MUŞ TSO´DA YATIRIM DESTEKLERİ ANLATILDI
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Muş İl Koordinatörlüğü tarafından Muş Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde tanıtım toplantısı düzenlendi. Toplantıda %65 hibe destekli yatırım alanları anlatıldı
Tarih: 21.7.2019 12:33:14/ 523okunma / 0yorum

TKDK İl Koordinatörü Mehmet Emin Turan, Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Aydın, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç ile vatandaşların katıldıkları toplantı Meclis Salonunda gerçekleştirildi. TKDK uzman personelleri tarafından sunumla başlayan toplantıda %65 hibe desteği verilen 7 alt tedbire ilişkin bilgi verildi. 18-65 yaş arasında olan vatandaşların kırsal alanlarda hayata geçirmek istedikleri yatırım projelerini 23 Ağustos´a kadar sunmaları gerektiğine dikkat çekilirken, uygun görülecek projelerin sözleşme imzalandıktan sonra uygulamaya geçeceği ve yatırım tamamlandıktan sonra %65 hibe ödemesi yapılacağı kaydedildi. Bu projelerin %18 KDV muafiyetinin bulunduğu da hatırlatıldı.

500 Bin Avro´ya Kadar Olan Projeler Desteklenecek

Gerçekleştirilen sunumun ardından konuşan TKDK İl Koordinatörü Mehmet Emin Turan, 7 alanda çok geniş bir yatırım yelpazesinin geri ödemesi olarak destekleneceğine vurgu yaptı. Fide ve fidan yetiştiriciliği, Arıcılık, Zanaatkarlık ve Katma Değerli Ürünler, Konaklama ile Yeme ve İçme Tesisleri, Makine Parkları, Su Ürünleri Yetiştiriciliği, Yenilenebilir Enerji yatırım projelerinin hayata geçmesi noktasında TKDK´nın rolüne vurgu yapan Turan, Kurumun ilimizde çok önemli bir yatırım kurumu olduğunu ifade etti. Projelerin hazırlanması hususunda yatırımcı ve danışman firmaların büyük sorumluluğu olduğunu da ifade eden Turan, projelerin detaylı bir incelemeye tabi tutulduğunu ve sürdürülebilirliği olan iyi hazırlanmış projelerin onaylanma ihtimalinin daha yüksek olacağını söyledi. 

“En Çok Proje Alan Kurumuz”

TKDK Muş İl Koordinatörlüğünün bugüne kadar yayınlanan çağrı ilanları kapsamında çok yüksek sayıda proje aldığını ve ilimizde önemli yatırımlara destek verdiğini ifade ederek konuşmasını sürdüren Turan, tarım ve hayvancılık potansiyeli yüksek olan ilimizde daha fazla projeyi desteklemeyi amaçladıklarını belirtti. Geri dönüşümsüz finansal destek ve KDV muafiyeti gibi avantajların TKDK´nın önemini daha da artırdığını vurgulayan Turan, bu desteklemeler sayesinde ilimizde ekonomi ve istihdamın ilerlemesini sürdüreceğini vurguladı.  İl Koordinatörü Turan ve uzman personeller tarafından katılımcıların sorularının cevaplanmasıyla toplantı sona erdi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: YATIRIM DESTEKLERİ ANLATILDI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
15 GÜNDÜR KAPALI OLAN KÖY YOLLARI AÇILDI
15 GÜNDÜR KAPALI OLAN KÖY YOLLARI AÇILDI
Muş´ta etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle kırsal kesimlerde yer yer kar kalınlığı 2 ila 6 metreye kadar ulaştı. Karla mücadele çalışması yapan ekipler, 15 gündür kapalı olan 9 köy ve 22 mezra yolunu ulaşıma açtı.
AFAD GÖNÜLLÜLERİ İÇİN ÇIĞ EĞİTİMİ VERİLDİ
AFAD GÖNÜLLÜLERİ İÇİN ÇIĞ EĞİTİMİ VERİLDİ
Muş İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ‘Gönüllülük Projesi´ kapsamında çığ afetinde arama ve kurtarma eğitimi veriliyor
MŞÜ SPORCULARI 2. OLDU
MŞÜ SPORCULARI 2. OLDU
Balıkesir´in Bandırma ilçesinde Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) ve Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) iş birliğinde Üniversitelerarası Türkiye Kros Şampiyonası düzenledi. Yarışmada Muş Alparslan Üniversitesi Türkiye 2´inci oldu.
IUC HEYETİ RESMİ TEMASLARINA DEVAM EDİYOR
IUC HEYETİ RESMİ TEMASLARINA DEVAM EDİYOR
Uluslararası Üniversiteler Konseyi (IUC) heyeti resmi temaslarda bulunmaya devam ediyor. Geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile görüşen heyet bugün de Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş´ı ve daha sonra Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün´ü makamında ziyaret ederek konseyin çalışmaları hakkında bilgi verdi.
TÜRK PDR-DER´DEN PANEL
TÜRK PDR-DER´DEN PANEL
Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği (Türk PDR-DER) Muş İl Temsilciliği tarafından okulların PDR servislerinin diğer kurum ve kuruluşlarla iş birliğini artıramaya yönelik panel çalışması düzenlendi.
BAŞKAN KILIÇ, ÇİFTÇİLERiN SORUNLARINI DİNLEDİ
BAŞKAN KILIÇ, ÇİFTÇİLERiN SORUNLARINI DİNLEDİ
Malazgirt Ziraat Odası Başkanı Tahsin Kılıç ve beraberinde ki heyet, eksi 25 derecede ilçeye bağlı Aslankaya ve Nurettin köylerini ziyaret ederek, çiftçilerin sorun ve sıkıntılarını dinledi.
TSO MUŞ´TAKİ FİRMALARI ZİYARET EDİYOR
TSO MUŞ´TAKİ FİRMALARI ZİYARET EDİYOR
Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Koç, göreve geldikten sonra periyodik olarak sürdürdüğü firma ziyaretleri kapsamında Tekel depolarında faaliyet gösteren üretici firmaları ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı.
2019´DA KİŞİ BAŞINA 17 BİN 394 LİRA TASARRUF ETTİK
2019´DA KİŞİ BAŞINA 17 BİN 394 LİRA TASARRUF ETTİK
Nüfusu 83 milyonu aşan Türkiye´de geçen yıl 1 trilyon 446,4 milyar liralık tasarruf mevduatı toplandı.
TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞININ NEDENLERİ, ZARARLARI VE ÖNLEME YOLLARI
TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞININ NEDENLERİ, ZARARLARI VE ÖNLEME YOLLARI
Çocuğunuzu tablet veya telefonunu bir kenara bırakması için ne sıklıkla uyarıyorsunuz? Güzel haber: Yalnızca 5 dakika daha oynadıktan sonra bırakacak. Kötü haber: 5 dakikanın gerçek dünyadaki karşılığı, teknoloji bağımlıları için “günlerce” anlamına gelebiliyor.
DOLAR
6.0470
EURO
6.5550
Muş Durumu

İslamın temeli ahlak, ahlakın özü bilgi, bilginin özü akıldır…

Hacı Bektaşı Veli
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu