MUŞ TSO´DAN AZERBAYCAN´DAN BOŞ DÖNMEDİ
Yurt dışı iş gezileri ile iş insanlarının ihracat ve Pazar payı araştırmaları için öncülük yapan Muş Ticaret ve Sanayi Odası Macaristan´dan sonra Azerbaycan´dan eli boş dönmedi. 3-6 Aralık tarihleri arasında Bakü´ye düzenlenen iş gezisinde firma yetkilileri ikili görüşmeler başta olmak üzere çeşitli temaslarda bulunma fırsatı yakaladılar.
Tarih: 19.12.2019 17:20:53/ 251okunma / 0yorum

KOSGEB destekli düzenlenen iş gezisi programlarıyla kentte faaliyet gösteren firma yetkililerinin sektörleriyle ilgili olarak araştırma ve geliştirmenin yanı sıra yeni pazar arayışlarını sürdürmesi dikkatlerden kaçmadı.

Muş Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen iş gezisi programına ilk defa katıldığını kaydeden Özdemirel Tekstil adlı firmanın sahibi Vahdettin Demirel, Bakü´de düzenlene ikili iş görüşmelerinden sonra bazı firma yetkilileriyle temas kurduğunu ve ilk etapta 14 bin dolarlık ihracat için sipariş aldığını kaydetti.

“MUŞ´TA ÜRETTİKLERİ TAKIM ELBİSE, CEKET VE PANTOLONLARI İSTANBUL´DA KENDİLERİNE AİT MAĞAZALARDA SATACAK”

MUŞ TSO´nun düzenlediği gezilere ilk defa katıldığını ifade eden Demirel, Azerbaycan´da hiç yabancılık çekmediklerini belirterek, Muş´ta ürettikleri takım elbise, ceket ve pantolonları İstanbul´da kendilerine ait mağazalarda ve farklı firmalara sattıklarını kaydetti.

Bakü´de bir tekstil firması ile yapmış olduğu görüşmeden sonra 14 bin dolarlık sipariş aldığını kaydeden Vahdettin Demirel daha sonra şunları söyledi: “Muş´ta faaliyet gösteren tekstil atölyemizde Lavetto, Polo Casimo ve Daniel Braco adlı markaların üretimini yapıyoruz. Azeri firma ile görüşmemizde üretimlerimizden söz ettik, kataloglarımızı gösterme fırsatımız oldu. İlk etapta 14 bin dolarlık sipariş aldım. En kısa sürede bunların üretimine başlayıp teslim edeceğiz. Azeri firmasının Bakü´de 7 tane mağazası var. Mağazanın birinde sadece bizim markalarımızı satacak. İstediği kalıptan üretim yapmamız halinde bizden 200 bin dolarlık ürün alacağını taahhüt etti. Muş´ta Tekel Depolarında 100´den fazla vatandaşımızı istihdam ediyoruz. Mevcut atölyemizin yeri artık bize yeterli gelmiyor. Kapasitemizi arttırmak ve istihdam sayımızı artırmak için daha büyük bir alana ihtiyacımız var. Bunun içinde farklı girişimlerimiz oldu. İnşallah en kısa zamanda daha büyük bir alanda üretimimizi sürdüreceğiz. Muş´a yatırım yapmaktan, işsiz gençlere iş alanı kurmaktan büyük bir memnuniyet duyduğumu da ifade etmek istiyorum” diye konuştu.

“FİRMALARIN GEREKLİ EVRAKLARI HAZIRLADIKTAN SONRA İŞ GEZİSİNE KATILABİLİR”

Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı´na seçildiği günden bu yana herkese ve her kesime eşit mesafede olan Başkan Erdal Koç, yurt dışı iş gezilerine çok önem verdiklerini ve bunun meyvelerini de almaya başladıklarını söyledi.

Göreve geldikten sonra ilk iş gezisi programını Macaristan´a düzenleyen Koç, buradan bir firmanın canlı hayvan ticareti yapmaya başladığını, ikinci iş gezisi programı olan Bakü´de ise tekstil ihracatı yaptıklarını kaydetti. Muş´ta tüm firmaların, sektörlerin bu iş gezisi programlarından faydalanabildiğini hatırlatarak, talepler doğrultusunda programlar düzenlediklerini ve başvuru süresinde gelmek isteyen firmaların gerekli evrakları hazırladıktan sonra iş gezisine katılabildiğini sözlerine ekledi.

Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı olarak düzenledikleri iş gezisi programına hem KOSGEB´in hem de TOBB´un destek verdiğini belirterek, paydaşlarla gerçekleştirilen bu organizasyonların kente katma değer kattığını ve bunu ilerleyen süreçte arttırmayı hedeflediklerini belirtti.

Bakü´de tekstil ihracatı yapan Özdemirel Tekstil adlı firmanın sahibi Vahdettin Demirel´i tebrik eden Koç, bundan sonra ticari hayatında da başarılar diledi.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: AZERBAYCAN DÖNMEDİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ENGELLİLERE YÖNELİK TEKSTİL KURSU AÇILDI
ENGELLİLERE YÖNELİK TEKSTİL KURSU AÇILDI
Engellilere yönelik Muş Çalışma ve İş Kurumu (İŞ-KUR) tarafından "Mesleki Eğitim" projesi kapsamında açılan tekstil kursunun açılışını yapan AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Cumhurbaşkanının bu konuda talimatlarının olduğunu belirterek “Bugün açılan kursta proje kapsamında 10 engelli çalışacak. Proje bittikten sonra 2 engelli burada sürekli iş sahibi olacak. Bu firmamızda İŞ-KUR desteğiyle yaklaşık 200 kişi çalışıyor” dedi
JANDARMA TRAFİK TİMLERİ 134 ARACI DENETLEDİ
JANDARMA TRAFİK TİMLERİ 134 ARACI DENETLEDİ
Muş İl Jandarma Komutanlığı´na bağlı Trafik Timleri, ülke geneli eş zamanlı olarak gerçekleştirilen alkol denetimlerinde 134 araç sürücüsünü denetleyerek kurallara uymayanlara para cezası uyguladı.
KIZILAY KAN BAĞIŞ KAMPANYASINA DAVET
KIZILAY KAN BAĞIŞ KAMPANYASINA DAVET
Muş Kızılay Kan Bağışı Merkezi, kan bağış otobüsü ile kampanyasına devam ediyor. Vatandaşları kan bağışına beklediklerini belirten Dr. Ahmet Kotan, kan bağışının sağlık açısından önemli olduğunu söyledi
BANKACILIK TALEPLERİ TOBB´YE İLETİLDİ
BANKACILIK TALEPLERİ TOBB´YE İLETİLDİ
Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç, Bankacılık Sistemine Yönelik Ücretlere İlişkin Düzenlemeler ile ilgili olarak üyelerden gelen istekler ve talepler yine üyelerimizin menfaatlerini korumak amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği´ne (TOBB) iletildiğini belirtti.
MALAZGİRT-GEBZE KARDEŞLİĞİ ADINA TOPLANTI YAPILDI
MALAZGİRT-GEBZE KARDEŞLİĞİ ADINA TOPLANTI YAPILDI
Gebze´de düzenlenen Gebze Belediyesi ile Malazgirt Belediyesi Kardeş Belediye Protokolü tanıtım toplantısı Gebze Ticaret Odası ev sahipliğinde, kalabalık bir davetli grubunun katılımıyla gerçekleştirildi.
HASTANE DOĞRU YERE YAPILMALIDIR
HASTANE DOĞRU YERE YAPILMALIDIR
Muş Ticaret ve Sanayi Odası (MUŞ TSO) Meclis Başkanı Talip Devrim, yatırım programına alınan 500 yataklı hastane ile ilgili olarak açıklamalarda bulunarak “Nereye kurulursa Muş´a daha fazla katkısı olur, nereye kurulursa şehrin gelişimine etki eder, nereye kurulursa daha iyi olur bu ve benzer konularda toplumun tüm kesimleri fikirlerini beyan etmelidir ve doğru yer tespit edilmelidir” dedi
POLİSLER, KADINLARA KADES´İ TANITTI
POLİSLER, KADINLARA KADES´İ TANITTI
Muş Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kadınlara Kadın Acil Destek İhbar Sistemi´ni (KADES) tanıttı.
ÜRÜN BAZLI GIDA DENETİM SEFERBERLİĞİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
ÜRÜN BAZLI GIDA DENETİM SEFERBERLİĞİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
İl Müdürlüğü Gıda Kontrolörleri, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli tarafından ülke genelinde eş zamanlı başlatılan denetim seferberliği kapsamında ´Ürün Bazlı´ gıda denetimleri gerçekleştirmektedir. Muş´ta rutin denetimler dışında ´Ürün Bazlı´ gıda denetimleri uygulaması ilimiz genelinde 22 Şubat 2020 tarihine kadar devam edecektir.
BARIŞAN´DAN KAMU VE EĞİTİM KURUMLARININ DEPREME DAYANIKLILIK DURUMUNA DİKKAT ÇEKTİ
BARIŞAN´DAN KAMU VE EĞİTİM KURUMLARININ DEPREME DAYANIKLILIK DURUMUNA DİKKAT ÇEKTİ
Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Muş İl Başkanı Mahir Barışan, kentteki kamu binaları ve eğitim kurumlarının depreme dayanıklılık durumuna dikkat çekti.
DOLAR
6.1023
EURO
6.5922
Muş Durumu

iki şeyi asla unutma: Allah´ı ve ölümü iki şeyi de unut: yaptıgın iyiliği gördügün kötülügü..

lokman hekim
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu