MŞÜ YENİ ÖĞRENCİLERİ İÇİN KAYIT DUYURUSU YAYINLADI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ile üniversite kayıt işlemleri hakkında internet sitesinden bir duyuru yayınladı.
Tarih: 31.8.2018 17:42:47/ 495okunma / 0yorum

 

Muş Alparslan Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ile kayıt yaptıracak olan öğrenciler için yayınlamış olduğu duyuru;

2018 YKS SONUÇLARINA GÖRE MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİNE

YERLEŞEN ÖĞRENCİLER İÇİN KAYIT DUYURUSU

2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ile Muş Alparslan Üniversitesinin herhangi bir bölümüne/programına kayıt hakkı kazanan öğrenciler, kayıtlarını, PTT şubelerinden alacakları edevlet şifresi ile 03 Eylül - 05 Eylül 2018 tarihleri arasında www.turkiye.gov.tr adresinden yaparak Elektronik Kayıt Belgelerini alabilirler.

İşlemlerinizi www.turkiye.gov.tr adresindeki e-hizmetler bölümünde, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı başlığı altında açılacak olan ´Üniversite E-Kayıt´ seçeneğini tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Online kayıt yaptıran öğrencilerimizin ayrıca kayıt tarihlerinde üniversitemize gelmeleri veya belge getirmeleri gerekmemektedir.

İnternet üzerinden kayıt yaptıramayan adaylar, 03 Eylül – 07 Eylül 2018 tarihleri arasında üniversitemize şahsen başvurarak kayıtlarını yaptırabilirler.

Posta yolu ile kayıt yapılmayacaktır. Belirtilen tarihlerde kaydını yaptırmayan öğrenci adayları her hangi bir hak iddia edemezler.

Üniversitemize kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarından mezun olmayarak bütünleme veya tek ders sınavına girecek adayların da belirlenen tarihlerde üniversitemize geçici kayıtları yapılacaktır. Bu adayların asıl kayıtları, mezun olduklarına ilişkin belgeleri, 31 Aralık 2018 tarihine kadar üniversitemiz Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına ibraz etmeleri hâlinde yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.

ŞAHSEN KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

1) Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi ya da bu belgenin onaylı bir sureti görevlilerce alınacak, belgenin aslı ilgiliye teslim edilecektir.

1) 2018-YKS Sonuç Belgesi veya internet çıktısı

2) Nüfus cüzdanı fotokopisi (onaysız)

3) 1996 ve daha önceki yıllarda doğmuş erkek adaylar için askerlik şubelerinden alınacak bir fakülte veya yüksekokula kaydolmasında askerlik yönünden sakınca olmadığına dair belge.

4) Son altı ay içinde çekilmiş 4.5x6 cm boyutunda 6 adet fotoğraf

2018 YKS SONUÇLARINA GÖRE ÜNİVERSİTEMİZE KAYIT HAKKI KAZANAN

ÖĞRENCİLERDEN E-DEVLET KAYDI YAPTIRAMAYANLAR İÇİN KAYIT TARİHLERİ

Fakülte/Yüksekokul/MYO Kayıt Tarihleri Kayıtların Yapılacağı Adres

Eğitim Fakültesi 03-07 Eylül 2018 Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Muş Alparslan Üniversitesi Külliyesi Güzeltepe – Muş

Fen Edebiyat Fakültesi

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

İslami İlimler Fakültesi

Mühendislik-Mimarlık Fakültesi

Uygulamalı Bilimler Fakültesi

Sağlık Yüksekokulu

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu

Bulanık Meslek Yüksekokulu 03-07 Eylül 2018 Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Muş Alparslan Üniversitesi Külliyesi Güzeltepe – Muş

Malazgirt Meslek Yüksekokulu

Varto Meslek Yüksekokulu

KAYITLAR İLE İLGİLİ ÖNEMLİ HATIRLATMALAR

1) YKS ile üniversitemize yerleştirilen öğrencilerden e-devlet kaydı yaptıramayanların; her Fakülte/Yüksekokul/MYO için yukarıda belirtilen tarihlerde şahsen başvurması gerekir. Posta ile başvuru kabul edilmez. Zorunlu hâllerde, belgelemek kaydıyla, noter vekâleti ile kayıt yaptırılabilir.

2) Kayıt için istenen belgelerin, onaysız sureti veya fotokopisi kabul edilmez. Ancak aslının getirilmesi suretiyle üniversite tarafından onaylı örneği kabul edilir.

3) Belgeler eksik ise kayıt yapılmaz.

4) Daha sonra yapacağınız kredi ve burs başvurularında kullanılmak üzere, Lise diploması ile YKS Sonuç Belgesinin onaysız fotokopisini yanınızda bulundurmanız gerekir.

5) Kayıtlar, her Fakülte/Yüksekokul/MYO için belirlenen tarihlerde ve yerde, 08.30–16.30 saatleri arasında yapılacaktır. Belirtilen tarih ve saatlerde kayda gelmeyen öğrenciler, herhangi bir hak talep edemezler.

6) Askerlikle ilgili sorular için askerlik şubelerinden; kredi ve yurt konusundaki sorular için Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Muş İl Müdürlüğünün (0436) 212 50 74 numaralı telefonundan bilgi alınabilir.

7) Daha önce yükseköğretim kurumlarında başarmış olduğunuz dersler için en geç 17 Eylül - 28 Eylül 2018 tarihine kadar muafiyet talebinde bulunabilirsiniz. Başvuru yapmak için dilekçe ile başarmış olduğunuz dersleri gösteren onaylı transkript ve ders içerikleri ile ilgili Fakülte/YO/MYO´lara başvurmanız gerekmektedir.

8) Öğrenci kayıtları ile ilgili her türlü soru için Muş Alparslan Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığının (0436) 249 49 49 / Dâhili: 1151-1152-1153-1154-1155-1156-1157- 1158-1159-1169 numaralı telefonlarından bilgi alınabilir.

9) İslami İlimler Fakültesini kazanan öğrenciler için Arapça Hazırlık Muafiyet Sınavı, 19 Eylül 2018 tarihinde yapılacaktır.

10)Zorunlu Ortak Yabancı Dil Dersleri için Muafiyet Sınavı, 19 Eylül 2018 tarihinde yapılacaktır.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MUŞ´TA İKİ ÇOCUKTAN BİRİ LİSEYE GİDEMİYOR
MUŞ´TA İKİ ÇOCUKTAN BİRİ LİSEYE GİDEMİYOR
Eğitim İzleme Raporu 2017-18, sayılarla eğitimde genel tabloyu gösterdi. Okullulaşma oranı lise düzeyinde yüzde 83,6. Bu oran, Muş´ta yüzde 51, Ağrı´da yüzde 53,5. Türkiye´de örgün eğitimde olması gerekirken açıköğretimde okuyan öğrenci sayısı 332 bin 956
UĞUR LİSESİNDEN KAN BAĞIŞI SEFERBERLİĞİ
UĞUR LİSESİNDEN KAN BAĞIŞI SEFERBERLİĞİ
Özel Muş Uğur Lisesi öğrencilerinin katılımıyla kan bağışı programı gerçekleşti. Düzenlenen kan bağışı programında Kızılay Genel Sorumlusu İsmail Çelik öğrenciler bilgilendirildi.
MŞÜ´DE ÜÇ YENİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI
MŞÜ´DE ÜÇ YENİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Bölgeye üç yeni yüksek lisans programı daha kazandırdı
BAKAN YARDIMCISI AKSU´DAN MUŞ BELEDİYESİ´NE ZİYARET
BAKAN YARDIMCISI AKSU´DAN MUŞ BELEDİYESİ´NE ZİYARET
Çeşitli temaslarla da bulunmak için Muş´a gelen Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu, Muş Belediyesi´ni ziyaret etti
REKTÖR POLAT MŞÜ´DE DİJİTAL DÖNÜŞÜM VİZYONUNU ANLATTI
REKTÖR POLAT MŞÜ´DE DİJİTAL DÖNÜŞÜM VİZYONUNU ANLATTI
Rektör Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat: "Üniversitemizi Dijital Çağa Taşıma Noktasında En Büyük Güvencemiz Kaliteli Akademik ve İdari Personelimizdir."
MŞÜ PERSONELİNE BİLGİSAYAR EĞİTİMİ
MŞÜ PERSONELİNE BİLGİSAYAR EĞİTİMİ
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Personeline Bilgisayar Ofis Programları Konusunda Eğitim veriliyor.
MŞÜ´nün minik laleleri robotik kodlama ve işaret dili eğitimi alıyor
MŞÜ´nün minik laleleri robotik kodlama ve işaret dili eğitimi alıyor
Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Minik Laleler Kreş ve Anaokulu (MİLA) öğrencileri ders programına eklenen iki yeni alanda eğitim almaya başladı.
UĞUR LİSESİNDEN ORGAN BAĞIŞINA DESTEK
UĞUR LİSESİNDEN ORGAN BAĞIŞINA DESTEK
Özel Muş Uğur Lisesi, Organ Bağışı Farkındalık Haftası etkinlikleri düzenlendi
İL GENELİNDE BEYAZ BAYRAK ALAN OKULLAR BELGELERİNİ ALDI
İL GENELİNDE BEYAZ BAYRAK ALAN OKULLAR BELGELERİNİ ALDI
Nusret Sarman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda, 2017-2018 eğitim öğretim yılının I. Döneminde “Beyaz Bayrak” almaya hak kazanan okullara Beyaz Bayrakları törenle verildi.
DOLAR
5.3611
EURO
6.0997
Muş Durumu

Evlat kokusu, cennet kokusudur.

Hz. Muhammed
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hava Durumu