MUŞ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNDE KARİYER GÜNLERİ KAPSAMINDA MEZUNLAR ÖĞRENCİLERLE BULUŞUYOR
2005 yılında Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden mezun olan Muhammed Baran, öğrencilerle buluşarak, motivasyon konuşması yaptı
Tarih: 25.12.2018 17:58:58/ 384okunma / 0yorum

2005 yılında Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden mezun olan Muhammed BARAN öğrencilere motivasyon konuşması yaptı. Okul Müdürü Ekrem Erliğ ve rehber öğretmenler ile organize edilen Kariyer günleri okulun konferans salonunda düzenlendi.

Meslek Lisesinden Mezun olduktan sonra büyük başarılara imza atan Baran´ın başarı öyküsü öğrencilere umut kaynağı oldu. Meslek Lisesindeki Öğrencilik yıllarını anlatan Baran şunları ekledi. “İstenince Meslek Lisesinden de iyi bölümler kazanılabilir. Benim gibi Meslek Liseli olan arkadaşlarımın hepsine başarılar dilerim Umarım gönüllerinden geçen mesleği kazanırlar.”

Muhammed BARAN KİMDİR?

Muhammed BARAN 1989 yılında Muş´ta doğdu. Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden 2005 yılında Mezun oldu. 2008 Yılı ÖSS ‘de 997. sıralamada olup Meslek Lisesi mezunu olduğu için katsayıdan dolayı 55 bin sıralamasına geriledi. Ve İnönü Üniversitesi Makine Mühendisliğini kazandı. 1 Yıl Makine Mühendisliği okudu Ardından katsayının kalktığını öğrenince tekrar hazırlandı.

Dönem arasında tekrar katsayı geldi ve 2010 yılında il birincisi olmasına rağmen katsayıdan dolayı ancak Trakya Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümünü kazandı. 2014 yılında bitirdi. Bitirdiği yıl katsayı problemi tamamen kalkmıştı. Ve o yıl sınava girdi.  2015 yılında Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı. Şuan 4. Sınıfta ve bir yandan okuluna devam edip bir yandan da Fizyoterapistlik mesleğini icra ediyor.

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMEN ADAYLARI MATERYALLERİNİ SERGİLEDİ
OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMEN ADAYLARI MATERYALLERİNİ SERGİLEDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Okul Öncesi Eğitimi Bölümü öğrencilerinin hazırladıkları eğitsel gereçler, materyal sergisinde görücüye çıktı.
YARIYIL TATİLİ BUGÜN BAŞLIYOR
YARIYIL TATİLİ BUGÜN BAŞLIYOR
Yaklaşık üç buçuk ay süren eğitim-öğretim döneminin ardından öğrenciler bugün karnelerini alarak iki haftalık yarıyıl tatiline başlıyorlar
MÜDÜR İLCİ´DEN YARIYIL TATİLİ TAVSİYESİ
MÜDÜR İLCİ´DEN YARIYIL TATİLİ TAVSİYESİ
Bugün sona erecek olan 2018-2019 eğitim-öğretim yılının birinci dönemi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Muş İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, birinci dönemi dolu dolu geçirdiklerini belirterek, yarıyıl tatiline giren öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulundu.
EĞİTİME 1 GÜNLÜK KAR ENGELİ
EĞİTİME 1 GÜNLÜK KAR ENGELİ
Dünden itibaren etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle muş Valiliği tarafından eğitime bir gün ara verildiği açıklandı.
MÜHENDİSLİK ÖĞRENCİLERİ PROJELERİNİ SERGİLENDİ
MÜHENDİSLİK ÖĞRENCİLERİ PROJELERİNİ SERGİLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Mühendislik Mimarlık Fakültesi, Bilgisayar Mühendisliği bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan projeler ergilendi.
EĞİTİME KAR ENGELİ
EĞİTİME KAR ENGELİ
Muş´ta olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde eğitime bugün ara verildi
ZİRAAT MÜHENDİSLERİ BİTKİ BESLEME VE GÜBRELEME TEKNİKLERİ OTURUMU YAPILDI
ZİRAAT MÜHENDİSLERİ BİTKİ BESLEME VE GÜBRELEME TEKNİKLERİ OTURUMU YAPILDI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Uygulamalı Bilimler Fakültesi (UBF) ve Muş İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğiyle sürdürülen Ziraat Mühendislerine yönelik teknik eğitim programının dördüncü oturumunu yaptı.
MUŞ STEM MERKEZİ AÇILDI
MUŞ STEM MERKEZİ AÇILDI
Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Muş Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Matematik (STEM) Eğitimleri kapsamında kodlama merkezinde öğretmenlerle bir araya gelerek kursun açılışını yaptı
SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ SERTİFİKA TÖRENİ YAPILDI
SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ SERTİFİKA TÖRENİ YAPILDI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sürekli Eğitim Merkezi (SEM) tarafından verilen farklı eğitim programlarını tamamlayan 180 kişinin sertifika töreni, Sabahattin Zaim Konferans Salonunda yapıldı.
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Muş Durumu

"Ya yıldızların Her biri bir mühendistir veya onları yapan bir mühendis vardır!.."

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu