ÖĞRENCİLERE GİRİŞİMCİLİK FIRSATI
“TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!” programı ile gençler başta olmak üzere toplumun her kesiminde yenilikçiliği teşvik etmek ve girişimciliği bir kariyer seçeneği olarak sunmak ve girişimcilik dünyasının gelişmesine katkı sağlamak gibi misyonları üstleniyor.
Tarih: 7.11.2019 17:21:46/ 138okunma / 0yorum

2011 yılında bir iş fikri yarışması olarak başlayan, zaman içinde yenilenerek gençlerin ihtiyaçlarına göre yeniden kurgulanan program sayesinde genç beyinler girişimciliklerini ve yaratıcılıklarını gösterme şansı yakalıyor. İlk olarak Ankara´da başlayan ve katılımcı sayısının gün geçtikçe artarak devam ettiği proje, Türkiye genelinde girişimciliğe ilişkin farkındalığı ve yetkinliği artırmak, gençler başta olmak üzere toplumun her kesiminde yenilikçiliği teşvik etmek ve girişimciliği bir kariyer seçeneği olarak sunmak ve girişimcilik dünyasının gelişmesine katkı sağlamak gibi misyonları üstleniyor.

EKİPLER ZORLU BİR ELEME SÜRECİNDEN GEÇİYOR

18-30 yaş arası özgün ve yaratıcı fikirlere sahip ön lisans, lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin 2-5 kişilik ekipler kurarak internet sitesi üzerinden online olarak başvurabildiği projede yer alabilmek için üretilen fikir ve üründen daha önce ticari kazanç elde etmemiş olmak gerekiyor. Gerekli şartları taşıyan ekipler, internet sitesinde yer alan online eğitimlere katılarak programa kabul edilmeleri durumunda gerekli temel nitelikleri kazanıyor. Girişimcilik adayı ekiplerin projeleri, sektörün önde gelen isimlerinden oluşan bağımsız bir ön jüri tarafından değerlendiriliyor. Ön jüri değerlendirmesi sonucu en yüksek puanı alan projeler internet sitesinden yayınlanıyor. Programa katılmaya hak kazanan ekipler, İstanbul´da gerçekleştirilen “Girişimcilik Kampı” ile yoğun ve etkili bir eğitim programına alınıyor. Kampın sonunda ise ekipler hazırlamış oldukları iş modellerini Sun Tekstil, Eczacıbaşı Holding gibi iş dünyasının önde gelen firmalarında görev yapan TÜSİAD üye rehberlerinin değerlendirmesine sunuyor. Her üye rehberin seçtiği projenin yarı finale taşındığı aşamayla birlikte ekipler, üye rehberleriyle proje üzerinde derinlemesine çalışma şansı yakalıyor. Ekipler, bu aşamada nihai sunumların tamamlıyor ve projeyle ilgili hazırlamış oldukları tanıtıcı bir video ile final aşamasına katılıyorlar. İş rehberleri ve kamuoyu önünde gerçekleştirilen finalde ilk 3´e giren projeler para ödülünün yanı sıra sanal ofis, e-ticaret internet hizmeti, muhasebe ve hukuk danışmanlığı desteği ile ödüllendiriliyor. Katılımcılar, ödüllerin dışında staj imkânı, iş dünyasıyla geniş bir iletişim ağı kurma fırsatını da yakalıyor.

HEDEF YENİ GİRİŞİMCİLERE ULAŞMAK

Katılımcılar, program süresini tamamladıktan sonra ise TÜSİAD´ın sağladığı desteklerden faydalanmaya, diğer katılımcılarla deneyimlerini paylaşmaya, “Girişimcilik Elçiliği” ile girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmaya devam ediyor. Tüm bunların yanı sıra Türkiye´nin önde gelen üniversitelerini bünyesinde barındıran program kapsamında,  yeni girişimcilere ulaşmak, onlara gerekli fırsatlara ulaşabilecekleri yolları göstermek amacıyla her dönem farklı üniversiteler ziyaret ediliyor. Gerçekleştirilen ziyaretler kapsamında girişimcilik ruhunu taşıyan öğrencilerle bir araya gelerek atölye ve konferans etkinlikleri düzenleniyor.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
BÜYÜK ÖNDER ATATÜRK ANILDI
BÜYÜK ÖNDER ATATÜRK ANILDI
Tüm Yurtta olduğu gibi Muş ve ilçelerinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün ebediyete intikalinin 81. yıldönümü dolayısıyla anma töreni düzenlendi.
BAŞKAN KOÇ´TAN 10 KASIM MESAJI
BAŞKAN KOÇ´TAN 10 KASIM MESAJI
10 Kasım Atatürk´ü anma dolayısıyla mesaj yayımlayan Muş TSO Başkanı Erdal Koç, Cumhuriyetin kuruluşunda eşsiz bir mücadele veren Atatürk ve aziz silah arkadaşlarını yad ettiğini ifade etti
MÜDÜR ENGİN´DEN 10 KASIM MESAJI
MÜDÜR ENGİN´DEN 10 KASIM MESAJI
Muş Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü ebediyete irtihalinin 81. Yılı münasebetiyle bir mesaj yayınladı
MÜFTÜLÜKTEN REKTÖR PROF. DR. FETHİ AHMET POLAT´A ZİYARET
MÜFTÜLÜKTEN REKTÖR PROF. DR. FETHİ AHMET POLAT´A ZİYARET
Muş İl Müftüsü ve ilçe müftüleri Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ı ziyaret etti.
OTİZMLİ ÇOCUKLARIN OKULDA VELİLER TARAFINDAN YUHALANMASI İLE İLGİLİ BAROLARDAN ORTAK AÇIKLAMA: OLAYIN TAKİPÇİSİYİZ
OTİZMLİ ÇOCUKLARIN OKULDA VELİLER TARAFINDAN YUHALANMASI İLE İLGİLİ BAROLARDAN ORTAK AÇIKLAMA: OLAYIN TAKİPÇİSİYİZ
Türkiye Barolar Birliği Başkanlığı ve 80 baro, Aksaray´daki Mehmetçik İlkokulu´nda otizmli çocukların, otizmli çocuklarla aynı binada eğitim gören diğer çocukların velileri tarafından yuhalanması ile ilgili ortak açıklama yayınladı.
ÜNİVERSİTEDE PROGRAM VE SEMİNERLER DÜZENLENDİ
ÜNİVERSİTEDE PROGRAM VE SEMİNERLER DÜZENLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesinde düzenlenen bazı ziyaret, program ve seminerler haberimizin ayrıntılarında
REKTÖR POLAT YÖK´ÜN “GELECEĞİN MESLEKLERİ, MESLEKLERİN GELECEĞİ” ÇALIŞTAYI´NA KATILDI
REKTÖR POLAT YÖK´ÜN “GELECEĞİN MESLEKLERİ, MESLEKLERİN GELECEĞİ” ÇALIŞTAYI´NA KATILDI
Yükseköğretim Kurulu tarafından, “Geleceğin Meslekleri, Mesleklerin Geleceği” başlıklı bir çalıştay gerçekleştirildi. Çalıştaya Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ta katıldı
ŞİMŞEK´TEN MEVLİD KANDİLİ KUTLAMA MESAJI
ŞİMŞEK´TEN MEVLİD KANDİLİ KUTLAMA MESAJI
AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Mevlid Kandili dolaysıyla kutlama mesajı yayınladı
BAŞKAN ASYA´DAN MEVLİD KANDİLİ MESAJI
BAŞKAN ASYA´DAN MEVLİD KANDİLİ MESAJI
Belediye Başkanı Feyat Asya, Peygamber Efendimizin (SAV) dünyaya teşriflerinin yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
DOLAR
5.7704
EURO
6.3641
Muş Durumu

Daima iyiyi, güzeli, doğruyu öğrenebilmek için okuyunuz, okutunuz…

Hacı Bektaşı Veli
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu