MUŞ´TA MİLLET BAHÇESİNİN YAPIMINA BAŞLANIYOR
31 Mart ve 23 Haziran yerel seçimlerinde müjdesi verilen vaatler arasında yer alan Millet Bahçeleri yapılmaya başlanıyor
Tarih: 15.8.2019 17:05:10/ 320okunma / 0yorum

31 Mart ve 23 Haziran yerel seçimleri sonrasında vatandaşların nefes alması için yapılması planlanan millet bahçelerinin yapımına başlanması için düğmeye basıldı. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yapımı gerçekleştirilecek olan millet bahçeleri projeleri yapıldıkları şehirlerde hem vatandaşın nefes almasını sağlayacak hem de yakın çevresinde yapılan konutların değerine değer katacak.

MİLLET BAHÇELERİ İÇİN HAREKETE GEÇİLDİ

Vatandaşların nefes alma alanları olacak olan Millet bahçelerinin ihalesi Toplu Konut İdaresi tarafından Eylül ayı içerisinde gerçekleştirilecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın en büyüğü Atatürk Havalimanı arazisi üzerinde olmak üzere Türkiye´nin çeşitli bölgelerinde hayata geçirileceğini müjdelediği ´Millet Bahçeleri´ için harekete geçildi.

MİLLET BAHÇELERİ İHALELERİ EYLÜL AYINDA YAPILACAK

Eylül ayında Toplu Konut idaresi başkanlığı taraınfan Malatya Millet Bahçesi, Yıldız Teknik Üniversitesi Millet Bahçesi, Trabzon Millet Bahçesi, Muş Millet Bahçesi, Mersin Millet Bahçesi ihaleleri gerçekleştirilerek yapımına başlanacak. Malatya Millet Bahçesi ile Millet Bahçesine Ait Sosyal Donatılar İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi" ihalesi 4 Eylül 2019 tarihinde saat 14:30´da gerçekleştirilecek.

MUŞ´TA ARAZİ TOPLULAŞTIRMA KARARI!

Muş´ta arazi toplulaştırma kararı! Muş´ta arazi toplulaştırma kararı! Muş´ta bulunan bazı yerlerde arazi toplulaştırması ve tarla içi geliştirme hizmetlerinin yapılmasına dair karar alındı... Muş´ta bulunan bazı yerlerde arazi toplulaştırması kararı alındı. Aynı kararda tarla içi geliştirme hizmetlerinin yapılacağı da duyuruldu. Karar dünkü 30859 sayılı Resmi Gazete´de yayımlandı.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
TKDK DESTEĞİYLE MODERN ÇİFTLİK KURDU
TKDK DESTEĞİYLE MODERN ÇİFTLİK KURDU
Sungu beldesinde, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun yüzde 75´lik hibe desteğiyle kurulan çiftlikte 250 büyükbaş hayvan ile çalışmasını sürdürüyor. Çiftlikte modern bir şekilde hayvancılık yapıldığını belirten Sungu Belediye Başkanı Mehmet Salih Gürtürk, bu çiftlikler sayesinde istihdam ve ekonomiye ciddi bir katkı sağlandığını söyledi.
SOĞUK HAVAYI SÜT SATIŞI İLE FIRSATA ÇEVİRDİ
SOĞUK HAVAYI SÜT SATIŞI İLE FIRSATA ÇEVİRDİ
Hava sıcaklığının düştüğü Muş´ta, kahvehanede çay yerine süt tercih ediliyor. Günde 60 ile 70 litre arası süt satışı yapan işletme sahipleri, bu uygulamadan oldukça memnun.
HASTA RUHUMUZ
HASTA RUHUMUZ
Sağlık Eğitimcisi Veysi Bozyel, sağlıklı olmanın bedenen ve ruhen iyi olduğunu belirterek önemli önerilerde bulundu.
PERİYODİK MUAYENE UYARISI YAPILDI
PERİYODİK MUAYENE UYARISI YAPILDI
Muş Valiliği ölçü ve ölçü aletlerinin periyodik muayenesi ile ilgili uyarılarda bulunarak, 28 Şubat tarihinde sürenin tamamlanacağını ve bu tarihe kadar beyannamelerin verilmesi uyarısı yapıldı
FOTOĞRAF SANATÇILARI KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜLERE HAYRAN KALDI
FOTOĞRAF SANATÇILARI KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜLERE HAYRAN KALDI
Muş´ta kar yağışından sonra etkisini iyice gösteren soğuk hava adeta hayatı felç ederken, fotoğraf sanatçıları ise donan Murat Nehri kenarında kartpostallık görüntüleri andıran anları fotoğraf kareleriyle ölümsüzleştirdiler.
MUŞ BELEDİYESİ´NİN PROJELERİ AKILLI ŞEHİRLER VE BELEDİYELER KONGRESİNDE GÖRÜCÜYE ÇIKTI
MUŞ BELEDİYESİ´NİN PROJELERİ AKILLI ŞEHİRLER VE BELEDİYELER KONGRESİNDE GÖRÜCÜYE ÇIKTI
Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı iş birliğinde Türkiye Belediyeler Birliği tarafından ‘Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi´ düzenlendi.
SOKAK HAYVANLARINA YEM VE YİYECEK VERDİLER
SOKAK HAYVANLARINA YEM VE YİYECEK VERDİLER
AK Parti Muş İl Gençlik Kolları Başkanlığı, olumsuz iklim şartlarından dolayı açlıkla karşı karşıya kalan hayvanları unutmadı.
ANKARA´DA ÖNEMLİ PROTOKOL
ANKARA´DA ÖNEMLİ PROTOKOL
Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında altyapıların ortak kullanımı, personel ve eğitim destekleri, Ar-Ge iş birlikleri, öğrencilere yönelik iş yeri eğitim imkânları, çiftçi eğitimi ve tarımsal yayım faaliyetlerinde iş birliği gibi süreçlerin yürütülmesini kapsayan bir protokol imzalandı. Düzenlenen programa Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ta katıldı
MÜDÜR ENGİN´DEN YARIYIL TATİLİ MESAJI
MÜDÜR ENGİN´DEN YARIYIL TATİLİ MESAJI
İl Millî Eğitim Müdürü Emin Engin, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının 1. döneminin sona ermesi nedeniyle bir mesaj yayımlayarak “Karne notlarınız ne olursa olsun bugün almış olduğunuz karneleri başarı ya da başarısızlık göstergesi olarak kabul etmek yerine, güçlü ve zayıf yönlerinizi görme aracı olarak değerlendirmelisiniz” dedi
DOLAR
5.8564
EURO
6.5172
Muş Durumu

Alim, ilim ve amelin yeri cennettedir. Alim, ilmi ile amel etmezse, ilim ve amel cennette, alim ise cehennemde olur.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu