MŞÜ´DE SİBER GÜVENLİĞİ ÇALIŞMLARI SÜRÜYOR
Muş Alparslan Üniversitesi´nde (MŞÜ) bilgi işlem ihtiyaçları ve siber güvenliği konusunda çalışmaları sürüyor
Tarih: 16.7.2018 16:57:51/ 205okunma / 0yorum

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ), bilgi işlem altyapısını istikrarlı ve güvenilir bir şekilde işler tutmak amacıyla gerekli güncelleme ve geliştirme çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Bu kapsamda Muş Alparslan Üniversitesi birimlerindeki ağ yapısını genişletmek, elektronik altyapı gereksinimlerinin giderilmesi ile güvenlik altyapısını güçlendirme işlemleri ve güvenlik testlerinin yapılması için iki ihale yapıldı.

Konuya ilişkin bilgi veren Bilgi İşlem Daire Başkanı Faruk Bodır, Muş Alparslan Üniversitesinin ihtiyaç duyduğu bilgi işlem gereksinimleri için malzeme temininin tamamlanmasıyla teknik serviste parça bekleyen ya da arızalanan sistemlerin tekrar faal hâle getirilmelerinin sağlandığını söyledi.

2016-2019 Ulusal Siber Güvenlik Stratejisi ve Eylem Planı kapsamında kamu kurumlarına ait tüm yazılım ve bilişim sistemlerinde güvenlik taraması testlerinin yapılması gerektiğini belirten Daire Başkanı Bodır, Sistem ve Network Sızma Testi, Uygulama Sızma Testi, Kaynak Kod Analizi, Dağıtık Hizmet Reddi Saldırıları (DDoS) ve Sosyal Mühendislik Testlerinin üniversitemizin bilişim güvenliği açısından büyük önem taşıdığına dikkat çekti.

Daire Başkanı Bodır şöyle konuştu: “Kamu kurumlarının ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sürecine geçişte siber güvenlik alanında yetişmiş personel açıklarını gidermek için gerekli eğitimleri aldırmaları gerekmektedir. Ulusal Siber Güvenlik Stratejisi ve Eylem Planı çerçevesinde üniversitemiz tarafından tüm yazılım ve bilişim sistemlerimizde güvenlik taraması testleri yaptırılacak olup sızma testleri kapsamında sunucuların, ağ cihazlarının, güvenlik ürünlerinin kontrollerinin yapılması amacıyla hizmet alacağız. Bu kapsamda personelimize siber güvenlik alanında eğitimler de aldırılacaktır” dedi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MUŞ´TA İKİ ÇOCUKTAN BİRİ LİSEYE GİDEMİYOR
MUŞ´TA İKİ ÇOCUKTAN BİRİ LİSEYE GİDEMİYOR
Eğitim İzleme Raporu 2017-18, sayılarla eğitimde genel tabloyu gösterdi. Okullulaşma oranı lise düzeyinde yüzde 83,6. Bu oran, Muş´ta yüzde 51, Ağrı´da yüzde 53,5. Türkiye´de örgün eğitimde olması gerekirken açıköğretimde okuyan öğrenci sayısı 332 bin 956
UĞUR LİSESİNDEN KAN BAĞIŞI SEFERBERLİĞİ
UĞUR LİSESİNDEN KAN BAĞIŞI SEFERBERLİĞİ
Özel Muş Uğur Lisesi öğrencilerinin katılımıyla kan bağışı programı gerçekleşti. Düzenlenen kan bağışı programında Kızılay Genel Sorumlusu İsmail Çelik öğrenciler bilgilendirildi.
MŞÜ´DE ÜÇ YENİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI
MŞÜ´DE ÜÇ YENİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Bölgeye üç yeni yüksek lisans programı daha kazandırdı
BAKAN YARDIMCISI AKSU´DAN MUŞ BELEDİYESİ´NE ZİYARET
BAKAN YARDIMCISI AKSU´DAN MUŞ BELEDİYESİ´NE ZİYARET
Çeşitli temaslarla da bulunmak için Muş´a gelen Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu, Muş Belediyesi´ni ziyaret etti
REKTÖR POLAT MŞÜ´DE DİJİTAL DÖNÜŞÜM VİZYONUNU ANLATTI
REKTÖR POLAT MŞÜ´DE DİJİTAL DÖNÜŞÜM VİZYONUNU ANLATTI
Rektör Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat: "Üniversitemizi Dijital Çağa Taşıma Noktasında En Büyük Güvencemiz Kaliteli Akademik ve İdari Personelimizdir."
MŞÜ PERSONELİNE BİLGİSAYAR EĞİTİMİ
MŞÜ PERSONELİNE BİLGİSAYAR EĞİTİMİ
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Personeline Bilgisayar Ofis Programları Konusunda Eğitim veriliyor.
MŞÜ´nün minik laleleri robotik kodlama ve işaret dili eğitimi alıyor
MŞÜ´nün minik laleleri robotik kodlama ve işaret dili eğitimi alıyor
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Minik Laleler Kreş ve Anaokulu (MİLA) öğrencileri ders programına eklenen iki yeni alanda eğitim almaya başladı.
UĞUR LİSESİNDEN ORGAN BAĞIŞINA DESTEK
UĞUR LİSESİNDEN ORGAN BAĞIŞINA DESTEK
Özel Muş Uğur Lisesi, Organ Bağışı Farkındalık Haftası etkinlikleri düzenlendi
İL GENELİNDE BEYAZ BAYRAK ALAN OKULLAR BELGELERİNİ ALDI
İL GENELİNDE BEYAZ BAYRAK ALAN OKULLAR BELGELERİNİ ALDI
Nusret Sarman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda, 2017-2018 eğitim öğretim yılının I. Döneminde “Beyaz Bayrak” almaya hak kazanan okullara Beyaz Bayrakları törenle verildi.
DOLAR
5.3611
EURO
6.0997
Muş Durumu

Hangi meyve oldu da dalın da kaldı? Öyleyse ölmekten korkma, ham olmaktan kork.

Mevlana
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu