ÖĞRENCİ SERVİSLERİNİN OKUL ÖNLERİNDEKİ PARK ÇİLESİ
Muş´ta öğrenci servis şoförleri, okul önlerinde öğrenci indirme bindirme sırasında park yapmanın kendileri için çileye dönüşmesinden yakınırken aileler ise çocuklarının can güvenliğinden endişe duyuyor
Tarih: 26.9.2019 19:05:43/ 368okunma / 0yorum

Muş´un en büyük sıkıntılarından biri olan otopark sıkıntısını okulların açılmasıyla birlikte öğrenci servis şoförleri daha fazla yaşıyor. Muş´ta birçok okul önünde park yeri sıkıntısı yaşadıklarını belirten okul servis şoförleri yetkililerden bir çözüm bulmasını istediler.

Öğrenci servis şoförleri, öğrencileri indirme bindirme işlemleri için Muş´ta birçok okulda ayrılan park yerleri olmadığından park konusunda büyük sorun yaşadıklarını belirterek, “Yetkililerden park sorununa bir çözüm bulunmasını istiyoruz. Öğrencileri okullardan alma ve okula bırakmada çok sıkıntı yaşıyoruz. Giriş çıkış saatlerinde trafik çok yoğun oluyor öğrencilerimizi alamıyoruz. Hatalı parklar sebebiyle çocukları oklun önüne bırakamıyoruz ve çocuklar karşıdan karşıya geçmek zorunda kalıyor” ifadelerini kullandılar.

“OKUL ÇEVRESİNDE PARK YERİ OLMADIĞINDAN DOLAYI ARAÇLARIMIZI MECBUREN YOLDA PARK EDİYORUZ”

Muş Merkez Hürriyet Mahallesinde bulunan Türk Telekom İ.Ö. Okulu öğrencilerini taşıyan servis şoförleri, öğrenci indirme ve bindirmede büyük sorun yaşadıklarını belirterek, "Hem yol çok dar, hem de yolda öğrencileri indirmek ve bindirmek için bir yer yok. Okul çevresinde park yeri olmadığından dolayı araçlarımızı mecburen yolda park ediyoruz. Bu da kazalara davetiye çıkarıyor. Onlarca okul servisi var. Bunun yanında öğrencilerini almaya gelen veliler de var. Öğretmen araçları da eklenince trafik adeta kilitleniyor. Önümüz kış, yolda herhangi bir kaza yaşanmadan önlem alınmasını istiyoruz. Telekom İ.Ö. Okulu ile Askerlik Şubesi arasında kullanılmayan alan servis araçları için park alanına dönüştürülebilir" dediler.

AİLELER YAŞANAN TRAFİK KARGAŞASINDAN ENDİŞELİ

Okul önlerinde yaşanan trafik keşmekeşinden endişe duyan öğrenci velileri, servis araçları için uygun park alanlarının oluşturulması gerektiğinin altını çizdiler. Her okul giriş ve çıkış saatlerinde bu endişeyi duyduklarını ifade eden veliler, bir olumsuzluk yaşanmadan yetkililerin bir an önce tedbir almasını istediler.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
REKTÖR YARDIMCISI KARADAĞ BİNGÖL´DE
REKTÖR YARDIMCISI KARADAĞ BİNGÖL´DE
“Tarım Öğretiminin 174. Yılı” etkinlikleri kapsamında Bingöl Üniversitesi´nde kutlama programı gerçekleştirildi. Bingöl Üniversitesi Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonu´nda gerçekleştirilen programa davetli konuşmacı olarak Muş Alparslan Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ katılım gösterdi.
TULİP MENTÖRLÜK PROGRAMI GERÇEKLEŞTİ
TULİP MENTÖRLÜK PROGRAMI GERÇEKLEŞTİ
İstanbul Aydın Üniversitesi´nin ev sahipliğinde “Türkiye Üniversite Liderlik İyileştirme Programı” (TULİP) gerçekleştirildi. Türkiye´nin çeşitli üniversitelerinde görev yapan kadın akademisyenlerin katılımıyla gerçekleştirilen program kapsamında kadınların liderlik ve yöneticilik basamaklarında görev almasını teşvik etmek amacıyla çalışmalar gerçekleştirildi.
TKDK DESTEĞİYLE MODERN ÇİFTLİK KURDU
TKDK DESTEĞİYLE MODERN ÇİFTLİK KURDU
Sungu beldesinde, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun yüzde 75´lik hibe desteğiyle kurulan çiftlikte 250 büyükbaş hayvan ile çalışmasını sürdürüyor. Çiftlikte modern bir şekilde hayvancılık yapıldığını belirten Sungu Belediye Başkanı Mehmet Salih Gürtürk, bu çiftlikler sayesinde istihdam ve ekonomiye ciddi bir katkı sağlandığını söyledi.
SOĞUK HAVAYI SÜT SATIŞI İLE FIRSATA ÇEVİRDİ
SOĞUK HAVAYI SÜT SATIŞI İLE FIRSATA ÇEVİRDİ
Hava sıcaklığının düştüğü Muş´ta, kahvehanede çay yerine süt tercih ediliyor. Günde 60 ile 70 litre arası süt satışı yapan işletme sahipleri, bu uygulamadan oldukça memnun.
HASTA RUHUMUZ
HASTA RUHUMUZ
Sağlık Eğitimcisi Veysi Bozyel, sağlıklı olmanın bedenen ve ruhen iyi olduğunu belirterek önemli önerilerde bulundu.
PERİYODİK MUAYENE UYARISI YAPILDI
PERİYODİK MUAYENE UYARISI YAPILDI
Muş Valiliği ölçü ve ölçü aletlerinin periyodik muayenesi ile ilgili uyarılarda bulunarak, 28 Şubat tarihinde sürenin tamamlanacağını ve bu tarihe kadar beyannamelerin verilmesi uyarısı yapıldı
FOTOĞRAF SANATÇILARI KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜLERE HAYRAN KALDI
FOTOĞRAF SANATÇILARI KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜLERE HAYRAN KALDI
Muş´ta kar yağışından sonra etkisini iyice gösteren soğuk hava adeta hayatı felç ederken, fotoğraf sanatçıları ise donan Murat Nehri kenarında kartpostallık görüntüleri andıran anları fotoğraf kareleriyle ölümsüzleştirdiler.
MUŞ BELEDİYESİ´NİN PROJELERİ AKILLI ŞEHİRLER VE BELEDİYELER KONGRESİNDE GÖRÜCÜYE ÇIKTI
MUŞ BELEDİYESİ´NİN PROJELERİ AKILLI ŞEHİRLER VE BELEDİYELER KONGRESİNDE GÖRÜCÜYE ÇIKTI
Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı iş birliğinde Türkiye Belediyeler Birliği tarafından ‘Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi´ düzenlendi.
SOKAK HAYVANLARINA YEM VE YİYECEK VERDİLER
SOKAK HAYVANLARINA YEM VE YİYECEK VERDİLER
AK Parti Muş İl Gençlik Kolları Başkanlığı, olumsuz iklim şartlarından dolayı açlıkla karşı karşıya kalan hayvanları unutmadı.
DOLAR
5.8979
EURO
6.5412
Muş Durumu

Kargalar ötmeye başlayınca bülbüller susar..

Mevlana
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu