MUŞTİ HİZMETE AÇILDI
Muş Belediyesi´nin kente kazandırdığı önemli tesisler arasında yer alan Muş Şehirlerarası Otobüs Terminali İçişleri Bakanı Süleyman Soylu´nun katılımıyla düzenlenen törenle açılışı yapıldı.
Tarih: 29.12.2019 18:58:52/ 219okunma / 0yorum

Yaklaşık üç yıllık inşa sürecinin ardından Muş Şehirlerarası Otobüs Terminali hizmete açıldı. Yoğun katılımla gerçekleştirilen açılış törenine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Belediye Başkanı Feyat Asya, açılış töreninde yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: “Teşrifleri ile bugün bizleri şereflendiren ve her seferinde ilimizde ağırlamaktan gurur duyduğumuz fahri hemşehrimiz, abimiz, büyüğümüz, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu´ya ziyaretlerinden dolayı sonsuz şükranlarımı sunarım. Sayın Bakanım, Bugüne kadar mensubu olmakla şeref duyduğum partimizin politikaları çerçevesinde alt yapısı üst yapısı sosyal ve kültürel alanda belediyeciliği ilimizde hayata geçirme uğraşı olduk. Bu uğraşımız ve çabalarımızda devlet büyüklerimize yaptığımız bütün müracaatların karşılık bulması bizleri minnettar kılmıştır. Bu minnet bilinci ile bizlere verilen destek ve sağlanan katkılardan dolayı şükran ve minnetlerimi sunuyorum. Yola çıktığımız ilk gün taahhütlerimizi hep gerçekleşebilecek hedefler üzerinden inşa ettik. Birlikte Yöneteceğiz dedik. “Ortak Akıl Birlikte Yönetim “ sloganımıza sadık kalarak ideal bir şehir inşa etmeyi hedefledik. Allah´a şükürler olsun ki bugün bütün olumsuzluklara ve imkansızlıklara rağmen stratejik planımızda belirlediğimiz hedeflerimizi gerçekleştiriyoruz. Gerçekçi davrandık, kapasitemize göre hareket ederek istediğimizi elde ettik. İklim şartlarından dolayı yılın yarısını karla mücadele ederek geçirmemize rağmen yatırım programlarımızı bir yılın genelinden daha ileri bir seviyede yürütüyoruz. Her geçen gün artan performansımızla çalışmaya devam edeceğiz. Bizler hizmette kanaatin olmadığına inanıyoruz ve bu doğrultuda halkımıza hizmetkarlık ediyoruz. Bugün burada açılışını yaptığımız tesisimizle ilimizde yaşanan önemli bir eksikliği gidermenin bahtiyarlığını yaşıyoruz. Terminaller şehirlerin aynasıdır diyerek modern bir kompleks inşa ederek halkımızın hizmetine sunuyoruz. Bir taraftan alt yapı ve üst yapı alanında yaşanan sıkıntıları ortadan kaldırmanın gayretindeyken, diğer taraftan tesis alanındaki ihtiyaçları da karşılamaya çalışıyoruz. Halkımızın bizlere layık gördüğünü güven ve desteği boşa çıkarmamak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Bu duygularla teşrifleri ile bizleri şereflendiren Sayın Bakanımıza ve beraberindeki heyete teşekkür eder, siz kıymetli hemşehrilerime saygılarımı sunarken, açılışını yapacağımız Muş Şehirlerarası Otobüs Terminalimizin ilimize ve halkımıza hayırlı olmasını dilerim.”

“MEMLEKETİMİZİN BİRLİĞİ, BERABERLİĞİ, HUZURU İÇİN GAYRET GÖSTEREN TÜM ARKADAŞLARIMIZA TEKRAR TEŞEKKÜR EDİYORUM”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: “Yeni terminal binanımızın hem Muşlulara hem de Muş´umuzu ziyaret edecek olan tüm hemşerilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Sabah Muş´a geldiğimizde bir borcumuzu eda ettik. Şenyaylaya, üs bölgemizdeki  kahramanlarımızın bundan kısa bir süre önce hakikaten canları pahasına ortaya koydukları bir operasyonun başarılı sonucunu ve onları tebrik etmeye gittik. Epey bir kar vardı ama ay yıldızlı bayrak elli metre göndere çekilmiş dalgalanıyordu. Memleketimizin birliği, beraberliği, huzuru için gayret gösteren tüm arkadaşlarımıza tekrar teşekkür ediyorum. Bugün burada değerli Belediye Başkanı arkadaşım Feyat bey, önemli bir eserin altına imza atmış. Yaklaşık 6 bin 500 metre kare kapalı alan ve 13 milyonu aşan bir maliyetle hakikaten Muş´a yakışır ve iyi bir hizmet verecek, ilk kez inildiğinde de seyahat edildiğinde de insanların huzur ve güven içersinde adım atacağı, burada hizmet veren seyahat firmalarının çok daha konforlu ve güzel bir şekilde çalışma ortamına kavuştuğu tesisi Muş´a kazandırdığı için kıymetli Feyat Asya Başkanımı tebrik ve takdir ediyorum.

“ESKİ STADIN YERİNE DE 53 DÖNÜMLÜK BİR ARAZİDE ÇOK GÜZEL BİR MİLLET BAHÇESİNDE KAVUŞACAK”

Muş´un hizmetleri burayla sınırlı değil. Bu kısa zaman içerisinde burada gördüğüm, birçok kez geldikten sonra hep yeniliklerle karşılaştığım Muş´ta Havaalanı, bahar ayı ile birlikte Alparslan 2 barajı bitecek ve onun da Muş´a çok büyük katkıları olacak. Bunu yanı sıra özelikle yeni stadımız yapılıyor. Kısa sürede tamamlanacak, eski stadın yerine de 53 dönümlük bir arazide çok güzel bir Millet bahçesinde kavuşacak. Belediyemiz yaklaşık 100 dönümlük alan üzerinde Lale Vadisi olarak çok güzel bir rekreasyon alanı oluşturmuş. Muş´umuzun bereketli toprakları ve çok güzel alanları var. Belediyemizin kendi mimarisiyle oluşturduğu ve aynı zamanda rekreasyonun bütün güzelliklerini yansıttığı Lale vadisini Muş halkıyla buluşturduğu ve yine bana göre çok önemli ve güzel bir park olan göletli park yaklaşık 56 dönümlük bir park, Ahmed-i Xani parkı da yapıldı ve bitirildi. Bu ne demek; kentin insanlarının yorgunluğunu atabilmesi için, ailelerin çocuklarını çok daha güvenli alanlarda boş zamanlarını geçirebilmesi için güzel alanlar. Belediyemiz başta olmak üzere tüm kurumlarımız yatırımlarımızı başarılı bir şekilde hayata geçiriyorlar. Hepsini kutluyorum.

“İNŞALLAH MUŞ ÇOK GÜZEL BİR KENT MEYDANINA KAVUŞACAK”

Beni heyecanlandıran bir projede kent meydanı projesidir. Gerçi ihalesi yapılmış bitirilmişti ama KİK´ten geri dönmüş. Zararı yok yapılacak ve inşallah Muş çok güzel bir Kent Meydanına kavuşacak.

Bunların hepsi bize, Muşluya moral veren heyecanımızı artıran ama aynı zamanda hedeflerimizi de artıran önemli adımlardır. Bunları hep birlikte yapıyoruz. İnşallah iki yıl sonra Muş yerli otomobiline de kavuşacaktır.

Doğu ve Güneydoğunun makus talihi yenilmiştir. Yok yoktu, hastane, doktor, öğretmen, üniversite ve havalimanı yoktu, Tayip Erdoğan ve AK Parti iktidarı ile birlikte Allah´ımıza şükürler olsun Havalimanı olmayan illerin tamamında havalimanı, Üniversite olmayan illerimize üniversite, hastaneler, doktor, okullar, öğretmen, kadın ve gençlik kültür merkezleri, köylere kadar yollar, tüm güvenlik tesislerimiz, bakın 2019 yılında KÖY-DES´in yol bütçesi 40 milyon liraydı, bu doğu ve Güneydoğu bölgemizin her yerinde böyle, üniversite öğrenci sayımızdan, doğu ve güneydoğunu tamamında turist sayısı yükselmiştir daha da yükselecektir. Huzur, güven terörizmim ve teröristten arınmayla birlikte doğu ve güneydoğu kendini bulmaktadır. Ne günlerden geçtiğimizi biliyoruz. Saat 4´ten insanların güvenlik olmadığı içi,n yola çıkmakta sokağa çıkmaktan korktuğu günlerden gece yarılarına kadar herkesin özgür ve hür bir şekilde kendini bulduğu günler içindeyiz inşallah.”

Yapılan konuşmaların ardından yeni terminalin açılışı dualarla yapıldı.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: MUŞTİ HİZMETE AÇILDI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ENGELLİLERE YÖNELİK TEKSTİL KURSU AÇILDI
ENGELLİLERE YÖNELİK TEKSTİL KURSU AÇILDI
Engellilere yönelik Muş Çalışma ve İş Kurumu (İŞ-KUR) tarafından "Mesleki Eğitim" projesi kapsamında açılan tekstil kursunun açılışını yapan AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Cumhurbaşkanının bu konuda talimatlarının olduğunu belirterek “Bugün açılan kursta proje kapsamında 10 engelli çalışacak. Proje bittikten sonra 2 engelli burada sürekli iş sahibi olacak. Bu firmamızda İŞ-KUR desteğiyle yaklaşık 200 kişi çalışıyor” dedi
JANDARMA TRAFİK TİMLERİ 134 ARACI DENETLEDİ
JANDARMA TRAFİK TİMLERİ 134 ARACI DENETLEDİ
Muş İl Jandarma Komutanlığı´na bağlı Trafik Timleri, ülke geneli eş zamanlı olarak gerçekleştirilen alkol denetimlerinde 134 araç sürücüsünü denetleyerek kurallara uymayanlara para cezası uyguladı.
KIZILAY KAN BAĞIŞ KAMPANYASINA DAVET
KIZILAY KAN BAĞIŞ KAMPANYASINA DAVET
Muş Kızılay Kan Bağışı Merkezi, kan bağış otobüsü ile kampanyasına devam ediyor. Vatandaşları kan bağışına beklediklerini belirten Dr. Ahmet Kotan, kan bağışının sağlık açısından önemli olduğunu söyledi
BANKACILIK TALEPLERİ TOBB´YE İLETİLDİ
BANKACILIK TALEPLERİ TOBB´YE İLETİLDİ
Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç, Bankacılık Sistemine Yönelik Ücretlere İlişkin Düzenlemeler ile ilgili olarak üyelerden gelen istekler ve talepler yine üyelerimizin menfaatlerini korumak amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği´ne (TOBB) iletildiğini belirtti.
MALAZGİRT-GEBZE KARDEŞLİĞİ ADINA TOPLANTI YAPILDI
MALAZGİRT-GEBZE KARDEŞLİĞİ ADINA TOPLANTI YAPILDI
Gebze´de düzenlenen Gebze Belediyesi ile Malazgirt Belediyesi Kardeş Belediye Protokolü tanıtım toplantısı Gebze Ticaret Odası ev sahipliğinde, kalabalık bir davetli grubunun katılımıyla gerçekleştirildi.
HASTANE DOĞRU YERE YAPILMALIDIR
HASTANE DOĞRU YERE YAPILMALIDIR
Muş Ticaret ve Sanayi Odası (MUŞ TSO) Meclis Başkanı Talip Devrim, yatırım programına alınan 500 yataklı hastane ile ilgili olarak açıklamalarda bulunarak “Nereye kurulursa Muş´a daha fazla katkısı olur, nereye kurulursa şehrin gelişimine etki eder, nereye kurulursa daha iyi olur bu ve benzer konularda toplumun tüm kesimleri fikirlerini beyan etmelidir ve doğru yer tespit edilmelidir” dedi
POLİSLER, KADINLARA KADES´İ TANITTI
POLİSLER, KADINLARA KADES´İ TANITTI
Muş Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kadınlara Kadın Acil Destek İhbar Sistemi´ni (KADES) tanıttı.
ÜRÜN BAZLI GIDA DENETİM SEFERBERLİĞİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
ÜRÜN BAZLI GIDA DENETİM SEFERBERLİĞİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
İl Müdürlüğü Gıda Kontrolörleri, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli tarafından ülke genelinde eş zamanlı başlatılan denetim seferberliği kapsamında ´Ürün Bazlı´ gıda denetimleri gerçekleştirmektedir. Muş´ta rutin denetimler dışında ´Ürün Bazlı´ gıda denetimleri uygulaması ilimiz genelinde 22 Şubat 2020 tarihine kadar devam edecektir.
BARIŞAN´DAN KAMU VE EĞİTİM KURUMLARININ DEPREME DAYANIKLILIK DURUMUNA DİKKAT ÇEKTİ
BARIŞAN´DAN KAMU VE EĞİTİM KURUMLARININ DEPREME DAYANIKLILIK DURUMUNA DİKKAT ÇEKTİ
Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Muş İl Başkanı Mahir Barışan, kentteki kamu binaları ve eğitim kurumlarının depreme dayanıklılık durumuna dikkat çekti.
DOLAR
6.1023
EURO
6.5922
Muş Durumu

Sorunlarınızdan kaçmak,asla kazanamayacağınız bir yarıştır.

anonim
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu