MUŞTİ HİZMETE AÇILDI
Muş Belediyesi´nin kente kazandırdığı önemli tesisler arasında yer alan Muş Şehirlerarası Otobüs Terminali İçişleri Bakanı Süleyman Soylu´nun katılımıyla düzenlenen törenle açılışı yapıldı.
Tarih: 29.12.2019 18:58:52/ 290okunma / 0yorum

Yaklaşık üç yıllık inşa sürecinin ardından Muş Şehirlerarası Otobüs Terminali hizmete açıldı. Yoğun katılımla gerçekleştirilen açılış törenine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Belediye Başkanı Feyat Asya, açılış töreninde yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: “Teşrifleri ile bugün bizleri şereflendiren ve her seferinde ilimizde ağırlamaktan gurur duyduğumuz fahri hemşehrimiz, abimiz, büyüğümüz, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu´ya ziyaretlerinden dolayı sonsuz şükranlarımı sunarım. Sayın Bakanım, Bugüne kadar mensubu olmakla şeref duyduğum partimizin politikaları çerçevesinde alt yapısı üst yapısı sosyal ve kültürel alanda belediyeciliği ilimizde hayata geçirme uğraşı olduk. Bu uğraşımız ve çabalarımızda devlet büyüklerimize yaptığımız bütün müracaatların karşılık bulması bizleri minnettar kılmıştır. Bu minnet bilinci ile bizlere verilen destek ve sağlanan katkılardan dolayı şükran ve minnetlerimi sunuyorum. Yola çıktığımız ilk gün taahhütlerimizi hep gerçekleşebilecek hedefler üzerinden inşa ettik. Birlikte Yöneteceğiz dedik. “Ortak Akıl Birlikte Yönetim “ sloganımıza sadık kalarak ideal bir şehir inşa etmeyi hedefledik. Allah´a şükürler olsun ki bugün bütün olumsuzluklara ve imkansızlıklara rağmen stratejik planımızda belirlediğimiz hedeflerimizi gerçekleştiriyoruz. Gerçekçi davrandık, kapasitemize göre hareket ederek istediğimizi elde ettik. İklim şartlarından dolayı yılın yarısını karla mücadele ederek geçirmemize rağmen yatırım programlarımızı bir yılın genelinden daha ileri bir seviyede yürütüyoruz. Her geçen gün artan performansımızla çalışmaya devam edeceğiz. Bizler hizmette kanaatin olmadığına inanıyoruz ve bu doğrultuda halkımıza hizmetkarlık ediyoruz. Bugün burada açılışını yaptığımız tesisimizle ilimizde yaşanan önemli bir eksikliği gidermenin bahtiyarlığını yaşıyoruz. Terminaller şehirlerin aynasıdır diyerek modern bir kompleks inşa ederek halkımızın hizmetine sunuyoruz. Bir taraftan alt yapı ve üst yapı alanında yaşanan sıkıntıları ortadan kaldırmanın gayretindeyken, diğer taraftan tesis alanındaki ihtiyaçları da karşılamaya çalışıyoruz. Halkımızın bizlere layık gördüğünü güven ve desteği boşa çıkarmamak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Bu duygularla teşrifleri ile bizleri şereflendiren Sayın Bakanımıza ve beraberindeki heyete teşekkür eder, siz kıymetli hemşehrilerime saygılarımı sunarken, açılışını yapacağımız Muş Şehirlerarası Otobüs Terminalimizin ilimize ve halkımıza hayırlı olmasını dilerim.”

“MEMLEKETİMİZİN BİRLİĞİ, BERABERLİĞİ, HUZURU İÇİN GAYRET GÖSTEREN TÜM ARKADAŞLARIMIZA TEKRAR TEŞEKKÜR EDİYORUM”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: “Yeni terminal binanımızın hem Muşlulara hem de Muş´umuzu ziyaret edecek olan tüm hemşerilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Sabah Muş´a geldiğimizde bir borcumuzu eda ettik. Şenyaylaya, üs bölgemizdeki  kahramanlarımızın bundan kısa bir süre önce hakikaten canları pahasına ortaya koydukları bir operasyonun başarılı sonucunu ve onları tebrik etmeye gittik. Epey bir kar vardı ama ay yıldızlı bayrak elli metre göndere çekilmiş dalgalanıyordu. Memleketimizin birliği, beraberliği, huzuru için gayret gösteren tüm arkadaşlarımıza tekrar teşekkür ediyorum. Bugün burada değerli Belediye Başkanı arkadaşım Feyat bey, önemli bir eserin altına imza atmış. Yaklaşık 6 bin 500 metre kare kapalı alan ve 13 milyonu aşan bir maliyetle hakikaten Muş´a yakışır ve iyi bir hizmet verecek, ilk kez inildiğinde de seyahat edildiğinde de insanların huzur ve güven içersinde adım atacağı, burada hizmet veren seyahat firmalarının çok daha konforlu ve güzel bir şekilde çalışma ortamına kavuştuğu tesisi Muş´a kazandırdığı için kıymetli Feyat Asya Başkanımı tebrik ve takdir ediyorum.

“ESKİ STADIN YERİNE DE 53 DÖNÜMLÜK BİR ARAZİDE ÇOK GÜZEL BİR MİLLET BAHÇESİNDE KAVUŞACAK”

Muş´un hizmetleri burayla sınırlı değil. Bu kısa zaman içerisinde burada gördüğüm, birçok kez geldikten sonra hep yeniliklerle karşılaştığım Muş´ta Havaalanı, bahar ayı ile birlikte Alparslan 2 barajı bitecek ve onun da Muş´a çok büyük katkıları olacak. Bunu yanı sıra özelikle yeni stadımız yapılıyor. Kısa sürede tamamlanacak, eski stadın yerine de 53 dönümlük bir arazide çok güzel bir Millet bahçesinde kavuşacak. Belediyemiz yaklaşık 100 dönümlük alan üzerinde Lale Vadisi olarak çok güzel bir rekreasyon alanı oluşturmuş. Muş´umuzun bereketli toprakları ve çok güzel alanları var. Belediyemizin kendi mimarisiyle oluşturduğu ve aynı zamanda rekreasyonun bütün güzelliklerini yansıttığı Lale vadisini Muş halkıyla buluşturduğu ve yine bana göre çok önemli ve güzel bir park olan göletli park yaklaşık 56 dönümlük bir park, Ahmed-i Xani parkı da yapıldı ve bitirildi. Bu ne demek; kentin insanlarının yorgunluğunu atabilmesi için, ailelerin çocuklarını çok daha güvenli alanlarda boş zamanlarını geçirebilmesi için güzel alanlar. Belediyemiz başta olmak üzere tüm kurumlarımız yatırımlarımızı başarılı bir şekilde hayata geçiriyorlar. Hepsini kutluyorum.

“İNŞALLAH MUŞ ÇOK GÜZEL BİR KENT MEYDANINA KAVUŞACAK”

Beni heyecanlandıran bir projede kent meydanı projesidir. Gerçi ihalesi yapılmış bitirilmişti ama KİK´ten geri dönmüş. Zararı yok yapılacak ve inşallah Muş çok güzel bir Kent Meydanına kavuşacak.

Bunların hepsi bize, Muşluya moral veren heyecanımızı artıran ama aynı zamanda hedeflerimizi de artıran önemli adımlardır. Bunları hep birlikte yapıyoruz. İnşallah iki yıl sonra Muş yerli otomobiline de kavuşacaktır.

Doğu ve Güneydoğunun makus talihi yenilmiştir. Yok yoktu, hastane, doktor, öğretmen, üniversite ve havalimanı yoktu, Tayip Erdoğan ve AK Parti iktidarı ile birlikte Allah´ımıza şükürler olsun Havalimanı olmayan illerin tamamında havalimanı, Üniversite olmayan illerimize üniversite, hastaneler, doktor, okullar, öğretmen, kadın ve gençlik kültür merkezleri, köylere kadar yollar, tüm güvenlik tesislerimiz, bakın 2019 yılında KÖY-DES´in yol bütçesi 40 milyon liraydı, bu doğu ve Güneydoğu bölgemizin her yerinde böyle, üniversite öğrenci sayımızdan, doğu ve güneydoğunu tamamında turist sayısı yükselmiştir daha da yükselecektir. Huzur, güven terörizmim ve teröristten arınmayla birlikte doğu ve güneydoğu kendini bulmaktadır. Ne günlerden geçtiğimizi biliyoruz. Saat 4´ten insanların güvenlik olmadığı içi,n yola çıkmakta sokağa çıkmaktan korktuğu günlerden gece yarılarına kadar herkesin özgür ve hür bir şekilde kendini bulduğu günler içindeyiz inşallah.”

Yapılan konuşmaların ardından yeni terminalin açılışı dualarla yapıldı.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: MUŞTİ HİZMETE AÇILDI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
AVRUPA SPOR HAFTASI ETKİNLİKLERİ GÖSTERİLERLE BAŞLADI
AVRUPA SPOR HAFTASI ETKİNLİKLERİ GÖSTERİLERLE BAŞLADI
Avrupa Spor Haftası kapsamında 81 ilde eş zamanlı yapılan etkinlikler Muş´ta da başladı. 23-30 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek etkinliklere Muş Belediyesi´nin Göletli ve Lale Vadisi Parklarının ev sahipliğinde yapılacak olan etkinliklerin ilki sporcuların gösterileriyle renkli görüntülere sahne oldu.
KORONAVİRÜSLE MÜCADELE TEDBİRLERİNİ İNCELEDİ
KORONAVİRÜSLE MÜCADELE TEDBİRLERİNİ İNCELEDİ
Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, Koronavirüsle mücadele kapsamında alınan kararların sahadaki uygulamalarını inceleyerek, “Bölge illerine göre, ilimiz biraz daha iyi ama bu bizi gevşetmemeli. Özellikle maske, mesafe ve temizliğe dikkat edeceğiz. İstasyon caddesinde de, Cumhuriyet Caddesinde de ve diğer alanlarda da denetimlerimiz devam ediyor. Denetimlerimiz esmasında tedbirlere uymayanlara uyarılar yapılıyor. Herkes kurallara uyacak” dedi
KOÇ, SAĞLIKÇILARA YÖNELİK ŞİDDETE TEPKİ GÖSTERDİ
KOÇ, SAĞLIKÇILARA YÖNELİK ŞİDDETE TEPKİ GÖSTERDİ
Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç, sağlıkçılara yönelik şiddete tepki gösterdi. Yazılı basın açıklaması yapan Koç, sağlıkçıların büyük bir fedakarlık örneği göstererek hizmet verdiğini belirterek, toplumun tüm kesimleri tarafından desteklenmesi gerektiğini kaydetti.
KIZILAY KAN BAĞIŞ OTOBÜSÜ GÖNÜLLÜLERİ BEKLİYOR
KIZILAY KAN BAĞIŞ OTOBÜSÜ GÖNÜLLÜLERİ BEKLİYOR
Korona Virüs salgını döneminde bütün hijyen kurallarına uyularak, önlemler alan Kızılay Muş Şubesi Kan Bağış Merkezi, kan bağış otobüsü ile hizmet vermeye devam ediyor.
TEPE BAĞI BÖLGESİNİN YOLLARI YENİLENİYOR
TEPE BAĞI BÖLGESİNİN YOLLARI YENİLENİYOR
Muş Belediyesi üstyapı çalışmaları kapsamında cadde ve sokaklarda asfalt serimine devam ediyor.
KADINLAR ARICILIĞI TERCİH ETMEYE BAŞLADI
KADINLAR ARICILIĞI TERCİH ETMEYE BAŞLADI
Muş´ta, Tarım ve Orman Bakanlığı´nın desteğiyle bal üretimine kadın eli değdi.
KARADAĞ, TRT GAP DİYARBAKIR RADYOSU´NUN KONUĞU OLDU
KARADAĞ, TRT GAP DİYARBAKIR RADYOSU´NUN KONUĞU OLDU
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektör Yardımcısı ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ TRT GAP Diyarbakır Radyosu´nun konuğu oldu. Programda TAGEM (Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü) tarafından desteklenen Goji Berry (Kurt Üzümü) hakkında detaylı bilgiler verdi.
ASFALT ÇALIŞMASI HÜRRİYET MAHALLESİNE GEÇTİ
ASFALT ÇALIŞMASI HÜRRİYET MAHALLESİNE GEÇTİ
Muş Belediyesi üstyapı çalışmaları kapsamında mahallelerdeki yolları asfaltlamaya devam ediyor. Çalışmaları inceleyen Belediye Başkanı Feyat Asya, tahrip olan yolların onarımını da yaparak bu konuda yaşanan sorunları ortadan kaldırdıklarını belirten “Yolları modern bir görünüme kavuşturmak için özel bir çaba sarf eden Muş Belediyesi, doğalgaz, su, kanalizasyon gibi alt yapı çalışmalarının tamamlandığı yolları tamamen yeniliyor” dedi
PANCAR ALIM KAMPANYASI BAŞLADI
PANCAR ALIM KAMPANYASI BAŞLADI
Malazgirt ilçesinde pancar alım kampanyası törenle başladı.
DOLAR
7.6630
EURO
8.9277
Muş Durumu

Mürşitlik alıcılık değil, vericiliktir…

Hacı Bektaşı Veli
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu