul müdürünün mutlaka okulda bulunması konusunda uyarılarda bulundu. Milli Eğitim Müdürü haftalık ders programı yapılırken özel ihtiyacı olan öğretmenlerin bu özellikleri göz önünde bulundurularak buna göre ders dağıtımı yapılması hakkında bilgi verdi. Okul müdürlerinin Okul Aile Birliğiyle beraber hareket etmeleri hakkında bilgi verdi. İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin ilimize yeni atanan sözleşmeli öğretmenleri dinamikliğinden, hareketliliğinden faydalanmak hususunda gayret etmenin önemini anlattı. Milli Eğitim Müdürü 2019 tarihinden itibaren Okul Öncesi Eğitimin zorunlu olması nedeniyle bütün okulların mutlak okul bünyesinde okul öncesi sınıflarının açılmalarını söyledi.

Değerler Eğitiminin önemini anlatarak Değerler Eğitimi devamı için gerekli gerekli hazırlıkların yapılmasını istedi. Bütün okulların mutlaka sosyal, kültürel faaliyetlerinde bulunmalarını istedi. Öğrencilerin kendileriyle barışık olmaları için öğrencilerle beraber hareket etmenin, öğrencileri anlamanın yollarına gidilmesi gerektiğinin önemini anlattı. Bütün okullarda mümkünü varsa EBA´nın kullanılmasına dikkat etmelerini istedi. Destekleme kurslarının mutlaka kılavuza göre yapılmasını söyledi. Taşıma işlemlerini yapan servis şoförlerinin kontrol edilmesi. Servis şoförlerinin takip edilmesi. İlgili şoförlerin takip ve kontrollerinin yapılmasının önemi vurgulandı. Öğrencilerin bilgisayar ve televizyon ile etkileşim halinde iken, zararlı görüntülerden uzak tutulmaları gerektiği açıklandı. İlgili zararlı alışkanlıklar konusunda velilere bilgi verilmesi açıklandı. Bölge müdürleri koordinatör toplantılarının düzenli yapılması ve düzenin sağlanması durumu vurgulandı. Okul çevremizin güvenli bir ortam haline getirilmesi çevrenin sürekli kontrollerinin sağlanması aynı zamanda çevrenin güvenliği ile ilgili gerekli tedbirlerin alınması hususu vurgulandı. İl Milli Eğitim Müdürü dilek ve temennilerde bulunarak 2019-2020 Eğitim Öğretimin bütün ülkeye hayırlı olmasını dilerken, bu yılın sevgi yılı olması dileğiyle konuşmasını sonlandırdı.

TOPLANTININ GÜNDEM KONUSU İSE AŞAĞIDAKİ ŞEKİLDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

1-   Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı.

2-   Milli Eğitim Müdürü açılış konuşması.

3-   Okulların yapılması gereken iş ve işleyişler.

4-   Okullarda akademik başarının arttırılması çalışmaları.

5-   Okullarda beyaz bayrak ve beslenme dostu proje başvuruları.

6-   Yatılı okulların pansiyonlarının tüm eksikliklerinin giderilmesi.

7-   Okullarda tasarım ve beceri atölyelerinin açılması.

8-   Öğrenci servislerinin kontrol edilmesi.

9-   Öğrenci devam devamsızlıkları ve disiplin durumlarının takip edilmesi.

10-  Öğrencilerin zararlı alışkanlıklardan korunması için gerekli çalışmalarının yapılması.

11-  Okul ve Çevre güvenliği konusunda gerekli önlemlerin alınması.

12-  Değerler eğitimi konusunda okullarda çalışmalar yapılması.

13-  Öğretmen İhtiyacı konusunda ihtiyaçların acilen bildirilmesi.

14-  Değişen dünyaya ayak uydurma.

15-  Veli ziyaretlerinin önemi.

16-  Dilek ve temenniler.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÇOCUKLARIN AKADEMİK VE SOSYAL GELİŞİMLERİNE DAİR BİLGİLER SUNULDU
ÇOCUKLARIN AKADEMİK VE SOSYAL GELİŞİMLERİNE DAİR BİLGİLER SUNULDU
Adil Yazar İlköğretim okulundan düzenlenen geniş katılımlı veli toplantısında konuşan Okul Müdürü Arzu Uslu, öğrenci velilerine çocuklarının akademik ve sosyal gelişimlerine ilişkin çeşitli bilgiler sundu.
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ EMİN ENGİN OKULLARI ZİYARET ETTİ
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ EMİN ENGİN OKULLARI ZİYARET ETTİ
Muş İl Millî Eğitim Müdürü Emin Engin, Muş Merkez köy okullarda incelemelerde bulunarak, okulların eğitim ve öğretim durumu hakkında bilgi aldı, öğretmenler ile bir araya gelerek 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı çalışmaları hakkında tecrübe paylaşımı ve tavsiyelerde bulundu.
MŞÜ´DE KALİTE KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
MŞÜ´DE KALİTE KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Yükseköğretim Kalite Kurulu ekibince denetimden geçirilmesi üzerine bir toplantı gerçekleştirildi.
MŞÜ´DE ULUSLARARASI TARIM KONGRESİNE HAZIRLIKLAR SÜRÜYOR
MŞÜ´DE ULUSLARARASI TARIM KONGRESİNE HAZIRLIKLAR SÜRÜYOR
Daha Önce birçok Uluslararası kongre ve çalıştaya ev sahipliği yapan Muş Alparslan Üniversitesi, Uluslararası Muş Ovası Tarım kongresine hazırlıklarına devam ediyor.
KIRTASİYELER DE SEZON CANLILIĞI BAŞLADI
KIRTASİYELER DE SEZON CANLILIĞI BAŞLADI
Muş´ta yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla çocuklarının okul ihtiyaçlarını karşılama telaşına kapılan veliler soluğu kırtasiyeler ve okul üniformalarının satışlarının yapıldığı yerlerde aldı.
MŞÜ´DE “MUŞ PROJE EĞİTİMİ ÇALIŞTAYI”
MŞÜ´DE “MUŞ PROJE EĞİTİMİ ÇALIŞTAYI”
Muş Alparslan Üniversitesinde (MŞÜ) TÜBİTAK -2237/B proje eğitimi etkinliklerini destekleme programı kapsamında “Muş Proje Eğitimi Çalıştayı” düzenlenecek.
SENE BAŞI VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
SENE BAŞI VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, Okul Yöneticileri 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Sene Başı Hazırlık Çalışmaları Gözden Geçirilmesi ve Değerlendirilmesi Toplantısı Yaptı.
ÜCRETLİ ÖĞRETMEN BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR
ÜCRETLİ ÖĞRETMEN BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR
2019-2020 eğitim öğretim yılı ücretli öğretmen görevlendirilmesi son başvuru tarihi 3 Eylül Salı günü sona eriyor
OKUL ALIŞVERİŞİ TELAŞI BAŞLADI
OKUL ALIŞVERİŞİ TELAŞI BAŞLADI
Muş´ta 2019-2020 eğitim öğretim yılının başlamasına 2 hafta kala öğrencileri ve velileri okul alışverişi telaşı sardı.
DOLAR
5.9103
EURO
6.5174
Muş Durumu

Dünyada iki yüzlü olanlar, kıyamet günü ateşten iki yüzlü olarak gelirler.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu