MUŞ´A KIZILAY KAN BAĞIŞ OTOBÜSÜ ALINDI
Yaptığı hizmetlerle adından söz ettiren Türk Kızılayı, Muş´a kan bağış otobüsü kazandırdı.
Tarih: 10.10.2019 17:57:16/ 113okunma / 0yorum

 

 

Muş´ta tek bölge müdürlüğü bulunan Türk Kızılayı, hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Kızılay Genel Başkanlığınca Muş´a gönderilen tam donanımlı kan bağış otobüsü düzenlenen törenle hizmete başladı.

Muş Valiliği önünde düzenlenen törene Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, Cumhuriyet Başsavcısı Harun Karahan, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Bülent Baykal, İl Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş, Türk Kızılayı Genel Başkan Vekili ve Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Koç, kamu kurumu müdürleri ve davetliler katıldı.

Tam donanımlı kan bağış otobüsünün açılış töreninde bir konuşma yapan Türk Kızılayı Genel Başkan Vekili ve Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Koç, Kızılay´ın bugüne kadar her zaman zorlukları başaran ve hayat kurtaran kurum olarak çok önemli çalışmalara imza attığını söyledi.

“TÜRK KIZILAYI YILLARDIR HER ALANDA HİZMET SUNUYOR VE SUNMAYA DEVAM EDECEK”

“Kızılay, Türkiye´nin ihtiyacı olan kanın tamamını gönüllü ve sürekli bağışçılardan karşılamak için ‘Ulusal Kan Temini Projesi´ni yürütür” diye ifade eden Koç, “Ülkemizin ulusal değeri Kızılay, her gün çalışma sahasını artırmaktadır. İlimizde tam donanımlı kan bağış aracı yoktu. Kan bağı otobüsü Van´dan temin ediyorduk. Çalışma arkadaşlarımızın bu doğrultuda istekleri oldu. Bizde bu anlamda bir çalışma başlattık. Böylesine hayati bir konuda Türk Kızılayı olarak bu aracı ilimize kazandırdığımız için mutluyuz. Bilindiği gibi ilimizin ağırlıklı nüfusu kırsal bölgelerde yaşıyor. Kızılay bugüne kadar her zaman zorlukları başaran ve hayat kurtaran kurum olarak çok önemli çalışmalara imza attı. Kızılay Genel Başkanlığınca ilimize gönderilen tam donanımlı kan bağış otobüsün açılışını yaptık. Türk Kızılayı yıllardır her alanda hizmet sunuyor ve sunmaya devam edecek. Kurulduğu 1868 yılından bu yana toplumsal dayanışmayı sağlamak, sosyal refahın gelişmesine katkıda bulunmak, yoksul ve muhtaç insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımı ulaştırmak için önemli görevler üstlenen Türk Kızılay, kan, afet, uluslararası yardım, göç ve mülteci hizmetleri, sosyal hizmetler, sağlık, ilk yardım, eğitim, gençlik ve mineralli su işletmeleri alanlarında faaliyet sunar” dedi.

“HASTA GÜVENLİĞİ AÇISINDAN KENDİSİNE BAĞIŞLANAN HER KANI MODERN LABORATUVARLARDA TESTLERE TABİİ TUTAN TÜRK KIZILAY, KANI İHTİYACI OLAN KİŞİLERE VERİLMEK ÜZERE HASTANELERE ULAŞTIRIR”

Kızılay´ın kan bağış kampanyasına değinen Koç, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türk Kızılay, Bölge Kan Merkezleri, Kan Bağış Merkezleri ve mobil kan bağış araçları ile ülkemizin ihtiyacı olan kanın tamamını gönüllü ve sürekli bağışçılardan karşılamaya devam ediyor. Türk Kızılay, Türkiye´nin ihtiyacı olan kanın tamamını gönüllü ve sürekli bağışçılardan karşılamak için “Ulusal Kan Temini Projesi”ni yürütür. Ülke genelinde 18 Bölge Kan Merkezi, 67 Kan Bağış Merkezi ve mobil kan bağış araçlarıyla 300´den fazla noktada hizmet verir. Bu merkez ve birimlerde binlerce uzman personel istihdam edilmektedir. Hasta güvenliği açısından kendisine bağışlanan her kanı modern laboratuvarlarda testlere tabii tutan Türk Kızılay, kanı ihtiyacı olan kişilere verilmek üzere hastanelere ulaştırır. Güvenli kan temini konusundaki başarısını ilik nakli ve kök hücre tedavisi alanına da taşıyan Türk Kızılay, TÜRKÖK Projesini Sağlık Bakanlığı ile ortaklaşa yürütür. Bu anlamda da tüm vatandaşlarımıza Türk Kızılayı´na kan bağışında bulunmaları için çağrıda bulunuyorum."

“KAN ÖNEMLİ BİR SAĞLIK ÜRÜNÜDÜR”

Muş´a kazandırılan kan bağış otobüsünde incelemelerde bulunan Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, ise “Türk kızılayı ilimize değerli bir hizmet daha sundu. Kızılay, son derece modern ve iç kısmının iyi dizayn edildiği tam donanımlı kan bağış otobüsü ilimize kazandırmıştır. Kan, yokluğunda ihtiyaç duyulduğunda önemi anlaşılan önemli bir sağlık ürünüdür. Bizlerin veya yakınlarımızın kan ihtiyacı olduğunda kanın ne kadar önemli olduğunu anlıyoruz. Bu bağlamda herkesi düzenli olarak kan bağışına davet ediyorum” ifadelerini kullandı.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: KIZILAY BAĞIŞ OTOBÜSÜ ALINDI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
GAZİ MUHARREM ÇELİK, BABA OCAĞI MUŞ´A GÖNDERİLDİ
GAZİ MUHARREM ÇELİK, BABA OCAĞI MUŞ´A GÖNDERİLDİ
Türk Silahlı Kuvvetleri´nin Fırat´ın doğusunda başlattığı Barış Pınarı Harekatı´nda görevli Uzman Çavuş Muharrem Çelik, PYD/PKK´lı teröristlerle girilen çatışmada bacağından yaralandı. Sol bacağında sinirlerin bulunduğu bölgeye isabet eden kurşun, felç tehlikesine karşı doktorlar tarafından çıkarılmadı.
ASYA, RADYO PROGRAMINDA HİZMETLERİNİ ANLATTI
ASYA, RADYO PROGRAMINDA HİZMETLERİNİ ANLATTI
Belediye Başkanı Feyat Asya, TRT Erzurum Radyosu canlı yayınına telefonla bağlanarak ‘4 Mevsim Muş´ konulu fotoğraf yarışması ve belediye hizmetleri hakkında bilgi verdi
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN YAYLA HATIRLATMASI “BİR PİRİNÇ TANESİ BİLE BIRAKMAYIN”
VALİ GÜNDÜZÖZ´DEN YAYLA HATIRLATMASI “BİR PİRİNÇ TANESİ BİLE BIRAKMAYIN”
Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz, havaların soğuması ile birlikte yaylacıların dönüş yolculuğunu hatırlatarak yaşam malzemesi bırakılmaması uyarısında bulundu. “Orada bir pirinç tanesi bile bizim Muşlu hemşehrilerimiz inanıyorum ki bırakmayacaklar” diye ifade eden Vali Gündüzöz, “Dönerken orada stokladıkları erzakları bırakmamaları lazım. Eğer bu erzakları yanlarında indirmezlerse terör örgütlerine bir lojistik destek sağlamış olurlar. Hain terör örgütü buradan beslenir. Onun için herkes aynı hassasiyeti yapacak” dedi
KADINLAR, KURSLARLA SOSYALLEŞİYOR
KADINLAR, KURSLARLA SOSYALLEŞİYOR
Muş´ta, ev hanımları ve genç kızlar, açılan ahşap boyama kursu ile eskimiş, yıpranmış ahşap eşyaları ya da hiç el değmemiş ham malzemeleri özenle yeniden boyayarak birer sanat eseri haline getiriyor
BAŞKAN ASYA: “PARK VE YEŞİL ALANLARIMIZI KORUYALIM”
BAŞKAN ASYA: “PARK VE YEŞİL ALANLARIMIZI KORUYALIM”
Son 5 yıl içinde Muş´a çok sayıda park kazandırdıklarını söyleyen Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, “İnsanlarımızın güzel vakit geçirmesi için hizmete açtığımız park ve yeşil alanları hep birlikte koruyalım. Ortak kullanım alanları olan parklarımızı ortak bir bilinçle korumalıyız. Buraları tahrip etmek isteyenlere birlikte fırsat vermemeliyiz. Bilinçsizce yapılan kullanımlara şahit olduğumuzda uyaralım” dedi
HBT ETKİNLİKLERE BAŞLADI
HBT ETKİNLİKLERE BAŞLADI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Hayırda Buluşanlar Öğrenci Topluluğu, 2019-2020 Eğitim Öğretim dönemindeki etkinliklerine başladı.
AKDAĞ VE BERABERİNDEKİ HEYET KOÇ´U ZİYARET ETTİ
AKDAĞ VE BERABERİNDEKİ HEYET KOÇ´U ZİYARET ETTİ
Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç, çeşitli ziyaret ve incelemeler içim bölgeye gelen KOSGEB Başkan Yardımcısı Ahmet Akdağ ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı. Yönetim kurulu ve meclis üyeler ile birlikte KOSGEB Başkan Yardımcısı Akdağ, KOBİ Gelişim Dairesi Başkanı Erdal Çınar, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Mehmet Öğüt, KOSGEB Van Müdürü Bilal Emre Yörük ve KOSGEB Muş Müdürü Kenan Mergen´i makamında ağırladı.
BARIŞAN "TERÖRÜ BİTİRECEK HAREKÂTI DESTEKLİYORUZ"
BARIŞAN "TERÖRÜ BİTİRECEK HAREKÂTI DESTEKLİYORUZ"
Memur-Sen muş il başkanı Mahir Barışan, Fırat´ın doğusunda başlatılan "Barış Pınarı Harekatını" desteklediklerini açıkladı.
ALPARSLAN-2 BARAJI MUŞ OVASINA CAN VERECEK
ALPARSLAN-2 BARAJI MUŞ OVASINA CAN VERECEK
Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından yaptırılan Alpaslan-2 Barajı´da çalışmalar devam ediyor.
DOLAR
5.9103
EURO
6.5174
Muş Durumu

Bilimin bulunmadığı yer, suyu olmayan kentte benzer…

Hacı Bektaşı Veli
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu