MUŞ´A KIZILAY KAN BAĞIŞ OTOBÜSÜ ALINDI
Yaptığı hizmetlerle adından söz ettiren Türk Kızılayı, Muş´a kan bağış otobüsü kazandırdı.
Tarih: 10.10.2019 17:57:16/ 370okunma / 0yorum

 

 

Muş´ta tek bölge müdürlüğü bulunan Türk Kızılayı, hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Kızılay Genel Başkanlığınca Muş´a gönderilen tam donanımlı kan bağış otobüsü düzenlenen törenle hizmete başladı.

Muş Valiliği önünde düzenlenen törene Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, Cumhuriyet Başsavcısı Harun Karahan, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Bülent Baykal, İl Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş, Türk Kızılayı Genel Başkan Vekili ve Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Koç, kamu kurumu müdürleri ve davetliler katıldı.

Tam donanımlı kan bağış otobüsünün açılış töreninde bir konuşma yapan Türk Kızılayı Genel Başkan Vekili ve Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Koç, Kızılay´ın bugüne kadar her zaman zorlukları başaran ve hayat kurtaran kurum olarak çok önemli çalışmalara imza attığını söyledi.

“TÜRK KIZILAYI YILLARDIR HER ALANDA HİZMET SUNUYOR VE SUNMAYA DEVAM EDECEK”

“Kızılay, Türkiye´nin ihtiyacı olan kanın tamamını gönüllü ve sürekli bağışçılardan karşılamak için ‘Ulusal Kan Temini Projesi´ni yürütür” diye ifade eden Koç, “Ülkemizin ulusal değeri Kızılay, her gün çalışma sahasını artırmaktadır. İlimizde tam donanımlı kan bağış aracı yoktu. Kan bağı otobüsü Van´dan temin ediyorduk. Çalışma arkadaşlarımızın bu doğrultuda istekleri oldu. Bizde bu anlamda bir çalışma başlattık. Böylesine hayati bir konuda Türk Kızılayı olarak bu aracı ilimize kazandırdığımız için mutluyuz. Bilindiği gibi ilimizin ağırlıklı nüfusu kırsal bölgelerde yaşıyor. Kızılay bugüne kadar her zaman zorlukları başaran ve hayat kurtaran kurum olarak çok önemli çalışmalara imza attı. Kızılay Genel Başkanlığınca ilimize gönderilen tam donanımlı kan bağış otobüsün açılışını yaptık. Türk Kızılayı yıllardır her alanda hizmet sunuyor ve sunmaya devam edecek. Kurulduğu 1868 yılından bu yana toplumsal dayanışmayı sağlamak, sosyal refahın gelişmesine katkıda bulunmak, yoksul ve muhtaç insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımı ulaştırmak için önemli görevler üstlenen Türk Kızılay, kan, afet, uluslararası yardım, göç ve mülteci hizmetleri, sosyal hizmetler, sağlık, ilk yardım, eğitim, gençlik ve mineralli su işletmeleri alanlarında faaliyet sunar” dedi.

“HASTA GÜVENLİĞİ AÇISINDAN KENDİSİNE BAĞIŞLANAN HER KANI MODERN LABORATUVARLARDA TESTLERE TABİİ TUTAN TÜRK KIZILAY, KANI İHTİYACI OLAN KİŞİLERE VERİLMEK ÜZERE HASTANELERE ULAŞTIRIR”

Kızılay´ın kan bağış kampanyasına değinen Koç, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türk Kızılay, Bölge Kan Merkezleri, Kan Bağış Merkezleri ve mobil kan bağış araçları ile ülkemizin ihtiyacı olan kanın tamamını gönüllü ve sürekli bağışçılardan karşılamaya devam ediyor. Türk Kızılay, Türkiye´nin ihtiyacı olan kanın tamamını gönüllü ve sürekli bağışçılardan karşılamak için “Ulusal Kan Temini Projesi”ni yürütür. Ülke genelinde 18 Bölge Kan Merkezi, 67 Kan Bağış Merkezi ve mobil kan bağış araçlarıyla 300´den fazla noktada hizmet verir. Bu merkez ve birimlerde binlerce uzman personel istihdam edilmektedir. Hasta güvenliği açısından kendisine bağışlanan her kanı modern laboratuvarlarda testlere tabii tutan Türk Kızılay, kanı ihtiyacı olan kişilere verilmek üzere hastanelere ulaştırır. Güvenli kan temini konusundaki başarısını ilik nakli ve kök hücre tedavisi alanına da taşıyan Türk Kızılay, TÜRKÖK Projesini Sağlık Bakanlığı ile ortaklaşa yürütür. Bu anlamda da tüm vatandaşlarımıza Türk Kızılayı´na kan bağışında bulunmaları için çağrıda bulunuyorum."

“KAN ÖNEMLİ BİR SAĞLIK ÜRÜNÜDÜR”

Muş´a kazandırılan kan bağış otobüsünde incelemelerde bulunan Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, ise “Türk kızılayı ilimize değerli bir hizmet daha sundu. Kızılay, son derece modern ve iç kısmının iyi dizayn edildiği tam donanımlı kan bağış otobüsü ilimize kazandırmıştır. Kan, yokluğunda ihtiyaç duyulduğunda önemi anlaşılan önemli bir sağlık ürünüdür. Bizlerin veya yakınlarımızın kan ihtiyacı olduğunda kanın ne kadar önemli olduğunu anlıyoruz. Bu bağlamda herkesi düzenli olarak kan bağışına davet ediyorum” ifadelerini kullandı.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: KIZILAY BAĞIŞ OTOBÜSÜ ALINDI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
REKTÖR YARDIMCISI KARADAĞ BİNGÖL´DE
REKTÖR YARDIMCISI KARADAĞ BİNGÖL´DE
“Tarım Öğretiminin 174. Yılı” etkinlikleri kapsamında Bingöl Üniversitesi´nde kutlama programı gerçekleştirildi. Bingöl Üniversitesi Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonu´nda gerçekleştirilen programa davetli konuşmacı olarak Muş Alparslan Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ katılım gösterdi.
TULİP MENTÖRLÜK PROGRAMI GERÇEKLEŞTİ
TULİP MENTÖRLÜK PROGRAMI GERÇEKLEŞTİ
İstanbul Aydın Üniversitesi´nin ev sahipliğinde “Türkiye Üniversite Liderlik İyileştirme Programı” (TULİP) gerçekleştirildi. Türkiye´nin çeşitli üniversitelerinde görev yapan kadın akademisyenlerin katılımıyla gerçekleştirilen program kapsamında kadınların liderlik ve yöneticilik basamaklarında görev almasını teşvik etmek amacıyla çalışmalar gerçekleştirildi.
TKDK DESTEĞİYLE MODERN ÇİFTLİK KURDU
TKDK DESTEĞİYLE MODERN ÇİFTLİK KURDU
Sungu beldesinde, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun yüzde 75´lik hibe desteğiyle kurulan çiftlikte 250 büyükbaş hayvan ile çalışmasını sürdürüyor. Çiftlikte modern bir şekilde hayvancılık yapıldığını belirten Sungu Belediye Başkanı Mehmet Salih Gürtürk, bu çiftlikler sayesinde istihdam ve ekonomiye ciddi bir katkı sağlandığını söyledi.
SOĞUK HAVAYI SÜT SATIŞI İLE FIRSATA ÇEVİRDİ
SOĞUK HAVAYI SÜT SATIŞI İLE FIRSATA ÇEVİRDİ
Hava sıcaklığının düştüğü Muş´ta, kahvehanede çay yerine süt tercih ediliyor. Günde 60 ile 70 litre arası süt satışı yapan işletme sahipleri, bu uygulamadan oldukça memnun.
HASTA RUHUMUZ
HASTA RUHUMUZ
Sağlık Eğitimcisi Veysi Bozyel, sağlıklı olmanın bedenen ve ruhen iyi olduğunu belirterek önemli önerilerde bulundu.
PERİYODİK MUAYENE UYARISI YAPILDI
PERİYODİK MUAYENE UYARISI YAPILDI
Muş Valiliği ölçü ve ölçü aletlerinin periyodik muayenesi ile ilgili uyarılarda bulunarak, 28 Şubat tarihinde sürenin tamamlanacağını ve bu tarihe kadar beyannamelerin verilmesi uyarısı yapıldı
FOTOĞRAF SANATÇILARI KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜLERE HAYRAN KALDI
FOTOĞRAF SANATÇILARI KARTPOSTALLIK GÖRÜNTÜLERE HAYRAN KALDI
Muş´ta kar yağışından sonra etkisini iyice gösteren soğuk hava adeta hayatı felç ederken, fotoğraf sanatçıları ise donan Murat Nehri kenarında kartpostallık görüntüleri andıran anları fotoğraf kareleriyle ölümsüzleştirdiler.
MUŞ BELEDİYESİ´NİN PROJELERİ AKILLI ŞEHİRLER VE BELEDİYELER KONGRESİNDE GÖRÜCÜYE ÇIKTI
MUŞ BELEDİYESİ´NİN PROJELERİ AKILLI ŞEHİRLER VE BELEDİYELER KONGRESİNDE GÖRÜCÜYE ÇIKTI
Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı iş birliğinde Türkiye Belediyeler Birliği tarafından ‘Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi´ düzenlendi.
SOKAK HAYVANLARINA YEM VE YİYECEK VERDİLER
SOKAK HAYVANLARINA YEM VE YİYECEK VERDİLER
AK Parti Muş İl Gençlik Kolları Başkanlığı, olumsuz iklim şartlarından dolayı açlıkla karşı karşıya kalan hayvanları unutmadı.
DOLAR
5.8979
EURO
6.5412
Muş Durumu

Ali ’ye düşman olan Allah’ a düşman olur.

Hz.Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu