MÜDÜR İLCİ´YE VEDA ZİYARETİ
Muş Milli Eğitim Müdürlüğü´nden Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı´na atanan Metin İlci, Eğitim-Bir-Sen Muş Şube Başkanlığı´na veda ziyaretinde bulundu.
Tarih: 24.7.2019 18:09:31/ 230okunma / 0yorum

 

 

Ziyarette konuşan Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Mahir Barışan, Metin İlci´nin Muş´ta bulunduğu sure zarfında yaptığı çalışmalarla ilin eğitim öğretimindeki başarı çıtasını devamlı yukarıya doğru yükseltmek için büyük gayretler gösterdiğini söyledi. İlci´nin, bütün okulların normal eğitime geçmesi, 4+4+4 sisteminin tam olarak uygulanabilmesi için okulların dönüşümü ve talepler doğrultusundaki okul çeşitliliğinin artması için öz verili bir şekilde çalıştığını vurgulayan Barışan, bunun için de bütün paydaşlarla yakın temasta bulunduğunu ifade etti. Başkan Barışan, "İlimizdeki çıtasını yükseltmek isteğinin ve çabasının şahidi bir sendika olarak Müdürümüze, Daire Başkanlığı görevinde başarılar diliyoruz" dedi.

Metin İlci ise, Muş ´ta çalıştığı süre zarfında eğitim öğretimin kaliteli hale gelmesi için bütün paydaşların çalışmalarından zaman zaman istifade ettiğini belirterek, "Bu tür kuruluşların derdi ülke, millet ve medeniyettir. Bu anlamda yapılan çalışmalar bir yol haritası şeklindedir. Sivil toplum kuruluşlarının bu alanda var olmasıyla eğitim ve öğretim olumlu anlamda seyrediyor" ifadelerini kullandı.

Ziyarette Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Mahir Barışan, İlci´ye plaket takdim etti.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: MÜDÜR İLCİ VEDA ZİYARETİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÖĞRENCİLERDEN BARIŞ PINARI HAREKATINA DESTEK
ÖĞRENCİLERDEN BARIŞ PINARI HAREKATINA DESTEK
Muş´ta ilkokulu öğrencileri, Türkiye´nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı´na komando marşı okuyarak destek verdi.
SEVGİ OLMADAN HİÇBİR ŞEY OLMAZ
SEVGİ OLMADAN HİÇBİR ŞEY OLMAZ
Bulanık ilçesine bağlı Gölköy İlk ve Ortaokulunu ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Aksu, öğretmenlere önerilerde bulunarak “Bizlere emanet edilen çocuklarımıza bir anne ve bir baba gibi kucaklayıp en iyi şekilde şekillendirmeliyiz. İnsan yetiştirmek ve geleceğe hazırlamaya çalışıyoruz. Sevgi olmadan hiçbir şey olmaz. Sevgi olmazsa lezzetti ve tadı olmaz. Bu mesleğe sevgimizi katmalıyız” dedi
ÇAĞLAYAN: GENÇLERİN İSTİHDAMI ÖNEMLİ
ÇAĞLAYAN: GENÇLERİN İSTİHDAMI ÖNEMLİ
Muş´ta esnaf ziyaretlerini aralıksız sürdüren Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Muş İl Başkanı Mehmet Şirin Çağlayan ve beraberindeki heyet, sorunları dinleyerek gençlerin istihdam edilmesi için gayretlerde bulunduklarını söylediler.
YER ALTI HATLARININ AYNI ANDA KAZILIP DÖŞENMESİ TEKNİK OLARAK MÜMKÜN DEĞİLDİ
YER ALTI HATLARININ AYNI ANDA KAZILIP DÖŞENMESİ TEKNİK OLARAK MÜMKÜN DEĞİLDİ
Belediye Başkanı Feyat Asya Sunay Mahallesi Kurtuluş Caddesindeki altyapı çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Asya incelemeler sırasında ziyaret ettiği esnafları proje hakkında bilgilendirdi.
KÖY OKULLARINDA AŞI TARAMASINA BAŞLADI
KÖY OKULLARINDA AŞI TARAMASINA BAŞLADI
Muş İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, 2019- 2020 eğitim öğretim yılında ilk ve ortaokullarda aşı taramasına başladı.
DENGBEJLİK KÜLTÜRÜ YAŞATILIYOR
DENGBEJLİK KÜLTÜRÜ YAŞATILIYOR
Muş´ta dengbejlik kültürünü yaşatan dengbejler, köy ve beldeleri ziyaret ederek türküler seslendiriyorlar.
YENİ ÖĞRENCİLERE MUŞ´U TANITIYORUZ
YENİ ÖĞRENCİLERE MUŞ´U TANITIYORUZ
Muş Belediyesi bu yıl üniversiteye kayıt yaptıran öğrencilerin Muş´a adaptasyonunu sağlamak, tarihi ve turistik yerleri tanıtmak amacıyla belirli periyotlarda şehir turu düzenliyor
ÇOCUKLARIN AKADEMİK VE SOSYAL GELİŞİMLERİ ANLATILDI
ÇOCUKLARIN AKADEMİK VE SOSYAL GELİŞİMLERİ ANLATILDI
Merkez Vali Adil Yazar İlköğretim Okulu öğrenci velilerine çocuklarının akademik ve sosyal gelişimlerine yönelik bilgiler verildi.
GÖNÜLLÜLER KÖY OKULUNU BOYADI
GÖNÜLLÜLER KÖY OKULUNU BOYADI
Muş´ta, Gençlik ve Spor Bakanlığı´nın ‘Damla Projesi´ gönüllüleri, köy okullarını boyayarak çeşitli eğitsel çizgi film karakterleri ile çiçek gibi yaptılar. Gönüllü üniversite öğrencileri, amaçlarının köy okullarındaki çocukların gönüllerine dokunmak istediklerini belirttiler
DOLAR
5.8806
EURO
6.5255
Muş Durumu

Sabır, kurtuluşun anahtarıdır.

Mevlana
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu