MUŞ TSO´DA YATIRIM DESTEKLERİ ANLATILDI
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Muş İl Koordinatörlüğü tarafından Muş Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde tanıtım toplantısı düzenlendi. Toplantıda %65 hibe destekli yatırım alanları anlatıldı
Tarih: 21.7.2019 12:33:14/ 301okunma / 0yorum

TKDK İl Koordinatörü Mehmet Emin Turan, Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Aydın, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç ile vatandaşların katıldıkları toplantı Meclis Salonunda gerçekleştirildi. TKDK uzman personelleri tarafından sunumla başlayan toplantıda %65 hibe desteği verilen 7 alt tedbire ilişkin bilgi verildi. 18-65 yaş arasında olan vatandaşların kırsal alanlarda hayata geçirmek istedikleri yatırım projelerini 23 Ağustos´a kadar sunmaları gerektiğine dikkat çekilirken, uygun görülecek projelerin sözleşme imzalandıktan sonra uygulamaya geçeceği ve yatırım tamamlandıktan sonra %65 hibe ödemesi yapılacağı kaydedildi. Bu projelerin %18 KDV muafiyetinin bulunduğu da hatırlatıldı.

500 Bin Avro´ya Kadar Olan Projeler Desteklenecek

Gerçekleştirilen sunumun ardından konuşan TKDK İl Koordinatörü Mehmet Emin Turan, 7 alanda çok geniş bir yatırım yelpazesinin geri ödemesi olarak destekleneceğine vurgu yaptı. Fide ve fidan yetiştiriciliği, Arıcılık, Zanaatkarlık ve Katma Değerli Ürünler, Konaklama ile Yeme ve İçme Tesisleri, Makine Parkları, Su Ürünleri Yetiştiriciliği, Yenilenebilir Enerji yatırım projelerinin hayata geçmesi noktasında TKDK´nın rolüne vurgu yapan Turan, Kurumun ilimizde çok önemli bir yatırım kurumu olduğunu ifade etti. Projelerin hazırlanması hususunda yatırımcı ve danışman firmaların büyük sorumluluğu olduğunu da ifade eden Turan, projelerin detaylı bir incelemeye tabi tutulduğunu ve sürdürülebilirliği olan iyi hazırlanmış projelerin onaylanma ihtimalinin daha yüksek olacağını söyledi. 

“En Çok Proje Alan Kurumuz”

TKDK Muş İl Koordinatörlüğünün bugüne kadar yayınlanan çağrı ilanları kapsamında çok yüksek sayıda proje aldığını ve ilimizde önemli yatırımlara destek verdiğini ifade ederek konuşmasını sürdüren Turan, tarım ve hayvancılık potansiyeli yüksek olan ilimizde daha fazla projeyi desteklemeyi amaçladıklarını belirtti. Geri dönüşümsüz finansal destek ve KDV muafiyeti gibi avantajların TKDK´nın önemini daha da artırdığını vurgulayan Turan, bu desteklemeler sayesinde ilimizde ekonomi ve istihdamın ilerlemesini sürdüreceğini vurguladı.  İl Koordinatörü Turan ve uzman personeller tarafından katılımcıların sorularının cevaplanmasıyla toplantı sona erdi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: YATIRIM DESTEKLERİ ANLATILDI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÖĞRENCİLERDEN BARIŞ PINARI HAREKATINA DESTEK
ÖĞRENCİLERDEN BARIŞ PINARI HAREKATINA DESTEK
Muş´ta ilkokulu öğrencileri, Türkiye´nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı´na komando marşı okuyarak destek verdi.
SEVGİ OLMADAN HİÇBİR ŞEY OLMAZ
SEVGİ OLMADAN HİÇBİR ŞEY OLMAZ
Bulanık ilçesine bağlı Gölköy İlk ve Ortaokulunu ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Aksu, öğretmenlere önerilerde bulunarak “Bizlere emanet edilen çocuklarımıza bir anne ve bir baba gibi kucaklayıp en iyi şekilde şekillendirmeliyiz. İnsan yetiştirmek ve geleceğe hazırlamaya çalışıyoruz. Sevgi olmadan hiçbir şey olmaz. Sevgi olmazsa lezzetti ve tadı olmaz. Bu mesleğe sevgimizi katmalıyız” dedi
ÇAĞLAYAN: GENÇLERİN İSTİHDAMI ÖNEMLİ
ÇAĞLAYAN: GENÇLERİN İSTİHDAMI ÖNEMLİ
Muş´ta esnaf ziyaretlerini aralıksız sürdüren Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Muş İl Başkanı Mehmet Şirin Çağlayan ve beraberindeki heyet, sorunları dinleyerek gençlerin istihdam edilmesi için gayretlerde bulunduklarını söylediler.
YER ALTI HATLARININ AYNI ANDA KAZILIP DÖŞENMESİ TEKNİK OLARAK MÜMKÜN DEĞİLDİ
YER ALTI HATLARININ AYNI ANDA KAZILIP DÖŞENMESİ TEKNİK OLARAK MÜMKÜN DEĞİLDİ
Belediye Başkanı Feyat Asya Sunay Mahallesi Kurtuluş Caddesindeki altyapı çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Asya incelemeler sırasında ziyaret ettiği esnafları proje hakkında bilgilendirdi.
KÖY OKULLARINDA AŞI TARAMASINA BAŞLADI
KÖY OKULLARINDA AŞI TARAMASINA BAŞLADI
Muş İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, 2019- 2020 eğitim öğretim yılında ilk ve ortaokullarda aşı taramasına başladı.
DENGBEJLİK KÜLTÜRÜ YAŞATILIYOR
DENGBEJLİK KÜLTÜRÜ YAŞATILIYOR
Muş´ta dengbejlik kültürünü yaşatan dengbejler, köy ve beldeleri ziyaret ederek türküler seslendiriyorlar.
YENİ ÖĞRENCİLERE MUŞ´U TANITIYORUZ
YENİ ÖĞRENCİLERE MUŞ´U TANITIYORUZ
Muş Belediyesi bu yıl üniversiteye kayıt yaptıran öğrencilerin Muş´a adaptasyonunu sağlamak, tarihi ve turistik yerleri tanıtmak amacıyla belirli periyotlarda şehir turu düzenliyor
ÇOCUKLARIN AKADEMİK VE SOSYAL GELİŞİMLERİ ANLATILDI
ÇOCUKLARIN AKADEMİK VE SOSYAL GELİŞİMLERİ ANLATILDI
Merkez Vali Adil Yazar İlköğretim Okulu öğrenci velilerine çocuklarının akademik ve sosyal gelişimlerine yönelik bilgiler verildi.
GÖNÜLLÜLER KÖY OKULUNU BOYADI
GÖNÜLLÜLER KÖY OKULUNU BOYADI
Muş´ta, Gençlik ve Spor Bakanlığı´nın ‘Damla Projesi´ gönüllüleri, köy okullarını boyayarak çeşitli eğitsel çizgi film karakterleri ile çiçek gibi yaptılar. Gönüllü üniversite öğrencileri, amaçlarının köy okullarındaki çocukların gönüllerine dokunmak istediklerini belirttiler
DOLAR
5.8806
EURO
6.5255
Muş Durumu

Aşk bir güneşe benzer, aşık olmayan gönül bir katı taşa benzer.

Yunus Emre
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu