MŞÜ´DE SİBER GÜVENLİĞİ ÇALIŞMLARI SÜRÜYOR
Muş Alparslan Üniversitesi´nde (MŞÜ) bilgi işlem ihtiyaçları ve siber güvenliği konusunda çalışmaları sürüyor
Tarih: 16.7.2018 16:57:51/ 150okunma / 0yorum

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ), bilgi işlem altyapısını istikrarlı ve güvenilir bir şekilde işler tutmak amacıyla gerekli güncelleme ve geliştirme çalışmalarını kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. Bu kapsamda Muş Alparslan Üniversitesi birimlerindeki ağ yapısını genişletmek, elektronik altyapı gereksinimlerinin giderilmesi ile güvenlik altyapısını güçlendirme işlemleri ve güvenlik testlerinin yapılması için iki ihale yapıldı.

Konuya ilişkin bilgi veren Bilgi İşlem Daire Başkanı Faruk Bodır, Muş Alparslan Üniversitesinin ihtiyaç duyduğu bilgi işlem gereksinimleri için malzeme temininin tamamlanmasıyla teknik serviste parça bekleyen ya da arızalanan sistemlerin tekrar faal hâle getirilmelerinin sağlandığını söyledi.

2016-2019 Ulusal Siber Güvenlik Stratejisi ve Eylem Planı kapsamında kamu kurumlarına ait tüm yazılım ve bilişim sistemlerinde güvenlik taraması testlerinin yapılması gerektiğini belirten Daire Başkanı Bodır, Sistem ve Network Sızma Testi, Uygulama Sızma Testi, Kaynak Kod Analizi, Dağıtık Hizmet Reddi Saldırıları (DDoS) ve Sosyal Mühendislik Testlerinin üniversitemizin bilişim güvenliği açısından büyük önem taşıdığına dikkat çekti.

Daire Başkanı Bodır şöyle konuştu: “Kamu kurumlarının ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sürecine geçişte siber güvenlik alanında yetişmiş personel açıklarını gidermek için gerekli eğitimleri aldırmaları gerekmektedir. Ulusal Siber Güvenlik Stratejisi ve Eylem Planı çerçevesinde üniversitemiz tarafından tüm yazılım ve bilişim sistemlerimizde güvenlik taraması testleri yaptırılacak olup sızma testleri kapsamında sunucuların, ağ cihazlarının, güvenlik ürünlerinin kontrollerinin yapılması amacıyla hizmet alacağız. Bu kapsamda personelimize siber güvenlik alanında eğitimler de aldırılacaktır” dedi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ´NÜN KİTAP OKUMA PROJESİ BAŞLIYOR
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ´NÜN KİTAP OKUMA PROJESİ BAŞLIYOR
Muş Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, yeni eğitim sezonu ile birlikte okul aile ve çocuk üçgeninde yeni bir projeye imza atılacağını söyledi.
“KAPSAYICI EĞİTİM SEMİNERİ” DÜZENLENDİ
“KAPSAYICI EĞİTİM SEMİNERİ” DÜZENLENDİ
Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Muş Türk Telekom İlkokulu/Ortaokulundaki “Kapsayıcı Eğitim Semineri” Çalışmalarına katıldı.
VARTO VE BULANIK MESLEK YÜKSEKOKULLARI EĞİTİME HAZIR
VARTO VE BULANIK MESLEK YÜKSEKOKULLARI EĞİTİME HAZIR
İlk öğrencilerini bu sene kabul eden Varto ve Bulanık Meslek Yüksekokullarında (MYO), 17 Eylül 2018 Pazartesi başlayacak yeni akademik yıl için son hazırlıklar tamamlandı. Varto MYO öğrencileri bu sene, Külliyede öğrenim görecek.
MUŞVAK´TAN MUŞLU ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE BURS MÜJDESİ
MUŞVAK´TAN MUŞLU ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE BURS MÜJDESİ
Muş Eğitim ve Kalkındırma Vakfı (MUŞVAK), kendisi, annesi ya da babası Muşlu olan lisans öğrencilerine burs veriyor
VELİLERİ OKUL TELAŞI SARDI
VELİLERİ OKUL TELAŞI SARDI
Okulların 17 Eylül´de açılacak olmasıyla birlikte velileri alışveriş telaşı sardı. Defterden kitaba, giyimden ayakkabıya kadar yapılacak okul alışverişinin ekonomiye 2,5 milyar dolarlık canlılık getirmesi beklenirken, veliler de en az 350 liralık bir masrafı üstlenmek zorunda kalacak.
KYK YURT BAŞVURULARI 10 EYLÜL´DE SONA ERİYOR
KYK YURT BAŞVURULARI 10 EYLÜL´DE SONA ERİYOR
Milyonlarca öğrenci üniversiteli olmanın heyecanını yaşarken, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu da yeni eğitim-öğretim yılı için yurt başvurularını alıyor. 3 Eylül Pazartesi günü başlayan KYK yurt başvuruları, geçmiş yıllarda olduğu gibi yine e-Devlet üzerinden alınıyor ve 10 Eylül Pazartesi günü saat 23.59´da sona eriyor.
YENİ ÖĞRENCİLERİN KAYIT SÜRECİ DEVAM EDİYOR
YENİ ÖĞRENCİLERİN KAYIT SÜRECİ DEVAM EDİYOR
Muş Alparslan Üniversitesinde, 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonucu kayıt süreci devam ediyor
MŞÜ YENİ ÖĞRENCİLERİ İÇİN KAYIT DUYURUSU YAYINLADI
MŞÜ YENİ ÖĞRENCİLERİ İÇİN KAYIT DUYURUSU YAYINLADI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ile üniversite kayıt işlemleri hakkında internet sitesinden bir duyuru yayınladı.
MŞÜ YAZ OKULU EĞİTİMCİLERİ TEŞEKKÜR BELGELERİNİ ALDI
MŞÜ YAZ OKULU EĞİTİMCİLERİ TEŞEKKÜR BELGELERİNİ ALDI
Muş Alparslan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdüllatif Tüzer, MŞÜ Yaz Okulunda görev alan eğitmenlere Teşekkür Belgesi takdim etti
DOLAR
5.6134
EURO
6.4316
Muş Durumu

Başkasını düzeltmeniz için, önce kendinizi düzeltiniz!

HZ.ÖMER (R.A)
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu