MÜSİAD´DAN TKDK´YA İŞBİRLİĞİ ZİYARETİ
TKDK ile MÜSİAD arasında imzalanan “IPARD Programı İş Birliği Protokolü” ile ilgili MÜSAİD İl Temsilcisi Ferhat Üzel´i makamında ağırlayan TKDK İl Koordinatörü Mehmet Emin Turan, yapılacak işbirliği ile ilimize birçok yatırımın kazandırılacağına inandıklarını belirtti.
Tarih: 9.10.2019 19:05:01/ 178okunma / 0yorum

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli ile Müstakil Sanayiciler ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan tarafından “IPARD Programı İş Birliği Protokolü” imzalandı. TKDK tarafından uygulanan IPARD Programı´nın etkinliğini daha da artırmak için imzalanan protokol, TKDK ve MÜSİAD´ ınyurt içi ve yurt dışı tanıtım faaliyetleri, çağrı ilanları hakkında gerekli duyuruların yapılması, tanıtım toplantı ve seminerlerin düzenlenmesi ve işbirliğinin güçlendirilmesi adına çalışma grupları oluşturulması gibi hususları içeriyor.

Üzel, “TKDK ile işbirliği oldukça önemli”

Protokol kapsamında TKDK İl Koordinatörü Mehmet Emin Turan´ı ziyaret eden MÜSİAD İl Temsilcisi Ferhat Üzel, TKDK ile işbirliği içerisinde çalışmayı çok önemsediklerini belirtti. TKDK´nın Muş´ta tarım ve hayvancılık ekonomisine ciddi katkı sunduğunu ifade eden Üzel, bu noktada en önemli hususun; doğru yatırım alanları belirleyerek bu alanlarda projeleri hayata geçirebilmek için yeterli finansmanı sağlayabilmek olduğunu vurguladı.

Geniş Katılımlı Tanıtım Gerçekleştirilecek

İmzalanan protokolün önemini çok iyi bildiklerini ve bunun önemli bir motivasyon olduğunu ifade eden TKDK İl Koordinatörü Mehmet Emin Turan, MÜSİAD´ ın iş hayatına yön verme noktasında çok önemli bir oluşum olduğunu ifade etti. Bu nedenle önümüzdeki dönemde doğru ve sürdürülebilir yatırımların Muş´a kazandırılması noktasında MÜSİAD´ ın önemli bir rol oynayacağını söyleyen Turan, Kurum desteklemeleri hakkında Üzel´ e kısa bir bilgilendirmede bulundu. Yapılan görüşmede, önümüzdeki haftalarda MÜSİAD üyelerine yönelik geniş katılımlı bir tanıtım toplantısı düzenlenmesine karar verildi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÖĞRENCİLERDEN BARIŞ PINARI HAREKATINA DESTEK
ÖĞRENCİLERDEN BARIŞ PINARI HAREKATINA DESTEK
Muş´ta ilkokulu öğrencileri, Türkiye´nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı´na komando marşı okuyarak destek verdi.
SEVGİ OLMADAN HİÇBİR ŞEY OLMAZ
SEVGİ OLMADAN HİÇBİR ŞEY OLMAZ
Bulanık ilçesine bağlı Gölköy İlk ve Ortaokulunu ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Aksu, öğretmenlere önerilerde bulunarak “Bizlere emanet edilen çocuklarımıza bir anne ve bir baba gibi kucaklayıp en iyi şekilde şekillendirmeliyiz. İnsan yetiştirmek ve geleceğe hazırlamaya çalışıyoruz. Sevgi olmadan hiçbir şey olmaz. Sevgi olmazsa lezzetti ve tadı olmaz. Bu mesleğe sevgimizi katmalıyız” dedi
ÇAĞLAYAN: GENÇLERİN İSTİHDAMI ÖNEMLİ
ÇAĞLAYAN: GENÇLERİN İSTİHDAMI ÖNEMLİ
Muş´ta esnaf ziyaretlerini aralıksız sürdüren Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Muş İl Başkanı Mehmet Şirin Çağlayan ve beraberindeki heyet, sorunları dinleyerek gençlerin istihdam edilmesi için gayretlerde bulunduklarını söylediler.
YER ALTI HATLARININ AYNI ANDA KAZILIP DÖŞENMESİ TEKNİK OLARAK MÜMKÜN DEĞİLDİ
YER ALTI HATLARININ AYNI ANDA KAZILIP DÖŞENMESİ TEKNİK OLARAK MÜMKÜN DEĞİLDİ
Belediye Başkanı Feyat Asya Sunay Mahallesi Kurtuluş Caddesindeki altyapı çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Asya incelemeler sırasında ziyaret ettiği esnafları proje hakkında bilgilendirdi.
KÖY OKULLARINDA AŞI TARAMASINA BAŞLADI
KÖY OKULLARINDA AŞI TARAMASINA BAŞLADI
Muş İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, 2019- 2020 eğitim öğretim yılında ilk ve ortaokullarda aşı taramasına başladı.
DENGBEJLİK KÜLTÜRÜ YAŞATILIYOR
DENGBEJLİK KÜLTÜRÜ YAŞATILIYOR
Muş´ta dengbejlik kültürünü yaşatan dengbejler, köy ve beldeleri ziyaret ederek türküler seslendiriyorlar.
YENİ ÖĞRENCİLERE MUŞ´U TANITIYORUZ
YENİ ÖĞRENCİLERE MUŞ´U TANITIYORUZ
Muş Belediyesi bu yıl üniversiteye kayıt yaptıran öğrencilerin Muş´a adaptasyonunu sağlamak, tarihi ve turistik yerleri tanıtmak amacıyla belirli periyotlarda şehir turu düzenliyor
ÇOCUKLARIN AKADEMİK VE SOSYAL GELİŞİMLERİ ANLATILDI
ÇOCUKLARIN AKADEMİK VE SOSYAL GELİŞİMLERİ ANLATILDI
Merkez Vali Adil Yazar İlköğretim Okulu öğrenci velilerine çocuklarının akademik ve sosyal gelişimlerine yönelik bilgiler verildi.
GÖNÜLLÜLER KÖY OKULUNU BOYADI
GÖNÜLLÜLER KÖY OKULUNU BOYADI
Muş´ta, Gençlik ve Spor Bakanlığı´nın ‘Damla Projesi´ gönüllüleri, köy okullarını boyayarak çeşitli eğitsel çizgi film karakterleri ile çiçek gibi yaptılar. Gönüllü üniversite öğrencileri, amaçlarının köy okullarındaki çocukların gönüllerine dokunmak istediklerini belirttiler
DOLAR
5.8806
EURO
6.5255
Muş Durumu

Adem suretinde olan herkes adem değildir…

Hacı Bektaşı Veli
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu