MÜDÜR ENGİN´DEN 10 KASIM MESAJI
Muş Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü ebediyete irtihalinin 81. Yılı münasebetiyle bir mesaj yayınladı
Tarih: 10.11.2019 16:52:44/ 316okunma / 0yorum

 

 

Muş Milli Eğitim Müdürü Emin Engin yayınlamış olduğu mesajında şu ifadeleri kullandı; “Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, Kurtuluş Savaşı´nı zafere ulaştıran eşsiz komutan, dünya tarihine damga vurmuş ender şahsiyetlerden biri olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü ebediyete irtihalinin 81. yılında milletçe, saygı ve rahmetle anıyoruz.

Bütün varlığını ülkesine adayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yürekli bir lider olarak harp meydanlarında askeri dehası, ülke idaresindeki birleştirici vizyonuyla Türkiye´nin ufkunu açmıştır. Atatürk, tam bağımsız ve güçlü Türkiye için bütün gücüyle çalışmış ve bu yolda kararlılıkla yürümüştür.

Dünyanın gittiği yönü iyi tahlil eden ve halkın kendi tercihlerini belirleme hakkına inanan Atatürk, Cumhuriyetle çağdaş bir devlet yönetiminin temellerini atmıştır. Milli egemenliği odağına alan, kültürümüzü evrensel değerlerle birleştiren, saygın ve güçlü bir Türkiye Cumhuriyeti hedeflemiştir.

10 Kasım bir matem gününden ziyade, Atatürk´ü daha iyi anlama şansıdır. Atatürk, milli iradeyi her şeyin üstünde tutan, adaleti temel alan ve muasır medeniyet seviyesine ulaşmayı ülkemiz için şiar edinmiş; milletimizi de bu düşünce etrafında birleştirmeyi başarmış bir liderdir. Gazi Mustafa Kemal vatanını çok sevmiş, ona koşulsuz bağlılıkla, milletine her şart dâhilinde güvenerek hep ileriye ufka bakmış, akla, iradeye, milli ve manevi fikirlere değer vermiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün yaktığı meşalenin sönmemesi için sağduyulu bir kararlılıkla çalışmalıyız. Onun attığı muazzam adımı yarınlara taşıyacak, Türkiye´nin yeni nesillerine devredecek olan bizleriz.

Milletimizin arasındaki kardeşlik, birlik ve bütünlük azmi her zamankinden daha kuvvetlidir. Şehitlerimizin ve gazilerimizin manevi varlıklarından güç alarak, aydınlık yarınlara giden yolumuzda yürüyecek, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıldönümünde, çağdaş medeniyetler seviyesinin üstüne çıkma hedefimizi gerçekleştireceğiz.

Bu düşüncelerle, vefatının 81. yıldönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun.”
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: MÜDÜR ENGİN KASIM MESAJI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
REKTÖR POLAT “İLAHİYAT VİZYON PROGRAMI” NA KATILDI
REKTÖR POLAT “İLAHİYAT VİZYON PROGRAMI” NA KATILDI
Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ile Türkiye İlahiyat Tedrisatına Yardım Eden Dernekler Federasyonu (TİDEF) işbirliğiyle organize edilen "İlahiyat Vizyon Programı"na katıldı.
ZAM YAPILACAĞINI DUYAN VATANDAŞLAR İL NÜFUS VE VATANDAŞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE AKIN ETTİ!
ZAM YAPILACAĞINI DUYAN VATANDAŞLAR İL NÜFUS VE VATANDAŞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE AKIN ETTİ!
Nüfus cüzdanı ve ehliyet yenilemede son tarihin yaklaştığı ve ücretlere zam yapılacağı dedikodusunu duyan vatandaşlar İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğüne akın etti. Nüfus cüzdanı değişimi için 22,5 TL, ehliyet için 15 TL ödenirken, vatandaşlar İl Nüfus Müdürlüğü önünde kurulan seyyar ödeme noktasında uzun kuyruklar oluşturdu.
“KONVOLÜSYONEL SİNİR AĞLARI KULLANARAK İMGE SINIFLANDIRMA” SEMİNERİ DÜZENLENDİ
“KONVOLÜSYONEL SİNİR AĞLARI KULLANARAK İMGE SINIFLANDIRMA” SEMİNERİ DÜZENLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi (MMF) “Çarşamba Seminerleri” kapsamında “Konvolüsyonel Sinir Ağları Kullanarak İmge Sınıflandırma” konulu seminer düzenlendi.
BELEDİYE ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
BELEDİYE ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
Son iki buçuk ayda 60 bin tonun üzerinde asfaltı kendi imkanları ile üreterek bir ilke imza atan Muş Belediyesi bugünlerde etkili olan soğuğa ve kara rağmen gece gündüz altyapısı tamamlanan yolları asfaltlamaya devam ediyor.
HBT´DAN ÇOCUKLAR ÜŞÜMESİN KAMPANYASI
HBT´DAN ÇOCUKLAR ÜŞÜMESİN KAMPANYASI
Muş´ta 3 yıl içerisinde yaklaşık 50 okulda 6 bin öğrenciye ulaşan Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Hayırda Buluşanlar Topluluğu, Kış mevsiminde köy çocukları için başlattığı ‘Çocuklar üşümesin´ bot kampanyasını sürdürüyor.
5 ARALIK DÜNYA KADIN HAKLARI GÜNÜ
5 ARALIK DÜNYA KADIN HAKLARI GÜNÜ
Muş Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdulbari Aksoy, ‘5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü´ dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak “tüm çalışmalarımızda kadınlarımızın ve hakları uğruna verdiği mücadelelerinin farkında olarak tüm dünya ve ülkemiz kadınlarının 5 Aralık Dünya Kadın Hakları gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi
ORGAN BAĞIŞI KONUSUNDA FARKINDALIK PANELİ DÜZENLENDİ
ORGAN BAĞIŞI KONUSUNDA FARKINDALIK PANELİ DÜZENLENDİ
Sağlık Bilimleri Fakültesi “Genç Beyinler Sağlık Topluluğu” tarafından organ bağışına dikkat çekmek ve organ bağışı konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla “Her Bağış Yeni Bir Umut“ paneli düzenlendi.
MUŞ TSO HEYETİNİN AZERBAYCAN ZİYARETİ
MUŞ TSO HEYETİNİN AZERBAYCAN ZİYARETİ
Azerbaycan´ın başkenti Bakü´ye iş gezisi düzenlemeyen Muş Ticaret ve Sanayi Odası heyeti MÜSİAD Bakü Şubesini ziyaret etti. Burada Başkan Yardımcısı Sait İnanç ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan heyet Azerbaycan´ın ekonomik durumu hakkında bilgilendirildi.
MUŞLU İŞADAMLARINDAN AZERBAYCAN´A İŞ GEZİSİ
MUŞLU İŞADAMLARINDAN AZERBAYCAN´A İŞ GEZİSİ
Muş Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen Bakü iş gezisi programı dün sabahtan itibaren başladı.
DOLAR
5.7479
EURO
6.3805
Muş Durumu

İyilere dost olki; kötülerden emin olursun.

HZ.OSMAN (R.A)
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu