MUŞ DİYANET SEN İL DİVAN TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Diyanet Sen) Muş İl Divan Toplantısı yapıldı. Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Cebrail Yakışır, Diyanet-Sen´in sendikacılığı büyük bir dava şuuru ile yaptığını belirterek “bu mücadelenin birçok cephesi vardır. Tarihin hiçbir döneminde, bilim, kültür, sanat, eğitim, askeri ve siyasi alanlarda; dünyaya iyinin, güzelin, doğrunun ve adil olanın hâkim olma savaşının bugünkü kadar çetin olduğu görülmemiştir” dedi
Tarih: 5.11.2019 16:55:57/ 431okunma / 0yorum

Diyanet-Sen Muş İl Divan Toplantısı, Memur-Sen Konferans Salonu´nda gerçekleştirildi. Toplantıya Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Cebrail Yakışır, Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, Muş Memur-Sen İl Başkanı Mahmir Barışan, Bitlis Şube Başkanı Behzat Durak, Muş Şube Başkanı Ferzende Aras ve yönetim kurulu üyeleri, zorunlu organlar ve ilçe temsilcileri katıldı.

Muş İl Divan Toplantısı´nda konuşan Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Cebrail Yakışır, Diyanet-Sen´in sendikacılığı büyük bir dava şuuru ile yaptığına dikkati çekerek “ : Bu mücadelenin birçok cephesi vardır. Tarihin hiçbir döneminde, bilim, kültür, sanat, eğitim, askeri ve siyasi alanlarda; dünyaya iyinin, güzelin, doğrunun ve adil olanın hâkim olma savaşının bugünkü kadar çetin olduğu görülmemiştir. Allah bizlere bu çetin mücadelenin en önemli mevzilerden biri olan din hizmeti ve aynı zamanda sivil toplum mevziisinin, sendika karargâhının neferi olmayı nasip etti.” Dedi.

“16 YILDIR BAŞARI VE İSTİKRARIN DEĞİŞMEYEN ADRESİ DİYANET-SEN´E ÜLKEMİZİN VE İSLAM COĞRAFYASININ İÇİNDE BULUNDUĞU ZORLU ŞARTLARDA BÜYÜK GÖREVLER VE SORUMLULUKLAR DÜŞMEKTEDİR”

Diyanet-Sen´in kötülüğe karşı HAK´kın, haklının yanında olma bilinci ile bir avuç gönüllü tarafından kurulduğunu hatırlatan Yakışır “Bu gün kamu görevlileri arasında sendikalaşma oranı en yüksek ve Türkiye´nin bütün il ve ilçelerinde teşkilatlanmış, hizmet kolunda 16 yıldır yetkili olan, onlarca kazanımın mimarı Diyanet-Sen´in bir neferi olmanın haklı onurunu yaşıyoruz. 16 yıldır başarı ve istikrarın değişmeyen adresi Diyanet-Sen´e ülkemizin ve İslam coğrafyasının içinde bulunduğu zorlu şartlarda büyük görevler ve sorumluluklar düşmektedir” şeklinde konuştu.

“HER KULVARDA HİZMET EDİYORUZ”

Muş Belediye Başkanı ve Diyanet-Sen Muş Şubesi Eski Başkanı Feyat Asya, toplantıda yaptığı konuşmada amaç bir ve bu davaya hizmet etmek olunca camide de, siyaset alanında da sivil toplum kuruluşlarında da her yerde hizmet etmek mümkün. Diyanet-Sen´in güzel hizmetlerini yakından takip ediyor bu başarıda emeği olan başta genel merkez yönetimi olmak üzere hepinizi tebrik ediyorum” ifadelerine yer verdi.

“DEĞERLER SENDİKACILIĞINI BENİMSEDİK”

Muş Şube Başkanı Ferzende Aras toplantıda yaptığı konuşmada şube olarak yaptıkları çalışmalar konusunda bilgi vererek şöyle devam etti: “Mücadelemiz sendikacılığın hakka, hukuka riayet eden tarafını göstermek. Çünkü biz ahlâki ilkeleri olan, erdemi, dayanışmayı önemseyen “değerler sendikacılığı” anlayışını benimsiyoruz. Bizim sendikacılık anlayışımız, mali ve özlük haklar hususunda olduğu kadar, sosyal, kültürel alanda da etkin olmayı amaçlar. “Ben kazanayım da ülke kaybederse kaybetsin” anlayışı, hem ahlaki değildir hem de bizim anlayışımıza terstir. Memur-Sen´in, Diyanet-Sen´in ve Memur-Sen´e bağlı diğer sendikaların zirvede oluşunun sırrı, insanla, değerlerle ve medeniyetle kurduğu sarsılmaz ruh, mana ve gönül beraberliğidir.”

“KADINLAR KOMİSYONU DAHA AKTİF OLMALI”

Muş´ta Kur´an Kursu Öğreticilerine hitap eden Genel Başkan Yardımcısı Cebrail Yakışır, “Kadın Komisyonlarımızın daha aktif olması için çalışma başlattık. Şube kadın komisyonlarımızın çalışmalarını da yakından takip ediyoruz. Her alanda olduğu gibi kadınlarımız sendikal alanda da daha aktif rol almalı. Kadınların çalışma hayatındaki sorunlarını en iyi tabi ki kadınlar bilir. Çözümün de kaynağı sizlersiniz. Çözüm odaklı önerilerinizle sorunların üstesinden geleceğinize inanıyorum” şeklinde konuştu.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
BÜYÜK ÖNDER ATATÜRK ANILDI
BÜYÜK ÖNDER ATATÜRK ANILDI
Tüm Yurtta olduğu gibi Muş ve ilçelerinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün ebediyete intikalinin 81. yıldönümü dolayısıyla anma töreni düzenlendi.
BAŞKAN KOÇ´TAN 10 KASIM MESAJI
BAŞKAN KOÇ´TAN 10 KASIM MESAJI
10 Kasım Atatürk´ü anma dolayısıyla mesaj yayımlayan Muş TSO Başkanı Erdal Koç, Cumhuriyetin kuruluşunda eşsiz bir mücadele veren Atatürk ve aziz silah arkadaşlarını yad ettiğini ifade etti
MÜDÜR ENGİN´DEN 10 KASIM MESAJI
MÜDÜR ENGİN´DEN 10 KASIM MESAJI
Muş Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü ebediyete irtihalinin 81. Yılı münasebetiyle bir mesaj yayınladı
MÜFTÜLÜKTEN REKTÖR PROF. DR. FETHİ AHMET POLAT´A ZİYARET
MÜFTÜLÜKTEN REKTÖR PROF. DR. FETHİ AHMET POLAT´A ZİYARET
Muş İl Müftüsü ve ilçe müftüleri Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ı ziyaret etti.
OTİZMLİ ÇOCUKLARIN OKULDA VELİLER TARAFINDAN YUHALANMASI İLE İLGİLİ BAROLARDAN ORTAK AÇIKLAMA: OLAYIN TAKİPÇİSİYİZ
OTİZMLİ ÇOCUKLARIN OKULDA VELİLER TARAFINDAN YUHALANMASI İLE İLGİLİ BAROLARDAN ORTAK AÇIKLAMA: OLAYIN TAKİPÇİSİYİZ
Türkiye Barolar Birliği Başkanlığı ve 80 baro, Aksaray´daki Mehmetçik İlkokulu´nda otizmli çocukların, otizmli çocuklarla aynı binada eğitim gören diğer çocukların velileri tarafından yuhalanması ile ilgili ortak açıklama yayınladı.
ÜNİVERSİTEDE PROGRAM VE SEMİNERLER DÜZENLENDİ
ÜNİVERSİTEDE PROGRAM VE SEMİNERLER DÜZENLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesinde düzenlenen bazı ziyaret, program ve seminerler haberimizin ayrıntılarında
REKTÖR POLAT YÖK´ÜN “GELECEĞİN MESLEKLERİ, MESLEKLERİN GELECEĞİ” ÇALIŞTAYI´NA KATILDI
REKTÖR POLAT YÖK´ÜN “GELECEĞİN MESLEKLERİ, MESLEKLERİN GELECEĞİ” ÇALIŞTAYI´NA KATILDI
Yükseköğretim Kurulu tarafından, “Geleceğin Meslekleri, Mesleklerin Geleceği” başlıklı bir çalıştay gerçekleştirildi. Çalıştaya Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat´ta katıldı
ŞİMŞEK´TEN MEVLİD KANDİLİ KUTLAMA MESAJI
ŞİMŞEK´TEN MEVLİD KANDİLİ KUTLAMA MESAJI
AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Mevlid Kandili dolaysıyla kutlama mesajı yayınladı
BAŞKAN ASYA´DAN MEVLİD KANDİLİ MESAJI
BAŞKAN ASYA´DAN MEVLİD KANDİLİ MESAJI
Belediye Başkanı Feyat Asya, Peygamber Efendimizin (SAV) dünyaya teşriflerinin yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
DOLAR
5.7704
EURO
6.3641
Muş Durumu

Sakın kendisine verdiğin kıymeti sana vermeyenle arkadaş olma.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu