OKUL ALIŞVERİŞİ TELAŞI BAŞLADI
Muş´ta 2019-2020 eğitim öğretim yılının başlamasına 2 hafta kala öğrencileri ve velileri okul alışverişi telaşı sardı.
Tarih: 28.8.2019 19:40:25/ 1363okunma / 0yorum

2019-2020 eğitim öğretim yılında birinci dönem 9 Eylül Pazartesi günü başlayacak. Okul öncesi ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5´inci sınıf öğrencileri, ortaöğretim kurumlarında eğitim ve öğretime başlayacak hazırlık sınıfı ve 9´uncu sınıf öğrencileri ile pansiyonda kalacak öğrencilerin eğitim görecekleri okul hakkında bilgilendirilmesi, akademik ve mesleki gelişimlerinin desteklenmesi, öğrencilerin yeni girdikleri eğitim ortamına kısa sürede uyum sağlamalarına katkıda bulunulması amacıyla 5-6 Eylül tarihlerinde uyum eğitimleri yapılacak. Okul alışverişini son güne bırakarak yoğunluğa denk gelmek istemeyen veliler, okulların açılmasına yaklaşık 2 hafta kala okul kıyafetleri ve çanta alabilmek için mağazalara gitti. Bu sene ilkokul 1. sınıfa başlayacak olan öğrenciler ve velileri tatlı bir telaş sararken, geçen senelerden tecrübeli olan veliler o telaşı ve heyecanı biraz olsun yendiklerini söylediler.

"Son haftaya kaldığı zaman bedenler kalmayabiliyor"

Muş´ta okul kıyafetleri satan bir mağazanın sahibi, okul alışverişinin heyecanlı ve farklı bir duygu olduğunu söyledi. esnaf, "Bilhassa ilkokula başlayacak öğrencilerde çok fazla bir heyecan var. Anneanneyle, babaanneyle gelen epey bir müşterimiz var. Erken gelmelerindeki en önemli avantaj müşteri son haftaya kaldığı zaman bedenler kalmayabiliyor. Çok fazla kalabalık oluyor, şu anda biraz tenhalık var. Şimdi vaktinde ve zamanında almasını tavsiye ederim insanların. Biz Temmuz sonunda hazırlığımızı yaptık, mağazamızı kurduk. Yaklaşık 15 gündür falan da gelen giden var. Bu durum okul açılana kadar her gün yükselerek çıkar" dedi.

Kıyafetlerde fiyat aralığının 180 lira ile 200 lira arasında değiştiğini kaydeden esnaf, "Lakin geçen sene 140-150 liraya verdiğimiz ürünler bu sene maalesef 200 lira oldu, çok zam geldi fiyatlara. Bugün bir öğrenci 200 liradan aşağıya maalesef çıkmıyor. Bir tek Türkiye´de değil, küresel bir zam var, dünyada kriz var. Dünyada bir kriz var, biz de bundan etkileniyoruz" şeklinde konuştu.

"Çantalarımız kesinlikle kanserojen madde içermez"

Bir başka mağazanın sahibi ise, velilerin alışverişlerini erken yapmaları tavsiyesinde bulunarak, "Velilerin erken gelmesini talep ediyoruz. 2 hafta öncesinden alışverişe çıkarlarsa onlar için daha avantajlı olur, hem yoğunluk bakımından hem fiyat yönünden. Ürün bulma açısından da onlar daha kolay ürün bulurlar. Bu sezon yine zam yapmadan devam edeceğiz. Yoğunluk hafif hafif başladı. Daha önceki senelerden de veliler kalabalığı gördüler, bu sene erken gelmeye başladılar biraz daha. Gün gün artar artık. Ürünlerimiz, çantalarımız kesinlikle kanserojen madde içermez, etiketlidir çoğu. Kıyafetlerimiz de zaten Türkiye imalatı, kesinlikle bir yan madde yok, yabancı bir madde yok" ifadelerini kullandı. Ünal, her bütçeye uygun okul malzemelerinin olduğunu da dile getirdi.

Çocuklarıyla birlikte okul heyecanı yaşayan veliler, okulların açılmasına yakın günlerde mağazalarda izdihamın olduğunu ve bu yoğunluğa kalmamak için alışverişi erkenden tamamlamak istediklerini söylediler. Öğrenciler ise, okulların açılmasından dolayı çok mutlu ve heyecanlı olduklarını dile getirdiler.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: OKUL ALIŞVERİŞİ TELAŞI BAŞLADI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI I. DÖNEM SONU KARNE DAĞITIM TÖRENİ YAPILDI
2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI I. DÖNEM SONU KARNE DAĞITIM TÖRENİ YAPILDI
Merkez Ertuğrul Gazi İlkokulunda 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı 1. Dönem yarıyıl karne dağıtım programı düzenlendi.
MİLLİ EĞİTİMDE YILSONU TOPLANTISI
MİLLİ EĞİTİMDE YILSONU TOPLANTISI
Milli Eğitim Müdürü Emin Engin Başkanlığında Merkez Okul Müdürleri İle 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı I. Dönem sonu değerlendirme toplantısı yapıldı.
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ´NDE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ´NDE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI
İl Milli Eğitim Müdür Emin Engin Başkanlığında 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı I. Dönem Sonu Ocak ayı değerlendirme toplantısı yapıldı
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ´NDE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ´NDE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI
İl Milli Eğitim Müdür Emin Engin Başkanlığında Aralık ayı değerlendirme toplantısı yapıldı
MUŞ TÜRK TELEKOM ORTAOKULU REHBERLİK ÖĞRETMENİ FATMANUR YILMAZ İLİMİZİ KONYA´DA TEMSİL ETTİ.
MUŞ TÜRK TELEKOM ORTAOKULU REHBERLİK ÖĞRETMENİ FATMANUR YILMAZ İLİMİZİ KONYA´DA TEMSİL ETTİ.
Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Konya Valiliği, Konya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Konya İl Millî Eğitim Müdürlüğü ev sahipliğinde Mevlânâ´nın 746. Vuslat yıl dönümünde Şeb-i Arus haftası için düzenlenen alanında başarılarıyla adını duyurmuş 81 ilden 81 öğretmen Konya´ ya davet edildi.
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ENGİN´DEN ÖĞRENCİLERE HEDİYE
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ENGİN´DEN ÖĞRENCİLERE HEDİYE
Muş İl Millî Eğitim Müdürü Emin Engin, Muş Merkez okulları ve köy okullarında incelemelerde bulunarak, okulların eğitim ve öğretim durumu hakkında bilgi aldı, sınıfları gezerek öğrencilerle ders etkinliğine katıldı, öğrencilere çeşitli hediyeler dağıttı.
MUŞ´TA “HAYDİ HEP BİRLİKTE AÇIK HAVADA ÖĞRENELİM” PROJESİ
MUŞ´TA “HAYDİ HEP BİRLİKTE AÇIK HAVADA ÖĞRENELİM” PROJESİ
Kale İlkokulu tarafından açılan stant ile “Haydi Hep birlikte açık havada öğrenelim” projesi tanıtıldı
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI
İl Milli Eğitim Müdür Emin Engin Başkanlığında Aylık Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.
YÖNETİCİ GELİŞİM EYLEM PLANI TOPLANTISI YAPILDI
YÖNETİCİ GELİŞİM EYLEM PLANI TOPLANTISI YAPILDI
il/ilçe Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokul Müdürlerinin katılımı ile Yönetici Gelişim Programı Kasım ayı eylem planı toplantısı gerçekleştirildi
DOLAR
5.9405
EURO
6.5371
Muş Durumu

İçteki kiri su değil, ancak gözyaşı temizler…

Mevlana
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu