MÜSİAD´DAN TKDK´YA İŞBİRLİĞİ ZİYARETİ
TKDK ile MÜSİAD arasında imzalanan “IPARD Programı İş Birliği Protokolü” ile ilgili MÜSAİD İl Temsilcisi Ferhat Üzel´i makamında ağırlayan TKDK İl Koordinatörü Mehmet Emin Turan, yapılacak işbirliği ile ilimize birçok yatırımın kazandırılacağına inandıklarını belirtti.
Tarih: 9.10.2019 19:05:01/ 329okunma / 0yorum

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli ile Müstakil Sanayiciler ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan tarafından “IPARD Programı İş Birliği Protokolü” imzalandı. TKDK tarafından uygulanan IPARD Programı´nın etkinliğini daha da artırmak için imzalanan protokol, TKDK ve MÜSİAD´ ınyurt içi ve yurt dışı tanıtım faaliyetleri, çağrı ilanları hakkında gerekli duyuruların yapılması, tanıtım toplantı ve seminerlerin düzenlenmesi ve işbirliğinin güçlendirilmesi adına çalışma grupları oluşturulması gibi hususları içeriyor.

Üzel, “TKDK ile işbirliği oldukça önemli”

Protokol kapsamında TKDK İl Koordinatörü Mehmet Emin Turan´ı ziyaret eden MÜSİAD İl Temsilcisi Ferhat Üzel, TKDK ile işbirliği içerisinde çalışmayı çok önemsediklerini belirtti. TKDK´nın Muş´ta tarım ve hayvancılık ekonomisine ciddi katkı sunduğunu ifade eden Üzel, bu noktada en önemli hususun; doğru yatırım alanları belirleyerek bu alanlarda projeleri hayata geçirebilmek için yeterli finansmanı sağlayabilmek olduğunu vurguladı.

Geniş Katılımlı Tanıtım Gerçekleştirilecek

İmzalanan protokolün önemini çok iyi bildiklerini ve bunun önemli bir motivasyon olduğunu ifade eden TKDK İl Koordinatörü Mehmet Emin Turan, MÜSİAD´ ın iş hayatına yön verme noktasında çok önemli bir oluşum olduğunu ifade etti. Bu nedenle önümüzdeki dönemde doğru ve sürdürülebilir yatırımların Muş´a kazandırılması noktasında MÜSİAD´ ın önemli bir rol oynayacağını söyleyen Turan, Kurum desteklemeleri hakkında Üzel´ e kısa bir bilgilendirmede bulundu. Yapılan görüşmede, önümüzdeki haftalarda MÜSİAD üyelerine yönelik geniş katılımlı bir tanıtım toplantısı düzenlenmesine karar verildi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
TÜBİTAK PROJELERİ ÜNİVERSİTE ÖNCÜLÜĞÜNDE HAYATA GEÇİYOR
TÜBİTAK PROJELERİ ÜNİVERSİTE ÖNCÜLÜĞÜNDE HAYATA GEÇİYOR
Muş Alparslan Üniversitesi, eğitim dünyasına katkı sağlamaya ve öğrencilerin yaşamlarına dokunmaya devam ediyor.
MUŞ OVASI “AGROPARK PROJESİ” İLE HAYAT BULACAK
MUŞ OVASI “AGROPARK PROJESİ” İLE HAYAT BULACAK
Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) ile Muş Alparslan Üniversitesi arasında “Muş Agropark Projesi” sözleşmesi imzalandı. İmzalanan sözleşme kapsamında Muş Ovası´nın mevcut kapasiteden daha fazla yararlanmak adına ortak çalışmalar yürütülmesi hedefleniyor.
MUŞ MERKEZ KALE MAH. 11 ADET KONUT SATIŞA ÇIKARILIYOR
MUŞ MERKEZ KALE MAH. 11 ADET KONUT SATIŞA ÇIKARILIYOR
TOKİ, Muş Merkez Kale Mah. 11 adet konutu; ön şartsız, kurasız 09 Aralık 2019 - 31 Aralık 2019 tarihleri arasında satışa çıkarıyor.
SASON-MUŞ YOLU HAYATA GEÇİRİLİYOR
SASON-MUŞ YOLU HAYATA GEÇİRİLİYOR
​Batman´ın Sason ilçesinin Muş ile birleştirecek ve yaklaşık 4 milyona mal olacak proje hayata geçiriliyor.
5 TERÖRiST ETKiSiZ HALE GETiRiLDi
5 TERÖRiST ETKiSiZ HALE GETiRiLDi
İçişleri Bakanlığı İç güvenlik operasyonları kapsamında, Muş Şenyayla bölgesinde, İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Özel Harekat timlerince gerçekleştirilen hava destekli operasyonda 5 terörist silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildiğini bildirdi.
MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ AİLELERLE BULUŞUYOR
MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ AİLELERLE BULUŞUYOR
Muş´un Çöğürlü Köyünde ikamet eden Suriyeli bir aileye ‘Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerle Buluşuyor´ projesi ile destek verildi. Öğrenciler evin elektrik tesisatı, kışlık yakacak, gıda ve birçok eksiğini giderdi.
KÖY ÇOCUKLARINA ‘BİR PAKET MUTLULUK´ SÜRPRİZİ
KÖY ÇOCUKLARINA ‘BİR PAKET MUTLULUK´ SÜRPRİZİ
Ankara´da ‘Bir Paket Mutluluk´ adı altında faaliyet gösteren Milli Sporcu Dora Kübra Yıldız´ın öncülüğünde başlatılan sosyal sorumluluk projesi kapsamında Muş´ta köy çocuklarına unutamayacakları bir sürpriz yapıldı.
MUŞ İLDER´DEN BURSASPOR´A ZİYARET
MUŞ İLDER´DEN BURSASPOR´A ZİYARET
Muş İli Kültür Eğitim, Kalkındırma, Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (Muş İl-Der) Yönetim kurulu üyeleri, Bursaspor Özlüce Tesislerini ziyaret etti
REKTÖR POLAT “İLAHİYAT VİZYON PROGRAMI” NA KATILDI
REKTÖR POLAT “İLAHİYAT VİZYON PROGRAMI” NA KATILDI
Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ile Türkiye İlahiyat Tedrisatına Yardım Eden Dernekler Federasyonu (TİDEF) işbirliğiyle organize edilen "İlahiyat Vizyon Programı"na katıldı.
DOLAR
5.7905
EURO
6.4083
Muş Durumu

Gün ışığı geldiğinde; kör insanı rehber olarak kullanmak saçmalıktır…” Heinrich Heine

Heinrich Heine
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu