ÖĞRETMENLER STEM EĞİTİMİNDE
Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tarafından finanse edilen ve İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı STEM-Bilim Merkezi 32 öğretmene "STEM eğitmen" eğitimi vermeye başladı.
Tarih: 19.6.2019 17:54:30/ 479okunma / 0yorum

 

 

Muş Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı STEM-Bilim Merkezi, Muş´ta STEM eğitiminin yaygınlaştırılması adına öğrencilere verdiği STEM eğitiminin yanında öğretmenlerinde derslerinde STEM eğitimi uygulayabilmeleri için STEM Eğitmen eğitimi kursunu başlattı.

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tarafından finanse edilen eğitimlere 32 öğretmen katılarak eğitim almaya başladı.

“32 ÖĞRETMENE 5 GÜN 40 SAAT STEM EĞİTİCİ EĞİTİMİ VERİLECEKTİR”

Verilen eğitimler hakkında bilgi veren Muş Milli Eğitim Müdürü Metin İlci; "STEM eğitimi, fen bilimleri, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarını bütünleştiren bir öğrenme ve eğitim yaklaşımıdır. STEM eğitimi, dört ayrı alanda (fen, teknoloji, mühendislik ve matematik) disiplinler arası ve uygulamalı bir yaklaşımla öğrencileri üretici ve buluşçu olarak eğitme fikrine dayanan bir öğretim programıdır. STEM eğitimi proje tabanlı öğrenme yaklaşımını uygulayarak bu dört disiplini birbirinden ayrı konular olarak öğretmek yerine gerçek dünyadaki problemleri çözmeyi amaçlayan buluşlara ve üretime dönük uygulamalara dayanan uyumlu bir öğrenme paradigmasıyla bu disiplinleri birbirine entegre eder. Eğitimdeki en önemli kazanımı, 21. Yüzyıl becerilerinden; problemlere farklı yönleriyle bakıp çözümler üretebilmeyi, sistemli ve yaratıcı düşünebilmeyi ve en kısa çözüm önerileri sunabilmeyi sağlayacak yeteneklerin öğrencilere kazandırılmasıdır. Bu doğrultuda ilimizde görev yapmakta olan ve belirlenen branşlarda 32 öğretmene 5 gün 40 saat STEM Eğitici Eğitimi verilecektir. Eğitim sonunda katılımcıların herhangi bir yardım almadan STEM ders planı hazırlayabilir duruma gelerek bu planları sınıflarında uygulamalarını bekliyoruz" dedi.

“MUŞ İLİNDE STEM EĞİTİMİNİ YAYGINLAŞTIRILMASI ADINA ÇALIŞMALAR YAPILACAK”

Öğretmenlere STEM eğitimi veren Pamukkale Üniversitesi öğretim görevlisi Aytaç Karakaş ise; Muş´ta olmak ve öğretmenlere STEM eğitimi vermenin mutluluk verici olduğunu belirterek eğitim alacak öğretmenlerin Muş ilinde STEM eğitimini yaygınlaştırılması adına çalışmalar yapılacağını belirtti.

STEM-Bilim Merkezi´nin koordinatör öğretmenlerinden Serkan Üçan, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansına (DAKA) vermiş olduğu teknik destekten dolayı teşekkür ederek Doğu Anadolu Kalkınma Ajansının ilimize desteğinin artarak devam edeceğine inandığını belirtti.

Üçan, STEM eğitiminin ilimizde yaygınlaşması için çalışmalara devam edeceklerini sözlerine ekledi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ÖĞRETMENLER STEM EĞİTİMİNDE
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ARTAN VAKALAR YENİ TEDBİRLERİ GETİRİYOR
ARTAN VAKALAR YENİ TEDBİRLERİ GETİRİYOR
Muş İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararları doğrultusunda oteller ve konaklama tesisleri içerisinde bulunan restoran ve lokantalar hakkında yeni düzenleme yapıldı.
BARIŞAN, 48. BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISINA TELEKONFERANS YÖNTEMİYLE KATILDI
BARIŞAN, 48. BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISINA TELEKONFERANS YÖNTEMİYLE KATILDI
Muş Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) ve Muş Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Şube Başkanı Mahir Barışan, başkanlar Kurulu Toplantısına katıldı.
ALPARSLAN-1 HES´TEN SU YÜKSELMESİNE KARŞI UYARI
ALPARSLAN-1 HES´TEN SU YÜKSELMESİNE KARŞI UYARI
Alparslan-1 Hidroelektrik Santrali (HES) İşletme Müdürlüğü, nehir yatağına bırakılacak su nedeniyle uyarıda bulundu
MÜDÜR AYDIN´DAN HASKÖY VE YEŞİLOVA BELDESİNDEKİ İŞLETMELERE ZİYARET
MÜDÜR AYDIN´DAN HASKÖY VE YEŞİLOVA BELDESİNDEKİ İŞLETMELERE ZİYARET
Muş Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Aydın, Hasköy İlçesi ve Yeşilova Beldesinde %50 devlet desteği ile kuracak olan hayvancılık tesislerinde incelemelerde bulundu.
AYTEMİŞ, TORBA YASA TEKLİFİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU
AYTEMİŞ, TORBA YASA TEKLİFİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU
Türkiye Çevre Platformu (TÜRÇEP) bileşeni olan Muş Meşe Erozyonla Mücadele Doğayı Koruma ve Ağaçlandırma Derneği Başkanı İhsan Aytemiş, Torba Yasa Teklifinin geri çekilmesi gerektiğini söyledi
KADEM´DEN “ŞİDDETE GÖZ YUMMA!” FİLTRESİ
KADEM´DEN “ŞİDDETE GÖZ YUMMA!” FİLTRESİ
Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Muş İl Temsilciliği Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla sosyal medya üzerinde filtre kampanyası başlattı.
MUŞ´TAKİ OVALAR "BÜYÜK OVA KORUMA ALANI" OLARAK BELiRLENDi
MUŞ´TAKİ OVALAR "BÜYÜK OVA KORUMA ALANI" OLARAK BELiRLENDi
Bazı ovaların, büyük ova koruma alanı olarak belirlenmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete´de yayımlanarak yürürlüğe girerken Muş´ta bulunan Malazgirt Ovası, Liz Ovası ve Bulanık Ovasıda büyük ova koruma alanı olarak belirlendi.
"KADINA ŞİDDETE SIFIR TOLERANS" TOPLANTISI
"KADINA ŞİDDETE SIFIR TOLERANS" TOPLANTISI
Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz başkanlığında "Kadına Şiddete Sıfır Tolerans" konulu toplantı yapıldı.
KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu´nun başkanlığında video konferans yöntemiyle düzenlenen Koronavirüs Tedbirleri Değerlendirme Toplantısı´na Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz, İl Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş ile İl Jandarma Komutanı Alb. İlhan Şen´de katıldı.
DOLAR
7.7975
EURO
9.2988
Muş Durumu

"Gördüklerim, Görmediğim yaratıcının varlığına inanmaya beni mecbur ediyor."

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu