MUŞ´A KIZILAY KAN BAĞIŞ OTOBÜSÜ ALINDI
Yaptığı hizmetlerle adından söz ettiren Türk Kızılayı, Muş´a kan bağış otobüsü kazandırdı.
Tarih: 10.10.2019 17:57:16/ 319okunma / 0yorum

 

 

Muş´ta tek bölge müdürlüğü bulunan Türk Kızılayı, hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Kızılay Genel Başkanlığınca Muş´a gönderilen tam donanımlı kan bağış otobüsü düzenlenen törenle hizmete başladı.

Muş Valiliği önünde düzenlenen törene Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, Cumhuriyet Başsavcısı Harun Karahan, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Bülent Baykal, İl Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş, Türk Kızılayı Genel Başkan Vekili ve Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Koç, kamu kurumu müdürleri ve davetliler katıldı.

Tam donanımlı kan bağış otobüsünün açılış töreninde bir konuşma yapan Türk Kızılayı Genel Başkan Vekili ve Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Koç, Kızılay´ın bugüne kadar her zaman zorlukları başaran ve hayat kurtaran kurum olarak çok önemli çalışmalara imza attığını söyledi.

“TÜRK KIZILAYI YILLARDIR HER ALANDA HİZMET SUNUYOR VE SUNMAYA DEVAM EDECEK”

“Kızılay, Türkiye´nin ihtiyacı olan kanın tamamını gönüllü ve sürekli bağışçılardan karşılamak için ‘Ulusal Kan Temini Projesi´ni yürütür” diye ifade eden Koç, “Ülkemizin ulusal değeri Kızılay, her gün çalışma sahasını artırmaktadır. İlimizde tam donanımlı kan bağış aracı yoktu. Kan bağı otobüsü Van´dan temin ediyorduk. Çalışma arkadaşlarımızın bu doğrultuda istekleri oldu. Bizde bu anlamda bir çalışma başlattık. Böylesine hayati bir konuda Türk Kızılayı olarak bu aracı ilimize kazandırdığımız için mutluyuz. Bilindiği gibi ilimizin ağırlıklı nüfusu kırsal bölgelerde yaşıyor. Kızılay bugüne kadar her zaman zorlukları başaran ve hayat kurtaran kurum olarak çok önemli çalışmalara imza attı. Kızılay Genel Başkanlığınca ilimize gönderilen tam donanımlı kan bağış otobüsün açılışını yaptık. Türk Kızılayı yıllardır her alanda hizmet sunuyor ve sunmaya devam edecek. Kurulduğu 1868 yılından bu yana toplumsal dayanışmayı sağlamak, sosyal refahın gelişmesine katkıda bulunmak, yoksul ve muhtaç insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımı ulaştırmak için önemli görevler üstlenen Türk Kızılay, kan, afet, uluslararası yardım, göç ve mülteci hizmetleri, sosyal hizmetler, sağlık, ilk yardım, eğitim, gençlik ve mineralli su işletmeleri alanlarında faaliyet sunar” dedi.

“HASTA GÜVENLİĞİ AÇISINDAN KENDİSİNE BAĞIŞLANAN HER KANI MODERN LABORATUVARLARDA TESTLERE TABİİ TUTAN TÜRK KIZILAY, KANI İHTİYACI OLAN KİŞİLERE VERİLMEK ÜZERE HASTANELERE ULAŞTIRIR”

Kızılay´ın kan bağış kampanyasına değinen Koç, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türk Kızılay, Bölge Kan Merkezleri, Kan Bağış Merkezleri ve mobil kan bağış araçları ile ülkemizin ihtiyacı olan kanın tamamını gönüllü ve sürekli bağışçılardan karşılamaya devam ediyor. Türk Kızılay, Türkiye´nin ihtiyacı olan kanın tamamını gönüllü ve sürekli bağışçılardan karşılamak için “Ulusal Kan Temini Projesi”ni yürütür. Ülke genelinde 18 Bölge Kan Merkezi, 67 Kan Bağış Merkezi ve mobil kan bağış araçlarıyla 300´den fazla noktada hizmet verir. Bu merkez ve birimlerde binlerce uzman personel istihdam edilmektedir. Hasta güvenliği açısından kendisine bağışlanan her kanı modern laboratuvarlarda testlere tabii tutan Türk Kızılay, kanı ihtiyacı olan kişilere verilmek üzere hastanelere ulaştırır. Güvenli kan temini konusundaki başarısını ilik nakli ve kök hücre tedavisi alanına da taşıyan Türk Kızılay, TÜRKÖK Projesini Sağlık Bakanlığı ile ortaklaşa yürütür. Bu anlamda da tüm vatandaşlarımıza Türk Kızılayı´na kan bağışında bulunmaları için çağrıda bulunuyorum."

“KAN ÖNEMLİ BİR SAĞLIK ÜRÜNÜDÜR”

Muş´a kazandırılan kan bağış otobüsünde incelemelerde bulunan Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, ise “Türk kızılayı ilimize değerli bir hizmet daha sundu. Kızılay, son derece modern ve iç kısmının iyi dizayn edildiği tam donanımlı kan bağış otobüsü ilimize kazandırmıştır. Kan, yokluğunda ihtiyaç duyulduğunda önemi anlaşılan önemli bir sağlık ürünüdür. Bizlerin veya yakınlarımızın kan ihtiyacı olduğunda kanın ne kadar önemli olduğunu anlıyoruz. Bu bağlamda herkesi düzenli olarak kan bağışına davet ediyorum” ifadelerini kullandı.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: KIZILAY BAĞIŞ OTOBÜSÜ ALINDI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MECLİS, YAPILAN PROJELERİ AÇIKLADI
MECLİS, YAPILAN PROJELERİ AÇIKLADI
Muş İl Genel Meclisi, merkez ve ilçeler itibariyle 2019 yılı yatırım programı kapsamında olan ham yol, sathi kaplama ve BSK yolu olarak yapımı gerçekleşmeyen projenin olup olmadığıyla ilgili araştırma ve inceleme yaptı. Yol Yapım ve Ulaşım Hizmetleri İhtisas Komisyonu projelerin yaklaşık olarak hepsinin gerçekleştirildiğinin tespit edildiğini açıklayarak rapor haline getirdi.
DİLİMLİ KÖYÜNDE CAMİ AÇILIŞI YAPILDI
DİLİMLİ KÖYÜNDE CAMİ AÇILIŞI YAPILDI
Merkeze bağlı Dilimli köyünde hayırseverlerin desteği ile yapımı tamamlanan Camii düzenlenen törenle hizmete açıldı. İl Müftüsü Alettin Bozkurt, dualarla açılışı yapılan caminin hayırlı olması dileğinde bulundu
MİNİK ÖĞRENCİLERDEN KIZILAY HAFTASI ETKİNLİĞİ
MİNİK ÖĞRENCİLERDEN KIZILAY HAFTASI ETKİNLİĞİ
Korkut İlçe Anadolulu minik öğrencileri ve öğretmenleri, Kızılay Haftası dolayısıyla hazırladıkları kolileri ihtiyaç sahibi ailelere dağıtarak örnek davranışta bulundular.
AYTEMİŞ, KEFALET SİGORTASI HAKKINDA BİLGİ VERDİ
AYTEMİŞ, KEFALET SİGORTASI HAKKINDA BİLGİ VERDİ
Muş´ta faaliyet gösteren Quıck Sigorta A.Ş. Muş Yetkili Acentesi İhsan Aytemiş, Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç´u ziyaret ederek Kefalet Sigortası ile ilgili bilgiler verdi.
HBT, KÖY ÇOCUKLARINI SEVİNDİRİYOR
HBT, KÖY ÇOCUKLARINI SEVİNDİRİYOR
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Hayırda Buluşanlar Öğrenci Topluluğu, başlattığı “Çocuklar Üşümesin” ve “Üniversiteden Köye Uzanan Kardeşlik Eli” projeleri kapsamında, kentteki köy okullarında eğitim-öğretim gören çocuklara; kitap, kırtasiye, giysi ve botlardan oluşan çeşitli hediyeler dağıtmaya devam ediyor
TEKİN, GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİNE KATILDI
TEKİN, GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİNE KATILDI
Muş Alparslan Üniversitesi öğretim üyemiz Dr. Zeliha Tekin Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi´nde girişimcilik eğitimine katıldı
EMLAK VE ÇEVRE TEMİZLİK VERGİLERİNİN 2. TAKSİTİNDE SON GÜN 30 KASIM
EMLAK VE ÇEVRE TEMİZLİK VERGİLERİNİN 2. TAKSİTİNDE SON GÜN 30 KASIM
Muş Belediyesi 2019 Yılı Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi 2. taksit ödemelerinin 30 Kasım 2019 Cumartesi günü olduğunu hatırlattı
“FENOMENOLOJİ VE METAFİZİK” KONULU SEMİNER DÜZENLENDİ
“FENOMENOLOJİ VE METAFİZİK” KONULU SEMİNER DÜZENLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü Seminerleri kapsamında “Fenomenoloji ve Metafizik” konulu seminer düzenlendi
BÜYÜK ÖNDER ATATÜRK ANILDI
BÜYÜK ÖNDER ATATÜRK ANILDI
Tüm Yurtta olduğu gibi Muş ve ilçelerinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün ebediyete intikalinin 81. yıldönümü dolayısıyla anma töreni düzenlendi.
DOLAR
5.7470
EURO
6.3352
Muş Durumu

Denizi testiye doldursan, alabildiği kadar su alır. Gerisi kalır…

Mevlana
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu