MŞÜ´DE SİBER GÜVENLİĞİ ÇALIŞMLARI SÜRÜYOR
Muş Alparslan Üniversitesi´nde (MŞÜ) bilgi işlem ihtiyaçları ve siber güvenliği konusunda çalışmaları sürüyor
Tarih: 16.7.2018 16:57:51/ 326okunma / 0yorum

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ), bilgi işlem altyapısını istikrarlı ve güvenilir bir şekilde işler tutmak amacıyla gerekli güncelleme ve geliştirme çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Bu kapsamda Muş Alparslan Üniversitesi birimlerindeki ağ yapısını genişletmek, elektronik altyapı gereksinimlerinin giderilmesi ile güvenlik altyapısını güçlendirme işlemleri ve güvenlik testlerinin yapılması için iki ihale yapıldı.

Konuya ilişkin bilgi veren Bilgi İşlem Daire Başkanı Faruk Bodır, Muş Alparslan Üniversitesinin ihtiyaç duyduğu bilgi işlem gereksinimleri için malzeme temininin tamamlanmasıyla teknik serviste parça bekleyen ya da arızalanan sistemlerin tekrar faal hâle getirilmelerinin sağlandığını söyledi.

2016-2019 Ulusal Siber Güvenlik Stratejisi ve Eylem Planı kapsamında kamu kurumlarına ait tüm yazılım ve bilişim sistemlerinde güvenlik taraması testlerinin yapılması gerektiğini belirten Daire Başkanı Bodır, Sistem ve Network Sızma Testi, Uygulama Sızma Testi, Kaynak Kod Analizi, Dağıtık Hizmet Reddi Saldırıları (DDoS) ve Sosyal Mühendislik Testlerinin üniversitemizin bilişim güvenliği açısından büyük önem taşıdığına dikkat çekti.

Daire Başkanı Bodır şöyle konuştu: “Kamu kurumlarının ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sürecine geçişte siber güvenlik alanında yetişmiş personel açıklarını gidermek için gerekli eğitimleri aldırmaları gerekmektedir. Ulusal Siber Güvenlik Stratejisi ve Eylem Planı çerçevesinde üniversitemiz tarafından tüm yazılım ve bilişim sistemlerimizde güvenlik taraması testleri yaptırılacak olup sızma testleri kapsamında sunucuların, ağ cihazlarının, güvenlik ürünlerinin kontrollerinin yapılması amacıyla hizmet alacağız. Bu kapsamda personelimize siber güvenlik alanında eğitimler de aldırılacaktır” dedi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
YARIYIL TATİLİ BUGÜN BAŞLIYOR
YARIYIL TATİLİ BUGÜN BAŞLIYOR
Yaklaşık üç buçuk ay süren eğitim-öğretim döneminin ardından öğrenciler bugün karnelerini alarak iki haftalık yarıyıl tatiline başlıyorlar
MÜDÜR İLCİ´DEN YARIYIL TATİLİ TAVSİYESİ
MÜDÜR İLCİ´DEN YARIYIL TATİLİ TAVSİYESİ
Bugün sona erecek olan 2018-2019 eğitim-öğretim yılının birinci dönemi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Muş İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, birinci dönemi dolu dolu geçirdiklerini belirterek, yarıyıl tatiline giren öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulundu.
EĞİTİME 1 GÜNLÜK KAR ENGELİ
EĞİTİME 1 GÜNLÜK KAR ENGELİ
Dünden itibaren etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle muş Valiliği tarafından eğitime bir gün ara verildiği açıklandı.
MÜHENDİSLİK ÖĞRENCİLERİ PROJELERİNİ SERGİLENDİ
MÜHENDİSLİK ÖĞRENCİLERİ PROJELERİNİ SERGİLENDİ
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Mühendislik Mimarlık Fakültesi, Bilgisayar Mühendisliği bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan projeler ergilendi.
EĞİTİME KAR ENGELİ
EĞİTİME KAR ENGELİ
Muş´ta olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde eğitime bugün ara verildi
ZİRAAT MÜHENDİSLERİ BİTKİ BESLEME VE GÜBRELEME TEKNİKLERİ OTURUMU YAPILDI
ZİRAAT MÜHENDİSLERİ BİTKİ BESLEME VE GÜBRELEME TEKNİKLERİ OTURUMU YAPILDI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Uygulamalı Bilimler Fakültesi (UBF) ve Muş İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğiyle sürdürülen Ziraat Mühendislerine yönelik teknik eğitim programının dördüncü oturumunu yaptı.
MUŞ STEM MERKEZİ AÇILDI
MUŞ STEM MERKEZİ AÇILDI
Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Muş Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Matematik (STEM) Eğitimleri kapsamında kodlama merkezinde öğretmenlerle bir araya gelerek kursun açılışını yaptı
SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ SERTİFİKA TÖRENİ YAPILDI
SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ SERTİFİKA TÖRENİ YAPILDI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sürekli Eğitim Merkezi (SEM) tarafından verilen farklı eğitim programlarını tamamlayan 180 kişinin sertifika töreni, Sabahattin Zaim Konferans Salonunda yapıldı.
MŞÜ´DE BİR ULUSLARARASI SEMPOZYUM DAHA
MŞÜ´DE BİR ULUSLARARASI SEMPOZYUM DAHA
Muş Alparslan Üniversitesi´nde (MŞÜ) "İslâm Düşüncesinde Eleştiri Kültürü ve Tahammül Ahlâkı" konulu uluslararası sempozyum düzenlenecek
DOLAR
5.2922
EURO
5.9886
Muş Durumu

Kırk küpü yerden göğe dizseler, ortadan birini çekeler, var sen seyreyle gümbürtüyü…

Yunus Emre
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu