MUŞ TSO´DAN AZERBAYCAN´DAN BOŞ DÖNMEDİ
Yurt dışı iş gezileri ile iş insanlarının ihracat ve Pazar payı araştırmaları için öncülük yapan Muş Ticaret ve Sanayi Odası Macaristan´dan sonra Azerbaycan´dan eli boş dönmedi. 3-6 Aralık tarihleri arasında Bakü´ye düzenlenen iş gezisinde firma yetkilileri ikili görüşmeler başta olmak üzere çeşitli temaslarda bulunma fırsatı yakaladılar.
Tarih: 19.12.2019 17:20:53/ 318okunma / 0yorum

KOSGEB destekli düzenlenen iş gezisi programlarıyla kentte faaliyet gösteren firma yetkililerinin sektörleriyle ilgili olarak araştırma ve geliştirmenin yanı sıra yeni pazar arayışlarını sürdürmesi dikkatlerden kaçmadı.

Muş Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen iş gezisi programına ilk defa katıldığını kaydeden Özdemirel Tekstil adlı firmanın sahibi Vahdettin Demirel, Bakü´de düzenlene ikili iş görüşmelerinden sonra bazı firma yetkilileriyle temas kurduğunu ve ilk etapta 14 bin dolarlık ihracat için sipariş aldığını kaydetti.

“MUŞ´TA ÜRETTİKLERİ TAKIM ELBİSE, CEKET VE PANTOLONLARI İSTANBUL´DA KENDİLERİNE AİT MAĞAZALARDA SATACAK”

MUŞ TSO´nun düzenlediği gezilere ilk defa katıldığını ifade eden Demirel, Azerbaycan´da hiç yabancılık çekmediklerini belirterek, Muş´ta ürettikleri takım elbise, ceket ve pantolonları İstanbul´da kendilerine ait mağazalarda ve farklı firmalara sattıklarını kaydetti.

Bakü´de bir tekstil firması ile yapmış olduğu görüşmeden sonra 14 bin dolarlık sipariş aldığını kaydeden Vahdettin Demirel daha sonra şunları söyledi: “Muş´ta faaliyet gösteren tekstil atölyemizde Lavetto, Polo Casimo ve Daniel Braco adlı markaların üretimini yapıyoruz. Azeri firma ile görüşmemizde üretimlerimizden söz ettik, kataloglarımızı gösterme fırsatımız oldu. İlk etapta 14 bin dolarlık sipariş aldım. En kısa sürede bunların üretimine başlayıp teslim edeceğiz. Azeri firmasının Bakü´de 7 tane mağazası var. Mağazanın birinde sadece bizim markalarımızı satacak. İstediği kalıptan üretim yapmamız halinde bizden 200 bin dolarlık ürün alacağını taahhüt etti. Muş´ta Tekel Depolarında 100´den fazla vatandaşımızı istihdam ediyoruz. Mevcut atölyemizin yeri artık bize yeterli gelmiyor. Kapasitemizi arttırmak ve istihdam sayımızı artırmak için daha büyük bir alana ihtiyacımız var. Bunun içinde farklı girişimlerimiz oldu. İnşallah en kısa zamanda daha büyük bir alanda üretimimizi sürdüreceğiz. Muş´a yatırım yapmaktan, işsiz gençlere iş alanı kurmaktan büyük bir memnuniyet duyduğumu da ifade etmek istiyorum” diye konuştu.

“FİRMALARIN GEREKLİ EVRAKLARI HAZIRLADIKTAN SONRA İŞ GEZİSİNE KATILABİLİR”

Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı´na seçildiği günden bu yana herkese ve her kesime eşit mesafede olan Başkan Erdal Koç, yurt dışı iş gezilerine çok önem verdiklerini ve bunun meyvelerini de almaya başladıklarını söyledi.

Göreve geldikten sonra ilk iş gezisi programını Macaristan´a düzenleyen Koç, buradan bir firmanın canlı hayvan ticareti yapmaya başladığını, ikinci iş gezisi programı olan Bakü´de ise tekstil ihracatı yaptıklarını kaydetti. Muş´ta tüm firmaların, sektörlerin bu iş gezisi programlarından faydalanabildiğini hatırlatarak, talepler doğrultusunda programlar düzenlediklerini ve başvuru süresinde gelmek isteyen firmaların gerekli evrakları hazırladıktan sonra iş gezisine katılabildiğini sözlerine ekledi.

Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı olarak düzenledikleri iş gezisi programına hem KOSGEB´in hem de TOBB´un destek verdiğini belirterek, paydaşlarla gerçekleştirilen bu organizasyonların kente katma değer kattığını ve bunu ilerleyen süreçte arttırmayı hedeflediklerini belirtti.

Bakü´de tekstil ihracatı yapan Özdemirel Tekstil adlı firmanın sahibi Vahdettin Demirel´i tebrik eden Koç, bundan sonra ticari hayatında da başarılar diledi.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: AZERBAYCAN DÖNMEDİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
AVRUPA SPOR HAFTASI ETKİNLİKLERİ GÖSTERİLERLE BAŞLADI
AVRUPA SPOR HAFTASI ETKİNLİKLERİ GÖSTERİLERLE BAŞLADI
Avrupa Spor Haftası kapsamında 81 ilde eş zamanlı yapılan etkinlikler Muş´ta da başladı. 23-30 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek etkinliklere Muş Belediyesi´nin Göletli ve Lale Vadisi Parklarının ev sahipliğinde yapılacak olan etkinliklerin ilki sporcuların gösterileriyle renkli görüntülere sahne oldu.
KORONAVİRÜSLE MÜCADELE TEDBİRLERİNİ İNCELEDİ
KORONAVİRÜSLE MÜCADELE TEDBİRLERİNİ İNCELEDİ
Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, Koronavirüsle mücadele kapsamında alınan kararların sahadaki uygulamalarını inceleyerek, “Bölge illerine göre, ilimiz biraz daha iyi ama bu bizi gevşetmemeli. Özellikle maske, mesafe ve temizliğe dikkat edeceğiz. İstasyon caddesinde de, Cumhuriyet Caddesinde de ve diğer alanlarda da denetimlerimiz devam ediyor. Denetimlerimiz esmasında tedbirlere uymayanlara uyarılar yapılıyor. Herkes kurallara uyacak” dedi
KOÇ, SAĞLIKÇILARA YÖNELİK ŞİDDETE TEPKİ GÖSTERDİ
KOÇ, SAĞLIKÇILARA YÖNELİK ŞİDDETE TEPKİ GÖSTERDİ
Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç, sağlıkçılara yönelik şiddete tepki gösterdi. Yazılı basın açıklaması yapan Koç, sağlıkçıların büyük bir fedakarlık örneği göstererek hizmet verdiğini belirterek, toplumun tüm kesimleri tarafından desteklenmesi gerektiğini kaydetti.
KIZILAY KAN BAĞIŞ OTOBÜSÜ GÖNÜLLÜLERİ BEKLİYOR
KIZILAY KAN BAĞIŞ OTOBÜSÜ GÖNÜLLÜLERİ BEKLİYOR
Korona Virüs salgını döneminde bütün hijyen kurallarına uyularak, önlemler alan Kızılay Muş Şubesi Kan Bağış Merkezi, kan bağış otobüsü ile hizmet vermeye devam ediyor.
TEPE BAĞI BÖLGESİNİN YOLLARI YENİLENİYOR
TEPE BAĞI BÖLGESİNİN YOLLARI YENİLENİYOR
Muş Belediyesi üstyapı çalışmaları kapsamında cadde ve sokaklarda asfalt serimine devam ediyor.
KADINLAR ARICILIĞI TERCİH ETMEYE BAŞLADI
KADINLAR ARICILIĞI TERCİH ETMEYE BAŞLADI
Muş´ta, Tarım ve Orman Bakanlığı´nın desteğiyle bal üretimine kadın eli değdi.
KARADAĞ, TRT GAP DİYARBAKIR RADYOSU´NUN KONUĞU OLDU
KARADAĞ, TRT GAP DİYARBAKIR RADYOSU´NUN KONUĞU OLDU
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektör Yardımcısı ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ TRT GAP Diyarbakır Radyosu´nun konuğu oldu. Programda TAGEM (Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü) tarafından desteklenen Goji Berry (Kurt Üzümü) hakkında detaylı bilgiler verdi.
ASFALT ÇALIŞMASI HÜRRİYET MAHALLESİNE GEÇTİ
ASFALT ÇALIŞMASI HÜRRİYET MAHALLESİNE GEÇTİ
Muş Belediyesi üstyapı çalışmaları kapsamında mahallelerdeki yolları asfaltlamaya devam ediyor. Çalışmaları inceleyen Belediye Başkanı Feyat Asya, tahrip olan yolların onarımını da yaparak bu konuda yaşanan sorunları ortadan kaldırdıklarını belirten “Yolları modern bir görünüme kavuşturmak için özel bir çaba sarf eden Muş Belediyesi, doğalgaz, su, kanalizasyon gibi alt yapı çalışmalarının tamamlandığı yolları tamamen yeniliyor” dedi
PANCAR ALIM KAMPANYASI BAŞLADI
PANCAR ALIM KAMPANYASI BAŞLADI
Malazgirt ilçesinde pancar alım kampanyası törenle başladı.
DOLAR
7.6630
EURO
8.9277
Muş Durumu

Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, Olmaya devlet cihanda, bir nefes sıhhat gibi.

Kanuni Sultan Süleyman
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu